Indesit İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları

Indesit İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Indesit Dokunmatik Kontrollü İndüksiyon Ocakları Hata Kodları, Model VIA640C Bir hata tespit edildiğinde, tüm cihaz veya ısıtıcı / lar kapatılır, bir bip sesi duyulur (yalnızca bir veya daha fazla ısıtıcı etkinse) ve tüm ekranlarda bir ‘F’ harfi ve hata kodu (bir dizin numarası veya bir mektup) dönüşümlü olarak. Sorun kendiliğinden ortadan kalkmazsa lütfen Teknik Servis ile iletişime geçin.

Indesit İndüksiyonlu Ocak Hata/Arıza Kodu

Indesit İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Bazen kontrol panelindeki indüksiyon ocak belirli bir hata kodu verebilir. Bazı arızalar manuel olarak tamir edilebilirken, diğerleri servis merkezinden özel müdahale gerektirir. Yaygın indüksiyonlu ocak hata kodlarına bakacağız.

Hata Kodları Çözüm
F01 – 1 Görsel kurulu NTC SC. Ekran kartını değiştirin.
F01 – 2 Görsel kurulu NTC OC. Ekran kartını değiştirin.
F02 – 1 Comunieation GÖRSEL <—> cookeyel clipsoeye MODÜLÜ.
F03 – 1 Klavye çalışmıyor (ONIOFF düğmesi hariç tüm düğmeler). Dokunmatik Görsel İletişim Dairesinin doğru kurulumunu kontrol edin. Düz kontakları temizleyin ve yeniden bağlayın. Ocaklara enerji vermeden 3 dakika bekleyin. F03 tekrar sinyal verilirse, ekran kartını değiştirin. 3 dakika sonra herhangi bir arıza bildirilmezse, ocaklara enerji verin ve 3 dakika bekleyin. F03 sinyal veriliyorsa, Ekran Kartını değiştirin. Sinyal verilmezse sorun değil.
F03 – 2 Klavye: ONIOFF düğmesi çalışmıyor. Dokunmatik Görsel İletişim Dairesinin doğru kurulumunu kontrol edin. Düz kontakları temizleyin ve yeniden bağlayın. Ocaklara enerji vermeden 3 dakika bekleyin. F03 tekrar sinyal verir, ekran kartını değiştirin. 3 dakika sonra herhangi bir arıza bildirilmezse, ocaklara enerji verin ve 3 dakika bekleyin. F03 sinyali verilir, Ekran Kartını değiştirin. Sinyali yoksa, sorun değil.
F03 – 3 İletişim GÖRSEL <–> DOKUNUŞ. Dokunmatik Görsel İletişim Dairesinin doğru kurulumunu kontrol edin. Düz kontakları temizleyin ve yeniden bağlayın. Ocaklara enerji vermeden 3 dakika bekleyin. F03 tekrar sinyal verilirse, ekran kartını değiştirin. 3 dakika sonra herhangi bir arıza bildirilmezse, ocaklara enerji verin ve 3 dakika bekleyin. F03 sinyal veriliyorsa, Ekran Kartını değiştirin. Sinyal verilmezse sorun değil.
F04 – 1 Görsel Kartın çok yüksek sıcaklığı. Ekran kartı muhafazasının yalıtımını kontrol edin. Ekran kartı NTC kalibrasyonunu kontrol edin (yalnızca Dr.’de) Ekran kartını değiştirin.
F05 – 1 ISI UART 1 (CN 03): ocak NTC SC, küçük indüksiyonlu ocak gözü. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin (SC veya OC olmamalıdır) NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F05 – 2 ISI UART 1 (CN 03): ocak NTC 0c, küçük indüksiyonlu ocak gözü. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin (SC veya OC olmamalıdır) NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F05 – 3 ISI UART 1 (CN 03): küçük indüksiyonlu ocak gözü bağlı değil. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin (SC veya OC olmamalıdır) NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F06 – 1 ISI UART 1 (CN 03): ocak NTC SC, küçük indüksiyonlu ocak gözü. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F06 – 2 ISI UART 1 (CN 03): ocak NTC OC, küçük indüksiyonlu ocak gözü. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F06 – 3 ISI UART 1 (CN 03): küçük indüksiyonlu ocak gözü bağlı değil. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F07 – 1 ISI UART 1 (CN 04): ocak NTC OC, büyük indüksiyonlu ocak gözü. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F07 – 2 ISI UART1 (CM 04): büyük indüksiyonlu ocak gözü bağlı değil. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F07 – 3 Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F08 – 1 ISI UART 2 (CN 04): ocak NTC SC, küçük indüksiyonlu ocak gözü. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F08 – 2 ISI UART 1 (CN 04): ocak NTC oc, küçük indüksiyonlu ocak gözü. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F08 – 3 ISI UART 1 (CN 04): küçük indüksiyonlu ocak gözü bağlı değil. Kontakların iyi bağlandığını ve temiz olduğunu doğrulayarak indüktörü kontrol edin. NTC omik değerlerini kontrol edin. NTC kalibrasyon dışıysa indüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F09 – 1 Eksik Güç ayarı dosyası. Ekran panosunu yeniden programlayın. Ekran kartını değiştirin.
F09 – 2 Eksik VISUAL ayar dosyası. Program Gösterge panosunu yeniden programlayın. Ekran kartını değiştirin.
F09 – 3 Eksik TOUCH ayar dosyası. Ekran panosunu yeniden programlayın. Ekran kartını değiştirin.
F10 – 1 ISI UART 1 (CN 03); Isı emici NTC SC. İlgili jeneratör kartını değiştirin.
F10 – 2 ISI UART 1 (CN 03); Isı emici NTC OC. İlgili jeneratör kartını değiştirin.
F11 – 1 ISI UART 2 (CN 04); Isı emici NTC SC. İlgili jeneratör kartını değiştirin.
F11 – 2 ISI UART 2 (CN 04); Isı emici NTC OC. İlgili jeneratör kartını değiştirin.
F12 – 1 ISI UART1 (CN 03): Isı emicinin çok yüksek sıcaklığı. Fanın doğru şekilde kablolandığını ve kabloların sağlam olduğunu doğrulayın. Maksimum gücü ayarlayarak fanın çalıştığını doğrulayın. Isı emici NTC’nin kalibre edildiğini doğrulayın. İlgili jeneratör kartını değiştirin.
F13 – 1 ISI UART1 (CN 04): Isı emicinin çok yüksek sıcaklığı. Fanın doğru şekilde kablolandığını ve kabloların sağlam olduğunu doğrulayın. Maksimum gücü ayarlayarak fanın çalıştığını doğrulayın. Heat-smk NTC’nin kalibre edildiğini doğrulayın. İlgili jeneratör kartını değiştirin.
F14 – 1 ISI UART1 (CN 03): Büyük ocak için çok yüksek sıcaklık. Endüktör NTC’nin kalibre edildiğini doğrulayın. İndüktörü değiştirin. Güç kartını değiştirin.
F15 – 1 ISI UART1 (CN 03): Küçük ocak için çok yüksek sıcaklık. İndüktör NTC’nin kalibre edildiğini doğrulayın. Güç kartını değiştirin. İndüktörü değiştirin.
F16 – 1 ISI UART1 (CN 04): Büyük ocak için çok yüksek sıcaklık. İndüktör NTC’nin kalibre edildiğini doğrulayın.
F17 – 1 ISI UART1 (CN04): Küçük ocak için çok yüksek sıcaklık. Endüktör NTC’nin kalibre edildiğini doğrulayın. Güç kartını değiştirin. İndüktörü değiştirin.
F18 – 1 İletişim GÖRSEL KARTI UART1 <–> HARİCİ KART. Cihazı kapatın, 3 dakika bekleyin ve açın. Kartların iletişim kablolarını kontrol edin. UART1 kablosunun (CN03) sürekliliğini kontrol edin Ekran kartını değiştirin. Güç kartını değiştirin. Cihazı kapatın, 3 dakika bekleyin ve açın.
F19 – 1 İletişim GÖRSEL KARTI UART2 <–> HARİCİ KART Açıklama. Kartların iletişim kablolarını kontrol edin. UART2 kablolarının (CNO4) sürekliliğini kontrol edin. Ekran kartını değiştirin. Güç kartını değiştirin.

Güvenlik anahtarı: Cihaz, belirli bir güç seviyesinde belirli bir süre çalıştıktan sonra pişirme bölgelerini otomatik olarak kapatan bir güvenlik anahtarına sahiptir. Güvenlik anahtarı tetiklendiğinde, ekran “0” gösterir. Örneğin: sağ arka ocak gözü 5’e ayarlanmıştır ve 5 saatlik sürekli çalışmadan sonra kapanacak, sol ön ocak gözü 2’ye ayarlanmıştır ve 8 saat sonra kapanacaktır. Bir veya daha fazla tuş 10 saniyeden fazla etkinleştirildiğinde. dokunmatik kontrol. kapanır Anahtarlar etkinleştirilirken her 10 saniyede bir uyarı sinyal sesi duyulur. Tüm ısıtıcılar 10 saniye boyunca sıfır güçte. Ocak kapatılır. Kapatma, tuşların yanlışlıkla etkinleştirilmesinden kaynaklanıyorsa, dokunmatik kontrol yukarıdaki gibi harekete geçer.

Kontrol paneli kilidi: Ocak açıldığında, ayarlarda kazara değişiklik yapılmasını (çocuklar tarafından, temizlik sırasında vb.) Önlemek için fırın kontrollerini kilitlemek mümkündür. Kontrol panelini kilitlemek için (kilit) düğmesine basın: simge yanacak ve duyulabilir bir bip sesi çıkacaktır. Kontrollerden herhangi birini kullanmak için (örn. Pişirmeyi durdurmak için), bu işlevi kapatmalısınız. Birkaç dakika (kilit) düğmesine basın, simgenin ışığı duracak ve kilit işlevi kaldırılacaktır.

Ocağı açma : İlk olarak ocağa güç uygulandığında dokunmatik kontrol, dokunmatik tuşlar alanında düşük seviyede ortam ışığı gerektiren dokunmatik tuşlar için bir kalibrasyon işlemi gerçekleştirir. Aşırı ortam aydınlatması tespit edilirse, Kullanıcı Arayüzünde “FL” hatası görüntülenir ve kalibrasyon askıya alınır. Tatmin edici ortam aydınlatması algılandığında hata ortadan kalkacak ve dokunmatik kontrol kalibrasyon prosedürü artık tatmin edici bir şekilde tamamlanacaktır.

İlk Işık Koşulları: Ocağa güç ilk uygulandığında dokunmatik kontrol, dokunmatik tuşlar alanında düşük seviyede ortam ışığı gerektiren dokunmatik tuşlar için bir kalibrasyon işlemi gerçekleştirir. Bu kalibrasyon işlemi sırasında aşırı ortam aydınlatması tespit edilirse, Kullanıcı Arayüzünde “FL” (Kızılötesi Ortam Işığı Hatası) görüntülenir ve kontrol kalibrasyon işlemi askıya alınır. İşlemi düzeltmek için kalibrasyon sürecini etkileyebilecek her türlü aydınlatma kapatılmalıdır (örn. Halojen davlumbaz aydınlatması). Tatmin edici ortam aydınlatması algılandığında hata ortadan kalkacak ve dokunmatik kontrol kalibrasyon prosedürü artık tatmin edici bir şekilde tamamlanacaktır.

Indesit İndüksiyon Ocak Hata Kodları, Model: VIX644CE

Ocak Durum Kodları Hata Tanımı
R Güç artışına izin verilmiyor (ocak Eko Modunda) Güç yönetimi etkin, hata yok
U Isıtıcının üzerinde tava yok veya uygun olmayan tava.
H Artık ısı
Isıtıcı performansı normalden daha düşük Isıtıcı gücü azaltma
C İndüksiyon jeneratörü aşırı sıcaklığı
C İndüksiyon ısıtıcısı aşırı sıcaklığı. İndüksiyon ısıtıcısının soğumasını bekleyin (kullanıcı muhtemelen bir tavanın aşırı ısınmasına izin vermiştir).
F / 0 Kullanıcı arabirimi mikro denetleyici hatası
F / 1 İndüksiyon ısıtıcısı sıcaklık sensörü (NTC) hatası
F / 2 İndüksiyon ısıtıcısı sıcaklık sensörü (NTC) hatası
F / 3 İndüksiyon jeneratörü soğutucu sıcaklık sensörü (NTC) hatası
F / 4 İndüksiyon jeneratörü soğutucu sıcaklık sensörü (NTC) hatası
F / 5 İletişim hatası
F / 6 Şebeke sıfır geçiş kaybı
F / 7 İndüksiyon ısıtıcısı sıcaklık sensörü (NTC) hatası
F / 8 İndüksiyon ısıtıcısı sıcaklık sensörü (NTC) hatası
F / 9 Isıtıcı aşırı voltaj hatası
F / A Güvenlik anahtarı hatası. Kullanıcıdan gücü kapatıp açmasını isteyin (sistemi sıfırlamayı deneyin). Arıza devam ederse, servis ziyareti gereklidir. Kullanıcı arayüzünü değiştirin.
F / C Güvenlik anahtarı hatası. Kullanıcıdan gücü kapatıp açmasını isteyin (sistemi sıfırlamayı deneyin). Arıza devam ederse, servis ziyareti gereklidir. Kullanıcı arayüzünü değiştirin.
F / C Kullanıcı arabirimi aşırı sıcaklığı. Kullanıcıya kontrol alanına sıcak tencere koymamasını tavsiye edin. Sistem soğuyana kadar bekleyin.
F / E Kullanıcı arayüzü sıcaklık sensörü (NTC) hatası
F / H EEPROM hatası
F / J Güvenlik anahtarı hatası
F / L Işık durumu hatası (klavye hatası)
F / t Kullanıcı arayüzü sıcaklık sensörü (NTC) hatası
F / U Güvenlik anahtarı hatası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi