Indesit Buzdolabı Hata Kodları

Indesit Buzdolabı Hata Kodları buzdolaplarının tüm hata kodlarını, arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Indesit Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Indesit Buzdolabı Hata Kodları Ekranlı modeller, ekranınızda alfanümerik kombinasyonu gösterir, bunu tabloda bulun ve hatanın nedenini öğrenin. Ekransız modeller belirtilen programı çalıştırmaz ve kontrol paneli üzerine yerleştirilen yanan veya yanıp sönen ışıklara göre sorunu tespit edebilirsiniz.

Indesit buzdolapları hataları, kod çözme

Hata koduAçıklamaSebepler ve çözüm
F01Başlangıç ​​rölesi bozuk.Ekipmanı erimiş plastik kokusu açısından inceliyor musunuz? Belki kablolama veya kart yanmıştır. Onarım servisinden bir uzmanla iletişime geçin.
F02Başlatma rölesi ile iletişim yok.Rölenin çalışmaması nedeniyle ekipman çalışmıyor. Kompresör veya kontrol panosu ile ilgili sorun. Arızayı servis merkezinde ortadan kaldırabilirsiniz.
F03Kontrol paneli açılmıyor.Bunun iki nedeni olabilir: kart yanmış veya buna uygun kontaklar oksitlenmiştir. Cihazı güç kaynağından ayırın ve onarım ekibinin gelmesini bekleyin.
F04Dondurucu fanı çalışmıyor.Soğutucu, ağdaki bir kısa devre nedeniyle kırılabilir. Doğal aşınma ve yıpranma da göz ardı edilemez. Fan, servis merkezinde yenisiyle değiştirilebilir.
F05Kontrol paneli çöktü.Damper çalışmıyor. Damperin bağlantı noktasını görsel olarak incelemenizi tavsiye ederiz. Onarım ve yedek parçalar için bir servis temsilcisiyle iletişime geçin.
F06Tristör hasar görmüş.Buz çözme sistemi arızalı. Servis merkezi temsilcisi bunu kontrol edebilir. Elektrikli ısıtıcının arızasını gidermek için teknisyeni arayın.
F07Buz çözme sistemi arızalı veya hiç çalışmıyor.Sorun, yanmış bir elektrikli ısıtıcıdan veya dağıtım kutusundan kaynaklanabilir. Arama servisi.
F08Solenoid valfi bağlarken ihlaller.Bir servis teknisyenini arayarak yeniden bağlanabilirsiniz. Bir inceleme yapacak, ihlalleri ortadan kaldıracak.
F09Yazılım arızası.Kartı değiştirmek için bir servis şirketi ile iletişime geçin. Aynı servisteki tüm sistemleri kontrol etmek için ekipman teşhisi yapmanızı tavsiye ederiz.
F10Don damperinin arızalı olduğunu bilin. CCZ – solenoid valf yandı.Know Frost için: damper kontaklarını ve kablolarını sıkın. CCZ için, konektörlerin kontrol edilmesi ve kompresörün değiştirilmesi önerilir.
F11Dondurucu soğutucu NF modellerinde çalışmıyor.Soğutma çalışmıyor, bir duvarda buz birikiyor, yiyecekler donmuyor. Bir servis ustası tarafından muayene ve soğutucunun değiştirilmesi gerekir.
F12Ekran yanıt vermiyor.Ekranda hiçbir şey gösterilmiyor. Çipler, çatlaklar açısından inceleyin. Servisten bir uzman çağırın, panoları değiştirecek, kontakları temizleyecek ve sıkacaktır.
F13NF ünitelerinde buzdolabı fanı arızalı.Kontaklardaki direnç bozulur, parçaların doğal aşınması mümkündür. Üniteyi onarmak için servise başvurun.
F14Kontrol çalışmıyor.Bir modül arızalandığında bir kontrol sorunu ortaya çıkar. Parçanın ve bitişik kontakların tamamen değiştirilmesi gerekir. Servis merkezi personeline başvurun.
F15Multiflow sisteminde kısa devre.Isıtıcı tristörü kısa devre yaptı. Cihazı kapatın, 5-10 dakika bekletin, açın. Kod ekranda yeniden belirirse, tamirciyi arayın.
F161) Statik soğutmalı cihazlarda soğutucu arızalandı.

2) Multiflow ısıtıcı No Frost’da arızalı.

İlk durumda fanı değiştirin. İkincisi, ısıtma elemanını kontrol edin.
F17Vakum pompası çalışmıyor.Temaları aramak ve depozitoyu incelemek için ustabaşı arayın. Servisten bir uzman, arızayı hızla ortadan kaldırabilir, pompayı değiştirebilir.
F18AQUA CARE 2 valfi bozuk.Valf ve bağlantıları zarar görmüş. Bir servis çalışanı cihazı kontrol edecek, bir fabrika hatasını hariç tutacak / onaylayacaktır. Servis İçin Arayın.
F20Kapı açıldığında ışık yanmaz.Ampul yandı. Aynı modelden yeni bir tane satın alın ve kurun. Kendiniz yapamazsanız – bir tamircinin hizmetlerini sipariş edin.
F21NTC sıcaklık sensörü arızalı.Ekipmanı güç kaynağından ayırın, servis şirketine başvurun. Modülleri tam olarak kontrol etmek ve diğer arızaların varlığını tespit etmek için acil bir ihtiyaç.
F22NTC (sıcaklık sensörü) ihlalleri.Termistörün onarımı ve bağlantıların çınlaması, bir servis merkezi uzmanı tarafından yapılabilir. Servisten bir uzmanın gelmesinden önce ekipmanı açmayın.
F23Evaporatör bozuldu.Evaporatörün arızalanması, kontakların ayrılmasına, sensörlerin yanmasına, yalıtımın bozulmasına neden oldu. Ekipmanın teşhisi ve onarımı için servis merkezini arayın.
F24Dondurucu çalışmıyor.Termistör yanmış, NTC değişimi ve dondurucu teşhisi gerekiyor. Sorunu ortadan kaldırmak için onarım servisini arayın.
F25Evaporatör çalışmıyor.Çoğu zaman, bir termistör buharlaştırıcılarda başarısız olur. Bir servis teknisyenini incelemesi ve bozuk bileşenleri değiştirmesi için aramanız yeterlidir.
F26Hava sensörü yanıt vermiyor.Eşit soğutma yok, haznede hava dolaşımı yok. Soğutma ve dondurma bölmelerini boşaltmanızı ve ekipmanı incelemek için eve çağırmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi