Hotpoint Mikrodalga Hata Kodları
Hotpoint Mikrodalga Hata Kodları

Hotpoint Mikrodalga Hata Kodları

Hotpoint Mikrodalga Hata Kodları Hotpoint Mikrodalgayı tamir etmek için yardım arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Kapsamlı Hotpoint Mikrodalga hata kodu kılavuzumuz genel sorunları açıklayacak, ipuçları sağlayacak ve modelinizin hata kodlarını nasıl okuyacağınızı gösterecektir.

Hotpoint Mikrodalga Hata/Arıza Kodu

KOD : F1
PROBLEM : Mikrodalga boşluğundaki aşırı ısı nedeniyle Açık Termal Sensör

KOD : F2
PROBLEM : Kısa devre termal sensör

KOD : F3
PROBLEM : Kısa dokunma ped paneli

KOD : F4
PROBLEM : Açık nem sensörü

KOD : F5
PROBLEM : Kısa süreli nem sensörü

KOD : F6
PROBLEM : Kısa devre sıcaklık probu

KOD : F10
PROBLEM : Kısa devre yapmış dokunmatik ekran

KOD : Prob
PROBLEM: Açık sıcaklık probu veya sıcaklıklı pişirme işlevi sırasında prob takılı değildir. Probun mikrodalga duvarına ve yiyecek maddesine sıkıca yerleştirildiğinden emin olun.

KOD : 888, 8888 veya PF
PROBLEM : Bu ekranı ilk kurulumda veya bir elektrik kesintisi nedeniyle gücün geri gelmesinden sonra görmek mümkündür. CLEAR tuşuna dokunarak bu ekran iptal edilebilir ve normal çalışmaya devam edilebilir. Bu şekilde donatılmış modellerde saat sıfırlanabilir.

KOD : 18 güç izleme kodu
SORUN : Mikrodalgadaki elektronik kontrol ile ilgili bir sorunun göstergesi.

Arıza KoduHata Kodu AçıklamaÇözüm
F0Sıkışmış dokunmatik yüzeyGenellikle dokunmatik yüzey veya fırın kontrolünün (saat veya ERC olarak da adlandırılır) arızalı olduğu ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bu hata kodu iptal edilemezse, fırın kontrolünü (saat veya ERC olarak da adlandırılır), dokunmatik yüzeyi veya her ikisini değiştirin.
F1Sıkışmış dokunmatik yüzeyGenellikle dokunmatik yüzey veya fırın kontrolünün (saat veya ERC olarak da adlandırılır) arızalı olduğu ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bu hata kodu iptal edilemezse, fırın kontrolünü (saat veya ERC olarak da adlandırılır ), dokunmatik yüzeyi veya her ikisini değiştirin. Daha fazla bilgi için bu sayfanın üst kısmındaki F1 testine bakın.
F2 PİŞİRME SırasındaKontrol, fırın sıcaklığını 615F-630F’nin üzerinde algılarGerçek aşırı sıcaklık durumu meydana geldiyse: Fırında veya kızartma rölelerinde kaynaklı röle kontaklarına bakın. Bu olursa, fırın kontrolünü değiştirin (saat veya ERC olarak da adlandırılır).

Aşırı sıcaklık durumu meydana gelmediyse: Fırın sıcaklık sensörü devresinde yüksek dirençli bir bağlantı veya yüksek dirençli başka bir neden arayın . Sensör ve fırın kontrolünde sensör, sensör kablo demeti ve sensör kablo demeti bağlantısını kontrol edin. Arızalı bulunursa sensörü değiştirin.

Unutmayın: Fırın kontrolü (ERC), gerçek fırın sıcaklığını değil, sensör devresinin direncini ölçer.

TEMİZLİK Sırasında F2Kontrol, fırın sıcaklığını 915F-930F’nin üzerinde algılarGerçek aşırı sıcaklık durumu meydana geldiyse: Kaynaklı röle kontaklarına bakın. Bu olursa, fırın kontrolünü değiştirin (saat veya ERC olarak da adlandırılır).

Aşırı sıcaklık durumu meydana gelmediyse: Fırın sıcaklık sensörü devresinde yüksek dirençli bir bağlantı veya yüksek dirençli başka bir neden arayın. Sensör ve fırın kontrolünde sensör , sensör kablo demeti ve sensör kablo demeti bağlantısını kontrol edin. Arızalı bulunursa sensörü değiştirin. Kapı kilit anahtarlarını kontrol edin.

Unutmayın: Fırın kontrolü (ERC), gerçek fırın sıcaklığını değil, sensör devresinin direncini ölçer.

F3 veya F4Açık veya kısa devre fırın sıcaklık sensörü (RTD)Fırın sensörü ile fırın kontrolü arasındaki sensör kablo demetini ve kablo demeti bağlantısını kontrol edin. Kablolamada sorun yoksa fırın sıcaklık sensörünü (RTD) değiştirin .
F7Sıkışmış dokunmatik yüzey veya bozuk saatGenellikle dokunmatik yüzey veya fırın kontrolünün (saat veya ERC olarak da adlandırılır) arızalı olduğu ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bu hata kodu iptal edilemezse, fırın kontrolünü (saat veya ERC olarak da adlandırılır), dokunmatik yüzeyi veya her ikisini değiştirin.
F9Kilit anahtarıKapı kilitleme anahtarına giden kabloları kontrol edin (kablo tesisatı yanlış bağlanmış olabilir). Sıkışmış kilit anahtarı olup olmadığını kontrol edin.

Bir yorum

  1. selam hotpoint mikrodalgamın yemek konulan haznedeki yanduvarda bulunan şeffaf plastik parça eridi

    cızırtı yapıyor yenisini nereden bulabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.