• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Hotpoint Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodları Hata kodu sistem bileşenlerinden birinin bozulmasına karşılık gelen Ariston çamaşır makinesini geri yüklemeye çalışırken, teknik beceri eksikliğinin ve karmaşık ev aletlerinin çalışma prensiplerinin anlaşılmasının kalıcı arızaya yol açabileceğini unutmayın.

Hotpoint Ariston Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodu

Hotpoint Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodları Arızayı mümkün olan en kısa sürede gidermeye ve ekipmanı servis merkezinin atölyelerine taşımaya gerek kalmadan sahibinin evinde tamir etmeye hazır olan iyi eğitimli profesyonellere güvenin. Bu, karmaşık elektronikleri daha ciddi bir arızadan kurtaracak ve zamandan tasarruf sağlayacaktır. Ariston ekranda sorun olması durumunda, ekranda aşağıdaki kodlar görünebilir:

Hata koduHata açıklaması
F01Tristör kısa devre motor problemleri, devre arızası.
F02Motor veya fan başka bir nedenle engellenmiştir.
F03Açık veya kısa devre, hatalı işlemci.
F04Hava pompası başlatma devresiyle ilgili sorun.
F05Hava pompası kontrol ile ilgili değildir.
F08Isıtma rölesinin yanması veya arızalanması.
F09Depolama cihazının programındaki hatalar.
F10TEN’den sorunlu hava geçişi.
F11Süper şarj cihazı, kontrol ile ilişkili değildir.
F12Ekran kartları ekran tabanıyla ilişkili değildir.
F13Sıcaklık kontrol devresi sorunları.
F15Isıtıcı rölesi veya devresi arızalı.
F17Hatalı etkinleştirme rölesi veya kontrol devresi.

Herhangi bir şey yapmadan önce, hatayla ilgili parça veya sistemi teşhis etmek gerekir. Parça tamir edilemiyorsa değiştirilmelidir. Ariston tekniğiyle ilgili yaygın bir sorun, sisteme giren havanın ısınmamasıdır. Bunun nedeni şunlar olabilir:

  • TEN’in yanması. Kurutma sırasındaki ana kısımdır, bu nedenle ana yük üzerine düşer. Aşırı ısınma, hatalı sıcaklık sensörü ve uzun çalışma süreleri, elemanın çalışması üzerinde olumsuz bir etkiye katkıda bulunur.
  • TENA’nın aşırı ısınmasına ve ardından yanmasına neden olan kırık sıcaklık sensörü.
  • Ağdaki voltaj düşüyor. Kırpma makinesinin bazı parçaları bu yüke dayanamayabilir. Bu, filtre, sensör, kablo tesisatı, güç kaynağı gibi parçaların kırılmasına neden olur.
  • Elektronik hatası. Kontrol ünitesi de sıcaklığı düzenler, bu nedenle arızalanması makinenin çalışmasını etkileyebilir.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687