Hotpoint Ariston İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları 

Hotpoint Ariston İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları  Ariston indüksiyon ocaklarının tüm hata kodlarını, arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Hotpoint Ariston İndüksiyonlu Arıza/Ocak Hata Kodu

Hotpoint Ariston İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Ekranlı modeller, ekranınızda alfanümerik kombinasyonu gösterir, bunu tabloda bulun ve hatanın nedenini öğrenin. Ekransız modeller belirtilen programı çalıştırmaz ve kontrol paneli üzerine yerleştirilen yanan veya yanıp sönen ışıklara göre sorunu tespit edebilirsiniz.

Hotpoint Ariston indüksiyon ocakları hataları, kod çözme

Hata koduAçıklamaSebepler ve çözüm
F03Sensör, modül arızası nedeniyle çalışmıyor.Arızanın nedeni bir devre, panelin yanlış montajı ve bağlantısı olabilir. Dokunmatik tuş modülünün değiştirilmesi gerekiyor. Müşteri hizmetlerine başvurmanızı öneririz.
F04Soğutma yok, sorun elektronik bileşenlerin aşırı ısınması.Aşırı ısınma, dengesiz şebeke voltajı tarafından tetiklenir. Güç kaynağının veya ünitenin korumasının değiştirilmesi gerekiyorsa, teşhis ve onarım çalışmaları için servise başvurun.
F05Büyük çaplı sıcak plaka ısı sensörü arızalı.Cihazı yeniden başlatmayı deneyin, tüm ayarları fabrika varsayılanlarına sıfırlayın. Ağ kararlı olmadığında termal sensör kapanır. Isıtıcı veya sıcaklık sensörlerinin değiştirilmesi gerekir.
F06Küçük bir brülörde kısa devre NTC sensörü.Bir arıza, kısa devreye veya açık devreye neden oldu. Arızayı düzeltmek için NTC sensörünü veya sigortalarını değiştirin. Onarım, bir servis departmanı tarafından yapılır.
F07Hatalı termal sensör.Genellikle sorun, elektronik modülün yanması veya tel ile ısıtma elemanı arasındaki kontakların oksidasyonu ile ilgilidir. Onarım için servise başvurmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi