Hoover Kurutma Makinesi Hata Kodları
Hoover Kurutma Makinesi Hata Kodları

Hoover Kurutma Makinesi Hata Kodları

Hoover Kurutma Makinesi Hata Kodları Makineyi aşırı yüklemiş olabilirsiniz. Çamaşırlarınızın bir kısmını çıkarmayı ve programı tekrar çalıştırmayı deneyin. İşin garibi, tamburlu kurutucular, içlerinde çok az şey varsa, sorunsuz çalışmayabilir. Bu sorunun üstesinden gelmenin en iyi yolu ‘zamanlı’ kurutma programını kullanmaktır.

Hoover Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodu

Hoover Kurutma Makinesi Hata Kodları Bununla birlikte, bir çamaşır kurutma makinesinin devre dışı kalmasının en yaygın nedeni, termal anahtarın devreye girmesidir. Daha eski bir makineniz varsa, arkasında kırmızı bir sıfırlama düğmesi olabilir. Daha modern çamaşır kurutma makinelerinde, düğmeye erişmek için bir erişim panelinin çıkarılması gerekir. Mühendisin kesmenin altında yatan nedeni teşhis etmesi gerektiğinden, bu mantıklıdır. Düzenli olarak aşırı ısınan bir cihazı kullanmaya devam etmek güvenli değildir.

KODMUHTEMEL NEDEN
E03Depo su dolu ve boşaltılması gerekiyor
E05Ön NTC sensörü ya kısa devre ya da açık devredir. Ön NTC sensörünü ve / veya kablolamayı kontrol edin
E07Alarm, filtre tıkalı, Bu hata yalnızca bir döngünün bitiminden sonra ortaya çıkabilir. Tiftik varlığı nedeniyle filtre tıkanmıştır, doğru havalandırmaya izin verilmez. Filtreyi temizleyin
E08 Termo sigorta müdahalesi. Termo sigortayı değiştirin ve havalandırma devresinin temiz olup olmadığını kontrol edin, kablolamayı kontrol edin
E10 “Cuore” Elektrik Modülü ile Ekran Elektrik Modülü ve / veya Kablolama arasında eksik iletişim
E11Kondansatörün arka kısmında sıcaklık çok yüksek. Tüm havalandırma kanallarının temiz olup olmadığını kontrol edin, havalandırma sisteminin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kondansatörü kontrol edin, motor fanı kırılmış / tıkanmış olabilir.
E12Basınç anahtarı çalışmıyor. Basınç anahtarını ve / veya kablolamayı kontrol edin. Hava tutucunun temiz olup olmadığını kontrol edin
E13 Kompresör NTC Probu ya Kısa Devre ya da Açık Devredir. Kompresör NTC probunu ve / veya kablolamasını kontrol edin
E14 Arka NTC Probu ya Kısa Devre ya da Açık Devredir. Arka NTC probunu ve / veya kablolamayı kontrol edin
E15Ana kart programlanmadı. Ana kartı programlayın
E19Bir sonraki GÜÇ AÇMA / KAPATMA’ya kadar herhangi bir eylem için NFC etiketini kullanmak mümkün değildir. (kapatıp açın)
E21   

“Cuore” elektrik modülündeki ısıtıcı kontrol rölesi çalışmıyor. Yüksek sıcaklığa ulaşıldı – Termo Sigorta çalıştı. Termo Sigortayı ve kabloları kontrol edin. Hem havalandırma devresinin hem de havalandırma kanallarının temiz olduğunu ve kanalın tıkalı olmadığını kontrol edin. “Cuore” elektrik modülünü yalnızca ısıtıcı komut rölesinin arızalı olması durumunda değiştirin

E22

“Cuore” elektrik modülündeki kompresör kontrol rölesi çalışmıyor. Kompresör ve kompresör kablolarını / bağlantılarını kontrol edin. “Cuore” elektrik modülünü yalnızca kompresör komut rölesinin arızalı olması durumunda değiştirin.

Kurutmayan bir Hoover kondansatörlü çamaşır kurutma makinesi – Kondenser çamaşır kurutma makineleri son yıl içinde popülerlik kazanmıştır. Bunun temel nedeni, dışarıya bir havalandırma deliğine ihtiyaç duymamalarıdır. Bu, onları nereye koyacağınız konusunda size daha fazla esneklik sağlasa da, yoğuşturuculu kurutucular daha karmaşıktır, bu nedenle yanlış gidecek çok şey vardır.

Makinenin kurumamasına neden olan Hoover kondenser çamaşır kurutma makinesi arızalarının olası nedenleri, kabartılmış dolgular veya kirli, tıkalı veya dolu kondansatör odaları gibi basit çözümlerden daha karmaşık sorunlara kadar uzanır. Kurutma makinesi ısınmıyorsa, ısıtma elemanının arızalı olması veya bir kez daha termik şalterin devreye girmesi mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir