• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Hoover Bulaşık Makinesi Hata Kodları sessiz döngüleri ve yıkamadaki hızlarının yanı sıra maksimum enerji verimliliği dereceleriyle ünlüdür. Yüksekliği ayarlanabilir sepetler ve 184 adede kadar ayrı ürün için alan ile bu, onsuz olamayacağınız bir mutfak aletidir. Uyarlanabilir Hoover Talks sistemi ile bulaşık makinenizi sesinizi kullanarak bile kontrol edebilirsiniz! Ancak teknoloji kusursuz değildir ve bu makale birçok Hoover bulaşık makinesi sorununda ve sorun gidermede size yol gösterecektir .

Hoover Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

KODARIZA ÇÖZÜM
E1Su doldurma zaman aşımı Bulaşık makinesi makul bir süre içinde su doldurmayı başaramadı.Su beslemesini kontrol edin Su giriş vanasını kontrol edin Su giriş vanasına giden kabloları kontrol edin. Su giriş vanasına bağlantıları kontrol edin.
E2Su tahliye zaman aşımı
Bulaşık makinesi suyu makul bir süre içinde tahliye edemedi.
Su tahliyesini veya atık hortumunu kontrol edin Tahliye noktasındaki su tesisatını kontrol edin Su tahliye pompasını kontrol edin.

Su tahliye pompasına giden kabloları kontrol edin Su tahliye pompasına giden bağlantıları kontrol edin.

E3Su ısıtma zaman aşımı veya hatası
Bulaşık makinesi makul bir süre içinde suyla ısıtmayı başaramadı veya su ısıtma elemanını algılayamadı.
Su ısıtma elemanı kablolarını kontrol edin Su ısıtma elemanını kontrol edin Ana kontrol modülüne giden kabloları kontrol edin.
E4Taşma
önleme cihazı devreye girdi Bulaşık makinesi, su baskını önleme cihazının etkinleştirilmesinde bir su sızıntısı algıladı.
Bulaşık makinesinin tabanında herhangi bir sızıntı olup olmadığını kontrol edin Sızıntı yapan bileşenleri giderin Kontrol edin Sel önleme cihazına giden kabloları kontrol edin.
E6NTC açık devre algılandı
Bulaşık makinesi, sıcaklık sensörü veya NTC ile açık devre hatası tespit etti.
Sıcaklık sensörüne giden kabloları kontrol edin Sıcaklık sensörünü kontrol edin Kablolama kontrol modülünü kontrol edin.
E7NTC kısa devre hatası
Bulaşık makinesi, sıcaklık sensörü veya NTC ile bir kısa devre hatası tespit etti.

KODARIZAÇÖZÜM
E2Su doldurma zaman aşımı Bulaşık makinesi makul bir süre içinde su doldurmayı başaramadı.Su beslemesini kontrol edin Su giriş vanasını
kontrol edin Su giriş vanasına giden kabloları kontrol edin. Su giriş vanasına bağlantıları kontrol edin
E3Su tahliye zaman aşımı Bulaşık makinesi suyu makul bir süre içinde tahliye edemedi.Su tahliyesini veya atık hortumunu kontrol edin Tahliye noktasındaki
su tesisatını kontrol edin Su tahliye pompasını
kontrol edin Su tahliye pompasına giden kabloları kontrol edin Su tahliye pompasına giden bağlantıları kontrol edin
E4Taşma önleme cihazı devreye girdi Bulaşık makinesi, su baskını önleme cihazının etkinleştirilmesinde bir su sızıntısı algıladı.Bulaşık makinesinin tabanında herhangi bir sızıntı olup olmadığını
kontrol edin. Sızıntı yapan bileşenleri giderin Kontrol edin Sel önleme cihazına giden kabloları kontrol edin
E5NTC hatası algılandı Bulaşık makinesi sıcaklık sensörü veya NTC’yi algıladı ve hata verdi, bunun nedeni kısa veya açık bir NTC algılaması olabilir.Sıcaklık sensörüne giden kabloları kontrol
edin Sıcaklık sensörünü
kontrol edin. Kablolama kontrol modülünü kontrol edin
E7Ana sirkülasyon pompası arızası algılandı Bulaşık makinesi kontrol modülü, ana motordaki veya devridaim pompasındaki takometrik dinamoda bir arıza tespit etti. Bize göre, hatalı olan motor takografıdır.Motora giden kabloları kontrol edin Motor takografının yerinde ve hasarsız
olduğunu kontrol edin Kontrol modülüne giden kabloları kontrol edin
E8Su ısıtma zaman aşımı veya hatası Bulaşık makinesi makul bir süre içinde suyla ısıtmayı başaramadı veya su ısıtma elemanını algılayamadı.Su ısıtma elemanı kablolarını kontrol edin Su ısıtma elemanını
kontrol edin. Ana kontrol modülüne giden kabloları kontrol edin
E9Bulanıklık sensörü arızası Bulaşık makinesi, karterdeki “bulanıklık” seviyesini okuyarak sudaki deterjan seviyesini algılayan kızılötesi sensör olan bulanıklık sensöründe bir sorun tespit etti. Bu arıza kodunun yalnızca bu özelliğin takılı olduğu modellerde görüneceğini unutmayın.Bulanıklık sensörü kablolarını kontrol edin Bulanıklık sensörünün kendisini kontrol edin Kontrol modülüne giden kabloları kontrol edin
EESu ısıtma elemanı güvenlik anahtarı açık devreSu ısıtma elemanını
kontrol edin Su ısıtma elemanı kablolarını
kontrol edin.Ana kontrol modülüne giden kabloları ve konektörleri kontrol edin
EHSu ısıtma elemanı emniyet anahtarı kısa devre
EiSu ısıtma elemanı arızası
Bulaşık makinesi su ısıtma elemanını tespit edemedi veya ısıtıcıda bir kısa devre tespit etti.
KODARIZAÇÖZÜM
E1Su doldurma zaman aşımı Bulaşık makinesi makul bir süre içinde su doldurmayı başaramadı.Su beslemesini kontrol edin Su giriş vanasını kontrol edin Su giriş vanasına giden kabloları kontrol edin. Su giriş vanasına bağlantıları kontrol edin
E2NTC hatası algılandı Bulaşık makinesi sıcaklık sensörü veya NTC’yi algıladı ve hata verdi, bunun nedeni kısa veya açık bir NTC algılaması olabilir.Sıcaklık sensörüne giden kabloları kontrol edin. Sıcaklık sensörünü kontrol edin Kablolama kontrol modülünü kontrol edin
E3Su ısıtma zaman aşımı veya hatası Bulaşık makinesi makul bir süre içinde suyla ısıtmayı başaramadı veya su ısıtma elemanını algılayamadı.Su ısıtma elemanı kablolarını
kontrol edin Su ısıtma elemanını kontrol edin Ana kontrol modülüne giden kabloları kontrol edin
E4Bulaşık makinesi tahliye edemedi Bulaşık makinesi, karterdeki suyu tahliye edemedi.Pompada herhangi bir tıkanıklık veya tıkanma olup olmadığını
kontrol edin.Boşaltma pompasını kontrol edin Boşaltma pompasına giden kabloları kontrol edin
E5Akış ölçer yanıt vermiyor veya doğru okumuyor
Bulaşık makinesi akış ölçeri doğru algılayamadı ve muhtemelen dolmuyor.
Akış ölçeri kontrol edin Rejenerasyon odasında tıkanma olup olmadığını kontrol edin

Bir program çalışırken arızalar veya hatalar meydana gelirse, seçilen döngüye karşılık gelen gösterge ışığı hızla yanıp sönecek ve kesik kesik bir ses sinyali duyulacaktır. Bu durumda, “AÇMA / KAPAMA” düğmesine basarak bulaşık makinesini kapatın . Su kaynağının açık olduğundan, tahliye borusunun bükülmediğinden ve sifonun veya filtrelerin tıkanmadığından emin olduktan sonra, seçilen programı yeniden ayarlayın.

Hoover Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi

EXTRADRY ve START DELAY düğmelerine aynı anda yaklaşık 3 saniye basmanız tüm tuşları kilitlemenizi sağlar. Bu sayede istenmeyen veya kazara meydana gelen değişiklikleri engelleyebilirsiniz. Tuş kilidi, EXTRADRY ve START DELAY düğmelerine tekrar basarak veya cihazı kapatarak iptal edilebilir.

Filtreleme Sistemi

Filtre, daha büyük yiyecek kalıntılarının veya diğer nesnelerin pompanın içine girmesini önler. Kalıntılar filtreyi tıkayabilir, bu durumda çıkarılması gerekir. Filtre sistemi bir kaba filtre, bir düz (Ana filtre) ve bir mikro filtreden (İnce filtre) oluşur.

Hoover Bulaşık Makinesi Filtreleme Sistemi

Ana filtre 1

Bu filtrede sıkışan yiyecek ve kir parçacıkları, alt püskürtme kolundaki özel bir jet ile toz haline getirilir ve tahliye için yıkanır.

Kaba filtre 2

Drenajı engelleyebilecek kemik parçaları veya cam parçaları gibi daha büyük parçalar, kaba filtrede sıkışıp kalır. Filtrenin yakaladığı öğeleri çıkarmak için, bu filtrenin üst kısmındaki musluğu nazikçe sıkın ve kaldırın.

İnce filtre 3

Bu filtre, hazne alanındaki kiri ve yiyecek artıklarını tutar ve yıkama döngüsü sırasında bulaşıkların üzerinde birikmesini önler.

Hoover Bulaşık Makinesi Sorun Giderme

Hoover Bulaşık Makinesi Sorun Giderme

SorunSebep
Hiçbir program çalışmıyor1. fiş prize bağlı değil, elektrik fişini takın. 2. O / I butonuna basılmamış, butonuna basınız. 3. Kapı açık, Kapıyı kapatın. 4. Elektrik yok, kontrol edin.
Bulaşık makinesi su almıyor1. Su musluğu kapalı, Su musluğunu açın.

2. Su besleme hortumu bükülmüş, Hortumdaki kıvrılmaları giderin.

3. Su besleme hortumunun filtresi tıkalı, Hortumun ucundaki filtreyi temizleyin.

Bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor1. Filtre kirli, Filtreyi temizleyin.

2. Drenaj borusu bükülmüş, Borudaki bükülmeleri giderin.

3. Drenaj borusu uzatması doğru bağlanmamış. Drenaj borusunu bağlamak için talimatları dikkatlice izleyin.

4. Duvardaki çıkış bağlantısı yukarı değil aşağı doğru bakmaktadır.

Bulaşık makinesi suyu sürekli tahliye ediyorBoşaltma borusunun konumu çok düşük. Tahliye borusunu zemin seviyesinden en az 40 cm yukarıya kaldırın.
Püskürtme kollarının döndüğü duyulmuyor1. Aşırı miktarda deterjan. Deterjan miktarını azaltın Uygun deterjan kullanın.

2. Öğe, kolların dönmesini engeller. Kontrol.

3. Filtreleme plakası ve filtre çok kirli. Filtreleme plakasını ve filtreyi temizleyin.

Ekransız elektronik cihazlarda: hızlı bir şekilde yanıp sönen bir veya daha fazla gösterge ışığıSu kaynağı musluğu kapatıldı. Cihazı kapatın. Musluğu aç. Döngüyü yeniden ayarlayın.
Sadece kısmen yıkanmış bulaşıklarTencerelerin tabanı iyice yıkanmamış. Tencereleri bulaşık makinesine koymadan önce yanmış yiyecek kalıntıları ıslatılmalıdır.
Deterjan dağıtılmamış veya kısmen dağıtılmamışÇatal bıçaklar, tabaklar, tavalar vb. Deterjan çekmecesinin açılmasını durdurun. Bulaşıkları dağıtıcıyı engellemeyecek şekilde yerleştirin.
Bulaşıklarda beyaz lekelerin varlığıŞebeke suyu çok sert. Tuz ve parlatıcı seviyesini kontrol edin ve düzenleyin.
Yıkama sırasında gürültü1. Bulaşıklar birbirine çarpıyor. Sepetteki bulaşıkları yeniden kontrol edin.

2. Döner kollar bulaşıklara çarpıyor, sepete bulaşıkları yeniden kontrol edin.

Bulaşıklar tamamen kuru değil

1. Yetersiz hava akışı. Bulaşıkların doğal bir şekilde kurumasını sağlamak için yıkama programının sonunda bulaşık makinesi kapağını aralık bırakın.

2. Parlatıcı eksik, Parlatıcı dağıtıcısını doldurun.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687