Hisense Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Hisense Çamaşır Makinesi Hata Kodları Çalışma sırasında herhangi bir anormal durum tespit edilirse, kapı kilidi hariç tüm yükleri kapatın ve ardından sesli uyarı alarm vermek için çalar.

Hisense Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodu

Hata KodlarıSorun
F01Su giriş hatası
F03Drenaj hatası. 6 dakika içinde tamamen boşaltılmaz.
F04Isıtma Hatası. Isıtıcı arızalı. Yıkama programı bittikten sonra alarm verin.
F05Elektronik modül hatası, taşma veya çok fazla köpük.
F06Motor Hızı Geriye Dönme Hatası Yok. Dönüş hızı 0 olarak ayarlanmadı, ancak 3 saniye içinde dönüş hızı algılanmadı veya dönüş hızı 20 rpm’nin altında, 5 deneme.
F07Motor SCR Kısa Devre Hatası. 1. Dönüş hızı 0 olarak ayarlanmadı, ancak ölçülen dönüş hızı> dönüş hızı + 80 olarak ayarlandı ve 3 saniye sürüyor 2. Dönüş hızı 0 olarak ayarlandı, ancak dönüş hızı 10 turu aşacak şekilde azalmak yerine yükseliyor 3 saniye içinde.
F08Isıtıcı Devresi Hatası. Ana kontrol, bir ısıtıcı devresi arızası tespit etti. Bu arıza modları, döngü başlamadan önce ve sıkma adımlarından sonra kontrol edilir.
F12Isıtıcı Devresi Hatası. Ana kontrol, bir ısıtıcı devresi arızası tespit etti. Bu arıza modları, döngü başlamadan önce ve sıkma adımlarından sonra kontrol edilir.
F13Kapı kilidi hatası. Programı 20 saniyeliğine başlatın ve kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için yıkayıcı kapısının (PTC) kilidini açın.
F14EEPROM Hatası. Merkezi kontrol ünitesi (CCU) verilerini CCU üzerindeki bir EEPROM’dan alır, bu verileri okurken bir hata varsa bu hataya neden olur.
F15F17, kurutma sırasında yoğuşma odasına su gelmediğini gösterir. Cihazın fişini çekin. Üstünü çıkar. Isıtma bölmesinin altındaki yoğuşma bölmesinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin.
F21Kullanıcı Arayüzü Hatası. -Ekran modülüne giden kablo bağlantısını kontrol edin. -Ekran modülünü kontrol edin. -Kontrol ünitesini (CCU) kontrol edin.
F23FWL Sensör Hatası. 1. FWL sensörü arızalı 2. Su seviyesi frekansı 10 kHz’in altında ve 30 kHz’nin üzerinde koşulu koruduğu zaman.
F24Su Seviyesi Taşma Seviyesine Ulaşır. Su taşıyor. (Su seviyesi frekansı 36,8 kHz’in üzerinde). F24 görüntüleniyorsa, drenaj pompası suyu otomatik olarak boşaltmak için çalışacaktır.
F26Pompa Sürücüsü Arızası. CCU, yıkama döngüsü sırasında pompanın triyakının arızalı olduğunu tespit ederse, bu arızayı gösterecektir. Basınç anahtarının direncini kontrol edin. Pres anahtarı arızası da koda neden olur. Tamam ise, CCU’yu kontrol etmek için servis testini başlatın. Hastalık meydana gelirse, CCU’yu değiştirin.
F27Ters çevirme rölesi arızası. CCU, motorun yalnızca bir yönde dönmesinin mümkün olduğunu algılarsa, bu arıza görüntülenir. – Motorun kablo demetini kontrol edin. – CCU’yu kontrol edin.
F28Tıklanan Alan Arızası. CCU, motorun kademe alanını AÇIK duruma getiremiyorsa, bu arıza kodu görüntülenir. -Doğru motorun yerleşik olup olmadığını kontrol edin. -Motor alanlarının direncini kontrol edin. -Motor ve CCU arasındaki kablo demetini kontrol edin. -Yukarıdaki noktalarda sorun yoksa CCU’yu değiştirin.
UNBDengesizlik alarmı. Makineyi kapatmak için “Güç Kaynağı” tuşuna 3 saniye basın.
FHSu kaynağı hatası. Su musluğu kapandı.
FPBoşaltma hatası. Pompayı temizleyin.
FASu Durdurma hatası
YAAşırı köpüklenme hatası

Hisense Çamaşır Makinesi Hata Kodları Cihazı boşaltmadan önce suyun soğuduğundan emin olun. Ayrıca, filtreden akan suyu toplamak için filtrenin önüne büyük bir kap yerleştirin.

 • Boşaltma hortumu donmuş.
 • Cihazı tekrar prize takın.

“Boşaltma” programını seçin ve başlatın ve istenen programı yeniden başlatın. Arıza tekrar oluşursa, lütfen Satış Sonrası Servis ile iletişime geçin.

Hata Kodları Nasıl Onarılır?

Cihaz program sırasında durur. Kalan süre göstergesine sahip modeller için, ekranda “F01” ila “F07” ve “F13 ″ veya” UNB “arasında bir arıza kodu görünür.

Ekranda bir arıza kodu “F01 ″ ve” F02 “görünürse:

Arıza kodunu iptal etmek ve programı başlatmak için “başlat / duraklat” düğmesine basın; arıza devam ederse, cihazın fişini çekin ve Satış Sonrası Servis ile iletişime geçin.

Ekranda bir arıza kodu “F03” görünürse:

Cihazı kapatın ve drenaj pompasının tıkalı veya drenaj hortumunun bağlı olup olmadığını kontrol edin; Arıza devam ederse, cihazın fişini çekin ve Satış Sonrası Servis ile iletişime geçin.

Ekranda ”F04 ″ ile“ F07 ”arasında bir arıza kodu görünürse:

Cihazı kapatın ve istediğiniz programı seçin; Arıza devam ederse, cihazın fişini çekin ve Satış Sonrası Servis ile iletişime geçin.

Ekranda bir arıza kodu “F13” görünürse:

Kapının kapalı olup olmadığını kontrol edin ve başlat / duraklat düğmesine basın; ”” Arıza devam ederse, cihazın fişini çekin ve Satış Sonrası Servis ile iletişime geçin.

Ekranda bir arıza kodu “UNB” görünürse:

Cihazı kapatın ve giysileri yeniden düzenleyin, ardından sıkma programını seçin ve başlatın; Arıza devam ederse, cihazın fişini çekin ve iletişim kurun.

Satış Sonrası Servis ile iletişime geçmeden önce:

 • Sorunu kendiniz gidermeye çalışın (bkz. “Sorun Giderme Kılavuzu”).
 • Sorunun kendi kendine çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için programı yeniden başlatın.
 • Çamaşır makinesi düzgün çalışmamaya devam ederse, Satış Sonrası Servisi arayın.

Hisense Çamaşır Makinesi Hata Kodları Listesi

Program çalışırken yıkayıcı durur. Ekran penceresi “F24” hata kodunu, “F04” ten “F07” ye, “F13”, “F23” veya “UNB” arasındaki hata kodlarını gösterir.

Ekranda görüntülenen “F01”:

Makine su veya yetersiz su ile beslenmiyor. Kontrol:

 • Musluk tamamen açık ve yeterli su basıncına sahip.
 • Su giriş borusu düğümlü veya düğümlü değil.
 • Su giriş borusunun filtre ağı tıkalı veya tıkalı değil (bakım ve onarım bölümüne bakın).
 • Su borusu donmuş ya da donmamış.

Arıza giderildikten sonra “Başla / Bekle” tuşuna basın.

Arıza tekrar oluşursa, lütfen satış sonrası servis ile iletişime geçin (satış sonrası servise başvurun.).

Ekranda “F03” görüntüleniyor

Yıkayıcı boşaltılmamış. Yıkayıcı, yürütülen programı durdurur. Makineyi kapatın ve güç kaynağının bağlantısını kesin. Kontrol:

 • Drenaj borusu düğümlü veya düğümlenmemiş.
 • Drenaj pompasındaki filtre tıkalı veya tıkalı değil (drenaj pompasındaki filtrenin temizlenmesi konusuna bakın)

Hata kodu “F24” gösterilirse

Su seviyesi taşma seviyesine ulaştı. “Başla / Bekle” tuşuna basarak çıkarın ve su besleyin. Gerekli programı seçin ve başlatın. Arıza tekrar meydana gelirse, güç beslemesini kesin ve satış sonrası servis ile iletişime geçin.

Hata kodu “F04” – “F07” ise, “F23” gösterilir

Elektronik modül arızalı.

Makineyi kapatmak için “Güç Kaynağı” tuşuna 3 saniye basın.

Arıza giderildikten sonra “Başla / Bekle” tuşuna basın. Arıza tekrar meydana gelirse, güç beslemesini kesin ve satış sonrası servis ile iletişime geçin.

Hata kodu “F13” gösterilirse

Kapı kilidi anormal. Programı 20 saniyeliğine başlatın ve kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için yıkayıcı kapısının (PTC) kilidini açın. Tekrar açın veya kapatın. Arıza giderildikten sonra “Başla / Bekle” tuşuna basın. Arıza tekrar meydana gelirse, güç beslemesini kesin ve satış sonrası servis ile iletişime geçin.

Hata kodu “UNB” gösterilirse

Dengesizlik alarmı.

Makineyi kapatmak için “Güç Kaynağı” tuşuna 3 saniye basın. Kapıyı açın ve giysileri yeniden toplayın ve ardından program düğmesini tekli dehidrasyon moduna çevirin. Tekrar kuruması için giysileri döndürün. Arıza tekrar meydana gelirse, güç beslemesini kesin ve satış sonrası servis ile iletişime geçin.

Hata: FH

Kırmızı gösterge ışığı yanıyor: Su musluğu kapalı

Arıza açıklaması: Su kaynağı arızası

Hata: FP

Kırmızı gösterge ışığı yanıyor: Pompayı temizleyin

Hata tanımı: Boşaltma hatası

Hata: F02 – F35

Hata açıklaması: Elektrik modülü

Hata: FA

Hata açıklaması: Su Durdurma hatası

Hata: Fod

Hata açıklaması: Aşırı köpüklenme hatası

Hisense Çamaşır Makinesi Sorun Giderme

Çamaşır makineniz çeşitli otomatik güvenlik fonksiyonları ile donatılmıştır. Bu, arızaların zamanında tespit edilmesini sağlar ve güvenlik sistemi daha sonra uygun şekilde tepki verebilir. Bu hatalar genellikle o kadar küçüktür ki, birkaç dakika içinde çözülebilirler.

SorunSebep
Çamaşır makinesi çalışmıyor ve hiçbir gösterge lambası yanmıyor.Şunları kontrol edin: Elektrik fişi prize takılı ve güç “AÇIK” durumda mı? Duvar prizi düzgün çalışıyor (test etmek için bir masa lambası veya benzeri bir cihaz kullanın).
Çamaşır makinesi başlamıyor.Şunları kontrol edin: Kapı düzgün kapatılmış mı (çocuk güvenliği). “Başlat / Duraklat” düğmesine basılmıştır. Su musluğu açılır ve “Başlat / Duraklat” düğmesine basın.
Cihaz program sırasında durur.Şunları kontrol edin: “Suda Bırakma” gösterge lambası yanar; “Başla / Bekle” düğmesine basarak veya “Boşaltma” programını seçip başlatarak bu seçeneği sonlandırın. Başka bir program seçildi ve “Başla / Bekle” düğmesine basılmadı. İstediğiniz programı seçin ve “Başla / Bekle” düğmesine basın.
Yıkama sonunda deterjan çekmecesinde deterjan ve katkı maddesi artıkları kalmış.Aşağıdakileri kontrol edin: – Yumuşatıcı bölmesinin kapak ızgarası ve ana yıkama bölmesinin ayırıcısı, deterjan bölmesine doğru şekilde takılmış ve tüm parçaların temiz olup olmadığını kontrol edin. -Yeterli su giriyor. Su kaynağının ağ filtreleri tıkanmış olabilir. -Ana yıkama haznesindeki ayırıcının konumu, toz veya sıvı deterjan kullanımına göre uyarlanmıştır.
Makine, sıkma döngüsü sırasında titriyor.Aşağıdakileri kontrol edin: – Çamaşır makinesi düz ve dört ayağı üzerinde sağlam bir şekilde duruyor. – Taşıma cıvataları çıkarıldı. Makineyi kullanmadan önce, nakliye cıvatalarının çıkarılması zorunludur.
Nihai sıkma sonuçları kötü.-Eğer programın sonunda çamaşırlar hala çok ıslaksa, bazı çamaşırları çıkarın ve sıkma döngüsünü tekrarlayın. -Aşırı köpük oluşumu dönmeyi engelleyebilir. Doğru miktarda deterjan kullanın. -Sıkma hızı seçicisinin “0” olarak ayarlanmadığını kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi