• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Hisense Bulaşık Makinesi Hata Kodları Çalışma sırasında herhangi bir anormal durum tespit edilirse, kapı kilidi hariç tüm yükleri kapatın ve ardından sesli uyarı alarm vermek için çalar.

Hisense Bulaşık Makinesi Arıza/Hata Kodu

Hata KodlarıÇözüm
FAAquastop Arızası. Cihazın alt tepsisindeki Aquastop kontağı 30 saniyeden daha uzun süre kapalı kalırsa, Aquastop Arızası tespit edilecektir. Aquastop durumunda Kapı kilitli kalacak ve Boşaltma Pompası sürekli çalışacaktır.
F04Çok Uzun Isı Süresi. Çevrimdeki ilk ısıtma adımının 40 dakikası boyunca su sıcaklığı 35C’nin üzerine çıkmıyorsa, CCU bu Hatayı görüntüleyecektir.
F05Su Sıcaklık Sensörü Hatası. Yıkama çevriminde su ısıtması sırasında su sıcaklık sensörü (NTC) değeri aralık dışında ise, ” F / 05 ” hata kodu görüntülenecektir. Su NTC direncini kontrol edin veya NTC ve CCU bağlantılarını kontrol edin.
F06Tahrik Motoru Devir Sayacı Hatası. Kumanda, motor hızını (birkaç kez) doğru şekilde algılayamaz ve makine kapanır. Yüksek hızlı dönüş sırasında bir arıza meydana gelirse, tambur dönmeyi durdurduktan sonra kapının kilidi açılacaktır.
F07Motor Kontrol Triyak Hatası. Ana kontrol, motor kontrol triyakında bir kısa devre tespit etti. Yüksek hızlı dönüş sırasında bir arıza meydana gelirse, tambur dönmeyi durdurduktan sonra kapının kilidi açılacaktır. Test Programını çalıştırarak CCU’yu kontrol edin.
F08Isıtıcı Devresi Hatası. Ana kontrol, bir ısıtıcı devresi arızası tespit etti. Bu arıza modları, döngü başlamadan önce ve sıkma adımlarından sonra kontrol edilir.
F12Isıtıcı Devresi Hatası. Ana kontrol, bir ısıtıcı devresi arızası tespit etti. Bu arıza modları, döngü başlamadan önce ve sıkma adımlarından sonra kontrol edilir.
F13Döngü başladıktan sonra Kapı Açık LED’i yanıp sönüyor. CCU, program 10 dakika içinde başladıktan sonra yıkayıcının Kapısını kilitleyemezse, Kapı Açık LED’i 10 saniye boyunca yanıp söner.
F14EEPROM Hatası. Merkezi Kontrol Birimi (CCU), verilerini CCU’daki bir EEPROM’dan alır. Bu verileri okurken bir hata varsa, bu hataya neden olur.
F15Tambur Yukarı Devresi Eksik (Yalnızca DRUM UP Devresine Sahip EN YÜKSEK YÜKLEYİCİLER için). CCU, Motor dönüşü sırasında Tambur Yukarı anahtarının kapandığını algılamıyorsa, bu arıza görüntülenir. Bu Hata, YALNIZCA Servis Programı sırasında tespit edilir.
F21Kullanıcı Arayüzü Hatası (yalnızca Akıllı kullanıcı arayüzlerinde tespit edildi). Kullanıcı arayüzü modülü ile CCU arasındaki iletişim bozulursa, bu Hata görüntülenir. Arıza rakamlarda görüntüleniyorsa, ekran modülü CCU ile ” konuşamaz ”. Arıza durum LED’inde gösterilirse, CCU Dİsplay modülü ile iletişim kuramaz.
F23Pressoswitch Arızası. CCU, yıkama döngüsü sırasında, yıkama seviyesi için basınçlı kontak ve ısıtıcı güvenliği için baskı anahtarı seviyesinin 10 ” süreyle aynı anda AÇIK olduğunu tespit ederse, bu arıza görüntülenecektir.
F24Aşırı Akış Hatası. Basınç anahtarı üzerindeki Taşma kontağı 60 saniyeden fazla Kapalı kalırsa, bir Taşma durumu oluşacaktır. Bir Taşma durumunda, Kapı kilitli kalacak ve Boşaltma Pompası sürekli çalışacaktır.
F26Pompa Sürücüsü Arızası. CCU, yıkama döngüsü sırasında pompanın triyakının arızalı olduğunu tespit ederse, bu arızayı gösterecektir. Pressoswitch kontaklarının direncini kontrol edin.
F27Ters çevirme rölesi arızası. CCU, motorun yalnızca bir yönde dönmesinin mümkün olduğunu algılarsa, bu arıza görüntülenir. CCU’yu kontrol edin.
F28Tapped Dosyalanmış Başarısız. CCU, Motorun dokunulan alanını AÇIK duruma getiremiyorsa, bu arıza Kodu görüntülenir.
FEYıkama Döngüsü sırasında köpük algılandı. CCU yıkamadan sonra suyu boşaltamazsa veya birkaç denemeden sonra sıkamazsa, bu alarm Kodu görüntülenir.
UnBDengesizlik Hatası. Neden: Yük çok az. Cihaz eğiktir. Çamaşırlar bir tarafa toplanır. Dağıtılamayan şeyler tambura yerleştirilir.

Sorun giderme

Hisense Bulaşık Makinesi Hata Kodları Modele bağlı olarak, çamaşır makineniz çeşitli otomatik güvenlik fonksiyonları ile donatılmıştır. Bu, arızaların zamanında tespit edilmesini sağlar ve güvenlik sistemi daha sonra uygun şekilde tepki verebilir. Bu hatalar genellikle o kadar küçüktür ki, birkaç dakika içinde çözülebilirler.

Çamaşır makinesi başlamıyor, ekran kapalı değil. 

 • elektrik fişi prize takılır ve makineyi başlatmak için istenen programı seçin.
 • duvar prizi düzgün çalışıyorsa (test etmek için bir masa lambası veya benzeri bir cihaz kullanın).

Çamaşır makinesi başlamıyor ve ekran yanıp sönüyor.

 • kapı düzgün şekilde kapatılmış (çocuk güvenliği);
 • “Başlat / Duraklat” düğmesine basılmıştır;
 • Su musluğunun kapalı olup olmadığını kontrol edin. Su musluğunu açın ve “Başla / Bekle” düğmesine basın.

Cihaz program sırasında duruyor (modele göre değişir)

 • “Suda Bırakma” gösterge lambası yanar; “Başla / Bekle” düğmesine basarak veya “Boşaltma” programını seçip başlatarak bu seçeneği sonlandırın;
 • ekran yanıp sönüyor. “Başlat / Duraklat” düğmesine basın.
 • kapı açıldı ve ekran yanıp sönüyor. Kapıyı kapatın ve ‘Başla / Bekle’ düğmesine tekrar basın.
 • İçeride çok fazla köpük olup olmadığını kontrol edin. makine öldürücü köpük rutinine girer. Makine bir süre sonra otomatik olarak tekrar çalışacaktır.
 • çamaşır makinesinin güvenlik sistemi devreye girdi.

Makine, sıkma döngüsü sırasında titriyor.

 • çamaşır makinesi düz ve dört ayağı üzerinde sağlam bir şekilde duruyor;
 • taşıma kayışları çıkarıldı. Makineyi kullanmadan önce, nakliye cıvatalarının çıkarılması zorunludur.

Nihai sıkma sonuçları kötü.

 • Programın sonunda çamaşırlar hala çok ıslaksa, bazı çamaşırları çıkarın ve sıkma döngüsünü tekrarlayın.
 • Aşırı köpük oluşumu dönmeyi engelleyebilir. Doğru miktarda deterjan kullanın.
 • Sıkma hızı seçicinin “0” olarak ayarlanmadığını kontrol edin.

Arıza tekrar oluşursa, lütfen Satış Sonrası Servis ile iletişime geçin.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687