Hamilton Beach Ekmek Kızartma Makinesi Hata Kodları
Hamilton Beach Ekmek Kızartma Makinesi Hata Kodları

Hamilton Beach Ekmek Kızartma Makinesi Hata Kodları

Hamilton Beach Ekmek Kızartma Makinesi Hata Kodları Bir arıza meydana gelirse, kahve makinesinin ekranı, sorunun nedenini tespit etmek ve neyin yanlış çalıştığını anlamak için kullanılabilecek bir hata kodu gösterir. Hamilton Beach Ekmek Kızartma Makinesi Hata Kodları Hata kodunuzu bulmak için tabloya bakın ve sorunu kendiniz mi çözeceğinize veya onarım için bir uzman çağıracağınıza karar verin.

Hamilton Beach Ekmek Kızartma Makinesi Arıza/Hata Arıza Kodu

Hata Kodları Anlamı
HHH BAŞLAT / DURDUR düğmesine basıldığında HHH görüntülenir. Ekmek yapma makinesinin iç sıcaklığı çok yüksek. Ünitenin çevrimler arasında soğumasına izin verin. Ünitenin fişini çekin, kapağını açın ve ekmek tavasını çıkarın. Yeni döngüye başlamadan önce 15–30 dakika soğumaya bırakın.
E00 Ekmek tavası çok soğuk. Tavanın oda sıcaklığına gelmesine izin verin.
E01 Ekmek tavası çok sıcak. Kullanmadan önce tavanın soğumasını bekleyin.
HBÖ Bu uyarı, ekmek tavasının içindeki sıcaklığın çok düşük olduğu anlamına gelir. Ekmek yapma makinesinin çalışması için oda sıcaklığı çok düşük.
EEE Ekmek yapımcınızda bir sorun var. Müşteri Hizmetlerini arayın.

Bakım ve Temizlik

Temizlemeden önce gücü kesin. Kordonu, fişi veya muhafazayı herhangi bir sıvıya batırmayın. Temizlemeden önce ekmek yapma makinesinin tamamen soğumasını bekleyin.

  1. Yoğurma paletini temizlemek için: Yoğurma küreğini ekmek tavasından çıkarmak zorsa, ekmek tavasının dibine su ekleyin ve 1 saate kadar ıslatın. Küreği nemli bir bezle dikkatlice silin. Yoğurma çarkı bulaşık makinesinde yıkanabilir.
  2. Ekmek tavasını temizlemek için: Sapı kullanarak tavayı pişirme haznesinden kaldırın. Ekmek tavasının içini ve dışını nemli bir bezle silin. Yapışmaz kaplamayı korumak için herhangi bir aşındırıcı madde kullanmayın. Kurulumdan önce ekmek tavası tamamen kurutulmalıdır. NOT: Ekmek tavası, yoğurma küreği, ölçü kabı, kaşık ve kürek kancası bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ekmek tavası ve tabanının dışı renk atabilir. Bu normal.
  3. Muhafazayı ve üst kapağı temizlemek için: Kullandıktan sonra, fişini çekin ve ünitenin soğumasını bekleyin. Gözetleme penceresinin kapağını, muhafazasını, pişirme haznesini ve iç kısmını silmek için nemli bir bez kullanın. Yüzeyin yüksek cilasını bozacağından, temizlik için aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın. Muhafazayı temizlemek için asla suya daldırmayın.
  4. Ekmek yapma makinesinin saklanmak üzere paketlenmeden önce tamamen soğuduğundan, temiz ve kuru olduğundan ve üst kapağın kapalı olduğundan emin olun.

Hamilton Beach Ekmek Yapma Makinesi Kontrol Paneli

Sorun giderme

Sorun Çözüm
Koku veya yanma kokusu. Un veya diğer malzemeler pişirme haznesine döküldü. Ekmek yapma makinesini durdurun ve tamamen soğumasını bekleyin. Pişirme haznesindeki fazla unu vb. Bir kağıt havluyla silin. İPUCU: Malzemeleri tezgahın üzerinde ölçün ve makineye yerleştirmeden önce ekmek tavasına ekleyin.
Karışmayan malzemeler; motor dönüşünü duyabilir. Ekmek tavası veya yoğurma paleti doğru takılmamış olabilir. Yoğurma çarkının şafta tam olarak oturduğundan emin olun.
Çok fazla malzeme var. Malzemeleri doğru şekilde ölçün.
Pencere bulutlu veya yoğunlaşma ile kaplı. Karıştırma veya yükselme döngüleri sırasında meydana gelebilir. Pişirme döngüsü sırasında yoğuşma genellikle kaybolur. Kullanımlar arasında pencereyi iyice temizleyin.
Yoğurma küreği ekmekle çıkıyor. Koyu kabuk ayarıyla daha kalın kabuk. Daha hafif bir kabuk seçin (yalnızca 1., 2., 4. veya 8. döngü).
Yoğurma küreğinin ekmek somunu ile çıkması alışılmadık bir durum değildir. Somun soğuduktan sonra, kürek kancasıyla küreği çıkarın.
Ekmek çok yükseliyor veya kapağı yukarı itiyor. Malzemeler doğru ölçülmemiş (çok fazla maya, un). Tüm malzemeleri doğru bir şekilde ölçün ve şeker ve tuz eklendiğinden emin olun.
Yoğurma küreği ekmek tavasında değil. Yoğurma küreğinin montajını kontrol edin.
Tuz eklemeyi unuttum.
Mayayı 1/4 çay kaşığı (1,3 ml) azaltmayı deneyin.
Hamur iyice karışmıyor; un ve diğer malzemeler tencerenin yan taraflarına konur; ekmek somunu un ile kaplanır Ekmek tavası veya yoğurma paleti doğru takılmamış olabilir. Ekmek tavasının üniteye sıkıca oturduğundan ve yoğurma paletinin mil üzerinde sıkıca oturduğundan emin olun.
Çok fazla kuru malzeme. Malzemelerin doğru şekilde ölçüldüğünden ve doğru sırada eklendiğinden emin olun. Tüm malzemelerin karıştığından emin olmak için ekmek fırını karıştırırken tencerenin kenarlarını kazımak için lastik bir spatula kullanın.
Glutensiz hamur tipik olarak çok ıslaktır. Lastik bir spatula ile kenarları kazıyarak ek yardıma ihtiyaç duyabilir.
Ekmek yükselmiyor; somun kısadır. Bileşenlerin veya inaktif mayanın yanlış ölçümü. Tüm malzemeleri doğru şekilde ölçün. Maya ve unun son kullanma tarihini kontrol edin.
Döngüler sırasında kaldırma kapağı.
Ekmeğin bir kez pişirildikten sonra somunun üstünde bir krateri vardır. Hamur çok hızlı yükseldi.
Çok fazla maya veya su. Tüm malzemeleri doğru şekilde ölçün. Mayayı veya suyu biraz azaltın.
Tarif için yanlış döngü seçilmiş.
Kabuk rengi çok açık. Pişirme sırasında kapağın açılması. Pişirme sırasında kapağı açmayın.
Daha koyu bir kabuk seçeneği seçin (yalnızca 1., 2., 4. veya 8. döngü).
Kabuk rengi çok koyu. Tarifte çok fazla şeker var. Şeker miktarını biraz azaltın.
Daha hafif bir kabuk seçeneği seçin (yalnızca Döngü 1, 2, 4 veya 8).
Yoğurma küreği ekmekle birlikte çıkar. Koyu kabuk ayarıyla daha kalın kabuk. Daha hafif bir kabuk seçin (yalnızca 1., 2., 4. veya 8. döngü).
Yoğurma küreğinin ekmek somunu ile çıkması alışılmadık bir durum değildir. Somun soğuduktan sonra küreği kürek kancasıyla çıkarın.
Ekmek somunu orantısız. Çok fazla maya veya su. Tüm malzemeleri doğru şekilde ölçün. Mayayı veya suyu biraz azaltın.
Yoğurma çarkı, hamuru kabarmadan ve pişirmeden önce bir tarafa iter. Bazı somunlar, özellikle tam tahıllı unlarda eşit şekilde şekillendirilemeyebilir.
Yapılan somunlar farklı şekillerdir. Ekmek türüne göre değişir. Tam tahıllı veya çok tahıllı, daha yoğundur ve temel beyaz ekmekten daha kısa olabilir.
Somunun dibi ıslak. Ekmek tavada çok uzun süre sıcak ayarda kalmış ve nem emmiş. STOP düğmesini basılı tutarak Sıcak ayarını sonlandırın. Fırın eldiveni kullanarak ekmeği ekmek tavasından çıkarın.
Ekmeğin içi oyuk veya deliklidir. Hamur çok ıslak, çok fazla maya, tuz yok. Tüm malzemeleri doğru şekilde ölçün. Mayayı veya suyu biraz azaltın. Tuz ölçümünü kontrol edin.
Su çok sıcak.
Az pişmiş veya yapışkan, hamurlu ekmek. Çok fazla sıvı; yanlış döngü seçildi. Sıvıyı azaltın ve malzemeleri dikkatlice ölçün. Tarif için seçilen döngüyü kontrol edin.
Ekmek dilimlenirken püre yapar. Ekmek çok sıcak. Dilimlemeden önce bir tel ızgara üzerinde 15–30 dakika soğumaya bırakın.
Ekmeğin ağır ve kalın bir dokusu vardır. Çok fazla un, eski un. Suyu artırmayı veya unu azaltmayı deneyin.
Yeterli su yok. Tam tahıllı ekmekler daha ağır bir dokuya sahip olacaktır.
Ekmek tavasının tabanı kararmış veya lekeli. Bulaşık makinesinde yıkadıktan sonra. Bu normaldir ve ekmek tavasını etkilemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi