Haier Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Haier Çamaşır Makinesi Hata Kodları Ne zaman yıkayıcı tüm makine operasyonları durduracak bir hata algılar, Haier Çamaşır Makinesi Hata Kodları 4 bip bir dizi çalacak ve bir hata kodu Tahmini Zaman Remaining display gösterilecektir.

Haier Çamaşır Makinesi Arıza/Hata Kodu

Hata Kodları Çözümler
ERR1 Kapı düzgün kapatılmamış. Kapıyı düzgün kapat
ERR2 Drenaj hatası, su 6 dakika içinde boşaltılmıyor. Filtreyi temizleyin ve boşaltma hortumunda tıkanma olup olmadığını kontrol edin. Hata devam ederse, lütfen bakım personeli ile iletişime geçin
ERR3 Sıcaklık sensörü düzgün bağlanmamış veya hasar görmemiş. Bakım personeline başvurun.
ERR4 Isıtıcı hatası (Bir döngünün sonunda görünür). Yükü azaltın ve ardından tekrar yıkamaya başlayın. Sorun devam ederse, lütfen bakım personeli ile iletişime geçin
ERR5 Su seviyesi 8 dakika içinde karşılanmadı. Tahliye hortumunun yüksekliği 80 cm’nin altındadır. Boşaltma hortumu suyun içindedir. Musluğun açık olduğundan ve su basıncının normal olduğundan emin olun. Sorun devam ederse, lütfen bakım personeli ile iletişime geçin. Boşaltma hortumunu 80-100 cm yüksekliğe monte edin. Boşaltma hortumunun suda olmadığından emin olun.
ERR6 Motor hatası
ERR7 Motor hatası
ERR8 Su koruyucu seviyeyi aşıyor.
END Yıkama döngüsünün sonu.
1:25 Kalan süre 1 saat 25 dakikadır
19:25 Durum bilgisi: Gecikmeli çalışma için önceden ayarlanmış süre.
UNB Son durulama işlemi bittikten sonra, çamaşırların dengesizliği nedeniyle sıkma işlemi tamamen başarısız oluyor
DO Yıkayıcı kapağı Açık. Yıkayıcı, kapağın açık olduğunu tespit etti. Yıkayıcı, kapağı açıkken çalışmayacaktır. Yıkama döngüsü sırasında kapak açılırsa, çalışmaya devam edebilir. Ancak, kapak kapatılmasını gerektiren bir aşamaya ulaştığında, hata meydana gelecektir. Kapağın kapatılması, hatayı ortadan kaldırmalı ve normal çalışmaya devam etmelidir.
LD Suyu Boşaltmak İçin Çok Uzun. Çamaşır makinesi, suyu yıkama küvetinden tamamen boşaltmanın çok uzun sürdüğünü tespit etti. Drenaj hortumunun düzgün takıldığından emin olmak için kontrol edin. Tahliye hortumunun açık ucu suya batırılmamalıdır.
UL Dengesiz yük. Yıkayıcı, yükün dengesiz olduğunu tespit etti ve durumu kendi kendine düzeltemedi. Yıkayıcı kapağını açın, yükü yeniden dağıtın, kapağı kapatın, yıkayıcı çalışmaya devam edecektir.
LF Doldurmak için çok uzun. Yıkayıcı, yıkama teknesini doldurmanın çok uzun sürdüğünü veya doldurma sırasında su seviyesinde bir değişiklik olmadığını algıladı. Su hortumlarının yıkayıcıya bağlı olduğundan, hortumlarda bükülme olmadığından ve besleme vanalarının tamamen açık olduğundan emin olmak için kontrol edin.
F2 Su Seviyesi Çok Yüksek. Yıkayıcı normal su seviyelerinin üzerinde olduğunu tespit etti, otomatik boşaltma sorunu çözmedi.
E1 Yıkayıcı suyu 4 dakika içinde boşaltamaz. Pompayı boşaltın. Servis gerekli.
E2 20 saniye sonra kapı kilitlenemez. Servis gerekli.
E4 8 dakika sonra, seçilen su seviyesine ulaşılmadı. Su tesisatı ve su hortumu bağlantılarını kontrol edin. Servis gerekli.
E5 Su Sıcaklığı Problemi. Çamaşır makinesi, Sıcak suyun çok soğuk veya Sıcak, Soğuk, Soğuk ve Musluk Soğuk suyun çok sıcak olduğunu algılıyor. Sıcak su ısıtıcınızın sıcak su sağladığından emin olmak için kontrol edin. Su hortumlarının doğru vanaya bağlandığından emin olmak için kontrol edin; sıcaktan sıcağa, soğuktan soğuğa.
E8 Uyarı seviyesinin üzerinde su seviyesi.
E10 Servis gerekli.
E13 Tüy birikmesinden kaynaklanır.
FA Su seviyesi sensörü devresi sorunu.
FC Sürücü biriminden geri bildirim sinyali yok.
FD Kurutucu ısınması anormal.
FE Kurutucu motoru anormal.

Güç kapalı hafıza fonksiyonu: Ani bir elektrik kesintisi durumunda veya bir program döngüsü sırasında gücün kesilmesi gerektiğinde, mevcut ayarlar kaydedilecek ve güç tekrar açıldığında ön ayarlı çalışma devam edecektir.

Not: Sıkma işlemi sırasında, motoru korumak için çok fazla köpük kontrol edilirse, çamaşır makinesi köpüğü otomatik olarak ortadan kaldıracaktır; motor duracak ve tahliye pompası suyu sürekli olarak 90 saniye boyunca tahliye edecektir. 3 defadan fazla olursa, motor dönmeden döngünün sonuna kadar duracaktır.

Haier Çamaşır Makinesi Kontrol Paneli

Haier Çamaşır Makinesi Sorun Giderme

Aşağıdaki durumlar, cihazda bir arıza olduğu anlamına gelmez. Aşağıdaki talimatları izledikten sonra sorunu onayladıktan sonra Müşteri Hizmetleri Ekibi ile iletişime geçin.

Haier Çamaşır Makinesi Sorun Giderme

Enerji Tasarrufu İçin İpuçları

  1. Bir tam yıkama yükü için kıyafet toplayın.
  2. Çamaşır makinesini aşırı yüklemekten kaçının.
  3. Yalnızca çok kirli giysiler için ön yıkama yapın.
  4. Deterjan miktarını azaltın veya hafif kirli çamaşırlar için standart veya hassas yıkama programlarını seçin.
  5. Doğru yıkama sıcaklığını seçin. Çoğu modern deterjan, 60 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda iyi sonuçlarla yıkanabilir. Yalnızca çok kirli çamaşırlar için daha yüksek sıcaklıklar kullanın.
  6. Çok fazla deterjan kullanmaktan kaçınmak için deterjan ambalajı üzerindeki kullanım tavsiyesine uyun.

Temizlik ve Bakım

Filtrenin temizlenmesi

Dikkat: Filtre çıkarıldığında tahliye pompasından çıkabilecek fazla suyu toplamak için tahliye pompası filtresinin altına bir kap yerleştirin.

Haier Çamaşır Makinesi Filtrenin temizlenmesi

Filtreyi ayda bir temizleyin:

  1. Alt kapağı açın
  2. Filtreyi saat yönünün tersine çevirerek çıkarın
  3. Filtreyi akan su ile yıkayın
  4. Filtreyi saat yönünde çevirerek değiştirin ve kapağı yeniden takın

Dikkat: Çalışma sırasında filtre yerinde olmalıdır, sızıntıyı önlemek için temizledikten sonra yerinde olduğundan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi