• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Haier Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Haier Bulaşık Makinesi Hata Kodları Haier bulaşık makinesi, bir bip sesi yapıyor ve ışıklar yanıp söner . Bazen bir hata kodu gösteriyor. Bulaşık makinesi bip sesi çıkarıyor ve ışıklar yanıp sönüyor, Haier Bulaşık Makinesi Hata Kodları Aşağıda size Haier bulaşık makinenizdeki hata kodunun ne anlama geldiğini ve sorunu nasıl gidereceğinizi ve kendi başınıza nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz . Hata kodu oluştuğunda cihaz nasıl tepki verir?

Haier Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

Talimatlar, okuyucuların daha kolay anlaması ve takip etmesi için tablolar şeklinde mevcuttur. Haier çamaşır makinelerinin farklı modelleri için sorun giderme süreci açıklanmaktadır: en popüler cihazlar ele alınmaktadır. Tablolar en yaygın teknik sorunları, olası nedenleri ve sorunları gidermenin yollarını listeler. Talimatlar kısadır ancak arızaları verimli bir şekilde ele almak için yeterlidir.

Ayrıca tablolarda açıklamalı hata kodları da yer almaktadır. Ekranda görüntülenen hata kodunu her gördüğünüzde, arızayı hemen tanımlayabileceksiniz. Talimatlar resmi üretici tarafından sağlanmıştır, ortalama bir kullanıcı için %100 doğru ve anlaşılırdır.

Hata KodlarıÇözüm
E1Su doldurma önceden ayarlanmış süreyi aşıyor
E2Boşaltma önceden ayarlanan süreyi aşıyor
E3Isıtma önceden ayarlanmış süreyi aşıyor
E4Taşma
E6Termistörün açık devre arızası
E7Termistörün kısa devre arızası
F0Taşma. Normal çalışmada bu başarısızlık görselleştirilmez.
F1Su taşmasına karşı alarm aktif
F2Makine içerisindeki atık su tahliye edilemez
F3Sürekli su girişi hatası
F4Akış ölçerin yokluğu. Normal çalışmada bu başarısızlık görselleştirilmez.
F5Yetersiz su temini
F6Hatalı ısıtıcı sensörü
F7Aşırı ısınma hatası (makinedeki sıcaklık çok yüksek)
F8Isıtıcı hatası
F9Bölen konum hatası
FEHatalı elektronik kart
FABulanıklık Sensörü. Normal çalışmada bu başarısızlık görselleştirilmez.
GDParametre tuz ayarı yanlış. Normal çalışmada bu başarısızlık görselleştirilmez.

Haier Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor

Arıza Kodları ve Çözümü:

E1 Su doldurma önceden ayarlanmış süreyi aşıyor.

Debimetre ile su doldurmayı kontrol eden modeller için.

Giriş valfi 4 dakika boyunca açılmışsa ancak su miktarı istenen değere ulaşmamışsa (artılarla ölçün), E1 meydana gelir. E1 oluştuğunda, akış ölçer 2 dakika boyunca hareketsiz kalana kadar tahliye pompası çalışacak ve diğer tüm bileşenler hemen durdurulacaktır. Aynı zamanda, zil 30 saniye boyunca alarm verecek ve hata 1 görüntülenecektir.

Giriş valfi 4 dakika boyunca açılmışsa ancak basınç anahtarı çalışmamışsa, E1 meydana gelir. E1 oluştuğunda, cihaz drenaj pompasını etkinleştirecek ve diğer tüm bileşenleri hemen durduracaktır. Aynı zamanda, zil 30 saniye boyunca alarm verecek ve hata 1 görüntülenecektir. Ardından, tahliye pompası basınç anahtarı sıfırlanana kadar çalışacak ve 60 saniye boyunca tahliyeye devam edecektir.

E2 Boşaltma önceden ayarlanan süreyi aşıyor

Not: Bu hata kodu yalnızca basınç anahtarı (83/63) ile su doldurmayı kontrol eden modeller içindir.

Tahliye pompası 4 dakika çalışıyorsa, ancak su seviyesi basınç anahtarı sıfırlanmadıysa, E2 oluşur. E2 oluştuğunda, boşaltma pompası 2 dakika çalışmaya devam edecek ve cihaz diğer tüm bileşenleri hemen durduracaktır. Aynı zamanda, zil 30 saniye boyunca alarm verecek ve hata 2 görüntülenecektir.

E3 Isıtma önceden ayarlanan süreyi aşıyor

Isıtma elemanı 60 dakikadır çalışıyor ancak NTC tarafından tespit edilen su sıcaklığı istenen değere ulaşmamışsa. E3 gerçekleşecekti.

E3 oluştuğunda, drenaj pompası akış ölçer 2 dakika hareketsiz kalana kadar çalışacaktır (eğer basınç şalterli model (83/63), tahliye pompası basınç şalteri sıfırlanana kadar çalışır ve 60 saniye tahliyeye devam eder.) Ve tüm diğer bileşenler hemen durdurulacaktır. Aynı zamanda, zil 30 saniye boyunca alarm verecek ve hata 3 görüntülenecektir.

E4 Taşması

Herhangi bir zamanda, taşma mikro anahtarı çalışır ve 2 saniyeden daha uzun süre kalırsa, E4 meydana gelir. E4 oluştuğunda, akış ölçer 2 dakika boyunca hareketsiz kalana kadar tahliye pompası çalışacaktır (eğer basınç şalterli model (83/63), tahliye pompası basınç şalteri sıfırlanana kadar çalışır ve 60 saniye tahliyeye devam eder.) Ve tüm diğer bileşenler hemen durdurulacaktır. Aynı zamanda, sesli uyarı 30 saniye boyunca alarm verecek ve 4 numaralı hata görüntülenecektir.

Not: E4’ün öncelik seviyesi en yüksek seviyedir. E4 işlemi, diğer hata işlemleri yapıldıktan sonra geçerlidir. E4 işlemi yapıldığında, diğerlerinin tümü geçersizdir.

E6 Termistörün açık devre arızası

Test programında, kontrolör tarafından termistörün açık devre arızası tespit edildiğinde, E6 meydana gelir. E6 oluştuğunda, drenaj pompası akış ölçer 2 dakika hareketsiz kalana kadar çalışacaktır (eğer basınç şalterli model (83/63), tahliye pompası basınç şalteri sıfırlanana kadar çalışır ve 60 saniye tahliyeye devam eder.) Ve tüm diğer bileşenler hemen durdurulacaktır. Aynı zamanda, zil 30 saniye boyunca alarm verecek ve hata 6 görüntülenecektir.

E7 Termistörde kısa devre hatası

Test programında, termistörün kısa devre arızası kontrolör tarafından tespit edildiğinde, E7 meydana gelir. E7 oluştuğunda, akış ölçer 2 dakika boyunca hareketsiz kalana kadar tahliye pompası çalışacaktır (eğer basınç şalterli model (83/63), tahliye pompası basınç şalteri sıfırlanana kadar çalışır ve 60 saniye tahliyeye devam eder.) Ve tüm diğer bileşenler hemen durdurulacaktır. Aynı zamanda, sesli uyarı 30 saniye boyunca alarm verecek ve hata 7 görüntülenecektir.

Haier Bulaşık Makinesi Servis Arıza Kodları

Haier Bulaşık Makinesi – T11-min için kodlama hizmeti hatası

Kalan süre göstergesinde hata ekranı

Tüm program göstergeleri ” C1, C2 ” yanıp söndüğünde. Aşağıdakileri kontrol ettiniz mi: Kapının düzgün kapatılıp kapatılmadığını.

Program göstergeleri ” C1, C2, C3 ” yanıp söndüğünde. Şunları kontrol ettiniz mi:

  • su açılır ve hortum doğru şekilde bağlanır;
  • evin su kaynağı açık ve yeterli basınca sahip;
  • su besleme hortumu kıvrılmış veya bükülmüş;
  • su besleme hortumu filtresi tıkalı.
  • tahliye hortumu çok düşük.

Program göstergeleri ” C1, C3, C4 ” yanıp söndüğünde. Şunları kontrol ettiniz mi:

  • boşaltma hortumu kıvrılmış veya bükülmüş.
  • tahliye hortumu çok yüksek.

Program göstergeleri ” C1, C4 ” yanıp söndüğünde. Aşağıdakileri kontrol ettiniz mi: tahliye hortumu çok düşük.

Haier Bulaşık Makinesi Sorun Giderme

SorunMuhtemel nedenOlası çözüm
Program başlamıyor.Cihaz kapısı açık.Cihaz kapısını kapatın.
Gecikmeli başlatma ayarlanmıştır.Görüntülenen zamana bakın.
Şebeke fişi, şebeke prizine takılı değil.Şebeke fişini bağlayın.
Ev devresindeki sigorta hasarlı.Sigortayı değiştirin.
Parlatıcı Göstergesi * yanar.Parlatıcı dağıtıcısı boş.Parlatıcı dolana kadar tekrar doldurun.
Parlatıcı yeniden doldurulduğu onaylanmadı.Her doldurmadan sonra BAŞLAT / DURAKLAT düğmesini 1 saniye basılı tutun.
Sesli alarm, ekranda E10 ALARM KODU gösteriliyor Cihaz su ile doldurmuyor.Su musluğu kapalıdır.Su musluğunu açın.
Su giriş hortumunda bükülme veya kıvrılma var.Hortumun konumunun doğru olduğundan emin olun.
Su durdurma sistemi durumunda: su koruması tetiklenir; işaret (C) kırmızıdır.Hortum değiştirilmelidir.
Su giriş hortumundaki filtre tıkalı.Musluktaki ve cihazın arkasındaki giriş hortumu bağlantılarındaki filtreyi temizleyin.
Su girişi tıkalı.Musluktan su akışını kontrol edin.
Su basıncı çok düşük.Yerel su idarenizle iletişime geçin.
Sesli alarm, ekranda ALARMCODE E20 gösteriliyor Cihaz yeterince su boşaltmıyorFiltreler tıkalıMümkün olduğunca çok su boşaltın. Filtreleri temizleyin.
drenaj tıkalıMümkün olduğunca çok su boşaltın. Drenaj suyu bağlantısının ve borularının doğru olduğundan ve engellenmediğinden emin olun.
Sesli alarm, ekranda ALARM KODU gösteriliyor E30 Sızıntı: Drenaj pompası sürekli çalışıyor!Su baskını önleme cihazı açık: Cihazda su kaçağı var. Su giriş valfi açık ve tıkalı. Drenaj tıkalı.Su musluğunu kapatın. Cihazı güç kaynağından ayırın.
Bulaşıklar temiz değil.Filtreler tıkalı.Filtreleri temizleyin.
Bardaklarda ve bulaşıklarda beyazımsı çizgiler, lekeler veya mavimsi katmanlar.Çıkan parlatıcı miktarı çok fazla.Çıkan parlatıcı miktarını azaltın. DURULAMA YARDIMI İÇİN FARKLI AYARLAR bölümüne bakın.
Bardaklarda ve bulaşıklarda kuru su damlası lekeleri.Parlatıcı dozajı çok düşük.Çıkan parlatıcı miktarını artırın.
Bulaşıklar ıslak.Programın kurutma aşaması yoktu.Kurutma işlemine yardımcı olması için kapağı hafifçe açın ve aralık bırakın (yaklaşık 100 mm).
Bulaşıklar ıslak ve mat.Parlatıcı kalitesi veya Multitab.Temizleme ürünü çok eski; ürünü değiştirin.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687