• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Gree Klima Hata Kodları, Gree klima iç mekan ekranında hata kodları göründüğünde, bu kullanıcıya Gree AC ünitesinde bir sorun olduğunu bildirir. Görüntülenen hata kodu, klimada meydana gelen sorun veya sorun hakkında sizi bilgilendirecektir.

Gree Klima Hata/Arıza Kodu

Gree Klima Hata Kodları Hata kodunun ne anlama geldiğini ve tanımını bilmek, onarılması, temizlenmesi, onarılması veya değiştirilmesi gereken Gree klima parçasını tam olarak anlamanıza ve sorun gidermenize yardımcı olacaktır. Gree Klima Hata Kodları Ardından Gree parçasını kendiniz temizleyebilir, onarabilir veya değiştirebilir ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

HataÇözüm
E1Yüksek Basınç Koruması. Dış ünite, yüksek basınç anahtarının art arda 3 saniye süreyle kesildiğini tespit ederse, yüksek basınç koruması oluşacaktır. Tüm yükler (ısıtma modunda 4 yollu vana hariç) kapatılacaktır. Bu durumda, ON / OFF düğmesi dışındaki tüm düğmeler ve uzaktan kumanda sinyalleri devre dışı bırakılacak ve sistem otomatik olarak kurtarılmayacaktır. Bu korumayı ortadan kaldırmak için gücü kestikten sonra üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.
E2Kapalı Bobin Donmaya Karşı Koruma. Ünite bir süre düşük soğutma veya kuru mod çalıştıktan sonra iç ünite evaporatör sıcaklığının koruyucu sıcaklık değerinden düşük olduğunu tespit ederse, ünite bu hatayı rapor edecek ve bu durumda kompresör ve dış fan motoru durdurulacaktır. Ünite, evaporatör sıcaklığı koruyucu sıcaklıktan daha yüksek olana kadar çalışmayacaktır. değeri ve kompresör 3 dakika durdurulur.
E4Kompresör Yüksek Tahliye Sıcaklığı Koruması. Dış ünite boşaltma sıcaklığının koruyucu sıcaklık değerinden daha yüksek olduğunu tespit ederse, ünite yüksek boşaltma sıcaklığı koruması bildirir. Koruma 6 defadan fazla meydana gelirse, ünite otomatik olarak kurtarılamaz. Bu korumayı sıfırlamak için gücü kestikten sonra üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.
E6İletişim Arızası. Dış ünite iç üniteden veri almazsa, iletişim arızası rapor edilecektir. Ekran kartı ile iç ünite arasında iletişim anormalliği varsa, iletişim arızası rapor edilecektir.
E8Düşük İç Hava Akışı. Fan motoru çalışırken iç ünite iç fan motorundan 30 saniye boyunca arka arkaya sinyal almazsa, iç fan motoru arızası rapor edilecektir. Bu durumda, ünite durdurulduktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Arıza bir saat içinde 6 kez meydana gelirse, ünite otomatik olarak düzeltilemez. Bu arızayı ortadan kaldırmak için gücü kestikten sonra üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.
E9Kondens Taşma Koruması. İç ünite, kondens taşma anahtarı uyarısını 8 saniye süreyle art arda tespit ederse, sistem yoğunlaşma taşma korumasına girecektir. Ünite kapanacak ve otomatik olarak eski haline gelmeyecektir. Bu arızayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatıp tekrar açın.
F0Dönüş Hava Girişi Arızasında İç Ortam Sıcaklık Sensörü. İç ünite, iç ortam sıcaklığı sensörünün 5 saniyelik aralıklarla açık devre veya kısa devre olduğunu algılarsa, iç ortam sıcaklığı. sensör arızası rapor edilecektir. Ünite, arıza ortadan kalktıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Fan modunda iç ortam sıcaklık sensörü arızası meydana gelirse, sadece hata kodu görüntülenir ve iç ünite normal şekilde çalışacaktır.
F1İç Mekan Evaporatör Bobini Sıcaklık Sensörü Arızası. İç ünite evaporatör sıcaklık sensörünün 5 saniyelik aralıklarla açık devre veya kısa devre olduğunu tespit ederse, evaporatör sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir. Ünite, arıza ortadan kalktıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Fan modunda evaporatör sıcaklık sensörü arızası meydana gelirse, sadece hata kodu görüntülenir ve iç ünite normal şekilde çalışacaktır.
F2İç Kondenser Bobini Sıcaklık Sensörü Arızası. Dış ünite, kondenser bobini sıcaklık sensöründe 5 saniyelik aralıklarla açık devre veya kısa devre tespit ederse, kondenser bobini sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir. Ünite, arıza ortadan kalktıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Fan modunda kondansatör sıcaklık sensörü arızası meydana gelirse, sadece hata kodu görüntülenir ve iç ünite normal şekilde çalışacaktır.
F3Dış Ortam Sıcaklık Sensörü Arızası. Dış ünite, dış ortam sıcaklık sensörünün açık devre veya kısa devreyi 5 saniye boyunca art arda tespit ederse, dış ortam sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir. Ünite, arıza ortadan kalktıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Fan modunda dış ortam sıcaklık sensörü arızası meydana gelirse, sadece hata kodu görüntülenir ve iç ünite normal şekilde çalışacaktır.
F4Kompresör Tahliye Sıcaklık Sensörü Arızası. Dış ünite, kompresör 3 dakika çalıştıktan sonra kompresör tahliye sıcaklık sensörünün açık devre olduğunu veya 5 saniye boyunca kısa devre olduğunu tespit ederse, dış hava tahliye sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir. Arıza ortadan kalktıktan sonra ünite otomatik olarak çalışmaya devam edebilir.
F5Kablolu Denetleyici Sıcaklığı. Sensör Arızası. Kablolu Tether Controller, sıcaklık sensöründe 5 saniyelik art arda açık devre veya kısa devre tespit ederse, kablolu kontrol cihazı sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir.
H1Buz Çözme Modu. Sistem dış bobin buzunu çözüyor.
H3Kompresör Aşırı Yük Koruması. Dış ünite, kompresör aşırı yük anahtarının arka arkaya 3 saniye içinde açıldığını tespit ederse, ünite kompresör aşırı yük korumasını bildirecektir. Arıza art arda 3 kez meydana gelirse, ünite otomatik olarak düzelmeyecektir. Bu korumayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.
H4Aşırı yükleme koruması. İç ünite evaporatör bobini sıcaklığının koruyucu sıcaklıktan daha yüksek olduğunu tespit ederse. değer, ünite aşırı yük korumasını bildirecektir. Evaporatör sıcaklığı koruyucu sıcaklıktan düşük olduktan sonra ünite çalışmayı yeniden başlatacaktır. değeri ve kompresör 3 dakika durdurulur. Koruma 6 defadan fazla meydana gelirse, ünite otomatik olarak kurtarılmayacaktır. Bu korumayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.
H6Dış Fan Motoru Arızası. Dış ünite, fan motoru çalışırken dış fan motorundan 30 saniye boyunca arka arkaya geri bildirim sinyali almazsa, bir dış fan motoru arızası rapor edilecektir. Bu durumda, ünite durduktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Arıza bir saat içinde 6 kez meydana gelirse, ünite otomatik olarak düzelmeyecektir. Bu arızayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.
U7Geri vites veya 4 yollu Valf Arızası. Kompresör ısıtma modunda çalışmaya başladıktan sonra, dış ünite evaporatör sıcaklığı ile iç ortam sıcaklığı arasındaki farkın arka arkaya 10 dakika süreyle koruyucu değerden düşük olduğunu tespit ederse, Reversing Valve Arızası rapor edilecek ve dış ünite çalışmayı durduracaktır. Arıza 3 kez meydana gelirse, ünite otomatik olarak düzelmeyecektir. Bu arızayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.
HataOlası Nedenler
C5İç Mekan Yapılandırma Atlama Teli / İç Kontrol Panosunda Eksik Yapılandırma Atlama Teli
LPİç / Dış Üniteler Eşleşmiyor / İç ve Dış Üniteler Eşleşmiyor
E5Yüksek Akım Koruması / Güç Kaynağı Kararlı Değil ve Voltaj Aralığı çok Büyük
E6İletişim Hatası / Yanlış Kablolama veya İletişim Arızası
F1Kapalı Hava Sıcaklığı Termistör / Kötü Bağlantı veya İç Mekan Hava Sensörü Arızası
F2Kapalı Bobin Sıcaklığı Termistör / Kötü Bağlantı veya İç Mekan Bobin Sensörü Arızası
F3Dış Hava Sıcaklığı Termistör / Kötü Bağlantı veya Dış Ortam Sensörü Arızası
F4Açık Bobin Sıcaklığı. Termistör / Kötü Bağlantı veya Dış Mekan Bobini Sensörü Arızası
F5Kompresör Deşarj Sıcaklığı. Termistör / Kötü Bağlantı veya Deşarj Sensörü Arızası
H3Kompresör Aşırı Yük Koruması / Düşük Soğutucu Yükü
H5IPM Modülü Koruması / IPM Modülü Sıcaklığı Çok Yüksek
H6İç Fan Arızası / İç Fan Durduruldu veya Çok Yavaş Çalışıyor
H7Kompresör Senkronizasyonu / Yüksek Basınç, Düşük Voltaj veya Kötü Bağlantılar
U74 Yollu Valf Arızası / Kötü Bağlantı, Solenoid Arızası veya Valf Arızası.
HataÇözüm
E1Kompresör yüksek basınç koruması. Yüksek basınç koruma değeri 4.2MPa’dır. Bir kompresörün yüksek basınç altında olduğu arka arkaya üç kez tespit edildiğinde bu kompresör durdurulacaktır. Bu durumda, E1 hata kodu görüntülenecek ve çalıştırma göstergesi yanıp sönecektir.
E2Kapalı antifriz koruması. Tevap ardı ardına 10 dakika tespit edildiğinde. ≤-2 ℃ ise (iç üniteye göre değişir), donma koruması etkinleştirilecek, bu durumda dış ünite iç elektronik genleşme vanasını hemen kapatacak ve kapasite “0” olarak ayarlanacaktır.
E3Kompresör düşük basınç koruması. Düşük basınç koruma değerine ulaştığında (mutlak basınç: 0.15MPa), düşük basınç anahtarı kesilecek ve bu durumda düşük basınç koruması görüntülenecektir.
E4Kompresör egzoz sıcaklığı koruması. Egzoz sıcaklığı (Texhau.) 113 ℃’ye eşit ve daha yüksek olduğunda, kompresör durdurulacaktır. Egzoz korumasının ilk oluşması üzerine, E4 hata kodu görüntülenecektir. Egzoz sıcaklığı TR ℃’den düşük olduğunda, kompresör 3 dakika durdurulduktan sonra çalışmaya devam edecektir. Kompresör ilk iki kez çalışmaya devam edebilir. Ancak bu, 1 saat içinde art arda üç kez meydana gelirse, yeniden başlatılmadan önce ünitenin güç kaynağından bağlantısı kesilmelidir.
E5Akım koruması üzerinden frekans dönüştürücü. Değişken frekanslı kompresörün sürücü kartında hata oluşur. Hata mesajıyla ilgili ayrıntılar için, lütfen Dış Ünitenin Dijital Tüpü üzerindeki Ekran Koduna bakın.
E6İletişim hatası. İç ünitenin ana kartı veya kablolu kumanda, dış ünite ile iletişim hatasına neden oldu. İletişim hatasına maruz kalan iç ünite durdurulacak ve hata kodunu gösterecektir.
E7Mod çakışması. Daha sonra başlatılan ünitenin çalışma modu, daha önce başlatılan modla tutarsızdır. Yalnızca soğutma ve nem alma modu, ısıtma modu ile olası mod çatışmasına sahiptir. Fan modu için, soğutma, kurutma veya ısıtma modu ile herhangi bir mod çatışması yoktur. Mod çakışması olması durumunda, mod çakışması olan iç ünite E7’yi gösterecek ve durdurulacaktır.
E9Su dolu koruma. Arka arkaya 8 saniye boyunca su dolu algılandığında, sistem su dolu koruma durumuna geçecek ve bu durumda kablolu kumanda E9 gösterecek ve alarm verecektir. Her mod altında su dolu koruma olması durumunda, su pompasının çalışmaya devam etmesi ve alarm vermesi dışında iç ünitenin diğer yükleri durdurulacaktır. Bu durumda, dış ünite kapasite çıkışını buna göre ayarlayacaktır.
F0İç ortam sıcaklığı sensörü hatası. Sensör hatasına maruz kalan iç ünite, hata kodunu gösterecek ve durdurulacaktır.
F1İç bobin giriş sıcaklık sensörü hatası. Sensör hatasına maruz kalan iç ünite hata kodunu gösterecek ve durdurulacaktır.
F2İç bobin orta sıcaklık sensörü hatası. Sensör hatasına maruz kalan iç ünite hata kodunu gösterecek ve durdurulacaktır.
F3Dış bobin giriş sıcaklık sensörü hatası. Sensör hatasına maruz kalan iç ünite, hata kodunu gösterecek ve durdurulacaktır.
F4Dış ortam sıcaklığı sensörü hatası. Sıcaklık sensörünün bağlantısının kesilip kesilmediğini kontrol etmek için arka arkaya 30 saniye test edin. Evet ise, alarm gönderilecektir; aksi takdirde hiçbir işlem yapılmayacaktır. Dış ünitenin denetleyicisi açık devre, kısa devre ve test değerinin aşılması altında dış sensör arızası tespit ederse, dış ünite aşağıdaki varsayılan eylemleri gerçekleştirecektir, yani her iç üniteye hata mesajı ve hata kodu gönderilecektir. hata göstergesi veya kablolu kumanda aracılığıyla görüntülenecektir. Dış ortam sıcaklığı -5 ℃’dan düşük olduğunda, kalkan odasındaki dış giriş, orta ve çıkış sensörlerinin bağlantı kesme arızası -30 ℃ altında işlenecektir.
F7Dış buz çözme sıcaklık sensörü hatası. Sıcaklık sensörünün bağlantısının kesilip kesilmediğini kontrol etmek için arka arkaya 30 saniye test edin. Evet ise, alarm gönderilecektir; aksi takdirde hiçbir işlem yapılmayacaktır. Dış ünitenin denetleyicisi açık devre, kısa devre ve test değerinin aşılması altında dış sensör arızası tespit ederse, dış ünite aşağıdaki varsayılan eylemleri gerçekleştirecek, yani her iç üniteye hata mesajı ve hata kodu gönderilecektir. hata göstergesi veya kablolu kumanda aracılığıyla görüntülenecektir. Dış ortam sıcaklığı -5 ℃’dan düşük olduğunda, kalkan odasındaki dış giriş, orta ve çıkış sensörlerinin bağlantı kesme arızası -30 ℃ altında işlenecektir.
F9Egzoz sıcaklık sensörü hatası. Sıcaklık sensörünün bağlantısının kesilip kesilmediğini kontrol etmek için arka arkaya 30 saniye test edin. Evet ise, alarm gönderilecektir; aksi takdirde hiçbir işlem yapılmayacaktır. Dış ünitenin denetleyicisi açık devre, kısa devre ve test değerinin aşılması altında dış sensör arızası tespit ederse, dış ünite aşağıdaki varsayılan eylemleri gerçekleştirecek, yani her iç üniteye hata mesajı ve hata kodu gönderilecektir. hata göstergesi veya kablolu kumanda aracılığıyla görüntülenecektir. Dış ortam sıcaklığı -5 ℃’dan düşük olduğunda, kalkan odasındaki dış giriş, orta ve çıkış sensörlerinin bağlantı kesme arızası -30 ℃ altında işlenecektir.

Gree Klima Hata Kodları

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687