Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Gorenje İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları

Gorenje İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları indüksiyon ocaklarının tüm hata kodlarını, arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Gorenje İndüksiyonlu Ocak Arıza/Hata Kodu

Gorenje İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Ekranlı modeller, ekranınızda alfanümerik kombinasyonu gösterir, bunu tabloda bulun ve hatanın nedenini öğrenin. Ekransız modeller belirtilen programı çalıştırmaz ve kontrol paneli üzerine yerleştirilen yanan veya yanıp sönen ışıklara göre sorunu tespit edebilirsiniz.

Gorenje indüksiyon ocakları hataları, kod çözme

Hata kodu Açıklama Sebepler ve çözüm
L Aktif çocuk kilidi. Korumayı devre dışı bırakmak için, ocağı kapatıp açın, ardından bir bip sesi duyana kadar sensörü 10 saniye basılı tutun.
F0 Su cama bulaştı veya sensörü 10 saniyeden fazla sıkıştırdı. Ocağı kurulayın, ocağı kapatıp açın. Saç kurutma makinesi veya elektrikli süpürge ile fönlemeyin – bu onarılamaz sorunlara neden olabilir.
F1 Optik sensör yanıt vermiyor. Panelin güç bağlantısını kesin ve tekrar bağlayın, normal şekilde çalışın. Sorun devam ederse, onarım sihirbazını arayın.
F2 Dokunsal sensör arızalı, ölçüm devresi çalışmıyor. Sensörlerin yanması durumunda sensörler temasa yanıt vermez. Anahtar alandaki seramik yüzey de zarar görebilir. Görsel bir inceleme yapmanızı öneririz ve onarım servisini arayın.
F3 Isıtma sistemi çalışmıyor. Panolar ve ısıtma modülleri yandığında, tüm cihazın serviste onarılması gerekir. Sihirbaz, arızanın nedenini bulacak ve bileşenleri değiştirecektir.
F4 Kısa devre PT1000 nedeniyle cihazla iletişim yok. Ekipmanı kendiniz açmayın, hemen servise danışın ve ancak bundan sonra belirtilen işlemleri gerçekleştirin.
F5 Güç mikro denetleyicisinde hasar. Çoğu arıza, ağ kısa devresinden veya ekipmanın yanlış kurulumundan ve bağlantısından kaynaklanır. Onarım için servise başvurun.
F6 Röle modülü etkinleştirilmedi, güç modülüyle iletişim yok. Modülleri servise başvurarak onarabilir veya değiştirebilirsiniz.
F7 Arızalı mikro devre. Yalnızca servisteki çalışanlar mikro devreleri lehimleyebilir ve değiştirebilir. Cihazı güç kaynağından ayırabilir ve bir onarım teknisyeni çağırabilirsiniz.
F8 Ocağın aşırı ısınması. Öncelikle, havalandırma boşluklarını (en az 1,5 cm genişliğinde) kontrol edin ve fan sesini dinleyin. Isıtma elemanlarının hasar görmesi sadece bir servis merkezinde giderilebilir.
F9 Cihaza su girdi. Sıvı sızarsa, demleme ünitesini hemen güç kaynağından ayırın. Silerek kurulama. Doğal olarak kurumasını bekleyin ve paneli incelemesi için sihirbazı arayın.
F10 Güç kablosu arızalı. Mekanik hasar, kısa devre, aşınma nedeniyle elektrik kablosunu değiştirmeniz gerekir. Servise başvurun.
F15 Sıcaklık sensörü bozulmuş. Sensör bağlanmamış veya bir açıklık oluşmuş olabilir. Her durumda, teşhis ve onarım için servisten sihirbazı arayın.
F16 Röle modülü çalışmıyor, güç bağlı değil. Modüllerin hasar görmesi sadece usta tarafından servisten giderilebilir. Ekipmanın ağ bağlantısını kesmeniz ve onarım için bir uzman çağırmanız gerekir.
F17 Dokunmatik modül çalışmıyor. Muhtemelen kontakların oksidasyonu nedeniyle modül başarısız oldu. Sıvı sızıntısı ve kirli seramik yüzey nadir görülen bir arıza nedeni değildir. Onarım için servise başvurun.
F18 Sensör arızası. Sensörü onarmak için sihirbazı arayın. Belki de ocak çok kirli ve sensör basınca yanıt vermiyor – cihazın yüzeyini durulayın.
F85 Elektronik ünitede aşırı sıcaklık. Büyük olasılıkla, cihazın çalışma platformunun aşırı ısınması etkilendi. Soğutma elemanlarının teşhisi ve onarımı için bir servis merkeziyle iletişime geçin.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687