Tüm hata kodları eşit oluşturulmamıştır. Bazıları bir arıza olduğunu gösterirken, diğerleri normal işlevin bir parçası olarak görünür. GE kurutucu hata kodlarını nasıl düzelteceğinizi ve temizleyeceğinizi öğrenin.

Not : Birçok sorun basit bir sıfırlama ile çözülebilir. GE kurutucuyu nasıl sıfırlarsınız? Kurutma makinesini kapatın ve ardından sıfırlamak için tekrar açın. Veya kurutucu fişindeki sıfırlama düğmesine basabilirsiniz. Bu, hatanızı gidermiyorsa aşağıdaki sorun giderme kılavuzuna bakın.

Hata Kodu E3-E6

Anlamı: E3-E6 kodları tipik olarak termistör hatalarını gösterir. Termistör, kurutucu tamburunun içindeki sıcaklığı ölçen, sıcaklığa duyarlı bir cihazdır. Tambur aşırı ısınırsa, termistörün yanıtı kontrol paneline kurutucuyu kapatması için sinyal gönderir. Yüksek sıcaklıklara tekrar tekrar maruz kalmaları nedeniyle, termistörler zamanla arızalanabilir ve bu da yukarıdaki hata kodlarına neden olabilir.

Nasıl Onarılır: Arızalı bir termistörün gevşek teller veya hasar açısından değerlendirilmesi ve gerekirse değiştirilmesi gerekecektir. E3-E6 hata kodlarından sonra bir GE kurutucuyu sıfırlamak için, kurutucunun fişini çekin, 30 saniye bekleyin ve güç kablosunu yeniden bağlayın.

Hata Kodu E7

Anlamı: Bu kod genellikle bir elektrik bağlantısı arızası olduğunda görünür. Sorun, elektrik kablosu veya prizi veya kurutucunun devre kesicisiyle ilgili olabilir.

Nasıl Onarılır: Kurutucunuzun doğru elektrik prizine düzgün şekilde takıldığından emin olun. Elektrikli kurutucular, yeterli gücü almak için daha yüksek voltajlı bir prize ihtiyaç duyabilir. Ayrıca kurutucunun devre kesicisini de değerlendirerek yanmış sigortaları veya devrilmiş kesicileri kontrol edin. Kurutma makinesinin fişini çekin ve kodu silmek için 30 saniye sonra tekrar bağlayın.

Hata Kodu E11

Anlamı: Bu, daha büyük bir problemi önerebilecek GE kurutucu hata kodlarından biridir. Kod 11, kurutucu tambur motoruyla ilgili bir sorunu belirtir. Motor düzgün dönmüyor olabilir veya anahtarlarından birinin değiştirilmesi gerekiyor olabilir.

Nasıl düzeltilir: Deneyimli bir DIYer iseniz, GE kurutucu anahtarını değiştirmek evde yapılabilir. Bununla birlikte, diğer motor arızalarını değerlendirmek ve konfor bölgenizin dışındaysa anahtarları değiştirmek için profesyonel bir servis öneririz. Bir onarımdan sonra, kurutucuya gelen güç geri geldikten sonra kod silinecektir.

Hata Kodu E14

Anlamı: Kontrol paneli tuşlarından biri sıkışırsa bu ortak kod ekranda yanıp söner. Anahtar belirli bir konumda sıkışırsa, bu işlev normal şekilde çalışamayacaktır.

Nasıl Onarılır: Bazen kirli bir kontrol paneli sıkışmış tuşlara neden olabilir. Kontrol panelini nemli bir bezle her tuşun çevresini nazikçe ovalayarak silin. Diğer durumlarda, kurutucunun fişini 30 saniye çekip tekrar güç sağlamak bu kodu temizleyecek ve tüm düğmeleri serbest bırakacaktır. Bu önlemler işe yaramazsa, kontrol paneli arızalı olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir.

Hata Kodu Temiz Filtre

Anlamı: Bir arızayı gösteren diğer GE kurutucu hata kodlarının aksine, GE kurutucu hata kodu kontrol filtresi yalnızca bir hatırlatmadır. Kod, her kurutma döngüsünün sonunda lif filtresini temizlemek için bir uyarı olarak görünür.

Nasıl Onarılır: Bu kod yalnızca yeni bir kurutma döngüsü başlatıldığında kaybolur. Devre dışı bırakılamaz ve lif filtresinin temizlenmesi kodu temizlemeyecektir.

Hata Kodu SENSE

Anlamı: Bazı GE kurutucular, kontrol panelinde Tahmini Toplam Döngü Süresi’ne sahiptir. Bu işlevin bir parçası olarak kurutucu, belirli bir yükün nem seviyesini değerlendirir ve ihtiyaç duyduğu kurutma süresini tahmin eder.

Peki, bir GE kurutucuda akış algılama ne anlama geliyor? Kurutma döngüsü sırasında, kurutucu sürekli olarak yükünüzün nem seviyesini değerlendirdiğinden SENSE yanıp sönecektir. Daha fazla nem tespit edilmediğinde, kurutma döngüsü sona erecektir.

Nasıl Onarılır: SENSE normal bir kurutucu işlevini gösterir ve bir arıza olmadığını gösterir. Kurutma döngüsü sona erdiğinde silinemez ve ekrandan kaybolur.

Bunun, en yaygın GE kurutucu hata kodlarının deşifre edilmesine yardımcı olacağını umuyoruz, böylece siz ve kurutucunuz her zaman aynı sayfada olursunuz. Bu kodlardan herhangi biri bir kurutucu onarımına ihtiyaç duymanıza neden olursa , Aynı Gün Cihaz Onarımı yardımcı olabilir. Hızlı ve uzman bir onarım planlamak için bizi arayın!