General Electric Ankastre Fırın Hata Kodları

General Electric Ankastre Fırın Hata Kodları Akıllı tahta, çeşitli işlemleri izler ve belirli arıza modlarını algılayabilir. Belirli arızalar durumunda, pişirme sonlandırılacak, dört bip sinyali duyulacak ve bir arıza kodu görüntülenecektir. CLEAR tuşuna basılması, arıza kısa devre anahtar paneli anahtarı olmadığı sürece, arıza kodu ekranını kaldıracaktır. Arızalı bir sensörün algılanmasının, o sensörü kullanmayan özellikler üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır.

General Electric Ankastre Fırın Hata/Arıza Kodu

General Electric Ankastre Fırın Hata Kodları F4 (açık veya kısa devre nem sensörü) ve F6 (mikrodalga pişirme sırasında yüksek kavite sıcaklığı) kodları yalnızca mikrodalga ile pişirme için geçerlidir. Aşağıdaki tablo, tespit edilebilen ve görüntülenebilen arıza modlarını göstermektedir:

Hata KodlarıAnlam
F0KAPALI tuşu kısaltıldı. Şerit kablonun bağlantısını kesip 13-14 düz kablo pimlerini ölçerek sorunun ana panelde veya kontrolde olup olmadığını belirleyin. Açık olmalı. OFF tuşuna basarken 100-150 ohm olmalıdır.
F1Fırın boşluğu termistörü kısa devre yaptı.
F2Aşırı sıcaklık. 1-650F’nin üzerinde mandallanmamış veya 915F kilitli sensör tarafından ölçülen iç fırın boşluğu. 2-650F üzerindeki fırın sarı kablolarda termal anahtarı açarken soğutma fanı durur. Düzeltme: -Kaynaklı röle kontakları. -Soğutma fanı durdu veya bloke oldu. – Ünitenin arkasına hava akışı. -Fırın sensör uçlarında / konektörlerinde yüksek direnç.
F3Fırın sensörünü açın. (2900 ohm’un üzerinde) -Gücün bağlantısını kesin. Sensör kablo demetini kontrolden ayırın. Sensör direncini (beyaz uçlar) oda sıcaklığında, derece değişim başına 2 ohm ile 1080 ohm olacak şekilde ölçün. Kötü bir sensör değilse hasarlı kablo demeti terminallerine bakın.
F4Kısa devreli fırın sensörü (950 ohm’un altında). -Güç bağlantısını kesin. Sensör kablo demetini kontrolden ayırın. Sensör direncini (beyaz uçlar) oda sıcaklığında, derece değişim başına 2 ohm ile 1080 ohm olacak şekilde ölçün. – Arızayı belirlemek için sensörü kablo demetinden ayırın.
F5Sensör devresi süpervizörü arızası. Kontrolü değiştirin.
F6Mikrodalga fırında pişirme sırasında yüksek kavite sıcaklığı tespit edildi.
F7Kısa matris veya başlangıç ​​anahtarı. Şerit kablonun bağlantısını keserek ve kontrolü açarak sorunun ana panelde mi yoksa kontrolde mi olduğunu belirleyin. Anahtar devresinde F kodu sorunu yoksa.
F8EEPROM veri kaydırma hatası. Tekrarlanırsa kontrolü değiştirin.
F9650F üzerindeki fırın sarı kablolardaki termal anahtarı açarken soğutma fanı durur. Kontrol alanına soğutma fanı veya hava akışı.
FFKapı motoru güvenlik devresinin kaybı. Kontrolü değiştirin.
F76Dokunmatik kontrol paneli başarısız oldu.
SFFırın kontrol pedlerine düzgün şekilde basılmamış. PİŞİRME ve BROIL HI / LO pedlerine aynı anda basılmalı ve 3 saniye basılı tutulmalıdır.
KİLİTLİ KAPIKendi kendini temizleme döngüsü seçildi, ancak kapı kapatılmadı. Fırın kapısını kapatın.

Genel Elektrikli Fırın Kendi Kendini Temizleme Talimatları

  1. 4 saatlik temizlik süresi için SELF CLEAN STD / LOW (KENDİ KENDİNE TEMİZLİK) tuşuna bir kez veya 3 saatlik temizlik süresi için iki kez basın. Küçük, içerdiği döküntüleri temizlerken 3 saatlik kendi kendini temizleme süresi önerilir. Daha kirli bir fırın için 4 saat veya daha uzun bir kendi kendini temizleme süresi tavsiye edilir.
  2. 4 saat veya 3 saatten farklı bir süre gerekiyorsa, HOUR ve MIN + veya – tuşlarını kullanın ve istenen temizleme süresini girin. Fırınınızın ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak temizleme süresini 3 saat ile 5 saat arasında istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
  3. BAŞLAT tuşuna basın.

Kapı otomatik olarak kilitlenir. Ekran, kalan temiz süreyi gösterecektir. Sıcaklık kilit sıcaklığının altına düşene ve KİLİTLİ ışığı sönene kadar fırın kapısını açmak mümkün olmayacaktır. KİLİTLİ ışığı söndüğünde, kapıyı açabilirsiniz.

Temizleme döngüsünü ayarlarsanız ve fırın kapısını kapatmayı unutursanız, KİLİT kelimesi yanıp sönecek ve fırın kumandası sinyal verecektir.

Temiz bir döngüyü durdurmak için SİL / KAPAT tuşuna basın. KİLİTLİ ışığı, fırının kilitleme sıcaklığının altına düştüğünü göstererek söndüğünde, kapıyı açabilirsiniz.

Genel Elektrikli Fırın Sorun Giderme

SorunOlası Nedenler
Pişirme süresi veya gecikmeli başlatma girildikten sonra kontrol sinyalleri.Bir pişirme sıcaklığı veya temizlik zamanı girmeyi unuttunuz. PİŞİRME pedine ve istenen sıcaklığa veya SELF CLEAN STD / LOW (KENDİNİ TEMİZLEME STD / DÜŞÜK) pedine ve istenen temizleme süresine basın.
Yiyecekler düzgün pişmiyor veya kızartmıyor.Fırın kontrolleri yanlış ayarlanmış. -Raf konumu yanlış veya raf düz değil.

Yanlış pişirme kapları veya uygun olmayan boyutta pişirme kapları kullanılıyor. -Fırın termostatının ayarlanması gerekir.

Yiyecekler düzgün şekilde pişmiyorFırın kontrolleri yanlış ayarlanmış. -Uygun olmayan raf konumu kullanılıyor.

Sıcak tavada pişirilen yiyecekler. -Kabartma kabı ızgara yapmaya uygun değildir.

Kızartma tavası ve ızgarasında kullanılan alüminyum folyo uygun şekilde oturtulmamış ve tavsiye edildiği gibi kesilmiştir.

Bazı bölgelerde güç (voltaj) düşük olabilir. Broil elementini 10 dakika önceden ısıtın.

Saat ve zamanlayıcı çalışmıyorEvinizdeki bir sigorta atmış veya devre kesici atmış olabilir. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.

Fırın kontrolleri yanlış ayarlanmış.

Fırın ışığı çalışmıyorIşık ampulü gevşek veya arızalı. Ampulü sıkın veya değiştirin.

Pad çalışma lambası bozuk.

Fırın sıcaklığı çok sıcak veya çok soğukFırın termostatının ayarlanması gerekiyor.
Fırın çalışmayacakEvinizdeki bir sigorta atmış veya devre kesici atmış olabilir. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.

Fırın kontrolleri yanlış ayarlanmış.

Fırın kendi kendini temizlemiyorFırın sıcaklığı kendi kendini temizleme işlemini ayarlamak için çok yüksek. Fırının soğumasına izin verin ve kontrolleri sıfırlayın.

Fırın kontrolleri yanlış ayarlanmış.

“Çıtırtı” veya “patlama” sesiBu, hem pişirme hem de temizleme işlevleri sırasında metal ısıtma ve soğutmanın sesidir. Bu normal.
Temiz döngü sırasında aşırı sigara içmeAşırı toprak. SİL / KAPAT tuşuna basın. Odayı dumandan kurtarmak için pencereleri açın.

KİLİTLİ ışığı sönene kadar bekleyin.

Fazla kiri silin ve temizleme döngüsünü sıfırlayın.

Temiz bir döngüden sonra fırın kapısı açılmıyorFırın çok sıcak. Fırının kilitlenme sıcaklığının altına soğumasına izin verin.
Temiz bir döngüden sonra fırın temizlenmiyorFırın kontrolleri yanlış ayarlanmış. -Fırın çok kirliydi. Temizleme döngüsüne başlamadan önce ağır yayılmaları temizleyin.

Çok kirli fırınların tekrar veya daha uzun bir süre kendi kendine temizlenmesi gerekebilir.

Yemek pişirmek istediğinizde KİLİTLİ ışığı yanarFırının içindeki sıcaklık kilitlenme sıcaklığının altına düşmediği için fırın kapağı kilitlenmiştir.

SİL / KAPAT tuşuna basın. Fırının soğumasına izin verin.

Ekran kararıyorEvinizdeki bir sigorta atmış veya devre kesici atmış olabilir. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.

Saat karartma modunda.

Ekran yanıp sönüyorGüç kesintisi. Saati sıfırlayın.
Elektrik kesintisi, saat yanıp sönüyorElektrik kesintisi veya dalgalanma. Saati sıfırlayın.

Fırın kullanımdaysa, CLEAR / OFF tuşuna basarak, saati ayarlayarak ve herhangi bir pişirme fonksiyonunu sıfırlayarak sıfırlamanız gerekir.

Havalandırmadan çıkan “yanma” veya “yağlı” kokuBu yeni bir fırında normaldir ve zamanla kaybolacaktır. İşlemi hızlandırmak için minimum 3 saatlik bir kendi kendini temizleme döngüsü ayarlayın.
Güçlü kokuFırının ilk birkaç kullanımında fırının iç kısmındaki yalıtımdan koku gelmesi normaldir. Bu geçici.
Fan gürültüsü

Bir soğutma fanı otomatik olarak açılabilir. Bu normal. İç parçaları soğutmak için soğutma fanı açılacaktır.

Fırın kapatıldıktan sonra 30 ″ modellerde 1-1 / 2 saate kadar ve 27 ″ modellerde 2 saate kadar çalışabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi