Gaggenau Buzdolabı Hata Kodları

Gaggenau Buzdolabı Hata Kodları buzdolaplarının onarımında yüksek profesyonellik, cihazınızın sürekli olarak sorunsuz çalışması için anahtardır. Hizmetlerimizi sipariş ederek yüksek kaliteyi en uygun fiyatlarla alacaksınız! Alarmda olmanız için size arızaları ve işaretlerini anlatacağız.

Gaggenau Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Gaggenau Buzdolabı Hata/Arıza Kodu Gaggenau markasının buzdolapları, Bu markanın çizgisindeki her modelin kendi tartışılmaz avantajları vardır ve özellikle güvenilir, dayanıklı ve pratiktir. Bu buzdolaplarının yüksek maliyeti, teknik özellikleri nedeniyle tamamen haklıdır. Ancak, Gaggenau buzdolaplarınızı tamir etmenizi gerektirebilecek bir dizi faktör vardır .

Hata koduAçıklamaSebepler ve çözüm
E1Dondurucu bölme sensörü arızalandı.Büyük olasılıkla, kontaklar gevşektir veya sensör yanmıştır. Arızayı incelemek ve ortadan kaldırmak için bir servis şirketinden bir onarım teknisyenini arayın.
E2Evaporatör arızalı.Çalışmayan bir bileşeni veya parçalarını değiştirmek için bir servis merkezi uzmanını aramanızı öneririz. Cihazı fişten çekin ve yiyeceği boşaltın.
A2Sıcaklık anormal.Belirli bir mod için sabit bir destek yoksa, soğutucuyu değiştirmeniz ve soğutucu akışkan kaçağı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bir hizmet şirketinin hizmetlerini kullanın.

Gaggenau ticari markasının buzdolapları, birinci sınıf sınıfın temsilcileridir. Bu markanın çizgisindeki her modelin kendi tartışılmaz avantajları vardır ve özellikle güvenilir, dayanıklı ve pratiktir. Bu buzdolaplarının yüksek maliyeti, teknik özellikleri nedeniyle tamamen haklıdır. Ancak, Gaggenau buzdolaplarınızı tamir etmenizi gerektirebilecek bir dizi faktör vardır .

Gaggenau Buzdolabı soğutmuyor 

Kondenser bobinleri genellikle buzdolabının altında bulunur. Soğutucu içinden geçerken ısıyı dağıtırlar. Kondenser serpantinleri kirliyse ısıyı etkin bir şekilde dağıtmazlar. Bobinler üzerinde birikintiler biriktiğinde, buzdolabı daha az verimli hale gelir ve buzdolabının soğuması için daha fazla çalışmasına neden olur. Bobinler önemli ölçüde kirliyse, buzdolabı uygun sıcaklığı koruyamaz. Kirli olup olmadıklarını belirlemek için kondenser serpantinlerini kontrol edin eğer kondenser serpantinleri kirliyse temizleyin.

Gaggenau Buzdolabı su sebili çalışmıyor 

Su besleme borusunun donup donmadığını belirlemek için, kapının altındaki boruyu ayırın ve içinden hava üfleyin. Hava geçmezse, bu, su besleme borusunun donmuş olduğunu gösterir. Su besleme borusu donmuşsa, çözün. Ayrıca, dondurucunun uygun sıcaklıkta tutulmasını sağlayın. Dondurucu sıcaklığı 0-10 derece Fahrenheit arasında tutulmalıdır. Dondurucu çok soğuksa, su hattı donabilir.

Gaggenau Buzdolabı buz makinesi çalışmıyor 

Dondurucu sıcaklığı 10 derece Fahrenheit’in (-12C) üzerindeyse, buz yapıcı verimli buz küpleri üretmeyecektir. Buz makinesinin düzgün çalışması için dondurucu sıcaklığı 0 ila 5 Fahrenheit (-18 ila -15C) arasında ayarlanmalıdır. Dondurucu sıcaklığı çok yüksekse, yoğuşturucu serpantinlerinde kalıntı olmadığından ve yoğuşturucu fanının düzgün çalıştığından emin olun. Ayrıca evaporatör serpantinlerinde don birikip birikmediğini kontrol edin. Evaporatör serpantinleri donmuşsa, buz çözme sisteminin bir kısmı muhtemelen arızalanmıştır.

Gaggenau Buzdolabı buz pınarı çalışmıyor 

Dağıtıcı kontrol panosu, dağıtıcı sisteminin işlevlerinin çoğunu yönetir. Kontrol panosu arızalıysa, tüm dispenser sistemine güç sağlamayı durdurabilir. Yalnızca bir dağıtıcı parçası çalışmıyorsa, kontrol panosunu test etmeden önce dağıtıcı bileşenlerinin her birini test edin. Tek bir parçanın başarısız olması daha olasıdır. Tüm dağıtıcı sistem çalışmıyorsa, kontrol panosunun hatalı olması daha olasıdır.

Gaggenau Buzdolabı buzunu çözmüyor 

Defrost kontrol panosu, buz çözme döngüsünün ne sıklıkta çalıştırılacağını belirler. Kart arızalanırsa, buzdolabı buz çözme döngüsüne girmez. Defrost kontrol kartını değiştirmeden önce, defrost ısıtıcısını ve defrost termostatını test edin. Buz çözme ısıtıcısı ve buz çözme termostatı düzgün çalışıyorsa, buz çözme kontrol panosu muhtemelen arızalıdır.

Gaggenau Buzdolabı gürültülü 

Buzdolabı gürültülü veya gürültülü ise, özellikle kapılardan biri açıldığında, evaporatör veya kondenser fan kanadı arızalı olabilir. İlk olarak, arka panelin arkasındaki dondurucuda bulunan evaporatör fan kanadını kontrol edin. Elle çevirmeyi deneyin. Vantilatör kanadı serbestçe dönmüyorsa, bıçağın bir şeye sürtüp sürmediğini veya bıçağa bir şey sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin. Ek olarak, herhangi bir engel olup olmadığını belirlemek için buzdolabının arka alt tarafındaki kondansatör fan bıçağını kontrol edin.

Gaggenau Buzdolabı buz çözme tahliyesi tıkalı 

Buz çözme tahliyesi tıkalı veya donmuş olabilir. Buz çözme tahliyesi donarsa, su tahliye oluğundan taşacak ve bölmenin dibine damlayacaktır. Buz çözme tahliyesi donmuşsa, çözdürün ve tahliyede kalıntı olmadığından emin olun.

Gaggenau Buzdolabı dondurucu soğuk ama buzdolabı sıcak 

Evaporatör bobinlerinde birikmiş olabilecek buzları eritmek için defrost ısıtıcı tertibatı gün boyunca birkaç kez açılır. Defrost ısıtıcı tertibatı arızalıysa, evaporatör serpantinlerinde buz birikmeye devam edecek ve serpantinler buzla tıkanacaktır. Evaporatör serpantinleri buzlanırsa serpantinlerden geçen hava akışı kısıtlanarak buzdolabının soğumamasına neden olur. Buzlanma olup olmadığını belirlemek için evaporatör bobinlerini kontrol edin. Evaporatör bobinleri donmuşsa, buz çözme sisteminin her bir bileşenini test edin.

Gaggenau Buzdolabı su sızdırıyor 

Buz çözme tahliyesi donarsa, su tahliye oluğundan taşacak ve bölmenin dibine damlayacaktır. Bu su sonunda zemine sızabilir. Tıkanmış veya donmuş olup olmadığını belirlemek için buz çözme tahliyesini kontrol edin. Buz çözme tahliyesi donmuşsa, buzu çözün. Ek olarak, pisliklerden arınmış olduğundan emin olmak için tahliyeyi sıcak suyla yıkayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi