Gaggenau Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Gaggenau Bulaşık Makinesi Hata Kodları Bulaşık Makinenizi tamir etmek için yardım arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Kapsamlı Gaggenau Bulaşık makinesi hata kodu kılavuzumuz genel sorunları açıklayacak, ipuçları sağlayacak ve modelinizin hata kodlarını nasıl okuyacağınızı gösterecektir.

Gaggenau Bulaşık Makinesi Arıza/Hata Kodu

Hata koduSorun giderme
E1Isıtma hatası1. Çoğu zaman bu, bir ısıtma elemanı arızasıdır – kasada herhangi bir direnç veya sızıntı yoktur.
2. Elektronik modülde, ısıtma elemanının çalışmasından sorumlu eleman arızalı.
3. Güvenlik termostatını kontrol edin.
4. Akış sensörünü kontrol edin.
5. Basınç anahtarını (su seviye sensörü) kontrol edin.
E2NTC sensör hatası (sıcaklık sensörü)1. PM kontrol birimine bilgi sağlayan NTC sensörü arızalı. Kural olarak, ısıtma elemanlı bir blokta bulunur, belirli bir dirence sahiptir (21 ° C’de ˜55 kOhm).
E3Su doldurma sorunlarıBelirli bir süre içinde istenen su seviyesine ulaşılmamışsa. Bulaşık makinesinin modeline (PM) bağlı olarak, işlem sırası farklı olacaktır. Ya PM doldurma tamamlanana kadar bekler (önceki modeller) ya da su bir dakika içinde boşalır (sonraki modeller).
1. “Aquastop” hortumu arızalı.
2. Arızalı su tahliye pompası.
3. Giriş valfini kontrol edin.
4. Tıkalı giriş filtresi.
5. Arızalı basınç anahtarı.
E4Akış anahtarı sorunlarıSu akış anahtarı yerinde değil. Sprinklere su dağıtmaktan sorumludur ve ısıtma elemanının altına monte edilir.
1. Tıkalı anahtar.
2. Akış anahtarına etki eden ve onu bir konuma veya başka bir konuma ayarlayan motor arızası.
E5Doldurma seviyesinin aşılması1. Basınç anahtarı borusu tıkalı.
2. basınç anahtarı (su seviye anahtarı) arızalı.
3. Arızalı giriş valfi.
E6Aquasensor hatasıAquasensor, ilk aşamada durulama sırasında bulanıklığı, sertliği, su kirliliğini kontrol eden bir elementtir. Bulaşıklar çok kirli değilse durulamayı ortadan kaldırır, su ve enerji tasarrufu sağlar. Isıtma elemanının yanında bulunur.
E8Karterde düşük su seviyesiIsıtma elemanı açılmamış. Sirkülasyon pompasında yeterli su basıncı yoktur ve modüle bir impuls gönderilir. Su giriş basıncını kontrol edin. Hazne de mümkündür.
E9Isıtma elemanı hatasıÇoğu zaman, ısıtma elemanı kırıldığında, sirkülasyon pompasına yerleştirilmiş bir akış ısıtıcısına sahip bulaşık makinelerinde ortaya çıkar. Isıtma elemanında bir mola olup olmadığını kontrol edin.
E11PMM ısıtıcı olmadan çalışırNTC sensörünü, elektronik modülünü, güç kablolarını kontrol edin.
E14Akış sensörü hatasıAkış sensörü, sirkülasyon pompasına gönderilirken kontrol darbelerini algılamaz.
E15Aquastop çalıştıSu sızıntısı var. Karterdeki suyu kontrol edin. Sızıntının nedenleri farklı olabilir.
E16Yetkisiz su alımıGiriş valfini (akış sensörü) kontrol edin. Basınç anahtarını (seviye sensörü) kontrol edin. Olası bir seçenek, köpürmenin artmasıdır.
E17Su Körfezi HatasıAkış sensörünü kontrol edin. Giriş basıncının çok yüksek olması da mümkündür.
E18Gücü kapatmayın. Program, su boşaltıldığında sona erecektir.
E21Drenaj pompası sorunlarıBoşaltma pompası tıkalı. Pompa çarkında yabancı madde olup olmadığını kontrol edin. Tıkanma yoksa, pompa muhtemelen aşınmıştır ve bazen dönerken sıkışabilir – değiştirilmesi gerekir.
E24Su tahliye hatasıAtık su hortumu sıkışmış veya bükülmüştür.
E27Ağda düşük gerilimÇıkıştaki voltajı kontrol edin. Hata, örneğin akşamları şehir elektrik şebekelerinde yoğun saatlerde daha sık görülür. Alternatif olarak, bir voltaj regülatörü yerleştirin.

Gaggenau bulaşık makineniz ekranda alfanümerik bir kombinasyon görüntülüyorsa veya kontrol panelinde (ekransız modeller için) açık ve yanıp sönen ışıkların bir kombinasyonunu oluşturuyorsa ve programı çalıştırmayı reddediyorsa, bu, sistemin bir tür sorun algıladığı anlamına gelir, görsel olarak görüntülediği hata kodu. Çoğu durumda bu, son derece profesyonel bir onarım gerektiren ciddi bir arıza olabilir. yukarıdaki tablo, Gaggenau bulaşık makineleri için ana hata kodlarının basitleştirilmiş bir açıklamasını göstermektedir .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi