• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Frigidaire Mikrodalga Hata Kodları Frigidaire Mikrodalgayı tamir etmek için yardım arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Kapsamlı Frigidaire Mikrodalga hata kodu kılavuzumuz genel sorunları açıklayacak, ipuçları sağlayacak ve modelinizin hata kodlarını nasıl okuyacağınızı gösterecektir.

Frigidaire Mikrodalga Hata/Arıza Kodu

SORUN : Bu özelliğe sahip FMT148GP, FMT148GI, FMT144GI ve FMB136GI için Tanı ve Hata Kodları. (başkaları olabilir)
ÇÖZÜM : Aşağıdaki bilgiler Sensör Hızlı Test Sensörü Pişirme Teşhisi, Hata “F” Kodları ve Gaz / Nem sensörü algılama testi için bir kılavuzdur.

SENSÖR HIZLI TEST SENSÖRÜ 
Eşzamanlı olarak 7 ve 8 tuş takımlarına dokunup basılı tutun ve ekranda gösterilen sayıyı  kaydedin Gösterilen sayı 15 ile 185 arasındaysa, okuma muhtemelen normalden fazladır; ancak bir adım daha ileri gitmeniz ve bir “SENSÖR DEDEKTÖRÜ TESTİ” yaparak doğrulamanız gerekir.  Ekranda görüntülenen sayı 213’ten fazlaysa, aşağıdaki sorunlardan büyük olasılıkla daha fazlasını yaşarsınız; sensör açılamadı, sensör takılı değil, kablolama veya akıllı kart. Ekranda gösterilen sayı 6’dan küçükse, büyük olasılıkla sensörünüzde kısa devre veya arızalı bir kart vardır.

ARIZA “F” KODLARI SENSÖR KENDİNE TEŞHİS 
F0 Pişirme programının başlangıcında nem sensörü programı (açık veya kısa devre). Aynı anda 7 ve 8 tuş takımlarına basın ve ekranda gösterilen sensör değerini okuyun. Bir sorun olup olmadığını belirlemek için sensörün “Hızlı Test” değerlerini karşılaştırın.
F3 Kısaltılmış tuş paneli (tuş takımı / panel 60 saniyeden uzun bir süre kısaltılmıştır). Bu özelliği tuş takımlarından birini 60 saniyeden fazla basılı tutarak test edebilirsiniz – F3 görüntülenecektir.
F4 Pişirme işlemi sırasında nem sensörünü açın. Pişirme işlemi sırasında sensör 60 saniyenin üzerinde bir süre boyunca açık kaldı.
F5 Pişirme işlemi sırasında kısa devreli nem sensörü. Pişirme işlemi sırasında sensör 5 saniyeden uzun bir süre kısaltıldı.

GAZ / NEM SENSÖRÜ TESPİT TESTİ
Gaz / Nem sensörü sensörlü pişirme modları sırasında hem nemi (buhar) hem de hidrokarbonları (yiyecek kokuları) algılar.  Mikrodalga fırının ortasına 1/3 fincan sıcak su koyun.  Tuş panelinin “SEBZE” tuşuna basın (“TAZE SEBZELER: ekranda kayar) ” BAŞLAT ”  düğmesine aynı anda 7 ve 8 numaralı tuş takımlarına dokunun ve ekranda teşhis numaralarını kaydedin, Ünite suyu ısıtmaya başlayacak ve nem “tespitine” ulaşana kadar “FRESH-VG” gösterecektir. Nem “algılama” oluştuğunda, kontrol bip sesi çıkaracak ve geri saymaya başlayacaktır. Döngünün sonunda kontrol bip sesi çıkaracak ve fırın kapanacaktır.  TEMİZLE / KAPALI’ya dokunun .

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687