Frigidaire Klima Hata Kodları
Frigidaire Klima Hata Kodları

Frigidaire Klima Hata Kodları

Frigidaire Klima Hata Kodları Bu adım adım kendin yap onarım kılavuzu, Frigidaire klimanın nasıl sıfırlanacağını açıklar – klimanızı sıfırlamak, arızaya neden olabilecek bazı sorunları çözmenin gerçekten en basit yoludur. Adımlara bakmadan önce, Frigidaire klimanızı sıfırlamanın hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olabilecek bazı sorunları burada bulabilirsiniz.

Frigidaire Klima Hata/Arıza Kodu

  • Ünite, “soğutma” moduna ayarlanmış olmasına rağmen soğuk hava üflemiyor.
  • AC’niz bir elektrik kesintisinden sonra tam olarak devreye girmiyor.

Ayrıca, ünitenin sıfırlanması, hata kodlarını oluşturabilecek yazılım hatalarını potansiyel olarak temizleyerek bazı Frigidaire klima hata kodlarının (bazı modellerde) çözülmesine yardımcı olabilir. Başka bir deyişle, nedeni belirsiz bir sorunla her karşılaştığınızda Frigidaire klimanızı sıfırlamayı düşünmek iyi bir fikirdir.

SorunÇözüm
EAEkranda “EA” yazıyorsa, oda sıcaklığı sensörü arızalanmıştır. Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin.
ESEkranda “ES” yazıyorsa, evaporatör sıcaklık sensörü arızalanmıştır. Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin.
E4Ekranda “E4” yazıyorsa, ekran paneli iletişimi başarısız olmuştur. Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin
P1Ekranda “P1” yazıyorsa, alt tepsi doludur. Üniteyi dikkatlice bir tahliye konumuna taşıyın, alt tahliye tapasını çıkarın ve suyun tahliye olmasına izin verin. “P1” sembolü kaybolana kadar makineyi yeniden başlatın. Hata tekrar ederse, servisi arayın.
Klima çalışmaaz iseDuvar fişinin bağlantısı kesildi. Fişi duvar prizine sıkıca itin.
Fiş Akım Cihazı Açıldı. RESET düğmesine basın.
Ev sigortası atmış veya devre kesici atmıştır. Sigortayı gecikme tipiyle değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.
Kontrol KAPALI. Kontrolü AÇIN ve istenen ayara ayarlayın.
Üniteden gelen hava yeterince soğuk hissetmiyor.60 ° F’nin (16 ° C) altındaki oda sıcaklığı. Oda sıcaklığı
16 ° C’nin (60 ° F) üzerine çıkana kadar soğutma gerçekleşmeyebilir .
Hava filtresinin arkasında bulunan soğuk bobine temas eden sıcaklık algılama elemanı. Bobinden uzaklaşın.
Daha düşük bir sıcaklığa sıfırlayın.
Modları değiştirerek kompresör kapatma. Yaklaşık 3 dakika bekleyin ve SOĞUTMA moduna ayarlandığında kompresörün yeniden başlamasını bekleyin .
Ünite soğurken gürültü.Hava hareket sesi. Bu normal. Çok yüksekse, FAN ayarını düşürün.
Pencere titreşimi  kötü kurulum. Kurulum talimatlarına bakın veya montör ile kontrol edin.
Ünite soğurken İÇERİDE su damlıyor .Yanlış kurulum. Su tahliyesine izin vermek için klimayı hafifçe dışa doğru eğin.
Kurulum talimatlarına bakın veya montör ile kontrol edin.
Ünite soğurken DIŞARI su damlıyor .Nemli odadan büyük miktarda nemi uzaklaştıran ünite. Aşırı nemli günlerde bu normaldir.
Uzaktan Algılama
Erken Devre Dışı Bırakma
Uzaktan kumanda menzil içinde değil. Uzaktan kumandayı
ünitenin önünden 20 fit ve 120 ° yarıçapına yerleştirin .
Oda çok soğuk.Sıcaklığı çok düşük ayarlayın. Ayarlanan sıcaklığı artırın.
KodSorun
F1İç hava sıcaklık sensörü açık / kısa. DURUM ışığı 1 kez yanıp sönerken ve 3 saniye kapalıyken 8 segmentli ekran ‘F1’, tekrarlayın.
F2İç bobin sensörü açık veya kısa. DURUM ışığı 2 kez yanıp sönerken ve 3 saniye kapalıyken 8 segmentli ekran ‘F2’, tekrarlayın.
F4Dış bobin sensörü açık / kısa. DURUM ışığı 3 kez yanıp sönerken ve 3 saniye kapalıyken 8 segmentli ekran ‘F4’, tekrarlayın.
FPKoruma korumasını dondurun. 8 segmentli ekran ‘FP’.
İç mekan bobini donma korumasıDURUM ışığı 5 kez yanıp söner ve 3 saniye söner, tekrarlayın.
Dış mekan bobini yüksek sıcaklık korumasıDURUM ışığı 6 kez yanıp söner ve 3 saniye söner, tekrarlayın.
Defrost (ısı pompası tipi)DURUM ışığı 7 kez yanıp söner ve 3 saniye söner, tekrarlayın.
İç bobin yüksek sıcaklık korumasıDURUM ışığı 8 kez yanıp söner ve 3 saniye kapalı, tekrarlayın.
Termostat kablolama hatasıDURUM ışığı 9 kez yanıp söner ve 3 saniye kapalı, tekrarlayın.
KodÇözüm
EAEkranda “EA” yazıyorsa, oda sıcaklığı sensörü arızalanmıştır. Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin.
ESEkranda “ES” yazıyorsa, evaporatör sıcaklık sensörü arızalanmıştır. Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin.
E4Ekranda “E4” yazıyorsa, ekran paneli iletişimi başarısız olmuştur. Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin.
P1Ekranda “P1” yazıyorsa, alt tepsi doludur. Üniteyi dikkatlice bir tahliye konumuna taşıyın, alt tahliye tapasını çıkarın ve suyun tahliye olmasına izin verin. “P1” sembolü kaybolana kadar makineyi yeniden başlatın. Hata tekrar ederse, servisi arayın.

Frigidaire Nem Alıcı Sorun Giderme

SorunÇözüm
F0Aşağıdaki çalışma koşullarını kontrol edin. Çıkış voltajı 115V ±% 10 olmalı ve çevre sıcaklığı 41 ° F (5 ° C) ila 90 ° F (32 ° C) aralığında olmalıdır. Normal çalışma koşullarında ünitenin fişini çekin ve tekrar prize takın.
F1Lütfen üniteyi kapatıp fişini çekin, ardından 30 dakika sonra tekrar fişe takın. Ünite tekrar arızalanırsa, lütfen Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin.
F2Lütfen üniteyi kapatıp fişini çekin, ardından 30 dakika sonra tekrar fişe takın. Ünite tekrar arızalanırsa, lütfen Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin.
L1Lütfen üniteyi kapatıp fişini çekin, ardından 30 dakika sonra tekrar fişe takın. Ünite tekrar arızalanırsa, lütfen Yetkili Frigidaire Servis Merkezinizle iletişime geçin.
COÜniteyi açmak için ON / OFF düğmesine basın. Ünite, SÜREKLİ fabrika ayarında ve yüksek fan hızında çalışacaktır. SÜREKLİ modunda, ünite oda nemini değil sadece CO gösterecektir. Terleme ve rutubet kokuları geçene kadar üniteyi ilk üç veya dört gün SÜREKLİ ayarında bırakmanız önerilir.
LCBu işlev etkinleştirilirse, LOCK göstergesi yanar ve ekranda 3 kez yanıp sönen LC görünür. Ardından oda nemi tekrar görüntülenecektir. Bu işlevi devre dışı bırakmak için + ve – düğmelerine aynı anda 3 saniye boyunca basın ve LOCK göstergesi kapanacaktır.
Nem Alıcı Çalışmıyor.Duvar fişinin bağlantısı kesildi. Fişi duvar prizine sıkıca itin.
Nem Alma Cihazı Çok Fazla Çalışıyor.Nem alma cihazının yakınındaki pencereler veya kapılar dışarıya açıktır. Tüm pencereleri veya kapıları dışarıya kapatın.
Nem Alıcı Çalışıyor Ama Oda Yeterince Kuru Değil.Nem ayarı çok yüksek. Ayar düğmesini daha düşük bir ayara getirin veya maksimum kuruluk için SÜREKLİ seçin.
Frost, Filtrenin Arkasındaki Gerçek Bobinde GörünüyorÜnite, sıcaklığın 41 ° F (5 ° C) ila 59 ° F (15 ° C) arasında olduğu bir odada çalışıyorsa, otomatik olarak buz çözmeye başlayacaktır. Kompresör kısa bir süre duracaktır (fan yüksek fan hızında çalışacaktır). Ünite buz çözmeyi bitirdiğinde, normal çalışmasına geri dönecektir.
gürültü, sesHava, nem alma cihazından geçmektedir. Fan gürültüsü normal sestir. Ünite düz olmayan bir yüzeye veya ahşap zemine yerleştirilir.
Bahçe Hortumu Takılı Olsa Bile Su Kovaya Akar.Bahçe hortumunun ve drenaj bağlantısının doğru şekilde takılması için “Sürekli Drenaj” bölümüne bakın.

Ayrıca Kontrol Edin

Merkez Teknik Servis

Klima Servisi

Klima Servisi Sektördeki yaklaşık 30 yıllık tecrübemizle , her türlü klima servisi ihtiyacınızı karşılayacak donanıma …

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Call Now ButtonServis Çağır (0850) 333 1 687