Frigidaire Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Frigidaire Çamaşır Makinesi Hata Kodları neden olabilecek şeyi belirlemenize yardımcı olacak bilgiler . Hatanın veya arıza kodunun ne olduğunu belirlemek, çamaşır makinenizi tamir etmenize yardımcı olacaktır. Aşağıdaki Frigidaire’e özgü hata hata kodları , hangi parçanın hatalı olduğu konusunda size bir fikir verecektir. Belirli bir parça için hataya neyin neden olabileceğini bulmak için daha fazla sorun giderme yapmanız gerekebilir.

Frigidaire Çamaşır Makinesi Arıza/Hata Kodu

Hata koduDurumKontrol Et
E11Zamanı çok uzun doldurÇamaşır makinesinin arkasındaki su besleme musluklarının tamamen açık olduğundan emin olun. Kışın doldurma hatlarını donma açısından kontrol edin. Bir sifon sorunu için tahliye sistemini kontrol edin. Giriş suyu valfi aksamı arızalıysa değiştirin.
E13Küvette su kaçağı veya basınç anahtarı hava hortumunda hava kaçağıYıkayıcı, yıkayıcının dolu olduğunu belirtmek için su seviyesi basınç anahtarı tetiklenmeden çok uzun süre doluyor. Yıkama küvetinde sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Küvet sızıntı yapmıyorsa, yıkayıcının aşırı dolup dolmadığını kontrol edin. Varsa, sorunlar için hava hortumunu ve su seviyesi basınç anahtarını kontrol edin.
E14Dağıtıcı çekmecesi kapalı değilBazı modellerde, dağıtıcı çekmecesinin kapalı olup olmadığını algılayan dağıtıcı çekmecesi muhafazasında manyetik bir dilli anahtar bulunur. Çekmece kapalıysa, çekmecenin alt tarafındaki mıknatısın yerinde olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse mıknatısı değiştirin. Arızalıysa manyetik anahtarı değiştirin.
E21Yavaş yavaş boşalıyorYıkayıcı tahliyesini ve tahliye hortumunu kontrol edin. Yıkayıcının fişini çekin ve drenaj pompasında tıkanma olup olmadığını kontrol edin. Boşaltma yolu açıksa, genellikle boşaltma pompasının değiştirilmesi gerekir.
E23Boşaltma pompası rölesi başarısız olduKontrol panosundaki tahliye pompası rölesi arızalandı. Elektronik kontrol panosunu değiştirin
E24Boşaltma pompası rölesi başarısız oldu
E31Basınç sensörü elektronik kontrol panosu ile iletişim kurmuyorBu hata yalnızca dijital ekranlı modellerde görülür. Yıkayıcının fişini çekin ve su seviyesi basınç sensörü ile kontrol panosu arasındaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Kablo bağlantıları sağlamsa, su seviyesi basınç sensörünün genellikle değiştirilmesi gerekir.
E35Su seviyesi basınç sensörü aşırı dolmayı tespit ederBu hata yalnızca dijital ekranlı modellerde görülür. Yıkayıcı gerçekten aşırı dolduruyorsa, giriş suyu akışını düzgün şekilde kapatıp kapatmadıklarını görmek için giriş suyu doldurma vanalarını kontrol edin. Arızalılarsa, su giriş valfi grubunu değiştirin. Yıkayıcı aşırı doldurmuyorsa, su seviyesi basınç sensörünün genellikle değiştirilmesi gerekir.
E43 E44 E45 E46Kontrol panosu hatasıYıkayıcıyı 5 dakika için fişten çekin. Gücü yeniden sağlayın ve kodun dönüp dönmediğine bakın. Varsa, elektronik kontrol kartını değiştirin.
E47Kontrol, Spin modunda açık bir kapı kilidi devresi tespit ederYıkayıcıyı fişten çekin. Kapı kilit tertibatı için kablo demetini kontrol edin. Kablo demeti sağlamsa, kapı kilidi / anahtar grubunun genellikle değiştirilmesi gerekir.
E48Kontrol, kapı kilit devresinde bir sorun tespit ettiYıkayıcıyı fişten çekin. Kapı kilit tertibatına giden kablo demetini kontrol edin. Kablo demeti sağlamsa, kapı kilidi / anahtar grubunun genellikle değiştirilmesi gerekir.
E52Motor takometresinden kötü sinyalYıkayıcıyı fişten çekin. Direnci motordaki takometre ile kontrol edin. 105 ve 130 ohm arasında olmalıdır. Devir saati bozuksa, tahrik motorunu değiştirin. Devir saati direnci bu aralık dahilindeyse, motorun yanındaki hız kontrol kartını değiştirin.
E55Motorun aşırı ısınmasıYıkayıcının fişini çekin ve tahrik kayışını çıkarın. Motor kasnağını döndürün. Serbestçe dönmüyorsa, tahrik motorunu değiştirin. Motor serbestçe dönerse, döner yatağı kontrol etmek için yıkayıcı teknesinin arkasındaki büyük tahrik kasnağını döndürün.

Kasnak serbestçe dönmüyorsa, döner yatağın arızalanması nedeniyle dış tekne ve döner sepetin genellikle değiştirilmesi gerekir. Döner yatak sağlamsa, 4 ile 6 ohm arasında bir okuma için motor sargılarının direncini kontrol edin. Motor arızalandıysa değiştirin. Motor sağlamsa, hız kontrol panosunun genellikle değiştirilmesi gerekir.

E56Yüksek motor akımı
E57İnvertörde yüksek akım
E58Motor fazında yüksek akım
E593 saniye boyunca takometre sinyali yokYıkayıcıyı fişten çekin. Direnci motordaki takometre ile kontrol edin. 105 ile 130 ohm arasında olmalıdır. Devir saati arızalandıysa, tahrik motorunu değiştirin. Devir saati direnci bu aralık dahilindeyse, tahrik kayışını çıkarın. Motor kasnağını döndürün. Serbestçe dönmüyorsa, tahrik motorunu değiştirin.

Motor serbestçe dönerse, döner yatağı kontrol etmek için yıkayıcı teknesinin arkasındaki büyük tahrik kasnağını döndürün. Kasnak serbestçe dönmüyorsa, genellikle dış tekne ve döner sepetin değiştirilmesi gerekir.

Döner yatak sağlamsa, 4 ile 6 ohm arasında bir okuma için motor sargılarının direncini kontrol edin. Motor arızalandıysa değiştirin. Motor sağlamsa, hız kontrol panosunun genellikle değiştirilmesi gerekir.

E5A E5B E5CHız kontrol panosu aşırı ısındıHız kontrol kartını değiştirin
E5D E5E E5FKontrol panoları arasında iletişim sorunuYıkayıcının fişini çekin ve ana elektronik kontrol panosu ile hız kontrol panosu arasındaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Kablo demeti bağlantıları sağlamsa, hız kontrol kartını değiştirin. Sorun devam ederse, ana elektronik kontrol kartını değiştirin.
E67Mikroişlemciye yanlış voltaj beslemesiYıkayıcıyı 5 dakika için fişten çekin ve sonra tekrar takın. Kod geri gelirse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
E75Arızalı su sıcaklık sensörü devresiBu hata kodu, yalnızca dijital ekranlı yıkayıcılar içindir. Yıkayıcıyı fişten çekin. Direnci sıcaklık sensörü devresi üzerinden kontrol edin. Oda sıcaklığında yaklaşık 50.000 ohm olmalıdır. Sensör arızalıysa, su giriş valfi komplesini değiştirin. Bu devredeki direnç ses çıkarsa, kontrol kartını değiştirin.
E95Elektronik kontrol panosu iletişim hatasıYıkayıcıyı 5 dakika için fişten çekin ve sonra tekrar takın. Kod geri gelirse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
EB1Gelen güç frekansı limitlerin dışındaYıkayıcıyı fişten çekin. Yerel elektrik gücü servis sağlayıcınızın güç kaynağı frekansını kontrol etmesini sağlayın. Normalse ve kod silinmezse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
EB2Gelen hat voltajı 130 volt AC’nin üzerindeYıkayıcıyı fişten çekin. Çıkış voltajını kontrol edin. Voltaj yüksekse, bir elektrikçiye tamir ettirin. Voltaj normalse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
EB3Gelen hat voltajı 90 volt AC’nin altındaYıkayıcıyı fişten çekin. Çıkış voltajını kontrol edin. Voltaj yüksekse, bir elektrikçiye tamir ettirin. Voltaj normalse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
EF1Tıkalı tahliye pompası
EF2Çok fazla köpükYıkayıcıda kullanılan yüksek verimli (HE) yüksek verimli deterjan miktarını azaltın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi