Franke Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Franke Çamaşır Makinesi Hata Kodları Kullanım kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Franke Çamaşır Makinesi modellerini aşağıda bulabilirsiniz. Ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altındaki sık sorulan soruları da görüntüleyin. Modeliniz listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin. Destek ekibimiz, yararlı ürün bilgilerini ve sık sorulan soruların yanıtlarını arar. Sık sorulan sorularımızda bir yanlışlık bulursanız, lütfen iletişim formumuzu kullanarak bize bildirin.

Franke Çamaşır Makinesi Arıza/Hata Kodu

Milyonlarca ev kadını bulaşık makinelerinin faydalarını takdir etti ve onları kullanmaktan mutlu. Ev aletleri üreticileri üretim oranlarını artırıyor, araştırmalar yapıyor, makineleri modernize ediyor ve piyasaya yenilikçi modifikasyonlar getiriyor. Franke böyle bir markadır.

Uzmanlarımız, görüntülenen hatalara göre veya bu tür bilgiler olmadan sorunu hızlı bir şekilde izole edebilir. Teknisyenlerimizin sorunları çözmesine yardımcı olmak ve süreci olabildiğince hızlandırmak sizin elinizde.

Franke bulaşık makinesi hata kodları, sahibinin servis merkezine gerekli temel bilgileri sağlayabilmesi sayesinde “ilk yardım” dır. Modern modellerde, etiketleme her üretici için farklıdır, ancak Franke, diğer ev aletleri markaları gibi, etiketlemede genel bir benzerliğe sahiptir.

Çoğu durumda, Franke bulaşık makinesi hataları aşağıdaki arızaları gösterir:

1) Konteyner dolu. Bunun nedeni, bozuk bir pompa, arızalı bir sensör veya bulaşık makinelerinin eşleşen birimlerinin bozulmasıdır. Bu tür kodlar, niteliksiz kısmi müdahaleye izin verir.

2) Sızan su. Bu tür kodlar ayrıca kendi kendine onarıma izin verir, ancak yeterli bilgi ile. Arıza nedenleri, boruların doğal aşınmasıdır, çok daha az sıklıkla – bir patlama tankı.

3) Boşaltma imkansızlığı. Hemen hemen tüm bulaşık makinelerinde, sorunun yaygınlığı nedeniyle bu tür kodlar bulunur. Bu tür hatalar manuel olarak onarılır – tıkanmış tahliye borusunu temizlemek yeterlidir. Sorun pompadaysa, bir uzmana başvurun.

4) 4) Elektronik arızası. Bu kodlar yalnızca yüksek teknoloji ürünü bulaşık makinesi modellerinde bulunur ve haklı olarak en tatsız olarak kabul edilir. Yazılım hatalarını evde düzeltmek imkansızdır – sadece özel bir atölyede. Çalışanlarımız yazılım hatalarını çözebilecek niteliklere sahiptir ve her an yardıma hazırdır.

Sorunların oldukça uygun bir şekilde görselleştirilmesine rağmen, makinelerin ev ortamında onarılmasını kesinlikle önermiyoruz. İşin temel ilkelerini bilmek yeterli değildir, üreticilerin ve modellerin bireysel özelliklerini anlamanız gerekir.

Zaman ve para kaybetmeyin, arıza durumunda bizimle iletişime geçin, hatayı ekranda seslendirin ve ustanın gelmesini bekleyin. Beceri gerektirmeyen onarımlardan çok daha hızlı ve daha güvenilirdir.

Alarm Açıklama
E00 Alarm yok
E11 Yıkama döngüsünden önce yetersiz su dolumu
E12 Kurutma sırasında su doldurmada güçlük (maksimum süre 3 dk. Kurutma yükünü açma aşamasında su doldurma)
E13 Su sızıntısı
E21 Tahliye Arıza
E22 Kurutma veya kurutma sırasında su doldurma zorluğu kondansatör tıkalı (kaynama önleyici basınç anahtarı “FULL” konumunda kapalı
E23 Drenaj pompası için arızalı triyak
E24 Drenaj pompası için triyak üzerindeki algılama devresinde arıza
E31 Basınç şalteri devresinde arıza (limit dışı basınç şalterinden gelen sinyal frekansı)
E32 Elektronik basınç anahtarı yanlış kalibre edilmiş (elektronik basınç anahtarı üzerindeki seviye, ilk kalibrasyon tahliyesinden sonra ve kirlenme önleyici basınç anahtarı “boş” açıkken 0-66 mm’den farklıdır
E33 Elektronik basınç anahtarı üzerindeki seviye ile kirlenme önleyici basınç anahtarı 1-2 üzerindeki seviye arasındaki tutarsızlık (hata en az 60 saniye devam eder)
E34 Elektronik basınç anahtarı üzerindeki seviye ile kirlenme önleyici basınç anahtarı 2’deki seviye arasındaki tutarsızlık (hata en az 60
saniye devam eder )

Bulaşık makinesini çalıştırdıktan sonra veya yıkama işlemi sırasında makinenizdeki ışıkların tamamı veya bir kısmı yanıp sönmeye başlarsa, bulaşık makinesi arıza sinyali verir.

Hata kodu nasıl bulunur:

Hata kodunu bulmanızı kolaylaştırmak için arızanızın fotoğrafını çekip wattsap’tan bize gönderebilirsiniz.

Tüm Franke bulaşık makineleri için hata kodları:

E1 –  Aquastop arızası. Bir sızıntı meydana geldi.

E2 –  Su taşması. Su seviye sensörü sorunu.

E3 – Su ısıtma sisteminin arızası.

 E4 –  Suyun sıcaklığını belirleyen sistemin arızası.

E5 –  Su girişi yok. Valf veya su seviye sensörü ile ilgili sorun.

E6 –  Su tahliyesinde arıza. Bir tıkanıklık veya tahliye pompası sorunu var.

E7 –  Türbin arızası.

E8 –  Yanlış program seçildi. ppm’yi yeniden başlatmanız gerekir.

E9 –  Su doldurma sistemi arızalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi