Anasayfa » Elektronik » Epson Yazıcı Hata Kodları
Epson Yazıcı Hata Kodları
Epson Yazıcı Hata Kodları

Epson Yazıcı Hata Kodları

Epson Yazıcı Hata Kodları Bir iş başarıyla tamamlanmazsa, hata kodunu kontrol edebilirsiniz. ”İ Durum” düğmesine basın, İş Geçmişi’ni seçin ve tamamlanmamış işi bulun. Hata kodunu ve ek bilgileri görüntülemek için işi seçin.

Epson Yazıcı Hata/Arıza Kodu

Burada, herhangi bir kodlama hatasını çözmek için diğer tüm Epson yazıcı kullanıcıları gibi uygulayabileceğiniz bazı yararlı adımları paylaşmak üzereyiz. Öncelikle, Epson yazıcıların yazıcı kafasında yanıp sönerek gösterilen başlıca kodlanmış hataları bilmelisiniz. Bu tür sorunların nedenleri ve bunları düzeltmek için olası çözümler hakkında bilgi edinin.

Kodlar Durum / Çözüm
001 Ürün bir elektrik kesintisi nedeniyle kapatıldı.
109 Alınan faks zaten silinmiş.
110 Yüklenen kağıt 2 taraflı yazdırmayı desteklemediği için iş 1 taraflı yazdırıldı.
201 Ürünün hafızası dolu. Sayfaları tek tek gönderebilir veya alınan faksları yazdırabilir ve ardından bellek alanını boşaltmak için silebilirsiniz.
202 Hat, alıcının faks makinesi tarafından kesildi. Bir süre bekleyin, ardından tekrar deneyin.
203 Ürün çevir sesini algılayamıyor. Telefon kablosunun doğru bağlandığından ve telefon hattının çalıştığından emin olun. Ürünü bir PBX (Özel Santral) telefon hattına veya Terminal Adaptörüne bağladıysanız, Çevir Sesi Algılama ayarını kapatın.
204 Alıcının faks makinesi meşgul. Bir süre bekleyin, ardından tekrar deneyin.
205 Alıcının faks makinesi yanıt vermiyor. Bir süre bekleyin, ardından tekrar deneyin.
206 Telefon kablosu ürünün LINE ve EXT bağlantı noktalarına yanlış bağlanmıştır. Telefon kablosunu doğru şekilde bağlayın.
207 Telefon kablosu bağlı değil. Telefon kablosunu bağlayın.
208 Faks, belirtilen alıcılardan bazılarına gönderilemedi. Hangi alıcıların faksı alamadığını kontrol etmek için bir faks günlüğü yazdırın. Durum Menüsündeki İş Monitöründen faksı yeniden gönderebilirsiniz.
301 Harici bellek cihazında yeterli depolama alanı yok. Cihazda yer açın veya farklı bir cihaz kullanın.
302 Harici bellek cihazı yazmaya karşı korumalıdır; yazma korumasını devre dışı bırakın.
303 Taranan dosyayı kaydetmek için hiçbir klasör yok. Bir klasör oluşturun veya farklı bir hafıza cihazı kullanın.
304 Harici bellek cihazı kaldırıldı. Cihazı yeniden takın.
305 Kaydedilirken bir hata oluştu.
306 Ürünün hafızası dolu. Devam eden diğer işler bitene kadar bekleyin.
331 Hedef listesi alınırken bir iletişim hatası oluştu. Ürünün ağa doğru şekilde bağlandığından emin olun. Belge sayısını azaltın.
332 Taranan dosyaların belirtilen klasöre kaydedilmesi için yeterli alan yok.
333 Taranan verileri göndermeden önce hedef bilgileri sunucuya yüklendiği için hedef bulunamadı. Hedefi tekrar seçin.
334 Taranan verileri gönderirken bir hata oluştu.
341 Bir iletişim hatası oluştu. Ürünün bilgisayara veya ağa doğru şekilde bağlandığından emin olun. Epson Event Manager’ı kurduğunuzdan emin olun.
401 Harici bellek cihazında yeterli depolama alanı yok. Cihazda yer açın veya farklı bir cihaz kullanın.
402 Harici bellek cihazı yazmaya karşı korumalıdır; yazma korumasını devre dışı bırakın.
404 Harici bellek cihazı kaldırıldı. Cihazı yeniden takın.
405 Kaydedilirken bir hata oluştu.
I-01 Kağıt bitti veya birden çok sayfa beslendi. Sayfa besleyiciye kağıt yükleyin veya yeniden yükleyin, ardından devam etmek için # Başlat tuşuna basın.
W-05 Kağıt bitti veya birden çok sayfa beslendi. Sayfa besleyiciye kağıt yükleyin veya yeniden yükleyin, ardından devam etmek için # Başlat tuşuna basın.
W-02 Kağıt sıkıştı. Sıkışmayı dikkatlice giderin.
W-03 Kağıt sıkıştı. Sıkışmayı dikkatlice giderin.
W-04 Kartuş kapağı açık. Kartuş kapağını kapatın ve # Başlat’a basın.
W-10 Bir mürekkep kartuşu bitmiştir veya yanlış takılmıştır. Bir mürekkep kartuşu bittiyse, kartuşu değiştirmeniz gerekir. Yeni bir kartuşu değiştirdiyseniz ve hata kodu görünmeye devam ederse, kartuş doğru takılmamıştır. Kartuşları değiştirme konumuna taşımak için # Başlat’a basın. Tüm takılı kartuşlara basın, ardından devam etmek için # Başlat’a basın.
W-11 Bir mürekkep kartuşu bitmiştir veya yanlış takılmıştır. Bir mürekkep kartuşu bittiyse, kartuşu değiştirmeniz gerekir. Yeni bir kartuşu değiştirdiyseniz ve hata kodu görünmeye devam ederse, kartuş doğru takılmamıştır. Kartuşları değiştirme konumuna taşımak için # Başlat’a basın. Tüm takılı kartuşlara basın, ardından devam etmek için # Başlat’a basın.
W-13 Bir mürekkep kartuşu bitmiştir veya yanlış takılmıştır. Bir mürekkep kartuşu bittiyse, kartuşu değiştirmeniz gerekir. Yeni bir kartuşu değiştirdiyseniz ve hata kodu görünmeye devam ederse, kartuş doğru takılmamıştır. Kartuşları değiştirme konumuna taşımak için # Başlat’a basın. Tüm takılı kartuşlara basın, ardından devam etmek için # Başlat’a basın.
W-41 Bir mürekkep kartuşu bitmiştir veya yanlış takılmıştır. Bir mürekkep kartuşu bittiyse, kartuşu değiştirmeniz gerekir. Yeni bir kartuşu değiştirdiyseniz ve hata kodu görünmeye devam ederse, kartuş doğru takılmamıştır. Kartuşları değiştirme konumuna taşımak için # Başlat’a basın. Tüm takılı kartuşlara basın, ardından devam etmek için # Başlat’a basın.
W-12 LCD ekranda gösterilen mürekkep kartuşları tanınamıyor. Mürekkep kartuşlarını değiştirin.
I-11 Hafıza kartı takılı değil. Bir hafıza kartı takın.
W-30 Takılan hafıza kartı doğru takılmamış, desteklenmiyor veya uyumlu fotoğraflar içermiyor. Çıkarın ve kartı kontrol edin veya başka bir kart takın.
W-31 Takılan hafıza kartı doğru takılmamış, desteklenmiyor veya uyumlu fotoğraflar içermiyor. Çıkarın ve kartı kontrol edin veya başka bir kart takın.
I-50 Dizin sayfası tarayıcı camına yerleştirilmemiş veya doğru konumlandırılmamış. Kağıt üzerindeki işaretleri kontrol edin, doğru şekilde konumlandırın ve tekrar yazdırmayı deneyin.
I-51 Dizin sayfasında hiçbir fotoğraf seçilmemiştir, kağıt türü dizin sayfasında seçilmemiştir veya karşılık gelen ovaller dizin sayfasında doğru şekilde işaretlenmemiştir. Kağıt üzerindeki işaretleri kontrol edin, doğru şekilde konumlandırın ve tekrar yazdırmayı deneyin.
I-52 Dizin sayfasında hiçbir fotoğraf seçilmemiştir, kağıt türü dizin sayfasında seçilmemiştir veya karşılık gelen ovaller dizin sayfasında doğru şekilde işaretlenmemiştir. Kağıt üzerindeki işaretleri kontrol edin, doğru şekilde konumlandırın ve tekrar yazdırmayı deneyin.
I-53 Yazdırdığınız dizin sayfası, takılı bellek kartındaki fotoğraflarla eşleşmiyor. Kartı veya sayfayı değiştirin ve tekrar deneyin.
W-01 Epson yazıcınızın içindeki parçalar, hizmet ömürlerinin sonuna yaklaşıyor veya bitiyor. Yardım için Epson ile iletişime geçin.
E-10 Epson yazıcınızın içindeki parçalar, hizmet ömürlerinin sonuna yaklaşıyor veya bitiyor. Yardım için Epson ile iletişime geçin.
E-02 Epson yazıcınızda bir sorun var. Kapatın, birkaç dakika bekleyin ve tekrar açın. Hata çözülmezse, yardım için Epson ile iletişime geçin.
E-01 Epson yazıcınızı kapatın, içeride kağıt sıkışmadığından emin olun ve tekrar açın. Hata çözülmezse, yardım için Epson ile iletişime geçin.
0x97 1. Yazıcının Fişini Çıkarın ve Fişe Takın. 2. Tıkanmış Epson yazıcı püskürtme uçlarını ıslak mendille temizleyin

Yazıcıdaki Hata Göstergelerinin Kontrol Edilmesi

Bir hata oluştuğunda ışık yanar veya yanıp söner. Hatanın ayrıntıları bilgisayar ekranında görüntülenir.

Epson Yazıcı Led Yanıp Sönüyor

* Bazı baskı çevrimlerinde, mürekkep pedinde çok az miktarda artık mürekkep toplanabilir. Tampondan mürekkep sızmasını önlemek için yazıcı, tampon sınırına ulaştığında yazdırmayı durduracak şekilde tasarlanmıştır. Bunun gerekip gerekmediği ve ne sıklıkla gerekli olduğu, yazdırdığınız sayfa sayısına, yazdırdığınız malzeme türüne ve yazıcının gerçekleştirdiği temizleme döngüsü sayısına göre değişir. Pedin değiştirilme ihtiyacı, yazıcınızın teknik özelliklere uygun olarak çalışmayı bıraktığı anlamına gelmez. Yazıcı, pedin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini size bildirecektir ve bu yalnızca delinebilir.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Masaüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi

Masaüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi

Masaüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi Bilgisayarın kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz. Yeni bir bilgisayar alırken düşünecek ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !