Anasayfa » Ev Aletleri » Elektrikli Ve Robot Süpürge Hataları Ve Arıza Nedenleri
Elektrikli Ve Robot Süpürge Hataları Ve Arıza Nedenleri
Elektrikli Ve Robot Süpürge Hataları Ve Arıza Nedenleri

Elektrikli Ve Robot Süpürge Hataları Ve Arıza Nedenleri

Elektrikli Ve Robot Süpürge Hataları Ve Arıza Nedenleri Elektrikli süpürgeler, zeminlerimizi temiz ve tozsuz tutmak için hafif bir çalışma yapar. Onlara yaptığımız işin miktarı göz önüne alındığında, ara sıra bozulmaya meyillidirler, ancak çoğu elektrikli süpürge sorununu çözmek kolaydır. Elektrikli süpürgenizi nasıl tamir edeceğinizi görmek için aşağıdaki listeden hatanızı seçin.

Elektrikli Ve Robot Süpürge Hata Ve Arıza Çözümleri

Sizin robot elektrikli süpürge kontrol altında zeminler tutmada bir güvenilir bir araçtır. Yani, yıkıldığında ve nefessiz kaldığında, yarı bitmiş bir işle baş başa kalırsınız. Herhangi bir ev aletinde olduğu gibi, bakım çok önemlidir. arızalanmasına neden olabilecek sorunlar hakkında size bir rehber getiriyor. tekrar şekle sokmak için hangi parçaları temizlemeniz ve değiştirmeniz gerektiğiyle ilgili ayrıntılar için okumaya devam edin.

Arıza Veya Hata Kodu Gösterdiğinde Genel Markaların Çözümlerini Aşağıda Listeledik :

Sorunu kolayca çözemiyorsanız, yeni bir elektrikli süpürge almadan önce bizimle konuşun. Mevcut cihazınızı tamir edebiliriz, bu da sizi Oregon sahiline yapacağınız o tatil için doğru yolda tutacaktır.

Elektrikli Süpürge Arızaları Onarım Yardımı Bu hepimizin başına geliyor: Yoğun Cumartesi gününüzün 30 dakikasını evdeki birkaç odayı süpürmek için ayırdınız. Her şey yolunda giderse, 10 dakikanızı ayıracaksınız. Bu tam 10 dakikalık kesinti demektir.

Terliklerinizi giyiyorsunuz, elektrikli süpürgenizi hazırlıyorsunuz ve evinize en üst düzeyde temizlik getirmeye hazırlanıyorsunuz, ama sonra hayal bile edilemeyen oluyor. Elektrikli süpürgeniz açılmıyor. Ya da eskisi gibi emmiyor.

Zamanınız az, bu yüzden elektrikli süpürgenin fişini çabucak çıkarın, kırık bir bebek robot gibi kollarınıza koyun, bir çuval taş gibi çöpe atın ve Oregon sahilini ziyaret etme planlarınızı iptal edin. Bütçeye bir şekilde yeni bir elektrikli süpürge sığdırmanız gerekiyor, değil mi?

Gerçekte, sorunu teşhis etmeniz ve düzeltmeniz yeterlidir. En yaygın elektrik süpürgesi sorunlarını kendiniz çözebilirsiniz ve eğer bir şans eseri düzeltemezseniz, arkadaş canlısı profesyonellerden oluşan bir ekip (ipucu, ipucu) size yardımcı olmak için yerel elektrikli süpürge dükkanınızda bekliyor .

Daha fazla uzatmadan, işte yaygın sorunların bir listesi, bunların nasıl teşhis edileceği ve nasıl düzeltileceği. Sizi 10 dakikalık keyifli aksama süresine ve Oregon sahiline yapacağınız geziye geri götürelim.

Elektrikli Süpürgem Açılmıyor!

 • Takılı mı? Tabii ki fişe takılı. Aptal değilsin. Yine de bazen evinizdeki bir priz çalışmayı durdurur. Ve tüm prizleriniz çalışsa bile, bazen güç sağlamak için bir ışık anahtarının çevrilmesi gerekir. Bu sinir bozucu, ama hepimiz oradaydık.
 • Açma-kapama anahtarınızı bir ohmmetre , multimetre veya başka bir süreklilik denetleyicisi ile test edin . Süper ucuzlar. Yine de evin etrafında dolaşmak için birine yatırım yapmalısınız. İşte bir ohmmetrenin nasıl kullanılacağına dair harika bir kılavuz.
 • Güç alıyorsa, ancak motor çalışmıyorsa , sorun muhtemelen motorun kendisindedir. Motor güç alabiliyorsa, motor milinin engel olmaksızın serbestçe dönebildiğinden emin olun. Elektrikli süpürgenizin nasıl çalıştığı ve motorun çeşitli parçalarının neye benzediğiyle ilgili hızlı bir tazeleme burada .
 • Motor güç alıyorsa, serbestçe dönüyorsa ve hala çalışmıyorsa , muhtemelen bir uzmana gitmeniz (merhaba orada) veya yedek bir motor bulmanız gerekir.

Elektrikli Süpürgem Çalışmıyor!

Bu en kötüsü. O yüksek, görkemli elektrikli süpürge sesiyle umutlarınızı yükseltmek ve ardından elektrikli süpürgenin cesur kükremesi kendini bir hışırtıya düşürürken iyi ruh halinizi yok etmek gibisi yoktur.

 • Muhtemelen aşırı ısınıyor. Açılırsa, ancak yanmazsa, elektrikli süpürgeniz çok ısınıyor olabilir. Elektrikli süpürgenizin fişini çekin, bir süre bekleyin (ne kadar sürdüğünden emin değilseniz kılavuzunuza bakın) ve ardından engel olup olmadığını kontrol edin. Hala tükenirse, küçük bir termal sigortayı değiştirmeniz gerekebilir. Yerel elektrik süpürgeniz size sigortayı satabilir (ucuzdur!) Ve değiştirmenize yardımcı olabilir.

Elektrikli Süpürgem eskisi gibi emmiyor.

Bu iyi değil! Bu muhtemelen en yaygın elektrikli süpürge rahatsızlığıdır. Elektrikli süpürgeniz uygun emişi sağlayamadığında, çözüm genellikle kolaydır.

 • Torbayı veya hazneyi boşaltın . Bu ilk adım ve muhtemelen zaten yaptın. Sonraki.
 • Yükseklik ayarınız yanlış olabilir. Süpürgenizin yükseklik ayarı, süpürmeye çalıştığınız zemin için çok yüksekse, harika bir iş çıkarmaz. Fayans veya ahşap için çıplak zemin ayarını kullanın ve buna göre yukarı doğru ayarlayın. Derin bir halı ayarı, parke zeminlerde size pek yardımcı olmaz.
 • Filtreleri kontrol edin . Elektrikli süpürgenizin hava veya egzoz filtresi tıkalıysa, muhtemelen çok fazla emmeyecektir. Hava ve / veya egzoz filtrenizi temizleyin veya değiştirin. Viyola!
 • Hortumunuzu kontrol edin . Elektrikli süpürgenizin hortumu tıkalıysa, tek işini yapamaz. Hortumunuzu bir şeyin tıkadığını düşünüyorsanız, elektrik süpürgesinden çıkarın. Sonra düzeltin, bir ucundan bir el feneri tutun ve diğer taraftan ışık olup olmadığına bakın. Değilse, hava akışını engelleyen şeyi çıkarmak için kör bir nesne kullanın, sadece dikkatli olun ki hortumunuza zarar vermeyin veya yırtmayın.
 • Fırça rulonuzu kontrol edin . Dönüyor mu? Değilse, saçtan fazla yüklenmiş olabilir. Evcil hayvanı, çocuğu ve uzun saçlı eşi olan herkes sonunda bununla karşılaşacaktır. Neyse ki, fırça rulonuzu temizlemenin kolay bir yolu da dahil olmak üzere bir vakum kırma listesi hazırladık.
 • Fırça rulonuz temizse, ancak yine de dönmüyorsa, muhtemelen bir kayış sorununuz vardır . Panik yapmayın. Bu her zaman olur. Muhtemelen elektrikli süpürgelerde gördüğümüz en yaygın sorundur. Kayışlar çok pahalı değildir ve genellikle değiştirilmesi çok zor değildir. Bu video süreci göstermektedir:

Süpürgem Geride Kalıntı Bırakıyor!

Bu can sıkıcı. Bu, önceki bölümdeki sorunların çoğunun daha hafif bir belirtisidir. Bu sadece vakumunuzun bir miktar emiş ürettiği anlamına gelir , ancak bir şey onu mümkün olan en iyi emmeyi yapmaktan alıkoyuyor.

 • Çantanız veya kutunuz dolu olabilir.
 • Fırçanı kontrol et. Fırça rulonuzu ve yataklarını temizleyin. Fırçanız sadece tüy ve saçtan oluşan bir toplayıcı silindiri ise, harika bir iş çıkarmayacaktır.
 • Fırça problemi değilse, muhtemelen kemer problemidir . Kayışlar kırılmış veya çok gerilmiş olabilir. Ayrıca zaman zaman düşme eğilimindedirler. Yukarıdaki videoyu kontrol edin ve kayışı değiştirin veya bir profesyonele danışın.

Elektrikli Süpürgem Ekstra Gürültülü

Elektrikli süpürgelerin çoğu, varlıklarını belli edecek kadar gürültülüdür. Şiddetli bir merhaba olarak düşünmeyi seviyoruz. Elektrikli süpürgeniz fazladan gürültü yaptığında, bu genellikle cennette sorun olduğunu gösterir.

 • Hortumunuzda tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Bir nesne gürültüden tam olarak geçemediğinde, emme başladığında bazı garip sesler çıkarabilir. Bu senin sorununsa, kolay bir çözümdür.
 • Kemerlerinizi kontrol edin . Yine, kayış sorunları en yaygın sorunlardır. Kemer takılı olmadığında veya çıkarken, gerçekten iğrenç seslerle dikkat çekmek için haykırabilirler.
 • Hortumunuz veya kayışınız değilse, motorunuz muhtemelen çıkmaktadır. Motorlar sonsuza dek pes etmeden önce ekstra gürültü çıkarır. Durumun böyle olduğunu düşünüyorsanız, yerel elektrik süpürgesi mağazanızla iletişime geçin (bu biziz.)

Elektrikli Süpürgem Gerçekten Kötü Kokuyor

Hiç açtığınızda bir odayı kokutan eski bir elektrikli süpürge kullandınız mı? Oldukça iğrenç, değil mi? Bunu kimse istemez.

 • Çantayı veya kutuyu boşalt
 • Hava ve egzoz filtrelerinizi kontrol edin . Temizleyin veya değiştirin.

Elektrikli süpürgeniz, vakum torbanızı, filtrelerinizi ve fırça rulonuzu iyice kontrol ettikten sonra hala koku üretiyorsa, bir profesyonele götürün.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Mikrodalga Ne Kadar Elektrik Kullanıyor

Mikrodalga Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ?

Mikrodalga Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Bir ev mikrodalga fırını tipik olarak saatte 1100 Watt ...

error: İçerik korunmaktadır !