Electrolux Mikrodalga Hata Kodları
Electrolux Mikrodalga Hata Kodları

Electrolux Mikrodalga Hata Kodları

Electrolux Mikrodalga Hata Kodları Electrolux Mikrodalgayı tamir etmek için yardım arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Kapsamlı Electrolux Mikrodalga hata kodu kılavuzumuz, genel sorunları açıklar, ipuçları sağlar ve modelinizin hata kodlarını nasıl okuyacağınızı gösterir.

Electrolux Mikrodalga Hata/Arıza Kodu

KOD : E-24
SORUN : Pişirme sırasında aşırı ısınma 500F’ye ulaşırsa tüm pişirme modlarını durdurur, ‘E-24’ hatasına neden olur ve iptal moduna geçer.

KOD : E-22
PROBLEM : termal sensörün ‘KISA HATASI’.

KOD : E-21
PROBLEM : termal sensörün ‘AÇIK HATASI’.

KOD : E-03
PROBLEM : WARM, CONVECTION, PREHEAT ve BROIL 3 dakika içinde 217 HEX değerinin üzerine çıkmazsa ‘E3’ hatasına neden olur ve iptal moduna geçer.

KOD : E-23
SORUN : ÖN ISITMA 30 dakika içinde önceden ayarlanmış sıcaklığa ulaşmazsa ‘E4’ hatasına neden olur ve iptal moduna geçer.

KOD :
SORUN : ANAHTAR KISA HATA.

KOD : E-11
PROBLEM : Gaz sensörünün ‘AÇIK HATASI’.

KOD : E-12
PROBLEM : Gaz sensörünün ‘KISA HATASI’.

Birçok Electrolux mikrodalga fırının otomatik pişirme işlevi vardır, ancak tüm sahipler bu uygun programları beğenmedi. Otomatik Pişirme, en deneyimsiz şeflerin bile masaya yenmeyen bir şey servis etme riski olmadan farklı türde yiyecekleri pişirebilmesi için yaratılmıştır. Modelinizin modlarını nasıl anlarsınız, bu makaleyi okuyun.

Profesyonellerden yardım

Deneyimli bir şefe balık, tavuk ve sebzelerin aynı şekilde pişirilip pişirilmediğini sorarsanız, bu yemeklerin farklı pişirme modları gerektirdiğini hemen açıklayacaktır. Eskiden sadece köfte pişirenler mikrodalgada ustalaşırken sıklıkla hata yaparlar ve sonuç olarak ya yarı pişmiş ya da çok kuru ve sert olan bir yemek alırlar.

Markanın hayranlarını bu tür can sıkıcı olaylardan kurtarmak için Electrolux şirketinin uzmanları, mikrodalga fırınları otomatik pişirme için bir dizi programla donatmaya karar verdi. Otomatik buz çözme işleviyle birlikte önemli bir seçim kriteri olarak kabul edilirler.

Programlar hazır olduğu için güç seviyesi ve zaman ayarı yapmak zorunda kalmadan uygun modu seçip kullanabilirsiniz. Hazırlanan yemeği Electrolux mikrodalga fırına koymak ve ardından hazırlanan yemeği çıkarmak yeterlidir . Rejimleri oluşturmak için önde gelen şeflerin deneyimi kullanıldı, bu nedenle ek çaba harcamadan iyi bir sonuç elde edeceksiniz, ancak yine de birkaç faktörün dikkate alınması gerekiyor.

İlk olarak, herhangi bir evrensel çözüm gibi, otomatik pişirme de ortalama yiyecek porsiyonları için tasarlanmıştır. Tavuğunuz çok büyükse pişmesi fazladan zaman alabilir. İkincisi, otomatik programlar genellikle yalnızca birkaç ürün türü için mevcuttur. Ancak burada en sevdiğiniz markanın bir bonusuna güvenebilirsiniz, birçok model kişisel programlarınızın birçoğunu ezberleme fırsatına sahiptir – egzotik ürünleri bilenler için harika bir haber!

Üçüncüsü, pişirmek için sebze, et veya balık hazırlamayı unutmayın. Dondurucudan yeni çıkmışlarsa, önce buzlarını çözün ve ancak daha sonra AutoCook programını seçin. Son olarak, bir ipucu daha: bazı programlar birkaç farklı yemek için uygundur. Böylece forumlarda ne ve hangi modda pişirebileceğiniz hakkında yorumlar bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir