• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Electrolux İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları indüksiyon ocaklarının tüm hata kodlarını, arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla bir araya getirdik. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Electrolux İndüksiyonlu Ocak Arıza/Hata Kodu

Electrolux İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Ekranlı modeller, ekranınızda alfanümerik kombinasyonu gösterir, bunu tabloda bulun ve hatanın nedenini öğrenin. Ekransız modeller belirtilen programı çalıştırmaz ve kontrol paneli üzerine yerleştirilen yanan veya yanıp sönen ışıklara göre sorunu tespit edebilirsiniz.

Electrolux indüksiyon ocakları hataları, kod çözme

Hata koduAçıklamaSebepler ve çözüm
L“Çocuk Koruma” modu aktif.Çocuk korumasını devre dışı bırakmak için, bip sesi duyana kadar kilit tuşunu birkaç saniye basılı tutun.
FPişirme bölgesinde uygun olmayan kapların kullanılması.Bunun birkaç nedeni olabilir: yuvarlak veya nervürlü bir taban (sonuç olarak bir hava yastığı oluşur). Ya da ferromanyetik kaplaması olmayan bir tencere / tava aldınız, bu da yasak.
E1Elektronik modülün sıcaklığı aşıldı.Çoğu zaman, modülün kısa devresi tarafından bir arıza tetiklenir, Kontak yanması başka bir nedendir. Arızalı bileşenleri ve elektronik aksamı değiştirmek için servisle iletişime geçin.
E3İnverter ile iletişim kesildi.Arıza, devredeki bir kesinti veya ocağın kurulumundaki hatalar nedeniyle oluşur. İnverterde sorun gidermek / değiştirmek için müşteri hizmetlerine başvurmak gerekir.
E4Brülörlerin aşırı ısınması.Büyük olasılıkla en yüksek güçte pişirirsiniz. Soğutma elemanı ve havalandırma baş edemez. Brülörün ısıtma yoğunluğunu azaltın veya tamamen soğuyana kadar kapatın.
E5Ağ bağlantısı yokHat voltajını kontrol edin; çok düşük veya yüksek olabilir. Cihazı yeniden başlat. Güç kablosu sık sık sıkışabilir veya hasar görebilir.
E6Güç çevirici ile iletişim kesildi.Bu durumda, bloktaki kontaklar veya invertörün kendisi yanmıştır. Arızayı kendiniz düzeltmek imkansızdır. Servis verilebilir kontaklar veya bir ünite kurmak için servise başvurmalısınız.
E7Soğutma fanı tıkalı veya bozuk.Büyük ocak gözünü bir dakikalığına açın ve açın. Fanı temizlemeye çalışın. Temizlik istenen sonucu vermezse, değiştirmek için servise başvurun.
E8Güç çevirici ile ekran ünitesi arasında iletişim yok.Demleme ünitesine yeni bir merkezi konektör takmanız gerekir. Dokunmatik panelin kendisinde sorunlar olabilir. Servis merkezinden sihirbazı arayın.
E9Hatalı elektronik.Arızanın nedeni ağdaki bir devre veya bir evlilik, kontakların oksidasyonu olabilir. Elektronik modülün tamamen değiştirilmesi gerekir, bir servis merkeziyle iletişime geçin.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687