• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Ecovacs Robot Süpürge Hata Kodları

Ecovacs Robot Süpürge Hata Kodları Ecovacs Deebot Robot Süpürge; DEEBOT bir sorun tespit ederse ve yardımınıza ihtiyaç duyarsa, alarm sesleri verir veya Durum Gösterge Işığı yanar.

Ecovacs Robot Süpürge Arıza/Hata Kodu

Ecovacs Robot Süpürge Hata Kodları

AlarmÇözüm
Tek BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. Sürüş Tekerleği Arızası. Sürüş Tekerleklerinde dolaşmış saç veya döküntü olup olmadığını kontrol edin ve temizleyin.
İki BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. Ana Fırça Arızası. Ana Fırçada dolaşmış saç veya kalıntı olup olmadığını kontrol edin ve temizleyin.
Üç BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. Sürüş Tekerleği Arızası Robotu ters çevirin. Tıklama sesini kontrol etmek için Sürüş Tekerlekleri’ne basın.
Üç BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. DEEBOT çalışırken başını belaya sokar ve durur. Engelleri manuel olarak kaldırın ve DEEBOT’u yeniden başlatın.
Dört BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. Toz Haznesi Arızası. Toz Haznesini çıkarın ve düzgün şekilde yeniden takın. Robot hala alarm veriyorsa, lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.
Beş BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. Düşük Pil Robotu şarj etmek için Yerleştirme İstasyonuna manuel olarak yerleştirin.
Altı BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. Yan Fırça Arızası. Yan Fırçada dolaşmış saç veya kalıntı olup olmadığını kontrol edin ve temizleyin.
Yedi BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. Düşme Önleyici Sensör Arızası. Düşmeyi Önleyici Sensörlerde toz ve temizlik olup olmadığını kontrol edin.
Sekiz BipDurum Gösterge Işığı KIRMIZI yanıp söner. DEEBOT, şarj sırasında KAPALI durumdadır. Robotu AÇIN.
DiğerDurum Gösterge Işığı iki kez yanıp söner ve DEEBOT açıldığında söner. DEEBOT’un pili düşük. Robotu AÇIN. Robotu manuel olarak Yerleştirme İstasyonuna yerleştirin ve şarj edin.

Düzenli Bakım: DEEBOT’un en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için, bakım ve değiştirme işlemlerini aşağıdaki sıklığa göre gerçekleştirin. Kolay bakım için çok İşlevli bir Temizleme Aleti sağlanmıştır. Dikkatli kullanın, bu temizleme aracının keskin kenarları vardır.

Sorun giderme

DEEBOT kullanarak yaygın sorunları gidermek için lütfen bu tabloyu kullanın .

ArızaOlası Nedenler
DEEBOT ücret talep etmeyecektir.DEEBOT AÇIK değil. Robotun Güç Anahtarını AÇIK konumuna getirin.
DEEBOT, Yerleştirme İstasyonuyla bağlantı kurmadı. Robotun Şarj Kontaklarının Yerleştirme İstasyonu Pimleriyle bağlantı kurduğundan emin olun. Gerekirse bağlantıyı yapmak için robotu manuel olarak hareket ettirebilirsiniz.
DEEBOT AÇIK durumdayken Bağlantı İstasyonu fişten çekilir, bu da pil tüketimine neden olur. Yerleştirme İstasyonunu takın ve DEEBOT’un AÇIK olduğundan emin olun. Herhangi bir zamanda çalışmak için tam pil olduğundan emin olmak için DEEBOT’u Yerleştirme İstasyonunda tutun.
Pil tamamen boşalmıştır. Pili yeniden etkinleştirin. DEEBOT’u Yerleştirme İstasyonuna elle yerleştirin, 3 dakika şarj ettikten sonra çıkarın, 3 kez tekrarlayın; daha sonra normal şekilde şarj edin.
DEEBOT Yerleştirme İstasyonuna geri dönemiyor.Yerleştirme İstasyonu düzgün yerleştirilmemiştir.
DEEBOT çalışırken başını belaya sokar ve durur.DEEBOT yerde bir şeyle dolaşıyor (elektrik kabloları, sarkık perdeler, alan kilim saçakları vb.). DEEBOT kendini beladan kurtarmak için çeşitli yollar deneyecektir.

Başarısız olursa, Yan Fırçaları kontrol edin ve Yan Fırçaların etrafına dolanmış herhangi bir şeyi kaldırın veya engelleri manuel olarak kaldırın ve yeniden başlatın.

DEEBOT temizlik bitmeden Yerleştirme İstasyonuna geri döner.Pil gücü azaldığında, DEEBOT otomatik olarak Şarj Cihazına Dön Moduna geçer ve kendini yeniden şarj etmek için Yerleştirme İstasyonuna döner. Bu normal. Çözüm gerekli değil
Çalışma süresi zemin yüzeyine, oda karmaşıklığına ve seçilen Temizlik Moduna göre değişir. Bu normal. Çözüme gerek yok.
DEEBOT planlanan zamanda otomatik olarak temizlenmeyecektir.Akıllı Planlama veya Zaman Programlama işlevi iptal edildi.
DEEBOT KAPALI. DEEBOT’u AÇIN.
Robotun pili zayıf. Herhangi bir zamanda çalışabilmesi için pilin tam dolu olduğundan emin olmak için DEEBOT’u AÇIK ve Yerleştirme İstasyonunda tutun.
Robotun Emme Emişi tıkalı ve / veya bileşenleri pislikle doludur. Robotun gücünü KAPATIN, Toz Haznesini temizleyin ve robotu ters çevirin. Robotun Emme Girişini ve Yan Fırçalarını temizleyin.
DEEBOT temizlik alanını ıskaladı.Temizlik alanının toparlanması gerekiyor. Lütfen yerden küçük nesneleri kaldırın ve DEEBOT temizliğe başlamadan önce temizlik alanını toplayın.
Uzaktan Kumanda hatasıUzaktan Kumandadaki pillerin değiştirilmesi gerekiyor. Doğru takıldıklarından emin olarak yeni pillerle değiştirin.
DEEBOT KAPALI veya robotun pili zayıf. DEEBOT’un AÇIK ve tamamen dolu olduğundan emin olun.
Kızılötesi sinyal, Uzaktan Kumandadaki Kızılötesi Verici veya DEEBOT’daki Kızılötesi Alıcı kirli olduğu için iletilemiyor. Uzaktan Kumandadaki Kızılötesi Vericiyi ve DEEBOT’daki Kızılötesi Alıcıyı silmek için temiz kuru bir bez kullanın.
DEEBOT’a giden kızılötesi sinyali engelleyen başka bir ekipman var. Uzaktan Kumandayı kızılötesi sinyaller kullanan diğer ekipmanların yakınında kullanmaktan kaçının.
DEEBOT paspaslarken su Rezervuardan dışarı çıkmıyor.Temizleme Bezi Plakasındaki Mıknatıs çıkar.
Rezervuarın suyu bitiyor. Rezervuara su ekleyin.
DEEBOT’un altındaki su çıkışları tıkalı. Alttaki su çıkışlarını kontrol edin ve temizleyin.
  1. OTOMATİK Temizleme Modu: Bu en yaygın kullanılan moddur ve günlük temizlik için iyidir. OTOMATİK Temizleme Modu, önceki adımda ayarlanan Temizleme Modelini kullanarak temizler. Rastgele Temizleme Deseni, halı için en iyisidir. Temizleme döngüsü tamamlandığında, DEEBOT Bağlantı İstasyonuna geri döner.
  2. Nokta Temizleme Modu: Bu mod, yüksek yoğunlukta kir veya toz bulunan bir alan için geçerlidir. Spot Temizleme Modunda, DEEBOT temizlemek için belirli bir alana odaklanır.
  3. Kenar Temizleme Modu: Bu mod, bir odanın kenarlarını ve köşelerini temizlemek için iyidir. Kenar Temizleme Modunda, DEEBOT bir sınır boyunca
  4. (örn. Duvar) temizler.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara