Delonghi Klima Hata Kodları
Delonghi Klima Hata Kodları

Delonghi Klima Hata Kodları

Delonghi Klima Hata Kodları DeLonghi portatif klima, oda sıcaklığını düzenlemek için bir odadan diğerine kolayca taşınabilir. Ünite bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir ve kolay okumalar için ünitenin kontrol panelinde bir ekrana sahiptir. Ünitenin ömrü boyunca, bir noktada hava akışı, garip kokular veya güç kaybı ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Delonghi Klima Arıza/Hata Kodu

Delonghi Klima Hata Kodları DeLonghi taşınabilir klima, üniteyle ilgilenilmesi gerektiğinde hata mesajları görüntüler. Dahili bobinlerde buz oluşumunu önlemek için ünitenin kapatılması gerektiğinde “LT” (düşük sıcaklık) görüntülenir. Bir buz çözme döngüsünün ardından ünite otomatik olarak yeniden başlar. Sensör hasarı olduğunu belirtmek için “PF” (prob arızası) görüntülenir. Bir “PF” hata mesajı olması durumunda, onarım talimatları için bir DeLonghi temsilcisiyle iletişime geçin. Güvenlik deposunun suyla dolduğunu ve ünitenin yeniden çalıştırılabilmesi için boşaltılması gerektiğini belirtmek için ekranda “FT” (dolu depo) görünür.

HataÇözüm
LEDüşük Sıcaklık (donma önleme). Aşırı buz oluşumunu önlemek için cihazda bir donmaya karşı koruma cihazı bulunmaktadır. Buz çözme işlemi tamamlandığında cihaz otomatik olarak yeniden başlar.
HLYüksek Seviye (dahili tepsi dolu). “Sezon sonu işlemleri” bölümündeki talimatları uygulayarak dahili güvenlik tepsisini boşaltın. Soğutma modunda tekrar ortaya çıkarsa, yerel yetkili müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Isıtma modunda: dahili tepsiyi boşaltın.
CFFiltreyi değiştirin. Bu mesaj görüntülendiğinde, su filtresinin “Kireç filtresinin değiştirilmesi” bölümünde anlatıldığı gibi değiştirilmesi gerekir.
PFProb Arızası (sensör hasarlı). Bu görüntülenirse, yerel yetkili servis merkezinizle iletişime geçin.
F1Arıza 1. Bu mesaj, su filtresi özellikle tıkalıysa görünebilir. Bakınız bölüm: “Kireç filtresinin değiştirilmesi”. Filtre yakın zamanda değiştirilmişse, yerel yetkili servis merkezinizle iletişime geçin.
LoDüşük Sıcaklık – Oda sıcaklığı çok düşük.
H1Yüksek Sıcaklık – Oda sıcaklığı çok yüksek.
E1Prob Arızası (Sensör Hasarlı).

Cihaz, bir dizi arızayı tanımlamak için kendi kendine teşhis sistemine sahiptir. Cihaz ekranında hata mesajları görüntülenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir