Dell Yazıcı Hata Kodları
Dell Yazıcı Hata Kodları

Dell Yazıcı Hata Kodları

Dell Yazıcı Hata Kodları Dokunmatik panel, yazıcının mevcut durumunu açıklayan hata mesajlarını görüntüler ve çözmeniz gereken olası yazıcı sorunlarını gösterir. Bu bölüm, durum kodlarının veya hata mesajlarının bir listesini sağlar ve hata mesajlarını temizlemek için neler yapabileceğiniz konusunda sizi bilgilendirir.

Dell Yazıcı Hata/Arıza Kodu

Dell Yazıcı Hata Kodları Bir hata ile ilgili olarak müşteri desteğine başvurduğunuzda, durum kodlarını ve hata mesajlarını hazır bulundurun. Bir hata oluştuğunda, yazıcıda kalan yazdırma verileri ve yazıcının belleğinde biriken bilgiler bozulabilir. Bir hata mesajına bir durum kodu dahildir. Bu bölümde listelenmeyen durum kodları için, her hata mesajındaki talimatlara bakın.

Modeli: Dell Renkli Akıllı Çok İşlevli Yazıcı, S3845cdn

Bazı yazıcı sorunlarının çözülmesi kolay olabilir. Yazıcınızda bir sorun olursa, aşağıdakilerden her birini kontrol edin:

  • Güç kablosu yazıcıya ve uygun şekilde topraklanmış bir elektrik prizine bağlıdır.
  • Yazıcı açılır.
  • Elektrik prizi herhangi bir anahtar veya kesicide kapatılmaz.
  • Prize takılı diğer elektrikli ekipman çalışıyor.
  • Yazıcınız Ethernet kablosuyla ağa bağlandığında, USB kablosu yazıcı ile bilgisayar arasına bağlı değildir.
  • Yazıcınız USB kablosuyla bilgisayara bağlandığında, Ethernet kablosu yazıcı ile ağ arasına bağlı değildir.

Yukarıdakilerin tümünü kontrol ettiyseniz ve hala bir sorununuz varsa, yazıcıyı kapatın, 10 saniye bekleyin ve ardından yazıcıyı açın. Bu genellikle sorunu çözer.

SorunAksiyon
Operatör panelinden değiştirilen menü ayarlarının hiçbir etkisi yoktur.Yazılım programındaki, yazıcı sürücüsündeki veya yazıcı yardımcı programlarındaki ayarlar, operatör panelinde yapılan ayarlara göre önceliğe sahiptir. Menü ayarlarını operatör paneli yerine yazıcı sürücüsünden, yazıcı yardımcı programlarından veya yazılım programından değiştirin.
İş yazdırılmadı veya yanlış karakterler yazdırıldı.Yazdırmak için bir iş göndermeden önce operatör panelinde Yazdırmaya Hazır mesajının göründüğünden emin olun. Yazdırmaya Hazır moduna dönmek için (Menü) düğmesine basın. Yazıcıya yazdırma ortamının yüklendiğinden emin olun. Yazdırmaya Hazır moduna dönmek için (Menü) düğmesine basın. Doğru yazıcı sürücüsünü kullandığınızı doğrulayın. Doğru Ethernet kablosunu (yalnızca Dell C1760nw Renkli Yazıcı) veya USB kablosunu kullandığınızdan ve yazıcıya güvenli bir şekilde bağlandığından emin olun.
Beklenmedik yerlerde sayfa sonları.Dell Yazıcı Yapılandırması Web Aracındaki Yazıcı Ayarları menüsünde Zaman Aşımı ayarını artırın.
Yazdırma ortamı, çıktı tepsisine düzgün bir şekilde yığılmıyor.PSI ve MPF’deki yazdırma ortamı yığınını ters çevirin.
Yazıcı sayfaları duplekslemiyor.Yazıcı sürücüsündeki Genel sekmesindeki Çift Taraflı menüsünden Kısa Kenardan Çevir’i veya Uzun Kenardan Çevir’i seçin.
Kablosuz bağlantı kurulamıyor.Ethernet kablosunun (yalnızca Dell C1760nw Renkli Yazıcı) ve USB kablosunun yazıcıdan çıkarıldığından emin olun. Bilgisayarınızdaki güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı deneyin. Bilgisayarınızdaki güvenlik duvarı, yazıcınızla iletişimi engelliyor olabilir.
WPS (Wi-Fi Protected Setup®) ile kablosuz bağlantı kurulamıyor.Kablosuz LAN erişim noktasının veya yönlendiricinin güvenlik ayarının WPA veya WPA2 olduğundan emin olun. (WEP, WPS’de desteklenmez.) Yazıcıyı kapatın ve ardından tekrar açın.
Kablosuz bağlantı kurulurken Kablosuz Oturum Örtüşme Hatası mesajı görüntüleniyor.İki veya daha fazla kablosuz LAN erişim noktası veya yönlendiricisi aynı anda WPS kurulumunu gerçekleştiriyor olabilir. Bir süre bekleyin ve ardından tekrar deneyin.
WPS-PBC (Wi-Fi Korumalı Kurulum-Düğme Yapılandırması) ile kablosuz bağlantı kurulamıyor.Yazıcıda WPS işlemini başlattıktan sonra 2 dakika içinde kablosuz LAN erişim noktası veya yönlendirici üzerindeki WPS düğmesine basın. Kablosuz LAN erişim noktası veya yönlendiriciyle ilgili ayrıntılar için, kablosuz LAN erişim noktası veya yönlendiriciyle birlikte verilen kılavuza bakın.
WPS-PIN (Wi-Fi Korumalı Kurulum-Kişisel Kimlik Numarası) ile kablosuz bağlantı kurulamıyor.Bilgisayara girdiğiniz PIN kodunun doğru olup olmadığını kontrol edin.
Kablosuz bağlantı kurulduktan sonra kablosuz ağa bağlanılamıyor.Kablosuz LAN erişim noktası veya yönlendiricide ayarlanan WPA / WPA2 şifreleme parolasının veya WEP anahtarının değiştirilip değiştirilmediğini kontrol edin. (Parola, bazı erişim noktalarında veya yönlendiricilerde anahtar olarak tanımlanabilir.) Kablosuz LAN erişim noktası veya yönlendiriciyle ilgili ayrıntılar için, kablosuz LAN erişim noktası veya yönlendiriciyle birlikte verilen kılavuza bakın.
Yazıcının içinde yoğunlaşma meydana geldi.Bu genellikle kışın odayı ısıtmanızdan sonraki birkaç saat içinde gerçekleşir. Bu, yazıcı bağıl nemin% 85 veya daha fazlasına ulaştığı bir yerde çalışırken de meydana gelir. Nemi ayarlayın veya yazıcıyı uygun bir ortama taşıyın.

Servisle Bağlantı Kurma: Yazıcı servisini aradığınızda, yaşadığınız sorunu veya ekrandaki hata mesajını açıklamaya hazırlıklı olun. Yazıcınızın modelini ve seri numarasını bilmeniz gerekir. Yazıcınızın yan kapısının içinde bulunan etikete bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi