Daewoo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Daewoo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Çalışma sırasında hiçbir ekipman arızalara karşı sigortalı değildir. DAEWOO bulaşık makinesi hataları, kullanıcının arızanın nedenini belirlemesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kodların çözülmesiyle talimatı kaybetmiş olsanız bile, önemli değil. Makalede sadece her bir hatanın anlamını değil, aynı zamanda sorunun ayrıntılı bir analizini de bulacaksınız.  Bazı arızalar meydana geldiğinde, cihaz sizi uyarmak için hata kodları görüntüleyecektir.

Daewoo Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

Daewoo Bulaşık Makinesi Hata Kodları için tüm hata kodlarını, arızaların, teşhislerin ve onarımların nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Hata KodlarıAnlamları
E1Kapı açık. Bulaşık makinesi çalışırken kapı açılır.
E2Su girişi. Su girişi arızası.
E3Su drenaj. Su tahliye arızası.
E4Sıcaklık sensörü. Sıcaklık sensörü arızası.
E5Taşma / sızıntı. Taşma oluşuyor / Su sızıntısı oluşuyor.
E6Su sızıntısı. Su sızıntısı meydana gelir.
E7Isıtma elemanı. Anormal ısınma.

Taşma meydana gelirse, servisi aramadan önce ana su kaynağını kapatın. Taban tavasında aşırı doldurma veya küçük sızıntı nedeniyle su varsa, bulaşık makinesi yeniden başlatılmadan önce su boşaltılmalıdır.

Daewoo Bulaşık Makinesi Sorun Giderme

Aşağıdaki sayfalardaki çizelgeleri incelemek, sizi servisi aramaktan kurtarabilir.

SorunOlası Nedenler
Bulaşık makinesi çalışmıyorSigorta atmış veya devre kesici çalışmıştır. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Bulaşık makinesiyle aynı devreyi paylaşan diğer tüm cihazları çıkarın.
Güç kaynağı açılmamış. Bulaşık makinesinin açık olduğundan ve kapağın sıkıca kapatıldığından emin olun. Güç kablosunun duvar prizine düzgün şekilde takıldığından emin olun.
Su basıncı düşük. Su kaynağının doğru şekilde bağlandığını ve suyun açıldığını kontrol edin.
Tahliye pompası durmuyorTaşma. Sistem, bir taşmayı algılayacak şekilde tasarlanmıştır. Olduğunda sirkülasyon pompasını kapatır ve drenaj pompasını açar.
gürültü, sesBazı duyulabilir sesler normaldir. Deterjan kabı açıklığından ses geliyor.
Bulaşıklar sepetlerin içinde sağlam değil veya sepete küçük bir şey düştü. Her şeyin bulaşık makinesinde sabitlendiğinden emin olmak için.
Motor uğulduyor. Bulaşık makinesi düzenli olarak kullanılmamış. Sık kullanmıyorsanız, her hafta dolduracak ve boşaltacak şekilde ayarlamayı unutmayın; bu, contayı nemli tutmaya yardımcı olur.
Küvetteki köpüklerUygun olmayan deterjan. Köpük oluşumunu önlemek için sadece özel bulaşık makinesi deterjanı kullanın. Bu olursa, bulaşık makinesini açın ve köpüklerin buharlaşmasına izin verin. Küvete 1 galon soğuk su ekleyin. Bulaşık makinesini kapatıp mandallayın, ardından suyu boşaltmak için “ön durulama” programını başlatın … Gerekirse tekrarlayın.
Parlatıcı döküldü. Parlatıcı döküldüğünü her zaman hemen silin.
Lekeli küvet içRenklendiricili deterjan kullanıldı. Deterjanın renklendirici içermediğinden emin olun.
Bulaşıklar ve çatal bıçak takımı temiz değilUygun olmayan program Uygun olmayan sepet yerleştirme. Deterjan bölmesinin ve püskürtme kollarının hareketinin büyük bulaşıklar tarafından engellenmediğinden emin olun.
Cam eşyada bulutlulukYumuşak su ve çok fazla deterjan kombinasyonu. Suyunuz yumuşaksa daha az deterjan kullanın ve cam eşyaları yıkamak ve temizlemek için en kısa programı seçin.
İç yüzeylerde sarı veya kahverengi filmSudaki demir birikintileri genel bir filme neden olabilir. Özel filtre için bir su yumuşatma firmasını aramanız gerekmektedir.
İç yüzeyde beyaz filmSert su mineralleri. İç kısmı temizlemek için bulaşık makinesi deterjanıyla nemli bir sünger kullanın ve lastik eldiven giyin. Köpürme veya köpüklenme riski nedeniyle asla bulaşık makinesi deterjanı dışında bir temizleyici kullanmayın.
Deterjan bölmesinin kapağı düzgün kapatılamıyor.Tıkanmış deterjan artıkları, mandalı engelliyor. Deterjanı mandaldan temizleyin.
Dağıtıcı kaplarda kalan deterjanBulaşıklar deterjan kaplarını bloke ediyor. Bulaşıkları düzgün bir şekilde yeniden yükleyin.
BuharNormal fenomen. Kurutma ve su tahliyesi sırasında kapı mandalının havalandırma deliğinden bir miktar buhar geliyor.
Bulaşıklarda siyah veya gri lekelerAlüminyum aletler bulaşıklara sürtünmüş. Bu izleri gidermek için hafif bir aşındırıcı temizleyici kullanın.
Küvetin dibinde duran suBu normal. Küvetin tabanındaki çıkışın etrafındaki az miktarda temiz su, su contasının yağlı kalmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi