Anasayfa » Ev Aletleri » Cuisinart Ekmek Kızarma Makinesi Hata Kodları

Cuisinart Ekmek Kızarma Makinesi Hata Kodları

Cuisinart Ekmek Kızarma Makinesi Hata Kodları

Sorun Çözüm
HHH Bu kod, ekmek yapımcısının, kullanıcının onaramayacağı önemli bir hatayla karşılaştığını gösterir.
EEE Bu kod, ekmek yapımcısının, kullanıcının onaramayacağı önemli bir hatayla karşılaştığını gösterir.
E00 E00, ortam sıcaklığının ekmek pişirmek için çok düşük [-4 ° F (-20 ° C)] olduğunu gösterir.
E01 E01, ekmek yapıcının sıcaklığının ekmek pişiremeyecek kadar yüksek olduğunu gösterir. Bu genellikle iki ardışık somun yapmaya çalışırken meydana gelir. Yeni bir somun yoğurmaya başlamadan önce ünite pişirme döngüsünden soğumalıdır. Yeni bir somuna başlamadan önce ünitenin 10 dakika soğumasını bekleyin.
Hamur Düzgün Yükselmiyor Mayanın son kullanma tarihini kontrol edin. Mayanın taze olduğundan ve uygun şekilde saklandığından emin olun (ağzı kapalı, serin ve karanlık bir yerde). Sıvı çok sıcak olabilir ve ölmüş maya veya sıvı çok soğuk olabilir ve maya tam olarak etkinleşmemiş olabilir – en iyi ekmek makinesi sonuçları için sıvılar 75 – 90 ° F (24 – 32 ° C) arasında olmalıdır. Gecikmeli Başlatma özelliği kullanıldı, ancak malzemeler ekmek tavasında uygun olmayan sırada bulunuyordu.
Kısa somunlar Tarifte yeterince şeker yok. Yeterli maya yok. Maya eski veya yanlış saklanmış. Gecikmeli Başlatma özelliği kullanılmış ve malzemeler ekmek tavasına düzgün yerleştirilmemiştir. Tuz, maya ile temas etti ve maya öldürüldü. Kepekli ve / veya tam tahıllı unlu somunlar, ekmek unuyla yapılanlar kadar uzun olmayacaktır.
Batık, düzensiz somun üstleri Yüksek nem veya yüksek oda sıcaklığı. Ekmek makinesini güneşli pencereye yerleştirmeyin. Nem oranının yüksek olduğu günlerde, kullanılan unun fincan (250 ml) başına bir çorba kaşığı (15 ml) unu artırmayı deneyin.
Az pişmiş, sakızlı doku Hamur çok ıslak. Aynı ekmeğin bir sonraki somununu pişirirken, hamuru izleyin ve bir seferde 1-2 çay kaşığı (5-10 ml) un ekleyin. Çok fazla tam tahıl veya tam tahıllı un kullanıldı. Ekmek tavası tarif için çok küçük.
Çöken somun Hamur çok ıslak. Aynı ekmeğin bir sonraki somununu pişirirken, hamuru izleyin ve bir seferde 1-2 çay kaşığı (5-10 ml) un ekleyin. Su uygun sıcaklıkta değil.
Malzemeler uygun oranlarda değil Kuru malzemeleri önce unları karıştırarak, kaşıkla ölçü kabına koyup ardından seviyelendirerek doğru ölçtüğünüzden emin olun.
Açık doku Hamur çok ıslak. Aynı ekmeğin bir sonraki somununu pişirirken, hamuru izleyin ve bir seferde 1-2 çay kaşığı (5-10 ml) un ekleyin. Çok fazla maya kullanıldı. Tuz ihmal edilmiş veya yanlış ölçülmüştür.
Yoğun, ağır doku Hamur çok kuru. Aynı ekmeğin bir sonraki somununu pişirirken hamur kıvamına dikkat edin ve her seferinde 1 tatlı kaşığı (5 ml) su / sıvı ekleyin. Bu, yağsız süt veya yumurta ikame maddeleri, hafif tereyağı veya margarin, yağsız ekşi krema veya krem ​​peynir gibi düşük yağlı ürünlerin yerini alırken meydana gelebilir. Tarifte yeterince şeker yok. Yeterli maya kullanılmamış. Hamur arttırıcı veya hayati glüten unu eklemeniz gerekebilir.
Somuna gömülü yoğurma küreği Son yükselme sesinden önceki sinyal geldiğinde yakındaysanız, yoğurma kolunu çıkarabilir, somunu yeniden şekillendirebilir ve yerine koyabilirsiniz.
Makineden az miktarda duman / yanma kokusu Çoğu zaman bu, dökülen malzemelerden kaynaklanır. Kötü ise, makinenin fişini çekin, dikkatlice temizleyin (Dikkat: makinenin içi sıcaktır), ardından devam etmek için makineyi tekrar prize takın. Program, çıkarıldığında maksimum 15 dakika hafızada saklanacaktır. Aksi takdirde “un tozu” kendiliğinden yanacaktır. Makine fişten çekildiğinde ve soğuduğunda tamamen temizleyin.

Güç Kesintisi Yedekleme: Bu ünite, bir elektrik kesintisi yedekleme sistemi ile donatılmıştır . Güç kaynağında herhangi bir kesinti olması durumunda, ünite ekmek yapma döngüsünün aşamasını hafızaya kaydedecek ve güç geri geldiğinde kaldığı yerden devam edecektir. Güç yedekleme özelliği, bir elektrik kesintisi için belleği 15 dakikaya kadar koruyabilir.

Cuisinart Ekmek Yapma Makinesi Parçaları ve Özellikleri

Temizlik

Dikkat: Ekmek yapma makinesini suya veya bulaşık makinesine koymayın. Makineye zarar vereceğinden benzen, ovalama fırçaları veya kimyasal temizleyiciler kullanmayın. Ekmek yapma makinesinin dışını temizlemek için yalnızca hafif, aşındırıcı olmayan bir temizleyici kullanın.

  • Fırın tepsisi ve yoğurma paleti – Tava ve yoğurma bıçağı tamamen suya daldırılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Yapışmaz yüzeye zarar vereceğinden, pişirme tavalarında metal kaplar kullanmayın.
  • Pişirme odası – Tüm ekmek kırıntılarını hafif nemli bir bezle veya temiz bir hamur işi fırçasıyla silerek çıkarın. Ekmek yapma makinesinin içinde bulunan ısıtma elemanını bükmeyin. Temizlemeden önce makinenin fişini çekin.
  • Kapak – Kapağın içini sünger veya nemli bir bezle silin. Kapak suya daldırılmamalıdır.
  • Dış Muhafaza – Ekmek yapma makinesinin dışını temizlemek için yalnızca hafif, aşındırıcı olmayan bir temizleyici kullanın.
  • Kontrol Paneli – Gerektiğinde hafif nemli bir bezle silin. Kontrol paneli düğmelerinin altına su veya temizleme sıvıları girmemesine dikkat edin.

Ekmek Yaptıktan Sonra

Pişirme döngüsünün sona erdiğini bildirmek için bir dizi 15 bip sesi olacaktır; ekmek görüntüleme penceresi 00:00 gösterecek ve ünite Sıcak döngüye girecektir. Ekmeğiniz ıslanmaması için 60 dakika sıcak tutulacaktır. En iyi sonuçlar için, somunu pişirme döngüsü tamamlanır tamamlanmaz çıkarmanızı ve bir fırın rafında soğumaya bırakmanızı öneririz.

Ekmeği tavadan çıkarmak için,

  1. Fırın eldiveni kullanarak kapağı açın ve ekmek tavasını sapından çıkarın.
  2. Hala fırın eldiveni kullanarak ekmek tavasının altını tutun, kolu yana doğru hareket ettirin ve ekmek serbest kalana kadar sallayın.
  3. En iyi sonuçlar için, dilimlemeden önce somunu 20-30 dakika bir tel raf üzerinde soğumaya bırakın.

Not: Pişirmeden önce yoğurma paletini çıkarmadıysanız, yoğurma paletini bitmiş somundan çıkardığınızdan emin olun. Dikkatli olun; yoğurma çarkı aşırı derecede sıcak olacaktır.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Torbasız Elektrikli Süpürge Temizleme

Torbasız Elektrikli Süpürge Temizleme Torbasız elektrikli süpürgelerin temizlenmesi – işte nasıl Torbasız elektrikli süpürgenizi temizlemek ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !