Bosch Kurutma Makinesi Hata Kodları
Bosch Kurutma Makinesi Hata Kodları

Bosch Kurutma Makinesi Hata Kodları

Bosch Kurutma Makinesi Hata Kodları Bir Bosch kurutucudaki en yaygın tüketici hata kodu bir E01 veya E03 kodudur. Bunlardan herhangi biri bir hava akışı sorununa dönüşür. Kısıtlanmış (yani kurutucunun arkasındaki ezilmiş havalandırma deliği) hava akışı veya tıkalı havalandırma, kodlardan birine veya her ikisine doğrudan katkıda bulunur.

Bosch Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodu

 KODAÇIKLAMASORUN GİDERME
F06Isıtma sistemi arızası.
  • Tam bir sistem teşhisi çalıştırın. Arızalı bileşenleri değiştirin.
F08Makinenin sensörlerinden biri bozuldu.
  • Sensörleri, kablolarını ve kontaklarını inceleyin. Bakım yapılabilen parçaları takın.
F09Kurutma çalışmıyor.
  • Kurutma kondansatörü tıkalı. Sorunu düzeltmek için yoğunlaştırıcıyı temizleyin.
  • Yoğuşma suyu kabı dolu. Normal çalışmada, sıvı hortum aracılığıyla otomatik olarak boşaltılır. Değilse, kabı elle boşaltın.
F10Program çöktü.
  • Onarımı bir uzmana emanet etmek daha iyidir. Kontrol panosunu kontrol edecek, gerekirse hafızanın üzerine yazacak.
F11

F12

F13

Bu kodların tümü elektronik ile ilgili sorunları gösterir.

Servis çağrısı gerekli

  • Makine programı kesintiye uğratırsa ve ekranda F11 kodu gösterilirse, elektrik santralini teşhis edin ve değiştirin.
  • F12 yandığında cihazı kurutun.
  • F13 ile, sıcak hava tabancası teşhisini çalıştırın.
F14Buharlaşma regülatörü arızalı.
  • Sorun elektronikte olduğundan, sorunu çözmek için servis merkeziyle iletişime geçin.
Hata koduHata Tanımı
E:01Tıkalı bir egzoz hava yolunun neden olduğu aşırı ısınma sorunu
E:11Tıkalı bir egzoz hava yolunun neden olduğu aşırı ısınma sorunu
E:12Tıkalı bir egzoz hava yolunun neden olduğu aşırı ısınma sorunu
E:03Maksimum kuruma süresi aşıldı
E:13Maksimum kuruma süresi aşıldı
E:17Tiftikli ekran sıcaklık sensörü hatası
E:18Isıtıcı sıcaklık sensörü hatası
E: 20

E: 26

Arızalı kontrol modülü

Çamaşır Kurutucunuzla ilgili sorun yaşamaya devam ediyorsanız, lütfen kalifiye mühendislerimizle bir randevu ayarlamak için Bizim ile iletişime geçtiğinizden emin olun . Bazı onarımların eğitimli bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmesi gerekir, bu nedenle kendi başınıza bir onarıma kalkışmak üzereyseniz, lütfen son derece dikkatli olun ve bunu yalnızca vasıflıysanız yapın.

E01, E11, E12 – Aşırı ısınma. Muhtemelen tıkalı hava akışından kaynaklanıyor. Bosch, bu durumu tespit etmede iyi bir iş çıkarır, ancak her zaman tiftik süzgecini temizleyin ve kurutucudan dışarıya açılan havalandırma deliğinizin kıvrılmadığını veya ezilmediğini veya evden çıkan havalandırma deliğinin ucunda tıkanmadığını doğrulayın.

E03 veya E13 – Bu hatanın birden çok nedeni var. Bosch, maksimum kurutma süresini 4 saate ayarlar ve bu, bir kurutma döngüsü için çok uzun bir süredir. İlk ve en yaygın neden, çok büyük bir yüktür. Çamaşır makinesininkine benzer şekilde, giysilerin hareket etmesi için yer gerekir.

Diğer bir neden, düşük bir ısı durumu oluşturan engellenmiş veya kısıtlanmış hava akışıdır. Bir kez daha, tiftik süzgecinin ve havalandırmanın temiz ve temiz olduğundan emin olun.

Bu durum, açık bir ısıtma elemanı olabilir. Bir gaz kurutucusuyla, ateşleyici veya başka bir sorun bu hataya neden olur.

Kurutma makinesinin kapısının hemen içinde bulunan iki kavisli, metal şerit olan nem algılama şeritlerinde kir veya kurutucu tabakalarının neden olduğu kalıntı birikmesi olabilir. Birikmeyi gidermek için sirke veya cam temizleyici kullanmak basit bir konudur.

Hiçbir şey işe yaramıyorsa ve hala aynı sorunu görüyorsanız, servis  iletişime geçme zamanı . Herhangi bir sorunu gidermenize ve kurutucunuzu ucuz bir şekilde ve yerinde servis planlama zahmeti olmadan kurmanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olabiliriz!

E17 – Lifli ekran sıcaklık sensörü hatası. Çoğu zaman sensöre bağlanan kablo demeti titreşim veya yaşlanma nedeniyle bağlantısını kaybetti. En kötü durum, sensörün arızalanması ve değiştirilmesi gerektiğidir. Sensör, basit bir NTC termistörüdür (negatif sıcaklık katsayısı).

E18 – Isıtıcı sıcaklık sensörü hatası. Bir kez daha, NTC termistörüne bağlanan kablo demetini kontrol edin. Yaş ve titreşim ana suçlular. Sıcaklık düştükçe (NTC) artan direnç için termistörü kontrol edin.

E20 ila E26 – Arızalı ana kontrol. Bu hatayı görürseniz, ünitenin fişini 10 saniye çıkarmayı deneyin ve tekrar deneyin. Hatalardan biri ortaya çıkarsa, ana kontrolü değiştirmekten başka seçeneğiniz kalmaz.

Bu bilgilerin sizi kurutucunuzda yaşadığınız sorunun önüne geçmesini umuyoruz. Cihazlarınızı onaracak bilgi veya deneyime sahip olmamanın yarattığı sıkıntıyı anlıyoruz. bizler bu yüzden var.

Cihazlarınızla karşılaştığınız sorunların aynısı hakkında kolektif bilgiye sahip bir grup deneyimli kariyer cihazı teknisyeniyiz. En büyük fark, hepsini görmüş olmamız ve her sorunun üstesinden gelmemizdir.

Ayrıca Kontrol Edin

Beyaz Eşya Klima Ve Ev Aletleri Ne Kadar Elektrik Tüketiyor

Beyaz Eşya Klima Ve Ev Aletleri Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ?

Beyaz Eşya Klima Ve Ev Aletleri Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ? Farklı cihazları çalıştırmanın maliyetini …

Abone ol
Bildir

1 Yorum
En eski
En yeni En Çok Oy Verilen
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
hayrettin
10 ay önce

E -00-ve -90 arıza göstergesi

Call Now ButtonServis Çağır (0850) 333 1 687