Anasayfa » Beyaz Eşya » Bosch Buzdolabı Hata Kodları
Bosch Buzdolabı Hata Kodları
Bosch Buzdolabı Hata Kodları

Bosch Buzdolabı Hata Kodları

Bosch Buzdolabı Hata Kodları oldukça doğru bir kod çözme özelliğine sahip olsa da, yine de teşhis olmadan yapamazsınız. En sofistike ve teknik olarak mükemmel kendi kendine teşhis sistemi bile yanlış olabilir, bunun yerine uzmana bir arıza arama yönü verir. Bu nedenle, kontrol panelinde kodlanmış herhangi bir hata mesajı görürseniz, derhal ustayı aramak ve teşhis ve onarım ihtiyacı konusunda ona danışmak daha iyidir.

Bosch Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Hata Kodu Açıklama Sebepler ve Çözüm
E1 Soğutucu bölmesine bağlı sıcaklık sensörü arızalı. Kablolamanın bütünlüğünü kontrol edin. Kırılma, döngüde hasarla tetiklenir. Bir servis görevlisini aramanız gerekiyor.
R1 Buzdolabı bölmesi sensörü çalışmıyor. Buzdolabı bölmesinin duvarlarında buz ve kar oluşmaya başlarsa, derhal servis merkeziyle iletişime geçin. Ekipmanı teşhis etmek ve sensörü değiştirmek gereklidir.
E2 Buzdolabı Bosch bölmesi evaporatör sensörü arızalandı. Sorun, gevşek temaslar, tükenmişlik nedeniyle ortaya çıkabilir. Onarım servisine başvurun ve teknisyeni arayın.
E3 Soğutucu bölmesine bağlı sıcaklık sensörü arızalı. Kablolamanın bütünlüğünü kontrol edin. Kırılma, döngüde hasarla tetiklenir. Bir servis görevlisini aramanız gerekiyor.
F1 Dondurucu bölme sensörü arızalı. Kontrol panosu bağlantısının kopması veya tamamen bozuk olması mümkündür. Arızayı düzeltmek için onarım ekibini arayın.
E4 Dondurucu bölmesi yoğuşma dokunma anahtarı bozuk. Anahtarı kontrol edin – cihazı incelemeye ve bir bağlantı kurmaya çalışın. Servisten bir uzmanla iletişime geçin.
PT Elektronik modülde hasar. Ekipmanı yanmış temas izleri açısından inceleyin, belki karakteristik bir koku vardır. Cihazı şebekeden ayırın, onarım servisinin gelmesini bekleyin.
D1 Kenarda kırık sensör. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda, derhal prizi güç kaynağından çıkarın, dondurucuyu ve buzdolabını boşaltın, onarım için bir servis görevlisini arayın.
DR Bosch buzdolabı kapısı kapalı değil. Kapıyı daha sıkı bastırmaya çalışın. Contayı bütünlük açısından kontrol edin, menteşelerde sarkma olup olmadığına bakın. Ayrıca soğutma ekipmanını da hizalamanız gerekebilir.
DF Dondurucu kapısı açma / kapama düğmesi çalışmıyor. Kapıyı daha sıkı bastırın, menteşeleri sıkın. Sorun, sızdırmazlık kesicinin aşınmasında olabilir – değiştirin.
EF Solenoid valf arızalandı. Arızayı kendiniz gidermek imkansızdır. Servisi arayın. Kameraları ürünlerden temizleyin ve hatalı parçaları değiştirmek için ustanın gelmesini bekleyin.
ET Yatay anahtar çalışmıyor. Anahtar kolu yanmış. Arızalı bir anahtarı değiştirmek için bir servis teknisyenini arayın. Cihazın ağ bağlantısının kesilmesine gerek yoktur.
EC Açma / kapama düğmesi sıkışmış. Düğmeyi inceleyin, büyük olasılıkla kir birikmiştir, alkollü pamuklu bir pedle silin, kenarın etrafını kürdan ile temizleyin. Düğmeyi değiştirmesi için bir servis görevlisini arayın.
ES Buz / su anahtarı kırılması. Servis merkezinden bir uzmanı arayın. Kontakların ve anahtarın durumunu incelemelidir. Gerekirse, sihirbaz arızalı bileşenleri değiştirecektir.
EA Dondurucu motoru çalışmıyor. Motorun onarımı / değiştirilmesi / teşhisi bir servis çalışanı tarafından yapılır. Onu çağırıp buzdolabını ve dondurucuyu boşaltabilirsiniz.
EG Giriş valfi arızalı. Jeneratöre su beslemesini düzenleyen vana çalışmıyorsa değiştirilmesi gerekir. Hasarı fark ettiniz mi? – bir onarım uzmanını arayın.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Çoğu insan muhtemelen bir çamaşır kurutma makinesi ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !