• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Bosch Buzdolabı Hata Kodları oldukça doğru bir kod çözme özelliğine sahip olsa da, yine de teşhis olmadan yapamazsınız. En sofistike ve teknik olarak mükemmel kendi kendine teşhis sistemi bile yanlış olabilir, bunun yerine uzmana bir arıza arama yönü verir. Bu nedenle, kontrol panelinde kodlanmış herhangi bir hata mesajı görürseniz, derhal ustayı aramak ve teşhis ve onarım ihtiyacı konusunda ona danışmak daha iyidir.

Bosch Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Hata KoduAçıklamaSebepler ve Çözüm
E1Soğutucu bölmesine bağlı sıcaklık sensörü arızalı.Kablolamanın bütünlüğünü kontrol edin. Kırılma, döngüde hasarla tetiklenir. Bir servis görevlisini aramanız gerekiyor.
R1Buzdolabı bölmesi sensörü çalışmıyor.Buzdolabı bölmesinin duvarlarında buz ve kar oluşmaya başlarsa, derhal servis merkeziyle iletişime geçin. Ekipmanı teşhis etmek ve sensörü değiştirmek gereklidir.
E2Buzdolabı Bosch bölmesi evaporatör sensörü arızalandı.Sorun, gevşek temaslar, tükenmişlik nedeniyle ortaya çıkabilir. Onarım servisine başvurun ve teknisyeni arayın.
E3Soğutucu bölmesine bağlı sıcaklık sensörü arızalı.Kablolamanın bütünlüğünü kontrol edin. Kırılma, döngüde hasarla tetiklenir. Bir servis görevlisini aramanız gerekiyor.
F1Dondurucu bölme sensörü arızalı.Kontrol panosu bağlantısının kopması veya tamamen bozuk olması mümkündür. Arızayı düzeltmek için onarım ekibini arayın.
E4Dondurucu bölmesi yoğuşma dokunma anahtarı bozuk.Anahtarı kontrol edin – cihazı incelemeye ve bir bağlantı kurmaya çalışın. Servisten bir uzmanla iletişime geçin.
PTElektronik modülde hasar.Ekipmanı yanmış temas izleri açısından inceleyin, belki karakteristik bir koku vardır. Cihazı şebekeden ayırın, onarım servisinin gelmesini bekleyin.
D1Kenarda kırık sensör.Böyle bir sorunla karşılaştığınızda, derhal prizi güç kaynağından çıkarın, dondurucuyu ve buzdolabını boşaltın, onarım için bir servis görevlisini arayın.
DRBosch buzdolabı kapısı kapalı değil.Kapıyı daha sıkı bastırmaya çalışın. Contayı bütünlük açısından kontrol edin, menteşelerde sarkma olup olmadığına bakın. Ayrıca soğutma ekipmanını da hizalamanız gerekebilir.
DFDondurucu kapısı açma / kapama düğmesi çalışmıyor.Kapıyı daha sıkı bastırın, menteşeleri sıkın. Sorun, sızdırmazlık kesicinin aşınmasında olabilir – değiştirin.
EFSolenoid valf arızalandı.Arızayı kendiniz gidermek imkansızdır. Servisi arayın. Kameraları ürünlerden temizleyin ve hatalı parçaları değiştirmek için ustanın gelmesini bekleyin.
ETYatay anahtar çalışmıyor.Anahtar kolu yanmış. Arızalı bir anahtarı değiştirmek için bir servis teknisyenini arayın. Cihazın ağ bağlantısının kesilmesine gerek yoktur.
ECAçma / kapama düğmesi sıkışmış.Düğmeyi inceleyin, büyük olasılıkla kir birikmiştir, alkollü pamuklu bir pedle silin, kenarın etrafını kürdan ile temizleyin. Düğmeyi değiştirmesi için bir servis görevlisini arayın.
ESBuz / su anahtarı kırılması.Servis merkezinden bir uzmanı arayın. Kontakların ve anahtarın durumunu incelemelidir. Gerekirse, sihirbaz arızalı bileşenleri değiştirecektir.
EADondurucu motoru çalışmıyor.Motorun onarımı / değiştirilmesi / teşhisi bir servis çalışanı tarafından yapılır. Onu çağırıp buzdolabını ve dondurucuyu boşaltabilirsiniz.
EGGiriş valfi arızalı.Jeneratöre su beslemesini düzenleyen vana çalışmıyorsa değiştirilmesi gerekir. Hasarı fark ettiniz mi? – bir onarım uzmanını arayın.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687