Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

bObsweep Pro Robot Süpürge Hata Kodları

bObsweep Pro Robot Süpürge Hata Kodları

bObsweep Pro Robot Süpürge Hata Kodları Bob rahatsız bir durumla karşılaştığında, ekranında iki basamaklı bir sayı ile birlikte HATA görüntüleyerek sizi bilgilendirecektir. bObsweep Pro Robot Süpürge Hata Kodları Her sayı, Bob’un sahip olduğu belirli bir soruna karşılık gelir.

bObsweep Pro Robot Süpürge Hata/Arıza Kodu

Hata Kodları Çözümler
00 Hata Kodu 00, Bob’un sol tekerleği ile ilgili bir sorunla ilgilidir. Sol tekerleğin sıkışma olup olmadığını kontrol ederek başlayın. Sol tekerleğin sıkışmasına neden olabilecek toz veya kalıntıları temizlemek için temizleme aracını veya basınçlı havayı kullanın. Bu sorunu çözmezse ve Bob Hata Kodu 00’ı göstermeye devam ederse, tekerleklerin teste nasıl tepki verdiğini görmek için bir kontrol testi yapın.
01 Hata Kodu 01, Bob’un sağ tekerleği ile ilgili bir sorunla ilgilidir. Sol tekerleğin sıkışma olup olmadığını kontrol ederek başlayın. Sol tekerleğin sıkışmasına neden olabilecek toz veya kalıntıları temizlemek için temizleme aracını veya basınçlı havayı kullanın. Bu sorunu çözmezse ve Bob Hata Kodu 01’i göstermeye devam ederse, tekerleklerin teste nasıl tepki verdiğini görmek için bir kontrol testi yapın.
02 Hata Kodu 02, Bob’un ana fırçasının serbestçe hareket edemeyeceği anlamına gelir. Yıldız başlı tornavida kullanarak ana fırçayı çıkarın ve uçtan uca iyice temizleyin. Bob’un fırçasına sarılmış saç veya ipliği kesmek için bir makas veya motor alanındaki tıkanıklığı gidermek için bir cımbız kullanabilirsiniz (ana fırçanın tutulduğu kare metal girinti). Bob, tüylü bir halı veya kilim üzerinde temizlik yaparken Sorun Nr 02’yi gösterirse, ana fırçasını çıkarabilir ve fırça olmadan süpürmesine izin verebilirsiniz.
03 Hata Kodu 03, Bob’un ön tekerleğinin serbestçe hareket edemeyeceği anlamına gelir. Basınçlı hava ve temizleme aletini kullanarak ön tekerleğin üzerinde biriken birikintileri temizleyin. Tıkanıklık dışarıdan çıkarılamıyorsa, kaldıraç için yıldız başlı tornavida kullanarak ön tekerleği ayırın ve engeli kaldırın. Kapsamlı bir nasıl yapılır videosu için owner.bobsweep.com adresini ziyaret edin.
04 Hata Kodu 04, Bob’un zemin algılama sensörlerinin engellendiği veya kirli olduğu anlamına gelir. Bob’un dört, oval şekilli kenar sensörü alt kısmında, tamponunun yanında bulunuyor. Sensörleri temiz, kuru bir bezle silin veya basınçlı hava kullanarak tozunu alın. Bob, koyu renkli halı veya desenli zemin üzerinde çalışırken bu Hata Kodunu gösterirse, gözünü bağlamanız gerekebilir.
05 Hata Kodu 05, Bob’un duvar sensörlerinin engellendiği veya kirli olduğu anlamına gelir. Bob’un tamponundaki şeffaf şeridi görsel olarak kontrol edin. Arkasında ne olduğunu göremeyeceğiniz kadar kirliyse, temiz, nemli bir bezle silin. Tamponun altına hiçbir şeyin sıkışmadığından emin olmak için hafifçe vurun ve tortuları temizlemek için basınçlı hava kullanın. Sorun devam ederse, Bob’da bir kontrol testi çalıştırmayı deneyin.
06 Hata Kodu 06, Bob’un dokunma sensörleriyle ilgilidir. Tamponun altında küçük bir enkaz parçası sıkışmış olabilir. Engelleri ortadan kaldırmak için Bob’un tamponuna yavaşça ve dikkatlice dokunun. Toz ve kalıntılardan arındırmak için basınçlı hava kullanın. Küçük bir ‘klik’ sesi duyana kadar ön tamponun her iki ucuna bastırın. Tampon uçlarına tıklamıyorsa, Bob’un dokunma sensörlerinden birinin veya birkaçının kırılmış bir kolu olması ve değiştirilmesi gerekebilir.
07 Hata Kodu 07, Bob’un ana fırçasının düzgün takılmadığı anlamına gelir. Ana fırçayı çıkarmak ve yerine geri koymak için bir yıldız başlı tornavida kullanın. Fırçanın kare metal ucunun, ana fırça tutucusundaki ilgili kare metal parçaya iyice oturduğundan emin olun.
08 Hata Kodu 08, Bob’un çöp kovasının düzgün takılmadığı veya çöp kovasının metal temas noktalarının kirli olduğu anlamına gelir. Bob’un çöp kutusunu çıkarın ve boşaltın. Çöp kutusunu çevirin ve altındaki iki metal konektörü nazikçe silin. Son olarak, Bob’un içindeki çöp kovasının yerleştirildiği metal temas noktalarını temizleyin.
09 Hata Kodu 09 genellikle Bob’un anakartının arızalı olduğu ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bob’un muhtemelen tedavi için bObsweep hastanesine gitmesi gerekiyor! Ama merak etmeyin, Bob’un doktorları sadece bir e-posta uzaklıkta. Support @ bobsweep’e kısa bir açıklama gönderin . com.tr ve gerisini onlara bırakın!

bObsweep Pro Robot Süpürge Hata Kodları BObsweep rahatsız edici bir durumla karşılaştığında, sizi bu konudan haberdar etmeye çalışacaktır. Bob temizliğin ortasında Trouble No. veya Ekranda yanan Hata işareti, ekrandaki iki basamaklı kodu (00 ila 09) okuyun. İşte kodlar, sorunun olası nedeni ve her kod durumunda ne yapılması gerektiği. Ek olarak, bObsweep, çeşitli parçalarının ve sensörlerinin işlevselliğini test etmenize olanak tanıyan bir kendi kendine kontrol özelliği ile donatılmıştır.

Bob’un Pilini Değiştirme

Bob’un Pilini Değiştirme

  1. Bir Phillips tornavida kullanarak Bob’un alt tarafındaki pil kapağını çıkarın.
  2. Pili bölmesinden çıkarın ve bağlantı tellerini çıkarın.
  3. Yeni pili takın ve boş bölmeye kaydırın.
  4. Pil kapağındaki vidaları yeniden sıkın.

Evde Kontrol Testi

Bob eskisi kadar iyi performans göstermiyorsa, sorunu basit bir evde kontrol testi ile teşhis edebilirsiniz. Bob, kontrol testinin herhangi bir bölümünde başarısız olursa, yedek bir parçaya ihtiyacı olabilir.

Bob’u kontrol moduna alın:

  1. Bob’un güç anahtarını KAPALI konumuna getirin ve onu açık renkli bir yüzeye yerleştirin.
  2. Bob’un kapağındaki ana sayfa düğmesini basılı tutarken, Bob’un güç anahtarını AÇIN.

Bob, şimdi kontrol modunda olduğunu size bildirmek için üç kez cıvıldıyor. Ekranda bir sözcük veya bir sayı işareti görünecektir. Düğmeyi bırakabilirsiniz. Herhangi bir ek düğmeye basmayın.

Birinci Adım: Zemin Algılama Sensörleri

Bob kontrol moduna girdikten hemen sonra ve Bob yerdeyken ekranına bakın. Bob’un ekranında AUTO, TIME, SPOT ve UV’nin yandığını gösteren dört ışık görmelisiniz. Kontrol moduna girdikten sonra dört ışık da yanmazsa, Bob’u ters çevirin ve zemin algılama sensörlerini temiz bir bezle silin. Tekrar kontrol edin ve dört ışığın da yanıp yanmadığına bakın.

Yer algılama sensörlerini test etmek için Bob’u yerden yaklaşık 6 inç yukarı kaldırın (15 cm’den fazla). Dört ışığın söndüğünü görmelisiniz. Bob kaldırılırken dört ışık da sönerse, Bob’u tekrar yere koyun ve herhangi bir ek düğmeye basmadan bir sonraki adıma geçin.

İkinci Adım: Duvar Sensörleri

Bir duvarı taklit etmek için kalın, düz ve beyaz bir yüzey kullanın ve Bob’un tamponunun etrafından sürükleyin. Üçüncü pil çubuğu, ikinci pil çubuğu, ilk pil çubuğu ve DIRTY ve ERROR sözcükleri, taklit duvarınızı tamponunun etrafında hareket ettirdiğinizde Bob’un ekranında birer birer yanmalıdır.

Şimdi kontrol testinin bir sonraki adımına geçebilirsiniz. Herhangi bir ek düğmeye basmayın.

Üçüncü Adım: Dokunma ve Tampon Sensörleri

Bu teste geçmek için Bob’un kapağındaki ana sayfa düğmesine iki kez basın. Bob’un ekranı kararacaktır. Bob’un tamponunun sol tarafına basın ve pil çubukları onun ekranında yanmalıdır; sağ tarafa basın ve ERROR kelimesi yanmalıdır. Tamponun ortasına basarsanız, hem pil çubukları hem de ERROR aynı anda görünmelidir. İkonlardan herhangi biri yanmazsa, Bob’un yeni bir tampona ihtiyacı olabilir.

Dördüncü Adım: Ekranı Görüntülex

Ana sayfa düğmesine bir kez daha basın. Ekrandaki her kelime ve simge, tekrar eden bir dönüşle yanmalıdır.

Beşinci Adım: Fırça ve Emme Gücü

Döngü bittikten sonra, ana sayfa düğmesine tekrar basın. Şimdi ana sayfa düğmesine basın. Bu modda, fırçalar dönmeye başlamalı ve çöp kovasının arkasından hava akışını hissedeceksiniz. Bu test modunda ekrandaki işaretleri ve sayıları göz ardı edin. Çöp kutusundan hava aktığını hissetmiyorsanız, Bob’un vakum motorunun değiştirilmesi gerekebilir.

Altıncı Adım: UV Işığı ve Tekerlekler

Son adım, Bob’un UV ışığını ve tekerleklerini test etmektir. Kaçmasını önlemek için Bob’u yerden kaldırın! Sonra düğmeye basın ve tekerlekleri ileri doğru hareket edecektir. Sonra Bob’u ters çevirin ve UV lambasının yandığını göreceksiniz. Düğmeye bir kez daha basın. Bob’un tekerlekleri geriye doğru gidecek ve UV lambası sönecek.

Uzaktan kumanda

Uzaktan kumanda ortalama 10 fit mesafede çalışır. Sinyali engelleyen hiçbir engel olmadan doğrudan bObsweep’e doğrultulmalıdır.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687