Blomberg Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Blomberg Bulaşık Makinesi Hata Kodları Test sırasında hatalı bir durum tespit edilirse Başla / Bekle düğmesi üzerindeki gösterge yanıp söner ve hatalı kod aşağıda gösterildiği gibi ekranda gösterilir. Blomberg Bulaşık Makinesi Hata Kodları Aynı anda birden fazla hata tespit edilmesi durumunda, tüm hatalar sırayla görüntülenecektir.

Blomberg Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

HataÇözüm
E01Kapı kilidinden geri bildirim sinyali yok. 15 saniye sonra E01 kodu görüntülenir ve yıkama programı sonlandırılır.
E022 2 dakikadan uzun doldurma süresi Yıkama sırasında “Ready” LED’i yanıp söner (bu sonlandırılmaz). Yıkama tamamlandıktan sonra E02 hata kodu görüntülenir. Basınç kontrolörü seviyesinin üzerindeki diğer dolgular engellenir. – Düşük şebeke suyu basıncı – Partia || y tıkalı giriş hortumu veya valfleri.
4. program led3 Yollu Vana Konum Hatası. Olası Nedenler: a. 3W Valf Arızası b. Elektronikler ve 3W Valf arasındaki hatlarda bağlantı kesilmesi
3. Program LedNTC Hatası. Isıtma adımında NTC direnci açık / kısa devre olarak veya belirtilen direnç değerlerinin ötesinde ölçülürse NTC hatası tespit edilebilir. Olası Nedenler: a. NTC arızası b. Elektronik ve NTC arasındaki bağlantı hatlarında çatlak
3. Program LedIsıtma Hatası. Olası Nedenler: a. Isıtıcının Arızası b. Elektronik ve ısıtıcı arasındaki bağlantı hatlarında çatlak c. Elektronik kart üzerindeki RL1 rölesinin arızalanması d. Makinenin içinde çok az su
2. Program LedSu Yok ve Karşı Hata. Olası Nedenler: a. Su Giriş Valfinin Arızası b. Su Sayacı Arızası c. Elektronik ile su giriş vanası arasındaki bağlantı hatlarında çatlak d. Elektronik ve su sayacı arasındaki bağlantı hatlarında çatlak
1. Program LedKesintisiz Su Giriş Hatası. Olası Nedenler: a. Su Giriş Valfinin Arızası (açık olarak sıkışmış) b. Elektronik kartta T7 triyak arızası
Makine başlamıyorGüç kablosu çıkarılmış. >>> Güç kablosunun takılı olup olmadığını kontrol edin.
Bulaşıklar temiz yıkanmıyorFiltreler tıkalı. >>> Filtre sisteminin temiz olup olmadığını kontrol edin. Filtre sistemini “Temizlik ve Bakım” bölümünde gösterildiği gibi düzenli olarak temizleyin.
Döngü sonunda bulaşıklar kuru değilBulaşıklar makineye düzgün yerleştirilmiyor. >>> Bulaşıklarınızı, içinde su birikmeyecek şekilde yerleştirin.
Bulaşıklarda çay, kafe veya ruj lekeleri kalıyor.Seçilen program uygun değil. >>> Daha yüksek sıcaklığa ve döngü süresine sahip bir program seçin.
Bulaşıklarda kireç izleri kalır ve cam eşyalar buğulu bir görünüm kazanırParlatıcı yeterli değil. >>> Parlatıcı göstergesini kontrol edin ve gerekirse parlatıcı ekleyin. Makinede yeterli miktarda parlatıcı varsa parlatıcı ayarını artırın.
Makinede farklı bir koku varFiltreler tıkalı. >>> Filtre sisteminin temiz olup olmadığını kontrol edin. Filtre sistemini “Temizlik ve Bakım” bölümünde gösterildiği gibi düzenli olarak temizleyin.
Bulaşıklarda pas, renk değişimi veya yüzey bozulması meydana geliyorTuz sızıntısı var. >>> Tuz, metal yüzeylerde bozulmaya ve oksidasyona neden olabilir. Tuz eklerken tuz doldurma deliğinin etrafına tuz dökmemeye dikkat edin. Doldurma işlemini bitirdikten sonra tuz haznesi kapağının sıkıca kapatıldığından emin olun. Makinenin içine dökülen tuzu çıkarmak için ön yıkama programını çalıştırın. Ön yıkama sırasında kapağın altında kalan tuz tanecikleri çözülerek kapağın gevşemesine neden olacağından program sonunda kapağı bir kez daha kontrol edin.
Deterjan bölmesinde deterjan kalıyor.Deterjan bölmesi deterjan eklerken nemliydi. >>> Deterjan bölmesini deterjanla doldurmadan önce iyice kuruduğundan emin olun.

Tahliye Hortumu, Su Giriş Valfi ve Klips Kutusu

Bu bileşenlere hizmet vermek için operatörler makinenin arka tarafında çalışmalıdır. Beton levha kaldırılmalıdır. Hortum askısı resimde görüldüğü gibi döndürülerek çıkarılır.

Blomberg Bulaşık Makinesi Tahliye Hortumu, Su Giriş Valfi ve Klips Kutusu

Blomberg Bulaşık Makinesi – Bulaşık Makinesinin Çalıştırılması

Blomberg Bulaşık Makinesi – Bulaşık Makinesinin Çalıştırılması

Blomberg Bulaşık Makinesi – Hortum Filtresinin Temizlenmesi

Su giriş hortumuna takılan filtre sayesinde şehir içme suyundan veya kendi su tesisatınızdan gelen kirliliklerin (kum, kir, pas vb.) Makinede oluşabilecek hasarları önlenebilir. Düzenli olarak filtreyi ve hortumu kontrol edin ve gerekirse temizleyin.

  1. Musluğu kapatın ve hortumu çıkarın.
  2. Filtreyi çıkardıktan sonra musluk suyu altında temizleyin.
  3. Temizlenen filtreyi hortumdaki yerine geri yerleştirin.
  4. Hortumu musluğa takın.

Blomberg Bulaşık Makinesi – Filtrelerin Temizlenmesi

Makinenin verimli çalışması için filtreleri haftada en az bir kez temizleyin. Filtrelerde yemek kalıntısı kalıp kalmadığını kontrol edin. Filtrelerde yemek artıkları varsa çıkarın ve akan su altında iyice temizleyin.

Blomberg Bulaşık Makinesi – Filtrelerin Temizlenmesi

  1. Mikro filtre (1) ve kaba filtre (2) tertibatını saat yönünün tersine çevirin ve yuvasından (A) çekip çıkarın
  2. Metal / plastik filtreyi (3) yuvadan (C) çıkarın.
  3. Kaba filtre üzerindeki iki mandalı içe doğru bastırın ve kaba filtreyi tertibattan (B) ayırın.
  4. Üç filtreyi de bir fırça yardımıyla musluk suyu altında temizleyin.
  5. Metal / plastik filtreyi değiştirin.
  6. Kaba filtreyi mikro filtreye yerleştirin. Düzgün oturduğundan emin olun. Kaba filtreyi bir “klik” sesi duyulana kadar saat yönünde çevirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi