Blodgett Fırın Hata Kodları ve Anlamları

Blodgett Fırın Hata Kodları ve Anlamları Birçok ticari mutfak , eşit ve hızlı pişirme için birinci sınıf Blodgett fırınlarına bakar . Ekranda ekran kodlarının göründüğü durumlar vardır. Böyle bir durumda, sıfırlamadan veya bir servis teknisyeniyle iletişime geçmeden önce ne okuduğunuzu bilmek önemlidir. Aşağıda yaygın Blodgett fırın hata kodlarının listesi ve ne anlama geldikleri yer almaktadır.

Blodgett Fırın Hata/Arıza Kodu

Blodgett Mark V Hata Kodları

Mark V fırınlarda sesli alarmla birlikte görüntülenen arıza kodları aşağıdadır:

  • MRB – Bu, ünitenin sıcaklığının en yüksek ayar noktasının 40 derece Fahrenhayttan fazla üzerinde olduğu anlamına gelir.
  • PROB– Hata, yetkili bir teknisyen tarafından onarılması gereken bir prob arızası olup olmadığını gösterir .
  • ISITMA HATASI – Fırının 150 derece Fahrenhayt’tan 300 derece Fahrenhayt’a ulaşması 6 dakikadan fazla sürer. Normal çalışmaya devam etmek için TOGGLE/CLEAR tuşuna basarak bu kodu silin. Yetkili bir teknisyenin devam etmesi için sorunu çözmesi gerekecektir.
  • FAN HATASI – Bu hata, bir ısı çağrısı sırasında fan arızalanırsa görüntülenir. Normal çalışmaya devam etmek için TOGGLE/CLEAR tuşuna basarak bu kodu silin. Sorun devam ederse, çözmek için yetkili bir teknisyene başvurun.
  • FANC ERR – Fain kontrol devresinde bir kontak arızası meydana gelirse mesaj görünür. Alarmı durdurmak için TOGGLE/CLEAR tuşuna basın. Kod görüntülenmeye devam edecek. Normal çalışmaya dönmek için TOGGLE/CLEAR tuşuna tekrar basın. Sorun devam ederse, çözmek için yetkili bir teknisyene başvurun.
  • KAPI AÇIK – Bu, kapı kontrolörünün kapının açık olduğunu algıladığı anlamına gelir . Kapıyı kapatın. Kapı düzgün kapanmıyorsa ve hata devam ediyorsa, onarım için yetkili bir teknisyene başvurun.

Blodget Konveyör Hata Kodları

MT1828G/E, MT2136G/E ve MT3240G/E modellerini içeren konveyörlü fırınlarda görüntülenen hata kodları aşağıdadır:

  • YÜKSEK . TEMP – Sıcaklık, fırının ayar noktasının üzerindeyse kod görüntülenir. Yiyecekleri yüklemeden önce ekranda HAZIR yazana kadar bekleyin.
  • YÜKSEK . TEMP . LIMIT – Sıcaklık üst limiti aşarsa bu ekranda gösterilir . “Aşırı sıcaklık alarmı” sesli uyarısı da duyulur. Fırını kapatın ve ünite soğuyana kadar bekleyin.
  • YÜKSEK . TEMP . PANEL – Bu hata, kontrol alanı aşırı sıcaklıkla karşılaşırsa oluşur. Fırını kapatın ve soğumasını bekleyin.
  • İNCELEMEK, BULMAK . AÇIK. İNCELEMEK, BULMAK . KISA – Sıcaklık sensörü arızalanırsa hata kodu görüntülenir. Bir alarm zili de çalar. Fırını kapatın. Sorunu onarmak için yetkili bir teknisyene başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi