• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Black Decker Kahve Makinesi Hata Kodları

Black Decker Kahve Makinesi Hata Kodları Bir kahve makinesinin herhangi bir aksama olasılığı en kısa zamanda ortaya çıkarılmalıdır. Bazı kahve makinesi modellerinde bulunan otomatik teşhis sistemi çok yardımcı olur. Bu tür makineler, sahiplerini bilgilendirmeye yarayan sensörler, göstergeler ve özel cihazlarla donatılmıştır. Aşağıdaki Black & Decker kahve makineleri için hata kodlarını içeren sorun giderme tablomuz bu bildirimleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Black Decker Kahve Makinesi Hata/Arıza Kodu

Black & Decker AM7 kahve makinesi sorun giderme

Black Decker Kahve Makinesi Hata Kodları Black & Decker AM7, Home Café serisine ait tek fincanlık bir kahve makinesidir. Üç modu vardır: normal, güçlü ve ekstra güçlü. Cihaz, önceden ölçülmüş kahve kapsülleri ve özel bir basınçlı demleme sistemi kullanır. Espresso yapmak için tasarlanmamıştır, ancak 7 oz ile 2 sıradan bakla alabilirsiniz. Daha güçlü bir kahve elde etmek için program.

SORUNÇÖZÜM
My Home Café™ makinesi, bir demleme işleminin ortasında su tükeniyor.Ünitede su biterse, demlemeyi otomatik olarak durduracaktır. Su haznesini tekrar doldurun. Taze bir fincan ve kahve kapsülü ile başlayın ve bir sonraki fincanınızı hazırlayın.
Demleme düğmesine basıyorum ama hiçbir şey olmuyor.Ünitenin fişinin takılı olduğundan, su deposunun dolu olduğundan ve kapak tutamağının kapalı konumda olduğundan emin olun. Bira makinesine hala güç gelmiyorsa, 1-800-HomeCafe (466-3223) numaralı telefonu arayın.
Kahvem yeterince güçlü değil.Olası çözümler:
• İki yumuşak karışım bölmesi
kullanın veya daha koyu bir kızartma bölmesi deneyin • Daha küçük bir kap boyutu kullanın
*• Aynı bölmeyi iki kez kullanmayın
Kahvem çok sert.Olası çözümler:
• Hafif karışımlı bir kahve kapsülü
kullanın
• Daha büyük bir fincan boyutu kullanın *• Aynı bölmeyi iki kez kullanmayın
*En iyi kahve aromaları, su bölmeden ilk kez geçtiğinde elde edilir.
Pod tutucu tıkalı ve ünite taşmaya başlıyorDUR düğmesine basın. Bölme tutucuyu ve sıçrama korumasını çıkarın ve yıkayın. Kahve kapsülünü atın. Kapağı açın ve alt taraftaki su deliklerini silin. Bölme tutucuyu ve sıçrama korumasını yeniden takın ve yeni bir bölme yerleştirin. Su haznesinde su olduğundan emin olun ve demlemeye devam edin.

Black & Decker BCM1410BC kahve makinesi sorun giderme

Maryland merkezli Amerikan markası Black & Decker tarafından üretilen BCM1410BC modelinin en önemli özelliklerinden biri büyük kapasitesidir: 12 fincan (1,8 litre) kahve makinesidir. Programlanabilir kahve makinesi ayrıca Sneak-A-Cup özelliği, yapışmaz “Sıcak Tut” sürahi plakası ve Duralife sürahi sunar.

SORUNMUHTEMEL NEDENÇÖZÜM
Kahve makinesi açılmıyor.Kahve makinesi prize takılı değil.Cihazın çalışan bir prize takılı olduğundan ve ON/OFF (I/O) anahtarının ON (I) konumunda olduğundan emin olun.
Kahve makinesi sızdırıyor.• Su deposu aşırı doldurulmuş olabilir.
• Karaf, “Sıcak Tut” karaf plakasına doğru şekilde yerleştirilmemiş olabilir.
• Su deposunun MAX dolum çizgisinin ötesinde doldurulmadığından emin olun.
• Karafın “Sıcak Tut” karaf plakasına doğru yerleştirildiğinden ve filtre sepeti tutucusunun altında ortalandığından emin olun.
Demleme çok uzun sürüyor.Kahve makinesinin temizlenmesi gerekebilir.BAKIM VE TEMİZLİK bölümündeki prosedürü izleyin.
Kahve demlenmiyor.Su haznesi boş olabilir.Su haznesinde istenilen sayıda kahve yapmak için yeterli su olduğundan emin olun.
Kahve makinesi temiz su demler.Çıkarılabilir filtre sepetinde kahve telvesi olmayabilir.Çıkarılabilir filtre sepetindeki kağıt filtreye yeterli miktarda kahve telvesi ekleyin.
Filtre sepeti taşmalarıSürahi, “Sıcak Tut” sürahi plakasına yanlış yerleştirilmiş olabilir.Karafı çıkarın ve karafın “Sıcak Tut” karaf plakasındaki oluklara rahatça oturması için yerleştirin.
Demlenmiş kahvede öğütülmüş kahve.Filtre ve/veya filtre sepeti düzgün yerleştirilmemiştir.Kağıt filtreyi filtre sepetine yerleştirin ve sepeti uygun şekilde tutucuya yerleştirin

Ev Kafe, Bir Fincan Kahve Makinesi Modelleri GT300, GT300W, GT305, GT320

Hata mesajıÇözüm
“Kırmızı” DURDUR düğmesinin AÇIK olduğunu görüyorumSebep: Demleme / temizleme sürecini yarıda kesmiş olabilirsiniz. VEYA Demleme döngüsünden sonra kapağı 3 bip sesinin öncesinde veya ortasında açmış olabilirsiniz. Olası

Çözüm: 1. Lütfen yaklaşık bekleyin. “Kırmızı” ışık kapanana kadar 30 saniye.

2. Ünite bip sesi çıkardığında, demleme / temizleme döngüsünü yeniden başlatabilirsiniz.

3. Kapağı açın ve tekrar kapatın.

4. Demleme boyutu düğmelerinden birine basın.

Not: Taşmayı önlemek için her zaman boş bir fincanla yeni bir demleme döngüsü başlatın.

“7” ve “9” oz mavi düğmelerin ikisinin de yanıp söndüğünü görüyorum.Rezervuardaki su bitmiş veya su eklemeyi unutmuş olabilirsiniz. VEYA Ünitenin sıfırlanması veya bakıma ihtiyacı olabilir.
“Durdur” ve “Temizle” düğmelerinin her ikisinin de Yanıp söndüğünü veya “14” ve “Kremsi” düğmelerinin her ikisinin de Yanıp söndüğünü görüyorum.Ünitenin sıfırlanması veya bakıma ihtiyacı olabilir. Bir aşırı ısınma olayı da olabilir. 1. Yukarıdaki ile aynı. 2. Aşırı ısınma durumunda, lütfen üniteyi fişten çekin, 30 dakika soğumaya bırakın. ve taze bir bakla ve boş bir fincanla tekrar deneyin.
Ünitenin kapağı kilitli ve kilidini açamıyorum.Demleme sırasında bir güç kesintisi veya arızası yaşamış olabilirsiniz. Bu olduğunda, güç kesintisi sırasında kapak otomatik olarak kilitli kalır. Güç devam ettiğinde, yanıp sönen ışık (lar) sönene ve ünitenin bip sesini duyana kadar bekleyin.
Demleme düğmesine bastım ama hiçbir şey olmuyor.Ünitenin fişi susuz çıkarılabilir veya kapağın kilidi açılabilir. Üniteyi takın, su veya kilit kapağı ekleyin ve tekrar deneyin.
Alışılmadık düzeyde basınç, buhar veya gürültü gözlemliyorum.Pod tutucu veya sıçrama koruması tıkanmış olabilir. Ünite taşabilir veya taşmayabilir. Not: Haznede su olduğundan emin olun ve demlemeye devam edin.
Kahvem yeterince sert kırbaçlamıyor.Bu, bölme doğru şekilde konumlandırılmadığında da olabilir. İki yumuşak karışımlı kahve kapsülü kullanın veya daha koyu kavurma kabuğunu deneyin.
Kahvem çok sert.Bu, iki bölme kullandığınızda olabilir. Demleme tercihlerinizi ayarlayın.
Çıkarılabilir bir cihaz parçasını kaybettim / hasar verdim.Yedek parça satın alabilirsiniz.

Dual Brew Kahve Makinesi CM6000 Cafe Select Sorun Giderme 

SorunMuhtemel nedenÇözüm
Kahve makinesi açılmıyor.Ünite takılı değilCihazın çalışan bir prize takılı olduğundan emin olun.
Ünite prize takılı ancak açılmamış.Üniteyi açmak için güç düğmesine basın.
Kahve makinesi sızdırıyor.Su haznesi aşırı doldurulmuş olabilir.Su rezervuarının MAX çizgisinin ötesinde doldurulmadığından emin olun.
Kahve makinesi normalden daha yavaş demleniyor.Kahve makinesinin temizlenmesi gerekiyor.Otomatik Temizleme ile Ölçek Çözme bölümündeki talimatları izleyin.
Demleme sepeti taşıyor.Aşırı miktarda öğütülmüş kahve kullanılmış.Demleme sepetinin taşmasını önlemek için kullanılan kahve miktarını azaltın.
Kahve makinesinin temizlenmesi gerekiyor.Otomatik Temizleme ile Ölçek Çözme bölümündeki talimatları izleyin.
Tek servislik taraftaki 5 seçim ışığı yanıp sönüyor ve ünite demlenmiyor.Su haznesi üniteye güvenli bir şekilde yerleştirilmemiş olabilir.Su haznesini çıkarın ve sıkıca değiştirin.
Otomatik Temizleme ışığı ünite açıkken yanar.Kafe Seçiminizi Otomatik Temizleme zamanı geldi.Otomatik Temizleme Sistemi ile Ölçek Çözme bölümündeki talimatları izleyin.
Kahve makinesi sızdırıyor.Karaf kapağı, karaf üzerine doğru yerleştirilmemiş olabilir.Karaf kapağının karafın üzerine düz olarak yerleştirildiğinden emin olun.
Karaf, karaf plakasına doğru yerleştirilmemiş olabilirSürahiyi karaf plakasına sağlam ve kare şeklinde yerleştirin
Demlenmiş bir fincan kahvede kahve tortusu.Kağıt filtre açılmamış veya demleme sepetine düzgün yerleştirilmiş.Demleme sepetini durulayın ve kağıt filtreyi demleme sepetine yeniden yerleştirin, böylece kenarları sepetin kenarlarına bastırılmış halde kalır.
Kahve tabana sızıyor.Demleme döngüsü sırasında sürahi 20 saniyeden daha uzun süre çıkarıldı.Demleme döngüsü sırasında sürahiyi 20 saniye içinde değiştirdiğinizden emin olun.
Kısmi bir kahve demleme sürahisi.Demleme döngüsü başladığında su haznesi MAX çizgisine kadar doldurulmadı.Tam bir karaf demlemeden önce su haznesinin MAX çizgisine kadar doldurulduğundan emin olun.
Tek servislik taraftaki 5 seçim ışığı, demleme başlamadan önce yanıp söner.20 oz’dan az var. su haznesindeki su.İlave su ekleyin veya öğütülmüş kahve hacminin ayarlandığından emin olun.
Kahve makinesi sızdırıyor.Seyahat kupası kapağı hala seyahat kupasının üzerinde olabilir.Demlemeden önce kapağın seyahat kupasından çıkarıldığından emin olun.
Kahvenin tadı tercih edilenden daha zayıftır.Tek bir Pod kahve demlemek için çok fazla su kullanıldı.Kupanıza 2 kahve kapsülü demleyin. Küçük bir demleme hacmi seçin.
Yeterince öğütülmüş kahve kullanılmamış.Kalıcı filtrede kahve telvesi hacmini artırın.
Kahve tabana sızıyor.Kahve fincanı veya kupa, demleme tamamlanmadan çıkarıldı.Kupanızı çıkarmadan önce demleme tamamlanana ve damlama durana kadar bekleyin.
Tek servislik taraftaki 5 seçim ışığı yanıp sönüyor ve ünite demlenmiyor.20 ons’dan az. rezervuardaki su.Su seviyelerini kontrol edin. Gerekirse rezervuara ek su ekleyin.
Demleme sepeti kapağı düzgün kapatılmamış olabilir.Demleme sepeti kapağını yeniden açın ve ünite kapağını kapatmak için itin.
6 oz. ve 16 oz. seçim ışıkları yanıp sönüyor.Tek servislik filtre sepeti kapağı sıkıca kapatılmamış.Tek kullanımlık filtre sepeti kapağını açın ve sıkıca kapatın.

Temizlik

Her kullanımdan sonra kahve makinenizin temizlenmesi, aşağıdaki talimatları izlemeniz önerilir. Bu ürün, kullanıcı tarafından bakımı yapılabilecek hiçbir parça içermez.

  1. Kahve makinenizin KAPALI olduğundan, fişinin çekildiğinden ve soğumaya bırakıldığından emin olun.
  2. Kahve makinenizin ve sürahi ısıtma tabağınızın dışını yumuşak, nemli bir bezle silin.
  3. Yıkanabilir Demleme Sepetini ve 2’si 1 Arada Öğütücüyü ve Kalıcı Filtre Sepetini çıkarın ve kahve telvesini atın.
  4. Çıkarılabilir Duş Başlığını ve 2’si 1 Arada Öğütücüyü ve Kalıcı Filtre Sepetini ılık sabunlu suda elde yıkayın.
  5. Cam sürahiyi ve Yıkanabilir Demleme Sepetini elle ılık sabunlu suda veya bulaşık makinesinde yıkayın (yalnızca üst raf).
  6. Kapağın içini ve öğütücü tertibatının içini temizlemek için kapağı açın, açık konumda bırakın ve nemli bir bezle silin.

Not: Aşındırıcı temizleyiciler veya bulaşık süngerleri kullanmayın ve kahve makinesinin muhafazasını veya elektrik kablosunu asla suya daldırmayın.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara