Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları çamaşır makinesinin tüm hata kodlarını, arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Beko Çamaşır Makinesi Arıza/Hata Kodu

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları Ekranlı modeller, ekranınızda alfanümerik kombinasyonu gösterir, bunu tabloda bulun ve hatanın nedenini öğrenin. Ekransız modeller belirtilen programı çalıştırmaz ve kontrol paneli üzerine yerleştirilen yanan veya yanıp sönen ışıklara göre sorunu tespit edebilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları Ekran modülüne sahip CMA Beko modellerinde, hatalar H ile başlayan kodlar ve ardından bir numara ile gösterilir. Daha eski elektromekanik modellerde, kodların rolü belirli göstergelerin yanıp sönmesiyle oynanır.

BEKO çamaşır makinesi hataları, kod çözme

Hata kodu Açıklama Sebepler ve çözüm
H1 Sıcaklık sensörü arızalı. Sensör direncini ölçün, oda sıcaklığında yaklaşık 4700 ohm olmalıdır.
H2 TEN arızalı. Isıtıcının fişlerinin direncini kontrol edin, yaklaşık 20-30 Ohm’dur. TEN ve elektronik kontrolörün değiştirilmesi mümkündür.
H3 Aktif ısıtma elemanları sayesinde sürekli ısıtma Sıcaklık sensörü fişi J2’nin direncini ölçün, oda sıcaklığında yaklaşık 4700 ohm olmalıdır. Elektronik kartı değiştirmek mümkündür.
H4 Triyak su besleme vanasının kapanması. Kabloları ve bağlantıları kontrol etmek gerekir.
H5 Su tahliye olmuyor. Sorun drenaj pompası, pompa, drenaj sistemindedir. Tahliye sistemini ve filtreleri, pompa ve pompa performansını inceleyin.
H6 Motor triyak başarısız oldu. Tanılamayı çalıştırın ve yeni bir triyak, modül veya motor takın.
H7 Su seviye sensörünün arızası. Kapının sıkıca kapatıldığından emin olun. Su musluğunu, sensör bağlantılarını, elektronik devre kartını kontrol edin. Arıza durumunda sensörü, elektronik modülü, tahliye vanasını değiştirin

Beko hata kodu sistemi E1’den başlar ve E18’e kadar devam eder.

E1  – bu, cihazda bir NTC (Negatif Sıcaklık Katsayısı) sorununun algılandığı anlamına gelir. Termistör, kablolama veya her ikisiyle ilgili bir sorun olabilir. Termistör esasen değişen sıcaklıklarda elektrik direncini değiştiren bir dirençtir – bu bileşen arızalıysa bu hata kodu tetiklenir.

E2  – ısıtıcıyla ilgili bir sorun, bu hata kodunun görüntülenmesine neden olur ve genellikle ısıtıcıyla ilgili bir sorun olup, bu da suyun düzgün şekilde ısınmamasına neden olur. Kablolamanın kontrol edilmesi gerekecek ve bu en iyi şekilde kalifiye bir mühendise bırakılmalıdır.

E3  – burada, tipik olarak arızalı bir röle nedeniyle sabit bir ısı akışına neden olabilen, ısıtıcıyla ilgili başka bir sorun. Bunu düzeltmek için kontrol panosunun incelenmesi gerekecektir ve genellikle herhangi bir işi yapmak için deneyimli bir onarım teknisyeni gerektirir.

E4  – burada olası herhangi bir sorun, çamaşır makinesinin su dolduramamasından kaynaklanmaktadır. Muhtemel suçlular, kapının güvenli bir şekilde kilitlenmesini önleyen arızalı bir kapı mekanizması, su vanasının kendisi veya çamaşır makinesine giden kablolardır.

E5  – çamaşır makinesi hata kodu E05, bir drenaj arızasını belirtir. Bunun olmasının pompa veya filtredeki tıkanıklıklar, hasarlı besleme hortumları veya kontrol panosuyla ilgili daha karmaşık sorunlar dahil olmak üzere birçok nedeni vardır.

E6  – motorla ilgili sorunlar, yıkama döngüsü sırasında sabit olmayan bir cihazla birlikte bu hata kodunu tetikleyecektir. Çamaşır makinesi döngüleri kaçırabilir veya atlayabilir ve genellikle doğrudan sıkmaya gider. Kablolama veya kontrol panosuyla da ilgili olabilecek arızayı teşhis etmek için bir uzmana ihtiyacınız olacak.

E7  – Cihazın program başlangıcında suyu boşaltması veya hiç başlamaması ile ilgili sorun burada seviye sensörü olabilir. Eğitimli bir teknisyen arızayı hızlı bir şekilde belirleyecektir.

E8  – Beko çamaşır makinesi hata kodu E08, cihazın su doldurmamasına bağlı. Bunun nedeni arızalı bir su vanası, arızalı taşma önleme mekanizması, kablolama sorunları ve diğer birçok olası bileşen arızası olabilir.

E9  – burada kilidin kendisi veya kilidi çalıştıran elektrikli bileşenler olabilecek kapı kilidiyle ilgili sorunlar olabilir. Bunlar kalifiye bir makine mühendisi tarafından kolayca onarılabilir veya değiştirilebilir.

E11  – Beko çamaşır makinesi hata kodu E11, bir motor hatası algılamasına işaret ediyor. Bu parçanın onarılması veya değiştirilmesi daha karmaşıktır ve deneyimli bir teknisyenin müdahalesini gerektirir.

E17  – bu hata kodu, çamaşır makinesinde aşırı miktarda köpük olduğunu algılar; bu, genellikle cihaz deterjanla aşırı yüklendiğinde veya deterjan kalitesi düşük olduğunda meydana gelir. Çamaşır makinesini boşaltmak ve art arda durulama yıkamak bu sorunu çözebilir.

E18  – sıradaki son hata kodu, çamaşır makinesinin sıkmasını da durdurabilecek dengesiz bir çamaşır yükü olduğunu gösterir. Döngüyü durdurmak ve çamaşırları eşit şekilde yeniden yüklemek bu sorunu başarıyla çözebilir.

Hata kodu Arıza Tanımı
C9 Bir sıkma döngüsü sırasında bir dengesizliği belirtir.
F9 Bir sıkma döngüsü sırasında bir dengesizliği belirtir.
E10 Su alma, yeterince su almama veya tahliye ile ilgili sorunları gösterir.
E11 Su alma, yeterince su almama veya tahliye ile ilgili sorunları gösterir.
C1 Su alma, yeterince su almama veya tahliye ile ilgili sorunları gösterir.
E30 Hata, makinenin altındaki veya içindeki sudan kaynaklanır.
C3 Hata, makinenin altındaki veya içindeki sudan kaynaklanır.
E40 Cihaz kapısı / kapağı açık veya düzgün kapatılmamış, cihaz aşırı yüklenmiş, kapı kilidi arızalı.
E41 Cihaz kapısı / kapağı açık veya düzgün kapatılmamış, cihaz aşırı yüklenmiş, kapı kilidi arızalı.
E60 Genellikle makine ile ilgili bir ısınma sorununu ifade eder.
E80 Devir seçicinin yanlış ayarlandığını veya çamaşır makinesinin muhtemelen iki yıkama devri arasında devir seçici ayarlanmış olarak başlatıldığını gösterir.
E90

E91

E92

E93

E94

Elektronik parçalarla ilgili konfigürasyon / iletişim problemlerini gösterir.
EAO Hata mesajı EA0, DPS (Tambur Konum Sensörü) hatasını gösterir.
EA0 Hata mesajı EA0, DPS (Tambur Konum Sensörü) hatasını gösterir.
EB0 Güç kaynağının çok düşük voltajıyla ilgili sorunları gösterebilir.
EBo Güç kaynağının çok düşük voltajıyla ilgili sorunları gösterebilir.
EF0

EFo

EF3

Daha az deterjan kullanın.
EHO  EH0 Güç kaynağında bir sorun olduğunu gösterir.
EH1 Güç kaynağının frekansı aralık dışında.
EH2 Besleme gerilimi çok yüksek.
EH3 Besleme voltajı çok düşük.
E20 Pompalama sorunlarını gösterir. Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor, tambur dönmüyor, tahliye pompasının tıkanması nedeniyle cihaz olağandışı bir ses çıkarıyor.
E21 Pompalama sorunlarını gösterir. Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor, tambur dönmüyor, tahliye pompasının tıkanması nedeniyle cihaz olağandışı bir ses çıkarıyor.
C2 Pompalama sorunlarını gösterir. Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi