Anasayfa » Beyaz Eşya » Beko Buzdolabı Hata Kodları

Beko Buzdolabı Hata Kodları

Beko Buzdolabı Hata Kodları Beko buzdolapları ergonomileri, mükemmel tasarımları ve yüksek yapı kalitesi ile ayırt edilir, bu nedenle alıcılar bu markanın modellerini özel olarak tercih eder. Beko soğutma ünitelerinin mükemmel özelliklerine rağmen, bir arıza durumunda, Beko buzdolapları için belirli hata kodlarını görüntüleyerek kullanıcıyı hasar veya yanlış işlem konusunda bilgilendirirler.

BEKO buzdolapları hataları, kod çözme

Hata kodu Açıklama Sebepler ve çözüm
+2 Soğutma sistemi arızalı. Nedeni, soğutucu akışkan sızıntısı veya kırık sensör kontaklarıdır. Soğutma devresini görsel olarak inceleyin, sızıntıyı gidermek için bir uzman çağırın.
+3 Buz çözme sistemi arızalı. Arıza, sensörlerin yanması veya kablolamanın bütünlüğünün ihlali ile tetiklenir. Kırık bileşenleri onarmak için bir servis teknisyenini arayın.
+4 Sensör sinyal vermiyor. Kontaklar koptu veya devre kesildi. Kısa devre durumunda sensörler yandı. Yanıt vermeyen öğenin kişilerini görüntüleyin. Bunları yeniden sıkın veya sensörü değiştirin.
+5 BEKO buzdolabının NTC’sinde kısa devre. Termistörün koruyucu kabuğunun ihlali nedeniyle çalışmıyor. Devreyi ve termistörün durumunu teşhis etmek için servis sihirbazını arayın.
+6 Düğme ateşlendi. Kırılmaya anahtar aşınması veya aşırı kir neden olur. Düğme panelini temizleyin, alkolle silin. Sorun devam ederse, teknisyeni arayın.
+7 Kompresör arızalandı. Motor çalışmaya devam ederse, filtreler kirlenmiştir veya freon sızmıştır. Kompresör, filtre ve kapiler sistemi görsel olarak inceleyin. Soğutucu kaçaklarını kontrol edin.
+12 Anahtar arızası. Modül ile sensör arasında temas yok. Bu durumda, arızayı ortadan kaldırmak için derhal servis merkezinin bir çalışanını aramanızı öneririz.
E0 BEKO buzdolabındaki FRZ sensörü arızalı. Bir arıza nedeniyle kompresör durmadan çalışır. Teşhis ve onarım çalışmaları için servisle iletişime geçin.
E1 NTC (evaporatör anahtarı) çalışmıyor. Servis merkezinde, uzmanlar çalışmayan elemanları teşhis edecek, kontakları kontrol edecek ve sensörden modüle giden devreyi çalacak.
E3 Hava sensörü termistörü arızalı. NTC sensörleriyle yapılan tüm onarım çalışmaları yalnızca bir servis merkezinde gerçekleştirilir. Ekipmanı güç kaynağından ayırın ve ustayı arayın.
E4 Borulu elektrikli ısıtıcının buzunu çözme arızalı. Ekranda bu kod görüntüleniyorsa ekipmanı sulu kapatınız, varsa ürünleri çıkarınız ve servis merkezi ile iletişime geçiniz.
E5 Soğutucu bölmesinin hava damperi arızalı. Arızayı kendi başınıza ortadan kaldırmak imkansızdır. Teşhis ve onarım için servis ve onarım servisine başvurmanız gerekir.
E6 No-Frost sistemli BEKO buzdolabı modellerinde soğutucu arızalandı. Arıza, servis merkezinde giderilebilir. Gelmeden önce sihirbazın yardımını isteyin, cihazı ürünlerden çıkarın ve çıkarın.
E7 Dahili sensörler çalışmıyor. Arızalı bileşenlerin arızası servis bölümünde teşhis edilir. Arızalı bileşenleri değiştirmek için teknisyenleri arayın.
E8 Solenoid dahili sensörü arızalı. Bileşenleri kendi başımıza değiştirmenizi önermiyoruz. Cihazı şebekeden çekin, boşaltın ve bir onarım teknisyeni çağırın.
E9 BEKO buzdolabının solenoid yay sensörü arızalandı. Cihazın elektrik bağlantısını kesebilir ve sensörleri değiştirmek için onarım ve servis ekibini arayabilirsiniz.
Hata Kodu Hata Açıklaması
Yanıp +2 Soğutmayla ilgili sorunlar var.
Yanıp Sönen +3 Isıtma elemanı arızalı.
Yanıp +4 Sensörle temas yok.
Yanıp +5 Sensör kısa devre yaptı.
Yanıp +6 Kontrol panelindeki anahtar etkinleştirildi.
Yanıp Sönen +7 Kompresörle ilgili bir sorun var.
Yanıp -12 Elektrik düğmesi çalışmıyor.
Hata Kodu Hata Açıklama
E0 kodu Arızalı FRZ sensörü (hava sensörü) nedeniyle kompresör kesintisiz çalışıyor.
E1 kodu Evaporatör sensörü (NTC) sorunları.
E3 kodu Arızalı hava sensörü (NTC).
E4 kodu Buz çözme ısıtma elemanı çalışmıyor.
E5 kodu Buzdolabı bölmesinin hava damperi iyi çalışmıyor.
E6 kodu Fan kararsız veya No-Frost sistemli modellerde hiç çalışmıyor.
E7 kodu Dahili sensörlerden biriyle ilgili sorunlar.
E8 kodu Dahili solenoid sensörü bozuk.
E9 kodu Bozuk harici solenoid sensörü.
Hata Kodları Çözüm
2 Soğutma hatası. Soğutucu sızıntısı, kompresör arızası, buzdolabında fan arızası, sensörün yanlış çalışması, uzun kapı süresi açık.
3 Isıtıcı hatası. Isıtıcılar çalışmıyor veya tam kapasitede çalışmıyor, buzdolabı sensörünün onarılması gerekiyor.
4 Sensör devresi açık. Sensörlerden biri yerine takılmamış, tellerde bir kusur, konektörlerde kötü bir temas.
5 Sensör kısa devresi. Sensör arızası, 3 sıcaklık sensöründen birini kontrol panosuna bağlayan tellerin arızası, konektörlerde zayıf temas.
6 Düğmeye basıldı. Hatalı düğmeler, kirli düğmeler.
7 Kompresör arızası. Kompresör çalışmıyor, soğutucu akışkan sızıyor, sirkülasyon sisteminin tıkanması.
12 Anahtar devresi hatası. Anahtar üzerinde, kabloları kontrol panosuna veya anahtara bağlayan yerlerde kötü temas, tellerin yüksek direnci.

Herhangi bir hata meydana gelirse, yardım için her zaman ustalarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !