• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Arçelik Klima Hata Kodları Klimanız kullanım sırasında beklemediğiniz davranışlar sergileyebilir ve doğru şekilde çalışmayabilir. Bu duruma teşhis koymak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Arçelik Klima Hata/Arıza Kodu

Arçelik Klima CH hatası veriyor

Klimanın şalterini kapatın. 3 dakika sonra şalteri açtığınızda (kaldırdığınızda) hata kodu kaybolacaktır.

Arçelik Klima ekranında F1, F2, F3, F4 ve F5 kodları görünüyorsa

Arçelik Klima Hata Kodları Klimanızın modeli 18321 (Arçelik) ya da 31821 ise; 2017 Nisan ayında üretilmiş olan modellerde fan hızını değiştirdiğinizde klimanın ekranında hangi fan seviyesinde olduğunuzu göstermek amacıyla F1 den F5’e kadar kademe bilgisi görülür. Bu bir arıza değildir ve normaldir.

Klimanın iç ünitesinin alt kısmında yer alan gri etiket-barkoda bakarak ürün modeline ulaşabilirsiniz.

Klimanın ekranında CO yazıyorsa

Klimayı uzaktan kumandanın açma/kapama düğmesinden açın. Kumanda üzerinden “AUTO CLEAN (akıllı temizleme)” tuşuna basıldığında, ürün kapatıldıktan sonra ekranda ”CO” yazısı çıkar. 30 dakika boyunca klimanın iç ünitesindeki yatay kanat kapanarak çalışır ve devreden otomatik olarak çıkar. 30 dakika beklemeden tekrar aynı tuşa basarak da bu özelliği kapatabilirsiniz.

Klimanın üzerindeki kırmızı ışık yanıyor/yanıp sönüyor

Klimanız kullanım sırasında beklemediğiniz davranışlar sergileyebilir ve doğru şekilde çalışmayabilir. Bu duruma teşhis koymak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Klima üzerinde yanan ışığın altında, damla üzerinde kar simgesi mi görüyorsunuz yoksa mavi, kırmızı ışıklar mı yanıp sönüyor veya CH hata kodu mu var?

Klima üzerinde yanan ışığın altında, damla üzerinde kar simgesi varsa; dış ortam sıcaklığı 0 C dereceye yaklaştığında dışardaki klimanızda buzlanma oluşur. Klima buzu eritmek için kesintili çalışır ve içerdeki klimanızın göstergesinde bu sinyali verir. Yaklaşık 30 dakika bekleyin sonra düzelecektir.
Arçelik 7300 HatalarıArıza Sebebi
ch0Ortam sıcaklık sensörü kısa/açık devre
ch1Evep boru sıcaklık sensörü açık/kısa devre
ch2Görüntü panel tuşları bozuk/kısa devre
ch4Tahliye havası sensörü kısa/açık devre
Arçelik 4410 UK Hata KodlarıArıza Sebebi
0Oda sensörü açık devre
5Oda sensörü kısa devre
0Defrost sensörü açık devre
5Defrost sensörü kısa devre
0.0Oda + defrost sensörü açık devre
0.5Oda + defrost sensörü kısa devre
5.0Oda sensörü kısa defrost sensörü açık devre
5.5Oda + defrost sensörü kısa devre
İç ortam 30 dereceden yüksek
olYüksek basınç

(İç Ünite – Çalışma ledinin yanıp sönme sayılarına göre)

Arçelik 4040 / 4040S Hata KodlarıArıza Sebebi
1 Kezİç ünite sensörü
2 Kez1 ile aynı
4 KezDış ünite olp açık devre
5 Keziletişim hatası
6 KezDc zayıflama hatası
7 KezAşırı akım yüklenmesi

(Dış Ünite – Kart grubundaki led1 in yanıp sönme sayısına göre)

Arçelik 4040 / 4040S Hata KodlarıArıza Sebebi
2 Kezİç ünite sensörü
4 KezDış ünite olp si açık devre
5 Keziletişim hatası
6 KezDc zayıflama hatası
7 KezAşırı akım yuklenmesi
10 KezKompresör sensörü açık/kısa devre
Hata KodlarıArıza Sebebi
CH 01Oda sensörü
CH 02Giriş boru sensörü
CH 03Haberleşme (iç –kablolu kumanda arası)
CH 04Drenaj pompası /su seviye siviçi
CH 05Haberleşme (İç –dış arası)
CH 06Cikis boru sensörü
CH 07Farklı işletim modu
CH 09Emprom arızası
CH 10Fan motoru arızası
CH 21IPM arızası (komprosörde aşırı akım)
CH 22CT 2 (aşırı akım)
CH 23-DCKapasitörde düşük voltaj
CH 24Düşük / yüksek basınc
CH 25AC Düşük / AC Yüksek voltaj
CH 26DC Komprösör arızası
CH 27PSC Arızası
CH 28DC Kapasitörde yüksek voltaj
CH 32Basma boru sıcaklığı yüksek (INV kompresör)
CH 33Basma boru sıcaklığı yüksek (sabit kompresör)
CH 40CT devresi
CH 41-DBoru sensörü (açık kısa)
CH 44Ortam sensörü (açık kısa)
CH 45Kond. Boru senserü (açık kısa)
CH 46Emiş boru sensörü (açık kısa)
CH 47-DBoru sensörü sabit (açık kısa)
CH 51Aşırı kapasite
CH 53Haberleşme arızası(iç dış arızası)
CH 60EEPROM arızası
CH 61Kond. boru sıcaklığı yüksek
CH 62Soğutucu devre sıcaklığı yüksek

Kod

Tepki
00Yalnızca 1, 2 veya 3 haneli arıza kodu numarasını kısa mesajla yazın. Yani İç ünitenizde veya R/Kontrolörünüzde CH07 hata kodunu görürseniz, metin mesajınıza yalnızca 7 veya 07 yazın.
01İç ünite dönüş havası sensörü hatası. Sensörü PCB’den ayırın ve direnci ölçün. Sensör değiştirilmezse 30C’de 8 kOhm ve 20C’de 13 kOhm
1İç ünite dönüş havası sensörü hatası. Sensörü PCB’den ayırın ve direnci ölçün. Sensör değiştirilmezse 30C’de 8 kOhm ve 20C’de 13 kOhm
02İç Boru Sensörü veya Dış Mekan Sensör Takma hatası, Açık veya Kısa. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. Hava sensörü = 25C’de 10 kOhm, Boru sensörü = 25C’de 5 kOhm. Değilse sensörü değiştirin.
2İç Boru Sensörü veya Dış Mekan Sensör Takma hatası, Açık veya Kısa. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. Hava sensörü = 25C’de 10 kOhm, Boru sensörü = 25C’de 5 kOhm. Değilse sensörü değiştirin.
03Uzaktan kumanda iletişim hatası veriyor. Kablolamayı doğru kontrol edin, öyleyse RC’deki dipswitch’i kontrol edin. 1 birim için Sg veya grup için Gr olarak ayarlayın ve ardından gücü sıfırlayın
3Uzaktan kumanda iletişim hatası veriyor. Kablolamayı doğru kontrol edin, öyleyse RC’deki dipswitch’i kontrol edin. 1 birim için Sg veya grup için Gr olarak ayarlayın ve ardından gücü sıfırlayın
04RAC Ürünü = Soğutucu Sensör Hatası, Açık/Kısa Cct veya 95C’nin üzerinde. Ticari Ürün = Yoğuşma pompası şamandıra anahtarı yükseldi. Drenaj tavasının boş olup olmadığını kontrol edin, pompanın iyi çalıştığını kontrol edin. Pompa yoksa, CN Float soketine mavi jumper fişi takılı olup olmadığını kontrol edin.
4RAC Ürünü = Soğutucu Sensör Hatası, Açık/Kısa Cct veya 95C’nin üzerinde. Ticari Ürün = Yoğuşma pompası şamandıra anahtarı yükseldi. Drenaj tavasının boş olup olmadığını kontrol edin, pompanın iyi çalıştığını kontrol edin. Pompa yoksa, CN Float soketine mavi jumper fişi takılı olup olmadığını kontrol edin.
05İletişim Hatası, kablolamanızı kontrol edin, harici pompaları çıkarın. Bölünmüş/Çoklu – N terminalinden 3 = 0 – 65 Vdc, Multi V – 4 Vdc terminal 3 ve 4’e kadar voltajı kontrol edin
5İletişim Hatası, kablolamanızı kontrol edin, harici pompaları çıkarın. Bölünmüş/Çoklu – N terminalinden 3 = 0 – 65 Vdc, Multi V – 4 Vdc terminal 3 ve 4’e kadar voltajı kontrol edin
06İç ünite bobin sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10C’de 10 kOhm ve 30C’de 4 kOhm. sensörü değiştirmezseniz. Böl = metin 21
6İç ünite bobin sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10C’de 10 kOhm ve 30C’de 4 kOhm. sensörü değiştirmezseniz. Böl = metin 21
07Çoklu Bölmeler ve Çoklu V = iç ünite, ana iç üniteden farklı bir modda çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Temizlemek için TÜM iç üniteleri soğutmaya veya TÜMÜ ısıtmaya ayarlayın. Bölmeler = Kompresör Aşırı Akımı (CT2), ayrıca bkz. Kod 06.
7Çoklu Bölmeler ve Çoklu V = iç ünite, ana iç üniteden farklı bir modda çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Temizlemek için TÜM iç üniteleri soğutmaya veya TÜMÜ ısıtmaya ayarlayın. Bölmeler = Kompresör Aşırı Akımı (CT2), ayrıca bkz. Kod 06.
RAC İç ünite BLDC Fan sorunu. Bu, İç mekan fanının kilitlenmesinden kaynaklanır. Fan motorunun doğru şekilde takıldığını, Elektriksel ve Mekanik olarak sağlam olduğunu kontrol edin.
08Fan motorunun serbestçe döndüğünü kontrol edin, fan motoruna sağlanan AC Voltajını kontrol edin, bu düşük hızda 120 V ac’den yüksek hızda 170 V AC’ye kadar değişecektir. Eğer hayırsa
Voltaj var PCB arızalı, Voltaj varsa fan motoru Arızalı olacaktır.
RAC İç ünite BLDC Fan sorunu. Bu, İç mekan fanının kilitlenmesinden kaynaklanır. Fan motorunun doğru şekilde takıldığını, Elektriksel ve Mekanik olarak sağlam olduğunu kontrol edin.
8Fan motorunun serbestçe döndüğünü kontrol edin, fan motoruna sağlanan AC Voltajını kontrol edin, bu düşük hızda 120 V ac’den yüksek hızda 170 V AC’ye kadar değişecektir. Eğer hayırsa
Voltaj var PCB arızalı, Voltaj varsa fan motoru Arızalı olacaktır.
09Split = Dış ünite fan sorunu. Dış fan motorunun takılı olduğunu, Elektriksel ve Mekanik olarak sağlam olduğunu kontrol edin, motoru değiştirmiyorsa, aksi takdirde PCB’yi değiştirin. Çoklu V = İç ünite EEPROM hatası – İç ünite PCB’sini değiştirin ve ardından Otomatik adresleme yaptığınızdan ve merkezi kontrol adresini girdiğinizden emin olun.
9Split = Dış ünite fan sorunu. Dış fan motorunun takılı olduğunu, Elektriksel ve Mekanik olarak sağlam olduğunu kontrol edin, motoru değiştirmiyorsa, aksi takdirde PCB’yi değiştirin. Çoklu V = İç ünite EEPROM hatası – İç ünite PCB’sini değiştirin ve ardından Otomatik adresleme yaptığınızdan ve merkezi kontrol adresini girdiğinizden emin olun.
10RAC Ürünü: Kompresör deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm, 30C’de 168 kOhm. Çoklu Fdx ve Çoklu V metin 8
11Multi V iç ünite, bir dış üniteye bağlı değil. İletişim kablolarının doğru olduğunu kontrol edin ve başlatma işleminin doğru şekilde gerçekleştirildiğini kontrol edin
12RAC Ürünü = EEPROM Toplam Kontrol Hatası, yardım için 60 numaralı metin.
13RAC Ürünü = PSC (Reaktör) Hatası, yardım için metin 27.
14RAC Ürünü = Kompresör Faz Akım Hatası
15böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
16böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
17böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
18böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
19böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
20böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
21İnverter kompresör çalışma akımı yüksek. Kompresör sargılarının tümünün 1 ila 4 Ohm’a eşit olduğunu kontrol edin, Minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını kontrol edin
22İnverter kompresör çalışma akımı yüksek. Kompresör sargılarının tümünün 1 ila 4 Ohm’a eşit olduğunu kontrol edin. Minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını kontrol edin
23Evirici dc voltajı düşük. 1Ph için 300 Vdc ve 3Ph için 600 Vdc kapasitörlerin dc voltajını kontrol edin. Tamam ise dış invertör PCB’yi değiştirin
24Bölmeler ve Çoklu Bölmeler = Yüksek veya düşük basınç hatası. 1 barda düşük 35 barda yüksek kontrol basınçları. Çoklu V = Yüksek basınç hatası.
25Dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olduğunu kontrol edin (1ph ?220 Vac ±%10 veya 3ph ?380 Vac ±%10). TAMAM ise, sigortaları kontrol edin, sigortalar TAMAM ise dış ana PCB’yi değiştirin
26İnverter kompresörü ele geçirildi. Kompresör sargılarının 1 ila 4 Ohm arasındaki tüm eşit direnci kontrol edin, minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını ve İnverter çıkışlarını kontrol edin
27İnvertör akımı düzensizliği. İnverter PCB’sini kontrol edin, reaktör bağlantılarını kontrol edin ve direnci 1 ohm’dan az.
28Evirici dc voltajı çok yüksek. 1Ph için 300 Vdc ve 3Ph için 600 Vdc kapasitörlerin dc voltajını kontrol edin. Tamam ise dış invertör PCB’yi değiştirin
29böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
30böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
31böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
32İnverter kompresör tahliye sıcaklığı çok yüksek. 105 °C’nin üzerindeyse, soğutucu şarjını kontrol edin
33Standart kompresör tahliye sıcaklığında aşırı artış. 105 °C’nin üzerindeyse soğutucu şarjını kontrol edin
34HP sensöründe 35 barın üzerinde aşırı yüksek basınç artışı. Basınçları kontrol edin, bobinleri ve filtreleri kontrol edin, sistem borularında OFN’yi kontrol edin
35LP sensöründe 1 Bar’ın altında aşırı düşük basınç düşüşü. Basınçları kontrol edin ve servis valflerinin açık olduğunu kontrol edin
36böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
37böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
38böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
39böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
40İnverter ac akımı anormal. Kompresör sargılarının 1 ila 4 Ohm arasındaki tüm eşit dirençlerini kontrol edin, minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını ve invertör çıkışlarını kontrol edin
41İnverter kompresör deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168 kOhm.
42Düşük basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 4 bar – 5 Vdc = 32 bar
43Yüksek basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 8 bar’dan 2,5 Vdc’ye kadar = 37 bar
44Dış ünite hava sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 30C’de 8 kOhm ve 20C’de 13 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
45Dış ünite bobin sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
46Dış ünite emme sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
47Kompresör deşarj sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
48Split/Multi Split = Dış ünite deşarjı ve hava sensörünün ikisi de takılı değil. Çoklu V = Dış ünite bobin sensörü. Teşhis için metin 45
49Dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olduğunu kontrol edin (1ph ?220 Vac ±%10 veya 3ph ?380 Vac ±%10). TAMAM ise sigortaları kontrol edin, sigortalar TAMAM ise dış ana PCB’yi değiştirin
50böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
51Birim uyuşmazlığı. Birimlerin model numarasının maksimumu aşmadığını kontrol edin. Çoklu V – ayrıca Alt dış ünite dip anahtarı ayarlarını kontrol edin
52İnverter PCB ile ana dış ünite PCB arasında iletişim hatası. Kablo sigortalarını ve LED’leri kontrol edin. Tamam ise, invertör veya ana PCB arızalı
53İç üniteden dış üniteye iletişim hatası. Kablolamanızı kontrol edin. Bölünmüş ve Çoklu – terminal N’den 3 = 0 – 65 Vdc’ye voltajı kontrol edin, Çoklu V – 4 Vdc terminal 3 ve 4
54Ters veya açık faz. Tüm 3 fazın mevcut ve doğru olduğunu kontrol edin. Her üç fazda da doğru voltaj görünüyorsa, arızayı gidermek için herhangi ikisini değiştirin.
55böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
56böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
57Dış ana PCB ve invertör PCB arasında iletişim hatası. Kablo sigortalarını ve LED’lerin yandığını kontrol edin. Tamam ise, invertör veya ana PCB arızalı
58böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
59böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
60Dış ünite PCB EEPROM arızası, EEPROM’u çıkarmayı ve çıkarılabilirse (olası kontak hatası) yeniden takmayı deneyin, aksi takdirde EEPROM çıkarılabilir değilse PCB’yi değiştirin.
6165 °C’nin üzerinde kondenser bobini. Bobin ve filtrelerin temiz ve pislik içermediğini ve hava akışının iyi olduğunu kontrol edin. Yoğuşmayan maddeler için sistem basınçlarını kontrol edin
62İnverter 85 °C’nin üzerinde. Soğutucudaki hava akışını kontrol edin, invertörü soğutucuya sıkı sıkıya kontrol edin termal macun kullanın. Çoklu V – inverter soğutma fanını kontrol edin
63Multi F(DX) – “İletişim Borusu Sensör Sıcaklığı Düşük” (Hata Kodu 61’in tersi). Sıcaklık/Direnç okumasını kontrol edin ve hatalı olduğu tespit edilirse sensörü değiştirin. Sensör tamamsa, düşük sıcaklığın nedenini kontrol edin ve düzeltin.
64böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
65Dış ünite inverter kanat sıcaklık sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 30°C’de 8 kOhm ve 20°C’de 13 kOhm
67Dış Fan Motoru ele geçirildi veya dönüş algılama devresi arızası. Motorda mekanik ve/veya elektrik arızası olup olmadığını kontrol edin, uygunsa pcb’yi değiştirin.
100Aşırı tahliye sıcaklığı artışı 105 °C Alt kondenser 1 standart kompresör. Soğutucuyu kontrol edin
101Aşırı tahliye sıcaklığı artışı 105 °C Alt kondenser 1 standart kompresör. Soğutucuyu kontrol edin
102Aşırı tahliye sıcaklığı artışı 105°C Alt kondenser 2 standart kompresör. Soğutucuyu kontrol edin
103Aşırı tahliye sıcaklığı artışı 105°C Alt kondenser 2 standart kompresör. Soğutucuyu kontrol edin
104Ana ve Alt dış üniteler arasında iletişim hatası. İletişim kablolarını ve tüm dış ünitelere giden gücü kontrol edin
105Dış ana PCB ve fan PCB arasında iletişim hatası. Fiş bağlantılarını ve LED’leri kontrol edin. TAMAM ise, ana veya fan PCB’sini değiştirin
106Dış ünite fan motoru yüksek akım. Fanların serbestçe döndüğünü ve doğru bağlandığını kontrol edin
107Fan PCB’sine dış ünite düşük voltaj. 300 Vdc beslemesini kontrol edin, sigortaları ve fiş bağlantılarını kontrol edin. TAMAM ise, fan PCB’sini değiştirin
108Dış ana PCB ile fan PCB arasında iletişim hatası. Fiş bağlantılarını ve LED’leri kontrol edin. Tamamsa, ana veya fan PCB’sini değiştirin
109Alt 1 aşırı yüksek basınç artışı. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
110Alt 1 ters veya açık faz. Tüm 3 fazın mevcut ve doğru olduğunu kontrol edin. Her üç fazda da doğru voltaj görünüyorsa, arızayı gidermek için herhangi ikisini değiştirin.
111Ana ve Alt dış üniteler arasında iletişim hatası. İletişim kablolarını ve tüm dış ünitelere giden gücü kontrol edin
113Ana dış ünite sıvı borusu sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
114Ana dış ünite Subcool giriş sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
115Ana dış ünite Aşırı soğutma çıkış sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
116Alt 1 yüksek basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 8 bar’dan 2,5 Vdc’ye kadar = 37 bar
117Alt 1 düşük basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 4 bar – 5 Vdc = 32 bar
118Alt 1 dış ünite hava sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 30°C’de 8 kOhm ve 20°C’de 13 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
120Alt 1 dış ünite emme sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. sensörü değiştirmezse
121Alt 1 kompresör 1 deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168 kOhm. sensörü değiştirmezse
122Alt 1 kompresör 2 deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168 kOhm. sensörü değiştirmezse
123Alt 1 dış ünite bobin sensörü A hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
124Alt 1 dış ünite bobin sensörü B hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
125Alt 1 dış ünite sıvı borusu sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
126Alt 1 dış ünite Alt soğutma giriş sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
127Alt 1 dış ünite Alt soğutma çıkış sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
128Alt 2 yüksek basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 8 bar’dan 2,5 Vdc’ye kadar = 37 bar
129Alt 2 düşük basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 4 bar – 5 Vdc = 32 bar
130Alt 2 dış ünite hava sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 30°C’de 8 kOhm ve 20°C’de 13 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
132Alt 2 dış ünite emme sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm.sensörü değiştirmezseniz
133Alt 2 kompresör 1 deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168kOhm. sensörü değiştirmezse
134Alt 2 kompresör 2 deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168kOhm. sensörü değiştirmezseniz
135Alt 2 dış ünite bobin sensörü A hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
136Alt 2 dış ünite bobin sensörü B hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
137Alt 2 dış ünite sıvı borusu sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
138Sub 2 dış ünite Subcool giriş sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
139Alt 2 dış ünite Alt soğutma çıkış sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
140Alt 2 aşırı yüksek basınç artışı. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
141Alt 2 ters veya açık faz. Tüm 3 fazın mevcut ve doğru olduğunu kontrol edin. Her üç fazda da doğru voltaj görünüyorsa, arızayı gidermek için herhangi ikisini değiştirin.
142Ana ve Alt dış üniteler arasında iletişim hatası. İletişim kablolarını ve tüm dış ünitelere giden gücü kontrol edin
143Alt 1 aşırı yüksek basınç artışı. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
144Alt 1 aşırı düşük basınç düşüşü. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
145Alt 2 aşırı yüksek basınç artışı. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
146Alt 2 aşırı düşük basınç düşüşü. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
147Alt 1 dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olduğunu kontrol edin (1ph 220 Vac ±%10 veya 3ph 380 Vac ±%10). sigortaları kontrol edin, sigortalar OK ise dış ana PCB’yi değiştirin
148Alt 1 dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olup olmadığını kontrol edin (1ph 220 Vac ±%10 veya 3ph 380 Vac ±%10). sigortaları kontrol edin, sigortalar uygunsa dış ana PCB’yi değiştirin
149Alt 2, dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olup olmadığını kontrol edin (1ph 220 Vac ±%10 veya 3ph 380 Vac ±%10). sigortaları kontrol edin, sigortalar uygunsa dış ana PCB’yi değiştirin
150Alt 2, dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olup olmadığını kontrol edin (1ph 220 Vac ±%10 veya 3ph 380 Vac ±%10). sigortaları kontrol edin, sigortalar uygunsa dış ana PCB’yi değiştirin
151Arızalı 4 yollu vana. Solenoid bobini ve PCB’den çıkışı kontrol edin. TAMAM ise, mekanik arıza.
152Aşırı tahliye sıcaklığı artışı 105°C Alt kondenser 2 standart kompresör. Soğutucuyu kontrol edin
153Aşırı tahliye sıcaklığı artışı 105°C Alt kondenser 2 standart kompresör. Soğutucuyu kontrol edin
154Alt 3 aşırı yüksek basınç artışı. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
155Alt 3 ters veya açık faz. Tüm 3 fazın mevcut ve doğru olduğunu kontrol edin. Her üç fazda da doğru voltaj görünüyorsa, arızayı gidermek için herhangi ikisini değiştirin.
156Ana ve Alt dış üniteler arasında iletişim hatası. İletişim kablolarını ve tüm dış ünitelere giden gücü kontrol edin
157Alt 3 yüksek basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 8 bar’dan 2,5 Vdc’ye kadar = 37 bar
158Alt 3 düşük basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 4 bar – 5 Vdc = 32 bar
159Alt 3 dış ünite hava sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 30°C’de 8 kOhm ve 20°C’de 13 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
161Alt 3 dış ünite emme sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. sensörü değiştirmezse
162Alt 3 kompresör 1 deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168 kOhm. sensörü değiştirmezse
163Alt 3 kompresör 2 deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168 kOhm. sensörü değiştirmezseniz
164Alt 3 dış ünite bobin sensörü A hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
165Alt 3 dış ünite bobin sensörü B hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
166Alt 3 dış ünite sıvı borusu sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
167Sub 3 dış ünite Subcool giriş sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
168Alt 3 dış ünite Alt soğutma çıkış sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm
169Alt 3 aşırı yüksek basınç artışı. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
170Alt 3 aşırı düşük basınç düşüşü. Basınçları kontrol edin, yoğunlaşmayan maddeleri kontrol edin, ısı eşanjörü bobininde kalıntı olup olmadığını kontrol edin
171Alt 3, dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olup olmadığını kontrol edin (1ph 220 Vac ±%10 veya 3ph 380 Vac ±%10). sigortaları kontrol edin, sigortalar uygunsa dış ana PCB’yi değiştirin
172Alt 3, dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olup olmadığını kontrol edin (1ph 220 Vac ±%10 veya 3ph 380 Vac ±%10). sigortaları kontrol edin, sigortalar uygunsa dış ana PCB’yi değiştirin
173Ana dış ünite standart kompresörü çalışmıyor. Ana PCB’den çıkışı kontrol edin, kontaktörü kontrol edin ve kablo bağlantılarını kontrol edin. TAMAM ise kompresör arızalı
174Alt 1 standart kompresör 1 çalışmıyor. Ana PCB’den çıkışı kontrol edin, kontaktörü kontrol edin ve kablo bağlantılarını kontrol edin. TAMAM ise kompresör arızalı
175Alt 1 standart kompresör 2 çalışmıyor. Ana PCB’den çıkışı kontrol edin, kontaktörü kontrol edin ve kablo bağlantılarını kontrol edin. TAMAM ise kompresör arızalı
176Alt 2 standart kompresör 1 çalışmıyor. Ana PCB’den çıkışı kontrol edin, kontaktörü kontrol edin ve kablo bağlantılarını kontrol edin. TAMAM ise kompresör arızalı
177Alt 2 standart kompresör 2 çalışmıyor. Ana PCB’den çıkışı kontrol edin, kontaktörü kontrol edin ve kablo bağlantılarını kontrol edin. TAMAM ise kompresör arızalı
204Dış Ünite ile İK Kutusu No1 Arasında İletişim Hatası. 1. İK ünitesi güç kaynağı ve iletim bağlantısında hatalı bağlantı 2. İK ünitesinin yanlış ayarı Döner anahtar ve Dip anahtarı 3. Arızalı İK ünitesi PCB
208Dış Ünite ile İK Kutusu No2 Arasında İletişim Hatası. 1. İK ünitesi güç kaynağı ve iletim bağlantısında hatalı bağlantı 2. İK ünitesinin yanlış ayarı Döner anahtar ve Dip anahtarı 3. Arızalı İK ünitesi PCB
212Dış Ünite ile İK Kutusu No3 Arasında İletişim Hatası. 1. İK ünitesi güç kaynağı ve iletim bağlantısında hatalı bağlantı 2. İK ünitesinin yanlış ayarı Döner anahtar ve Dip anahtarı 3. Arızalı İK ünitesi PCB
240Merkezi kontrolör kablolama hatası. Denetleyici ile CNU ve IP adresleri arasındakiler dahil tüm iletişim kablolarını kontrol edin. TAMAM ise olası kusurlu CNU
241Merkezi kontrolör veri gönderme hatası. Arızalı CNU veya Merkezi denetleyici başlatma hatası
242Merkezi kontrolör veri alma hatası. Arızalı CNU veya Merkezi denetleyici başlatma hatası
243Merkezi kontrolör. İletişim kablosu çok uzun veya harici elektrik gürültüsü alıyor. TAMAM ise, kontrolörlerin uyumsuzluğu veya kusurlu CNU
244Merkezi kontrolör veri alma zaman aşımı. Arızalı CNU veya Merkezi denetleyici başlatma hatası
245Merkezi kontrolör veri gönderme zaman aşımı. Arızalı CNU veya Merkezi denetleyici başlatma hatası
246Merkezi kontrolör veri alma zaman aşımı. Arızalı CNU veya Merkezi denetleyici başlatma hatası
250Merkezi kontrolör veri alma hatası. Harici elektrik gürültüsünü alan iletişim kablosu veya arızalı CNU
251Merkezi kontrolör veri almıyor. Harici elektrik gürültüsünü alan iletişim kablosu veya arızalı CNU
252Merkezi kontrolör yanlış adres hatası. Adreslerin eşleştiğini kontrol edin, Tamam, kablo harici elektrik gürültüsünü alıyorsa veya arızalı CNU ise
253Merkezi Kontrol Ünitesi Bağlantı Kesme Hatası, Klimadan yanıt yok. Kablolamayı kontrol edin, Tamam ise kablo harici elektriksel gürültüyü, arızalı CNU’yu veya Arabirimi algılıyorsa.
C1İç ünite dönüş havası sensörü hatası, Açık veya Kısa. Sensörü PCB’den ayırın ve direnci ölçün. Sensör değiştirilmezse 30C’de 8 kOhm ve 20C’de 13 kOhm
C2İç Boru Sensörü veya Dış Mekan Sensör Takma hatası, Açık veya Kısa. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. Hava sensörü = 25C’de 10 kOhm, Boru sensörü = 25C’de 5 kOhm. Değilse sensörü değiştirin.
C4RAC Ürünü = Soğutucu Sensör Hatası, Açık/Kısa Cct veya 95C’nin üzerinde. Ticari Ürün = Yoğuşma pompası şamandıra anahtarı yükseldi. Drenaj tavasının boş olup olmadığını kontrol edin, pompanın iyi çalıştığını kontrol edin. Pompa yoksa, CN Float soketine mavi jumper fişi takılı olup olmadığını kontrol edin.
C5İletişim Hatası, kablolamanızı kontrol edin, harici pompaları çıkarın. Bölünmüş/Çoklu – N terminalinden 3 = 0 – 65 Vdc, Multi V – 4 Vdc terminal 3 ve 4’e kadar voltajı kontrol edin
C6İnverter kompresör çalışma akımı yüksek. Kompresör sargılarının tümünün 1 ila 4 Ohm’a eşit olduğunu kontrol edin, Minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını kontrol edin
C7Bölmeler = Kompresör Aşırı Akımı (CT2), ayrıca bkz. Kod 06.
RAC İç ünite BLDC Fan sorunu. Bu, İç mekan fanının kilitlenmesinden kaynaklanır. Fan motorunun doğru şekilde takıldığını, Elektriksel ve Mekanik olarak sağlam olduğunu kontrol edin.
C8Fan motorunun serbestçe döndüğünü kontrol edin, fan motoruna sağlanan AC Voltajını kontrol edin, bu düşük hızda 120 V ac’den yüksek hızda 170 V AC’ye kadar değişecektir. Eğer hayırsa
Voltaj var PCB arızalı, Voltaj varsa fan motoru Arızalı olacaktır.
C9Dış ünite fan sorunu. Dış fan motorunun takılı olduğunu, Elektriksel ve Mekanik olarak sağlam olduğunu kontrol edin, motoru değiştirmiyorsa, aksi takdirde PCB’yi değiştirin.
CAKompresör deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm, 30C’de 168 kOhm.
CCRAC Ürünü = EEPROM Toplam Kontrol Hatası, yardım için 60 numaralı metin.
CDRAC Ürünü = PSC (Reaktör) Hatası, yardım için metin 27.
CERAC Ürünü = Kompresör Faz Akım Hatası
CH00Yalnızca 1, 2 veya 3 haneli arıza kodu numarasını kısa mesajla yazın. Yani İç ünitenizde veya R/Kontrolörünüzde CH07 hata kodunu görürseniz, metin mesajınıza yalnızca 7 veya 07 yazın.
CH01İç ünite dönüş havası sensörü hatası. Sensörü PCB’den ayırın ve direnci ölçün. Sensör değiştirilmezse 30C’de 8 kOhm ve 20C’de 13 kOhm
CH02İç Boru Sensörü veya Dış Mekan Sensör Takma hatası, Açık veya Kısa. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. Hava sensörü = 25C’de 10 kOhm, Boru sensörü = 25C’de 5 kOhm. Değilse sensörü değiştirin.
CH03Uzaktan kumanda iletişim hatası veriyor. Kablolamayı doğru kontrol edin, öyleyse RC’deki dipswitch’i kontrol edin. 1 birim için Sg veya grup için Gr olarak ayarlayın ve ardından gücü sıfırlayın
CH04RAC Ürünü = Soğutucu Sensör Hatası, Açık/Kısa Cct veya 95C’nin üzerinde. Ticari Ürün = Yoğuşma pompası şamandıra anahtarı yükseldi. Drenaj tavasının boş olup olmadığını kontrol edin, pompanın iyi çalıştığını kontrol edin. Pompa yoksa, CN Float soketine mavi jumper fişi takılı olup olmadığını kontrol edin.
CH05İletişim Hatası, kablolamanızı kontrol edin, harici pompaları çıkarın. Bölünmüş/Çoklu – N terminalinden 3 = 0 – 65 Vdc, Multi V – 4 Vdc terminal 3 ve 4’e kadar voltajı kontrol edin
CH06İç ünite bobin sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10C’de 10 kOhm ve 30C’de 4 kOhm. sensörü değiştirmezseniz. Böl = metin 21
CH07Çoklu Bölmeler ve Çoklu V = iç ünite, ana iç üniteden farklı bir modda çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Temizlemek için TÜM iç üniteleri soğutmaya veya TÜMÜ ısıtmaya ayarlayın. Bölmeler = Kompresör Aşırı Akımı (CT2), ayrıca bkz. Kod 06.
RAC İç ünite BLDC Fan sorunu. Bu, İç mekan fanının kilitlenmesinden kaynaklanır. Fan motorunun doğru şekilde takıldığını, Elektriksel ve Mekanik olarak sağlam olduğunu kontrol edin.
CH08Fan motorunun serbestçe döndüğünü kontrol edin, fan motoruna sağlanan AC Voltajını kontrol edin, bu düşük hızda 120 V ac’den yüksek hızda 170 V AC’ye kadar değişecektir. Eğer hayırsa
Voltaj var PCB arızalı, Voltaj varsa fan motoru Arızalı olacaktır.
CH09Split = Dış ünite fan sorunu. Dış fan motorunun takılı olduğunu, Elektriksel ve Mekanik olarak sağlam olduğunu kontrol edin, motoru değiştirmiyorsa, aksi takdirde PCB’yi değiştirin. Çoklu V = iç PCB arızası. PCB’yi değiştirin
CH10RAC Ürünü: Kompresör deşarj sensörü hatası. PCB’den ayırın direnci 20°C’de 237 kOhm, 30C’de 168 kOhm. Çoklu Fdx ve Çoklu V metin 8
CH11Multi V iç ünite, bir dış üniteye bağlı değil. İletişim kablolarının doğru olduğunu kontrol edin ve başlatma işleminin doğru şekilde gerçekleştirildiğini kontrol edin
CH12böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH13böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH14böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH15böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH16böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH17böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH18böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH19böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH20böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH21İnverter kompresör çalışma akımı yüksek. Kompresör sargılarının tümünün 1 ila 4 Ohm’a eşit olduğunu kontrol edin Minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını kontrol edin
CH22İnverter kompresör çalışma akımı yüksek. Kompresör sargılarının tümünün 1 ila 4 Ohm’a eşit olduğunu kontrol edin. Minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını kontrol edin
CH23Evirici dc voltajı düşük. 1Ph için 300 Vdc ve 3Ph için 600 Vdc kapasitörlerin dc voltajını kontrol edin. Tamam ise dış invertör PCB’yi değiştirin
CH24Bölmeler ve Çoklu Bölmeler = Yüksek veya düşük basınç hatası. 1 barda düşük 35 barda yüksek kontrol basınçları. Çoklu V = Yüksek basınç hatası.
CH25Dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olduğunu kontrol edin (1ph ?220 Vac ±%10 veya 3ph ?380 Vac ±%10). TAMAM ise, sigortaları kontrol edin, sigortalar TAMAM ise dış ana PCB’yi değiştirin
CH26İnverter kompresörü ele geçirildi. Kompresör sargılarının 1 ila 4 Ohm arasındaki tüm eşit direnci kontrol edin, minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını ve İnverter çıkışlarını kontrol edin
CH27İnvertör akımı düzensizliği. İnverter PCB ve reaktörü kontrol edin
CH28Evirici dc voltajı çok yüksek. 1Ph için 300 Vdc ve 3Ph için 600 Vdc kapasitörlerin dc voltajını kontrol edin. Tamam ise dış invertör PCB’yi değiştirin
CH29böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH30böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH31böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH32İnverter kompresör tahliye sıcaklığı çok yüksek. 105 °C’nin üzerindeyse, soğutucu şarjını kontrol edin
CH33Standart kompresör tahliye sıcaklığında aşırı artış. 105 °C’nin üzerindeyse soğutucu şarjını kontrol edin
CH34HP sensöründe 35 barın üzerinde aşırı yüksek basınç artışı. Basınçları kontrol edin, bobinleri ve filtreleri kontrol edin, sistem borularında OFN’yi kontrol edin
CH35LP sensöründe 1 Bar’ın altında aşırı düşük basınç düşüşü. Basınçları kontrol edin ve servis valflerinin açık olduğunu kontrol edin
CH36böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH37böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH38böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH39böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH40İnverter ac akımı anormal. Kompresör sargılarının 1 ila 4 Ohm arasındaki tüm eşit dirençlerini kontrol edin, minimum 50 MOhm topraklamayı kontrol edin, çalışma akımını ve invertör çıkışlarını kontrol edin
CH41İnverter kompresör deşarj sensörü hatası. 20C’de 237 kOhm ve 30C’de 168 kOhm direnç ölçer PCB’den ayırın.
CH42Düşük basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 4 bar – 5 Vdc = 32 bar
CH43Yüksek basınç sensörü hatası. Fiş üzerindeki beyaz ve siyah kablo arasındaki dc voltajını kontrol edin. Çoklu V: 1 Vdc = 8 bar’dan 2,5 Vdc’ye kadar = 37 bar
CH44Dış ünite hava sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 30°C’de 8 kOhm ve 20°C’de 13 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
CH45Dış ünite bobin sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
CH46Dış ünite emme sensörü hatası. PCB’den ayırın ve direnci ölçün. 10°C’de 10 kOhm ve 30°C’de 4 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
CH47Kompresör deşarj sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 20°C’de 237 kOhm ve 30°C’de 168 kOhm. Tamam ise PCB’yi değiştirin, değilse sensörü değiştirin
CH48Split/Multi Split = Dış ünite deşarjı ve hava sensörünün ikisi de takılı değil. Çoklu V = Dış ünite bobin sensörü. Teşhis için metin 45
CH49Dış üniteye giden güç kaynağı voltajının doğru olduğunu kontrol edin (1ph ?220 Vac ±%10 veya 3ph ?380 Vac ±%10). TAMAM ise sigortaları kontrol edin, sigortalar TAMAM ise dış ana PCB’yi değiştirin
CH50böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH51Birim uyuşmazlığı. Birimlerin model numarasının maksimumu aşmadığını kontrol edin. Çoklu V – ayrıca Alt dış ünite dip anahtarı ayarlarını kontrol edin
CH52İnverter PCB ile ana dış ünite PCB arasında iletişim hatası. Kablo sigortalarını ve LED’leri kontrol edin. Tamam ise, invertör veya ana PCB arızalı
CH53İç üniteden dış üniteye iletişim hatası. Kablolamanızı kontrol edin. Bölünmüş ve Çoklu – terminal N’den 3 = 0 – 65 Vdc’ye voltajı kontrol edin, Çoklu V – 4 Vdc terminal 3 ve 4
CH54Ters veya açık faz. Tüm 3 fazın mevcut ve doğru olduğunu kontrol edin. Her üç fazda da doğru voltaj görünüyorsa, arızayı gidermek için herhangi ikisini değiştirin.
CH55böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH56böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH57Dış ana PCB ve invertör PCB arasında iletişim hatası. Kablo sigortalarını ve LED’lerin yandığını kontrol edin. Tamam ise, invertör veya ana PCB arızalı
CH58böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH59böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH60Dış ünite PCB EEPROM arızası, EEPROM’u çıkarmayı ve çıkarılabilirse (olası kontak hatası) yeniden takmayı deneyin, aksi takdirde EEPROM çıkarılabilir değilse PCB’yi değiştirin.
CH6165 °C’nin üzerinde kondenser bobini. Bobin ve filtrelerin temiz ve pislik içermediğini ve hava akışının iyi olduğunu kontrol edin. Yoğuşmayan maddeler için sistem basınçlarını kontrol edin
CH62İnverter 85 °C’nin üzerinde. Soğutucudaki hava akışını kontrol edin, invertörü soğutucuya sıkı sıkıya kontrol edin termal macun kullanın. Çoklu V – inverter soğutma fanını kontrol edin
CH63böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH64böyle bir hata kodu yok Yalnızca metin 1, 2 veya 3 haneli hata kodu numarası. CH07 hata kodunu görürseniz, kısa mesajınıza yalnızca 7 yazın.
CH65Dış ünite inverter kanat sıcaklık sensörü hatası. PCB ölçüm direncinden ayırın. 30°C’de 8 kOhm ve 20°C’de 13 kOhm
CH67Dış Fan Motoru ele geçirildi veya dönüş algılama devresi arızası. Motorda mekanik ve elektrik arızası olup olmadığını kontrol edin.
CLCL = Çocuk Kilidi. Fonksiyonu devreye almak/devre dışı bırakmak için Zamanlayıcı ve Min düğmelerine aynı anda 5 saniye basın.
YardımYalnızca 1, 2 veya 3 haneli arıza kodu numarasını kısa mesajla yazın. Yani İç ünitenizde veya R/Kontrolörünüzde CH07 hata kodunu görürseniz, metin mesajınıza yalnızca 7 veya 07 yazın.
HLYoğuşma pompası şamandıra anahtarı yükseldi. Drenaj tavasının boş olup olmadığını kontrol edin, pompanın iyi çalıştığını kontrol edin. Pompa yoksa, CN Float soketine mavi jumper fişi takılı olup olmadığını kontrol edin. Alternatif olarak, Kuru Kontak Arayüzü “KAPALI” durumdadır. Durumu kontrol edin ve gerektiği gibi ayarlayın.
po

Po = Jet Soğutma Modu seçildi. İptal etmek için Jet Cool, Fan Hızı veya Sıcaklık Ayarı düğmesine basın.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara