Anasayfa » Hata Kodu » Amana Klima Hata Kodları

Amana Klima Hata Kodları

Amana Klima Hata Kodları

Hata Arıza
FP Donmaya Karşı Koruma Devreye Alındı. Kablosuz uzaktan kumanda termostatı veya iç ortam termistörü aktif sensörü tarafından ölçülen oda sıcaklığı 40 ° F’nin altına düşüyor. İşlem gerekmez. Oda sıcaklığı 43 ° F’nin üzerine çıktığında bu ayar devre dışı kalacaktır.
FD Ön Büro anahtarı kapalıdır. Tüm çıkışlar kapatılır. Kullanıcı biriminin çalışmasına izin vermek için ön büro anahtarını açın.
EO Yapılandırılmamış Hizmet Panosu – Yapılandırmayı bekleyen tüm işlemler bekletildi. Konfigürasyon Menüsüne girin ve elektrikli ısıtmalı soğutucular için “C3” ü “C” veya ısı pompaları için “H” olarak ayarlayın.
EH Acil Hidronik Devreye Alındı. EHH anahtarı kapalıdır. Kompresör kapatılır. Kullanıcı biriminin çalışmasına izin vermek için ön acil durum hidronik anahtarını açın.
LS Yük Atma Başladı. LS anahtarı kapalıdır. Kompresör ve Elektrik ısısı kapatılır. Kullanıcı biriminin çalışmasına izin vermek için yük atma anahtarını açın.
On Kontrol, kablolu bir termostata yanıt verecek şekilde yapılandırılmıştır. Kablolu bir termostat kullanılıyorsa hiçbir işlem yapılmaz. Aksi takdirde, Yapılandırma Ayarları’na bakın.
OP Kapı Kilidini Açın (DS1 ve DS2 açık; kablosuz). Oda Kapısını kapatın. Ünite, kapı açıkken alanı koşullandırmayacaktır.
NP Pencere Anahtarı Kilitleme – (LS ve INN açık). Oda Kapısını veya Penceresini kapatın. Ünite, kapı veya pencere açıkken alanı koşullandırmayacaktır.
HP Isı Gözcüsü – (WIAT> u3). Eylem gerekmez. Oda sıcaklığı düştüğünde bu ayar devre dışı kalacaktır.
UR Kiralanmamış Durum (EHH & INN veya kablosuz). Ön Masanın Kiralık moda ayarlanması gerekir (varsa).
F1 İç Ortam Termistörü, -20 ° F ila 200 ° F aralığının dışını okur ve kablosuz termostat, ünite kontrolüyle veya Kablosuz bir uzaktan termostat olmadan İç Ortam Termistörü (IAT) ile iletişim kurmaz -20 ° F ila 200 ° F aralığının dışında okur . Siyah Kapalı Ortam Termistörünü veya Kablosuz Uzaktan Kumanda Termostatını değiştirin.
F2 Kablosuz Uzaktan Termostat hatası. Kablosuz Termostatı değiştirin.
F3 İç Ortam Termistörü, -20 ° F ila 200 ° F aralığının dışını okur. Siyah Kapalı Ortam Termistörünü değiştirin.
F4 İç Mekan Bobin Termistörü, çalışma toleranslarının üstünde veya altında. Kırmızı İç Mekan Bobin Termistörünü değiştirin.
F5 Kablosuz Termostat hatası. Kablosuz Termostatı yeniden bağlamayı veya Kablosuz Termostatı Değiştirmeyi deneyin.
F6 İç Deşarj Termistörü, çalışma toleranslarının üstünde veya altında. Sarı Kapalı Deşarj Termistörünü değiştirin.
Fb Düşük Uzaktan Kumandalı Pil Uyarısı. Kablosuz Cihazlardaki Pilleri Değiştirin.
H1 Yüksek Voltaj Koruması devreye girdi. Güç kaynağı voltajı çok yüksek. Doğru voltajda gelen gücü kontrol edin.
BR Kahverengi Çıkış Koruması devreye girdi. Güç kesildi veya voltaj düşük. Doğru voltajda gelen gücü kontrol edin.
L6 Tahliye Havası Çok Sıcak. Filtreyi Temizleyin veya Hava Tıkanıklığını Giderin.
LC Dış Mekan Bobin Termistörü sıcaklığı yüksek. Kondenser Serpantinlerini Temizleyin, Fanı kontrol edin. Kod temizlendikten sonra sıfırlanacaktır.
C2 İç Ortam Hava Devridaimi. Termostat ve dönüş arasında geniş delta. Filtreyi Temizleyin veya Hava Tıkanıklığını Kaldırın veya Havalandırma Kapısını Kapatın veya İçten dışa sızdırmazlığı iyileştirin.
C5 Dış Ortam Bobini sıcaklığı dış ortam sıcaklığı için çok yüksek. Engellenen Dış Hava veya Temiz Bobini kontrol edin.
C1 İç Mekan Bobini donuyor. Filtreyi temizleyin, Fan ve üfleyicinin çalışmasını kontrol edin, Soğutucu akışkan kaybı veya Kısıtlanmış kılcal boru olup olmadığını kontrol edin.
C3 İç Mekan Bobini donuyor. Filtreyi temizleyin, Fan ve üfleyicinin çalışmasını kontrol edin, Soğutucu akışkan kaybı veya Kısıtlanmış kılcal boru olup olmadığını kontrol edin.
C4 İç Mekan Bobini dondu. Filtreyi temizleyin, Fan ve üfleyicinin çalışmasını kontrol edin, Soğutucu akışkan kaybı veya Kısıtlanmış kılcal boru olup olmadığını kontrol edin.
C6 Zayıf Birim Performansı. Üfleyici motoru, kompresörü veya elektrikli ısıtma işlemini kontrol edin.
C7 İç Mekan Dondurucu Kilitleme (ICT – IAT> 20) +10 Min. Filtreyi temizleyin, Fan ve üfleyicinin çalışmasını kontrol edin, Soğutucu akışkan kaybı veya Kısıtlanmış kılcal boru olup olmadığını kontrol edin.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Klima Bakım Ücretleri

Klima Bakım Ücretleri

Klima Bakım Ücretleri Klimanız yazın aşırı sıcaklıklarında söndüğünde, rakip teklifler almak veya ortalama maliyetleri araştırmak ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !