Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Amana Yıkayıcınızı tamir etmek için yardım arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Kapsamlı Amana Yıkayıcı hata kodu kılavuzumuz genel sorunları açıklayacak, ipuçları sağlayacak ve modelinizin hata kodlarını nasıl okuyacağınızı gösterecektir.

Amana Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodu

Hata kodu Hata Olası çözüm
LOC LC Kontrol Kilidi etkinleştirildi Kontrol Kilidi düğmesine dokunun veya (eski modellerde) Kullanım Kılavuzunuzdan hangi düğmenin kontrol kilidini etkinleştireceğini belirleyin. Bazı modeller, düğmeyi basılı tutmanızı gerektirir.
DET Dağıtıcıda deterjan kartuşu algılanmadı. Bu, belirli modellerde bulunur. Tek yükleme dozlarında deterjan kullanıyorsanız bu mesajı dikkate almayın.

Dağıtıcı kartuşunun doğru yerleştirildiğinden ve dağıtıcı çekmecesinin tamamen kapatıldığından emin olun.

INT Döngü duraklatıldı veya iptal edildi.  Yıkayıcının dönmeyi durdurması ve boşaltması 20 ila 30 dakika sürebilir ve bu süre zarfında bu hata kodunu görüntüler.

Kodu kaldırmak için duraklat veya iptal düğmesine iki kez ve güç düğmesine bir kez basın. Kod hala görüntüleniyorsa, yıkayıcının fişini çekin veya bir dakikalığına gücü kesin.

RL F34 Temiz Yıkayıcı döngüsü sırasında yıkayıcıda öğeler algılandı. Öğeleri tamburdan çıkarın ve Temiz Yıkayıcı döngüsünü yeniden başlatın.
SUD SD Çamaşır makinesinde çok fazla köpük var. Yıkayıcı, fazla köpüklü suyu döndüremez. “Sud” veya “Sd” görüntülendiğinde, yıkayıcı fazla köpüğü çıkarmak için durulama süresini otomatik olarak uzatır. Bu süre zarfında, yıkayıcı yuvarlanmayı durdurur ve ilave durulama için su ekler. Bu duraklama, köpüklerdeki baloncukların kırılmasını sağlar. Bu duraklama ve durulama, köpükleri gidermek için gereklidir ve birkaç kez tekrarlanabilir.

HE veya Yüksek Verimli deterjan kullandığınızdan emin olun. Yıkayıcınızda HE Deterjan kullanımı hakkında daha fazla bilgi  edinin .

“Sıçrama yok” veya “kolay dökülen” sıvı klorlu ağartıcı kullandıysanız, çok fazla köpüğünüz olabilir. Bu tip sıvı klorlu ağartıcı, yıkayıcılarda aşırı köpük oluşturabilecek bir koyulaştırıcı madde içerir. Bu durumda, yıkayıcıyı normal sıvı ağartıcı ürünlerle çalıştırın.

Sud veya Sd kodu ayrıca kısıtlı bir tahliye hortumu veya dik borunun (tahliye borusu) sonucu olabilir.

Tahliye hortumunun bükülmediğinden veya tıkanmadığından emin olun. Tahliye Hortumu Nasıl Kurulur hakkında daha fazla bilgi edinin  .

F5

E2

Kapı düzgün kilitlenmiyor. Kapıyı engelleyen herhangi bir nesne olmadığını ve tamamen kapandığını kontrol edin. Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.
F7

E1

Bir motor hızı algılama hatasını gösterir, Motor, çevrim seçimi için doğru hıza ulaşamıyor. Şunu kontrol et:

  • Tüm nakliye cıvataları çıkarıldı
  • Yıkayıcı aşırı yüklenmedi

Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

F8

E1

LO

FL

Yıkayıcı düşük bir su akışı algılıyor. Şunu kontrol et:

  • Evdeki su kaynağı açık ve hem soğuk hem de sıcak su muslukları veya vanaları tamamen açık.
  • Su giriş hortumları bükülmemiş ( Yıkayıcınız Dolum Yapmıyorsa Dolum Hortumlarınızı nasıl kontrol edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin  )
  • Yıkayıcıya bağlı su hattında sel önleyici hortumlar ve kontroller yok ( Ön Yüklü Yıkayıcımda Sel Korumalı Cihazlar kullanmalı mıyım hakkında daha fazla bilgi edinin)

Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

F8

E2

Dispenser Sisteminde bir sorun olduğunu gösterir Bu, belirli modellerde bulunur. Deterjan çekmecesinin veya deterjan kartuşunun deterjanla tıkanmadığını doğrulayın.

Bulaşık makinelerimi nasıl temizleyebilirim? hakkında daha fazla bilgi edinin.

F9

E1

Boşaltma sürelerinin beklenenden daha uzun olduğunu, tipik olarak sekiz (8) dakikanın üzerinde olduğunu gösterir. Herhangi yüzeylerin olun boşaltma hortumu bükülmüş ve tıkanmış değildir yeniden. Tahliye hortumunda U şeklindeki tahliye hortumu formunu kullanın.

Stan DPIPE (gider borusu) yükseklik gereksinimleri 96″ (244 cm) ve maksimum 39″ (99 cm) en az bulunmaktadır.

Tahliye Hortumu Nasıl Kurulur hakkında daha fazla bilgi edinin  .

Aşırı köpük de boşaltmada gecikmelere neden olabilir. HE deterjan kullandığınızdan emin olun .

F#

E#

Diğer hatayı gösterir Yıkayıcının fişini çekin veya bir dakikalığına gücü kesin ve tekrar bağlayın. Döngüyü yeniden seçin ve Başlat’a basın.

Kod devam ederse, kalifiye bir teknisyenin yıkayıcıyı teşhis edebilmesi için Bize Ulaşın veya Çevrimiçi Servis Planlayın .

KOD : LOC veya LC
SORUN : Kontrol Kilidi etkinleştirildi
DÜZELTME : Kontrol Kilidi düğmesine dokunun veya (eski modellerde) Kullanım Kılavuzunuzdan hangi düğmenin kontrol kilidini etkinleştireceğini belirleyin. Bazı modeller, düğmeyi basılı tutmanızı gerektirir.

KOD : DET
SORUN : Dağıtıcıda   deterjan kartuşu algılanmadı.
DÜZELTME : Bu, belirli modellerde bulunur. Tek yüklemeli deterjan kullanıyorsanız, bu mesajı dikkate almayın. Dağıtıcı kartuşunun doğru şekilde yerleştirildiğinden ve dağıtıcı çekmecesinin tamamen kapatıldığından emin olun.

KOD : INT
PROBLEM : Döngü duraklatıldı veya iptal edildi.
DÜZELTME: Yıkayıcının dönmeyi durdurması ve boşalması 20 ila 30 dakika sürebilir ve bu süre boyunca bu hata kodunu görüntüler. Kodu kaldırmak için, duraklat veya iptal düğmesine iki kez ve güç düğmesine bir kez basın. Kod hala görüntüleniyorsa, yıkayıcının fişini çekin veya gücü bir dakikalığına kesin.

KOD : RL veya F34
SORUN : Öğeler, Temiz Yıkayıcı döngüsü sırasında yıkayıcıda tespit edildi.
DÜZELTME : Öğeleri tamburdan çıkarın ve Temiz Yıkayıcı döngüsünü yeniden başlatın.

KOD : SUD veya SD
SORUN : Çamaşır makinesinde çok fazla köpük var.
DÜZELTME: Yıkayıcı, fazla köpük ile suyu çekemez. “Sud” veya “Sd” görüntülendiğinde, yıkayıcı fazla köpüğü gidermek için durulama süresini otomatik olarak uzatır. Bu süre zarfında, yıkayıcı yuvarlamayı duraklatır ve ilave durulama için su ekler. Bu duraklama, köpüklerdeki kabarcıkların kırılmasına izin verir. Bu duraklama ve durulama gereklidir ve köpüğü gidermek için birkaç kez meydana gelebilir. HE veya Yüksek Verimli deterjan kullandığınızdan emin olun. Yıkayıcınızda HE Deterjan kullanımı hakkında daha fazla bilgi bulun.

KOD : F5 E2
SORUN : Kapı düzgün kilitlenmiyor.
DÜZELTME : Kapıyı engelleyen herhangi bir nesne olmadığını ve tamamen kapandığını kontrol edin. Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

KODU: F7 E1
PROBLEM : Motor hızı algılama hatasını gösterir,
DÜZELTME : Motor, döngü seçimi için doğru hıza ulaşamıyor. Tüm nakliye cıvatalarının çıkarıldığını ve rondelanın aşırı yüklenmediğini kontrol edin. Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

KOD : F8 E1 veya LO FL
PROBLEM : Yıkayıcı düşük su akışı algılıyor.
DÜZELTME: Ev tipi su kaynağının açık olduğunu ve hem soğuk hem de sıcak su musluklarının veya vanalarının tamamen açık olduğunu, su giriş hortumlarının bükülmediğini kontrol edin (Yıkayıcınız Dolu Değilse Hortumları Doldurma hakkında daha fazla bilgi edinin), ve yıkayıcıya bağlı su hattında taşma önleyici hortum ve kontrol yok (Ön Yük Yıkayıcımda Sel Korumalı Cihazlar kullanmalı mıyım hakkında daha fazla bilgi edinin. Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın .

KOD : F8 E2
SORUN : Dağıtıcı Sistemi ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir
DÜZELTME : Bu belirli modellerde olduğu deterjan çekmecesini veya deterjan kartuşu doğrulama deterjan ile tıkanmış değil..

KODU : F9 E1
SORUNU: Boşaltma sürelerinin beklenenden daha uzun olduğunu, tipik olarak sekiz (8) dakikadan fazla olduğunu belirtir.
DÜZELTME : Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya tıkanmadığından emin olun. Drenaj hortumu üzerinde U şeklindeki tahliye hortumu formunu kullanın. Dikey boru (boşaltma borusu) yükseklik gereksinimleri maksimum 96 “(244 cm) ve minimum 39” (99 cm) ‘dir.

KOD : Diğer F # E # kodu
SORUN : Başka bir hatayı gösterir
DÜZELTME : Yıkayıcının fişini çekin veya gücü bir dakika için kesin ve tekrar bağlayın. Döngüyü yeniden seçin ve Başlat’a basın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi