Anasayfa » Beyaz Eşya » Amana Buzdolabı Hata Kodları
Amana Buzdolabı Hata Kodları
Amana Buzdolabı Hata Kodları

Amana Buzdolabı Hata Kodları

Amana Buzdolabı Hata Kodları Buzdolabınızı tamir etmek için yardım arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Kapsamlı Amana Buzdolabı hata kodu kılavuzumuz, genel sorunları açıklayacak, ipuçları sağlayacak ve modelinizin hata kodlarını nasıl okuyacağınızı gösterecektir.

Amana Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Bu makale, bir Amana buzdolabı hata kodlarının nasıl hızlı ve kolay bir şekilde düzeltileceğini açıklamaktadır. Amana buzdolabınızda düzeltilmesi zor hata kodları varsa doğru yere geldiniz. buzdolabınızla ilgili bir sorun olduğunda kalifiye bir buzdolabı teknisyenini çağırmanız önemlidir. Amana buzdolapları için servis talebinde bulunmak için müşteri hizmetleri merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca, herhangi bir sorun giderme veya onarım işlemine başlamadan önce daima buzdolabını kapatmayı unutmayın. Bu, elektrik çarpmasını veya buzdolabının hasar görmesini önlemek için bir güvenlik önlemidir. Ve buzdolabının hala aktif bir garantisi varsa, Amana’dan bir servis teknisyeninin tamir etmesine izin verin.

KOD : PO

PROBLEM : Güç Kesintisi: Güç Kesintisi göstergesi, buzdolabının güç kaynağının kapalı olup olmadığını ve dondurucu sıcaklığının 18 ° F (-8 ° C) veya üstüne çıkıp çıkmadığını bilmenizi sağlar. Kontrol paneli sıcaklık ekranında “PO” yazacak ve üç kez bir uyarı sesi duyulacaktır. “Onayla” altında ÖLÇÜLEN DOLUM’a basarak elektrik kesintisini onaylayana kadar “Onayla” yanıp sönecektir. Elektrik kesintisi onaylandıktan sonra, “PO” kaybolacak ve ekran Ana ekrana geri dönecektir.

KOD : YANIP SÖNÜYOR “F”

SORUN : Buzdolabının ekranında “F” harfi yanıp sönüyorsa, buzdolabını aşağıda anlatıldığı gibi sıfırlamayı deneyin.

DÜZELTME : Devre kesicileri kapatarak veya ürünün fişini bir (1) dakika boyunca çekerek ünitenin gücünü kapatın. Devre kesicileri açarak veya ürünü tekrar takarak üniteyi açın. Soğutma fonksiyonunun açık olduğundan emin olun. Hata kodunun tekrar görüntülenmemesini sağlamak için buzdolabını bir (1) dakika boyunca izleyin.

KOD : Hava Filtresi Gösterge Işığı

SORUN : Hava filtresini değiştirdikten sonra, hava filtresi durumunun sıfırlanması gerekecektir. Durumu sıfırlama talimatları model numarasına göre değişiklik gösterir, belirli model talimatları için Kullanım Kılavuzuna başvurmanızı öneririz.

DÜZELTME : HAVA FİLTRESİNİ SIFIRLAMAK İÇİN: HAVA FİLTRESİ düğmesini 3 saniye basılı tutun. Filtre simgeleri kapanacaktır. Sistem sıfırlandığında, hava filtresi simgesi MAVİ rengine dönecek ve kontrol panelinden “Filtreyi Değiştir” sözcükleri kaybolacaktır.

HAVA FİLTRESİ DURUM IŞIKLARI: 

Aşağıdakiler, hava filtresi ekranında göreceğiniz farklı aşamalardır.  Kontrol panelindeki hava filtresi simgesi MAVİ renkte yanar. Değiştirme siparişi verin – Kontrol panelindeki hava filtresi simgesi SARI renkte yanar. Hava filtresini değiştirin, Kontrol panelindeki hava filtresi simgesi KIRMIZI renkte yanar ve “Filtreyi Değiştir” görünür. SÜRE SONU, Hava filtresi simgesi KIRMIZI renkte yanar ve kontrol panelinde “Filtreyi Değiştir” yanıp söner. NOT: Herhangi bir filtre durumunda, HAVA FİLTRESİ düğmesini 3 saniye basılı tutmak, hava filtresi durumunu İyi olarak sıfırlayacak ve hava filtresi simgesi kapanacaktır.

KOD : H2O

PROBLEM : SU FİLTRESİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR MU? Filtre durum ışığı, su filtrenizi ne zaman değiştireceğinizi bilmenize yardımcı olacaktır. Durum ışığı kırmızıya dönüştüğünde veya su pınarınıza ya da buza su akışı belirgin şekilde olduğunda filtreyi değiştirmeniz önerilir. Su kalitenize ve kullanımınıza bağlı olarak su en az 6 ay değiştirilmelidir.

DÜZELTME : FİLTRE DURUMUNUZ NASIL SIFIRLANIR? Filtre Durumunun Sıfırlanması Filtreyi değiştirdikten sonra: IŞIK ve BUZ TİPİ düğmesini 3 saniye basılı tutun. Sistem sıfırlandığında durum ışığı söner.

KOD : Kapı Alarmı

SORUN : KAPI AÇIK KALDI MI? Kapı Aralık Alarmı özelliği, modele bağlı olarak buzdolabı kapıları veya dondurucu çekmecesi 2-5 dakika açık kaldığında ve soğutma açıldığında alarm verir. Alarm her 2 dakikada bir tekrarlanacaktır. Alarmı kapatmak ve sıfırlamak için tüm kapıları kapatın.

DÜZELTME : KAPILAR TAMAMEN KAPALI MI? 

Kapıların doğru şekilde kapandığından emin olun. Kapılar kapı anahtarına temas etmiyorsa, ekranda kapı aralık sembolü görünecektir. Kapların, rafların veya yiyecek paketlerinin kapıların düzgün kapanmasını engellemediğinden emin olmak için kontrol edin.

BUZDOLABI SEVİYESİ ?  Kapı anahtarının doğru temas ettiğinden emin olmak için buzdolabının önden arkaya ve yan yana hizalandığından emin olmak için kontrol edin. Buzdolabının altındaki zeminin de düz olup olmadığını kontrol edin. Zemin düz değilse, şim kullanılması gerekebilir.

KOD : Soğutuluyor Gösterge Işığı

SORUN : Buzdolabınız ve dondurucunuz soğutma kapatıldığında soğumuyor. Soğutma kapandığında, görüntü ekranında “SOĞUTMA KAPALI” görünür. Soğutma fonksiyonunu tekrar açmak, modele ve buzdolabı tipine göre değişiklik gösterir, aşağıda yaygın bir yöntem vardır, ancak lütfen modelinizle ilgili özel bilgiler için Kullanıcı El Kitabınıza bakın.

DÜZELTME : Soğutmayı kapatmak için: KİLİT ve ÖLÇÜLEN DOLUM düğmelerini aynı anda 3 saniye basılı tutun.

ÖNEMLİ: Dağıtıcıyı istemeden kilitlemekten veya diğer ayarları değiştirmekten kaçınmak için, her iki düğmeye de tam olarak aynı anda bastığınızdan emin olun. Soğutma kapandığında, görüntü ekranında “SOĞUTMA KAPALI” görünür. Soğutmayı tekrar açmak için KİLİT ve ÖLÇÜLEN DOLDUR düğmesini 3 saniye basılı tutun.

SOĞUTMA FONKSİYONU AÇILDI MI?

Buzdolabı düzgün soğutmuyorsa, Buzdolabının açık olduğundan emin olun. Bazı Buzdolaplarının elektrik kesintisi veya gerilim dalgalanmasından sonra manuel olarak tekrar açılması gerekir. Buzdolabı ayrıca rutin temizlik sırasında yanlışlıkla kapatılabilir.

Amana Buzdolabı Hatası  Nasıl Düzeltilir ?

F (Yanıp Sönen)

Görüntülenen bu hata kodunu, buzdolabının fişini prizden çekerek veya devre kesiciyi yaklaşık 60 saniye kapatarak düzeltin. Buzdolabını tekrar prize takarak veya devre kesiciyi açarak buzdolabını tekrar açın. Soğutma fonksiyonunun açık olduğundan emin olun. Ardından, hata kodunun tekrar görüntülenip görüntülenmediğini görmek için üniteyi yaklaşık 60 ila 90 saniye izleyin. Olmazsa, iyisin. Ancak varsa, farklı bileşenlere bakmak için kalifiye bir teknisyene başvurun, hatalı olanı bulun ve düzeltin veya değiştirin.

PO

Bu hata kodu, Elektrik Kesintisi anlamına gelir. Buzdolabına giden güç kaynağı kesildiğinde ekranda yanıp söner. Ardından, dondurucunun sıcaklığı 18 Fahrenheit veya daha yüksek dereceye yükselir. Sizi uyarmak için 3 kez bir bip sesi duyulacak ve ‘Onayla’ altındaki ‘Ölçülen Dolum’a basana kadar ‘Onayla’ yanıp sönmeye devam edecektir. Onaylandıktan sonra hata kodu PO kaybolacak ve Ana Ekran tekrar görünecektir.

H20

Bu gösterge, su filtresinin değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Işık kırmızıya dönerse veya su akışı düşerse, su filtresini değiştirin. Aslında, gösterge sizi uyarsa da uyarmasa da filtreyi 6 ayda bir değiştirmek en iyisidir. Su filtresini değiştirin ve Buz Tipi ve Işık düğmelerine aynı anda yaklaşık 3 saniye basarak ışığı sıfırlayın. Işık sönecek.

Hava Filtresi Işığı

Hava filtresinin değişmesi gerektiğinde, sizi uyarmak için ışık yanacaktır. Filtreyi değiştirdikten sonra ışığı sıfırlamanız gerekecektir. Bunu yapmak için, sahip olduğunuz belirli Amana buzdolabı modelinin kılavuzuna başvurmanız gerekir.

Ancak Hava Filtresi pedine basarak ve yaklaşık 3 saniye basılı tutarak hava filtresini sıfırlayın. Filtre simgesi tekrar maviye dönecek ve ‘Filtreyi Değiştir’ istemi ekrandan kaybolacaktır.

Soğutma Kapalı Işığı

Soğutma işlevi kapalıyken panelde ‘Soğutma Kapalı’ görüntülenecektir. Soğutma fonksiyonunun tekrar açılması, sahip olduğunuz Amana buzdolabı modeline bağlı olacaktır. Bu yüzden yardım için buzdolabınızın kılavuzuna bakın.

Ancak, bu yaygın yöntemi deneyebilirsiniz:

Ölçülen Doldurma ve Kilitleme düğmelerine aynı anda basın ve yaklaşık 3 saniye basılı tutun. Bu, soğutma fonksiyonunu tekrar açacaktır. Dağıtıcıyı yanlışlıkla kilitlememek veya herhangi bir ayarı değiştirmemek için her iki düğmeye de aynı anda bastığınızdan emin olun.

Kapı Alarmı

Amana modeline bağlı olarak, buzdolabının kapısı 2 ila 5 dakikaya kadar açık olduğunda kapı aralık alarmı çalar. Soğutma fonksiyonu devreye girer, böylece buzdolabının sıcaklığı yükselmez. Alarmın bip sesi, siz onu sıfırlayana kadar her 2 dakikada bir çalar. Kapatmak ve sıfırlamak için kapıyı düzgün bir şekilde kapatın.

Buzdolabının içindeki hiçbir şeyin kapıyı açık tutmadığından emin olun. Buzdolabının içindeki gıda maddelerini, rafları ve kutuları yeniden düzenleyin. Buzdolabı düz değilse, kapıyı da etkiler. Bu yüzden zemini ve buzdolabının altını kontrol edin. Bu, kapı anahtarının temas etmesini sağlamak içindir.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Çoğu insan muhtemelen bir çamaşır kurutma makinesi ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !