Aeg İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları

Aeg İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları AEG indüksiyon ocaklarının tüm hata kodlarını, arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Aeg İndüksiyonlu Ocak Hata/Arıza Kodu

Aeg İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Ekranlı modeller, ekranınızda alfanümerik kombinasyonu gösterir, bunu tabloda bulun ve hatanın nedenini öğrenin. Ekransız modeller belirtilen programı çalıştırmaz ve kontrol paneli üzerine yerleştirilen yanan veya yanıp sönen ışıklara göre sorunu tespit edebilirsiniz.

AEG indüksiyonlu ocak hataları, kod çözme

Hata koduAçıklamaSebepler ve çözüm
LOcakta çocuk koruması etkinleştirilir.Ocağı açın ve kilit düğmesini 4 saniye basılı tutun. Ayrıca, karakteristik bir sinyal donuklaşacak ve ekran korumanın kaldırıldığını gösterecektir.
FUygun olmayan pişirme kaplarının kullanılması.Brülör ile aynı çapta, düz tabanlı tencere kullanın. Belki de ferromanyetik alaşım içermeyen tencere kullanıyorsunuz – bu yapılamaz.
E1Elektronik modül aşırı ısınma nedeniyle arızalandı.Ocağın soğumasına izin verin. Ağda bir kısa devre olabilir, bu durumda modülü teşhis etmek için bir servis merkeziyle iletişime geçin.
E2Brülör kontrol modülü çalışmıyor.Modülleri teşhis etmek için servise başvurun; onları değiştirmeniz gerekiyor. Belki de kontaklar kayboldu veya oksitlendi – ana, arızanın kesin nedenini belirleyecektir. Modülleri teşhis etmek için servise başvurun; onları değiştirmeniz gerekiyor.
E3İnverter ile bağlantı kesildi.Kısa devre nedeniyle modüldeki transistörler yandı. Belki de devre basittir ve kontakların lehimlenmesi gerekir. Değiştirmek için servise başvurun.
E4Brülör sıcaklığı aşıldı.Gücü azaltın; brülörü soğumaya bırakın. Tamamen soğuyana kadar ocağı kapatabilirsiniz. Havalandırma boşluklarını kontrol edin. Fan sesini duyamıyorsanız, yanmıştır ve değiştirilmesi gerekir.
E5Kontrol modülü çalışmadı, arka ışık yanmıyor.Ocağınızı yeniden doldurun. Büyük olasılıkla kontaklar patladı veya diyotların değiştirilmesi gerekiyor. Servis merkezine başvurun, usta her şeyi düzeltebilecek.
E6Güç çeviriciye bağlantı yok.Bir güç çevirici, bir güç dalgalanması veya fabrika hatası nedeniyle yanabilir. Sobayı kapatın ve tanı için sihirbazı kontrol etmek için hemen servis merkeziyle iletişime geçin.
E7Soğutma fanı çalışmıyor.Büyük olasılıkla fan yanmış veya kirlenmiştir. Tozdan temizleyin; işe yaramazsa, bir uzman çağırın. Sihirbaz bunu düzeltebilecek ve aynı zamanda paneldeki havalandırmayı kontrol edebilecektir.
E8Gösterge ve güç ünitesi arasındaki iletişim hatası.Açık devre ve tükenmişlik, bu tür istenmeyen sonuçlara yol açar. Hiçbir şeyi kendi başınıza tamir etmemeye dikkat edin. Üniteleri onarmak ve değiştirmek için servis merkezi sihirbazını arayın.
E9Yapılandırmayla ilgili sorun.Camı ve ekran konektörünü çıkarın, ocak camını yerine koyun, sorun çözülmezse ekran kartını değiştirmek için servis merkeziyle iletişime geçin.
E22Birden çok düğmeyi bağlama.Belki düğmelerin üzerine su döküldü; ocağı silin. Yeniden başlatın, sorun çözülmezse servise başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi