Aeg Buzdolabı Hata Kodları
Aeg Buzdolabı Hata Kodları

Aeg Buzdolabı Hata Kodları

Aeg Buzdolabı Hata Kodları arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir. Alman buzdolabı “AEG” nin çalışması sırasında anormal durumlardan biri ortaya çıkabilir. Buzdolabı sistemi, buzdolabınızın tespit ettiği arızayı ekran aracılığıyla bir hata kodu kullanarak rapor edecektir. Kural olarak, talimatlarda hataların bir açıklaması bulunur, ancak herhangi bir çalıştırma talimatınız kalmamışsa, aşağıdaki hata tablosuna bakın:

Aeg Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Hata koduAçıklamaÇözüm
F1Termostat arızalı.Termostat bozulursa, çalışabilirlik açısından kontrol edilmelidir. Arızalıysa, yeni bir elemanla değiştirin.
F2Termostat arızalı.Böyle bir arıza kaydedilirse, ürünün iyi durumda olduğundan emin olmanız gerekir. Tamir edilemezse, çalışan bir termostat takın.
F3Bir sıcaklık ölçer arızası tespit edildi.Sorunu çözmek için sıcaklık sensörünü çalışan bir sensörle değiştirin.
F4Sıcaklık sensörü bozuldu.Öğeyi çıkarın, kırıldığından emin olun. Yenisini onarın veya takın.
F5Sıcaklığın belirlenmesinden sorumlu sensör arızalandı.Sorunu çözmek için sensörü inceleyin. Onarılamazsa, çalışan bir tane takın.
Kare İkazEvaporatör elemanı sensörü arızalandı.Buzdolabı kapısının tamamen hava geçirmez olduğundan emin olun. Arızanın bir başka olası nedeni, kontrol modülünün veya sensörün kendisinin arızalanmasıdır.
Soru işareti “?”Termostatın çalışmasındaki hatalar giderildi.Sebepler termostatın kendisinde, eleman düzgün çalışmıyor. Yeni yükleyin veya eskiyi onarın.
Kısa çizgi işareti “-“Soğutma sistemi elemanlarının arızaları.Bir sisteme (No Frost) sahip modeller için olası neden, ısıtıcının arızalanmasıdır. Buz çözücüyü ve kontrol modülünü kontrol etmek gerekir.

AEG buzdolabı hata kodları aşağıdaki hata kodlarının görüntülenmesiyle ilişkili olarak, bu markanın cihazlarının en karmaşık arızalarını tek bir ziyarette düzeltmelerini sağlayan AEG buzdolaplarının onarımı ve bakımı konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir:

  • “-” sembolü (yanıp söner). Soğutma sistemi arızalı. “Yanıp sönen çizgi” daha sık olarak, buzdolabı bölmesindeki sıcaklığın çok düşük olduğunu gösterir. Arızaya dondurucunun buzunun çözülmesi eşlik ediyorsa, soğutma modlarını değiştirmek için solenoid valfe dikkat etmelisiniz (tek motorlu modeller için). Aksi takdirde, termostat (hava sensörü) suçlanacak, haznede ayarlanan sıcaklığa ulaşma konusunda işlemciye sinyal göndermeyi durdurdu. Arızanın ana belirtisi, motor kompresörünün sürekli çalışmasıdır.
  • “-” sembolü (sürekli yanar). Bir veya her iki bölmedeki sıcaklıktaki artışla ilişkili soğutma sistemiyle ilgili sorunları gösterir. Bu durumda, birkaç neden olabilir: motorun arızalanması, soğutma odasının evaporatörünün sensörü (damla buz çözme sistemine sahip modellerde), kılcaldaki mikro çatlaklardan veya evaporatörün delinmiş bölümlerinden soğutucu sızıntısı, kılcal damarlarda yağ pıhtılarının oluşması, sistemde havadarlık, kauçuk kapı contasının aşınması.

Servis Merkezinin uzmanları, ünitenin soğutma sisteminin herhangi bir elemanını onarmaya veya değiştirmeye bugün hazırdır. Tüm kusurlu parçalar orijinal sertifikalı parçalarla değiştirilir. Yüksek kaliteli sarf malzemeleri kullanıyoruz ve buzdolaplarını yalnızca ilgili markanın yüksek kaliteli freonuyla dolduruyoruz. Garanti kartı hatasız olarak verilir.

  • F1, F2 veya “?” Körüklerdeki basınca bağlı olarak kolu olan termostatın arızası, kompresör besleme devresinin kontaklarını açıp kapatmak, böylece motorunu çalıştırmak ve kapatmak için tasarlanmıştır. Termostat değiştirilmelidir
  • F3, F4, F5 kodları veya “o” sembolü. Doğrudan işlevini yerine getirmeyi bırakan sıcaklık sensörünün arızası – kontrol modülünü buzdolabı odalarındaki mevcut sıcaklık okumaları hakkında bilgilendirmek
  • F6, F7, F Isıtma elemanlarından birinin arızası, kontrol ünitesinin arızaları ve No Frost sistemi. Bu kodlar nadiren belirli sorunları gösterir, bu nedenle göründüklerinde ayrıntılı teşhis olmadan yapamazsınız.
  • Sembol kare şeklindedir. Soğutucu bölmesinin evaporatörünün kontrolörü, işlemcinin motoru çalıştırdığı komutta arızalı. Bir arıza belirtisi, buzdolabında yüksek bir sıcaklıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir