Home / Kombi / Hangi Kombi Markası En İyi Garantiyi Sunuyor ?

Hangi Kombi Markası En İyi Garantiyi Sunuyor ?

Hangi Kombi Markası En İyi Garantiyi Sunuyor ? Yeni bir kazan satın almak hem evinize hem de ailenizin konforuna ve sağlığına gerçek bir yatırımdır. Eviniz için doğru seçim yapmak, verimlilik, boyut ve fiyat gibi çeşitli faktörlere inecektir, ancak karşılaştırmak için listenizde yüksek olması gereken başka bir şey üreticinin garantisidir.

Hangi Kombi Markası En İyi Garanti

Genel olarak, bir garanti, kazanınızın bir arıza veya arıza ortaya çıkarması durumunda, üreticinin kazanı düzeltmek ya da değiştirmek için bir mühendis göndermeyeceği anlamına gelir. Genel bir kural olarak, garanti ne kadar uzun olursa, kazanın kalitesi de o kadar yüksek olur. Tabii ki, bu genellikle daha yüksek bir maliyet anlamına gelir. Ancak, acil durumlarda kapsamlı bir garanti çok değerli olabilir!

Üreticiler nadiren tüm ürünlerinde bir battaniye garantisi sunuyorlar. Genellikle menzile göre değişir. Tipik bir kazan garantisi 1 – 10 yıl arasında garanti kapsamındadır. Hangi üreticiler en iyi garantileri sunuyor ve size gerçek bir huzur verecek?

Üretici firma Standart Garanti Aralığı (Min – Maks)
Alfa 2-7 yıl
Ariston 1-5 yıl
ATAG 10 yıl (tüm kazanlar)
Baxi 2-10 yıl
Biasi 2-5 yıl
Ferroli 1-5 yıl
Glow-solucan 2-7 yıl
İdeal 2-10 yıl
Intergas 3-10 yıl
Johnson & Starley 5-8 yıl
Keston 2-5 yıl
Ana 3-5 yıl
Potterton 1-7 yıl
RAVENHEAT 2-5 yıl
Vaillant 2-7 yıl
Viessmann 2-5 yıl
VOKERA 2-7 yıl
Worcester Bosch 2-5 yıl
Zanussi 10 yıla kadar

Kombi garantisi nedir ?

Kazan garantisi (bazen garanti olarak adlandırılır) ev sahibi ile kazan üreticisi arasında yapılan bir sözleşmedir. Kazanın bir arıza oluşturması durumunda, üretici sorunu gidermek için bir mühendis gönderir veya kazanı değiştirir. Bu anlaşma, genellikle 1 – 10 yıl arasında değişen garanti süresi kadar devam eder. Teorik olarak, garanti ne kadar uzun olursa, üreticinin kazanının zaman testine katlanacağı daha fazla güvenir.

Kazanlar söz konusu olduğunda, çoğu standart olarak 1 yıl garanti içerecektir. Bununla birlikte, birçok üretici bu süreyi, belirli kurulum ve bakım standartlarını karşılayarak ekstra veya basit ödeme yaparak önemli ölçüde genişletme fırsatı verir. Not: Bu standartlar karşılanmadığında bile satın alınan garantiler geçersiz sayılabilir.

Şartlar ve koşullar

Her üretici garantisi, belirli şartlara ve koşullara uymanıza bağlı olacaktır. Garantinin tam süre boyunca geçerli olabilmesi için, ev sahibi olarak sizden beklediğiniz ve garanti ile korunan, en küçük paragrafa kadar olanla ilgili sapları almanız önemlidir. Örneğin, bazı garantiler sadece kazanın ısı değiştiricisi gibi belirli kısımlarına uygulanır ve işçilik maliyetlerini içerebilir veya içermez.

Genel şartlar ve koşullar şunları içerir:

Kazan, kurulumdan sonraki 30 gün içinde imalatçıya kayıtlı olmalıdır. Bu, mühendisiniz tarafından yapılırsa en iyisidir. Bu gerçekten önemli ancak çoğu zaman gözden kaçan bir ayrıntıdır. Ancak, mühendisin ona baktığını düşünmeyin; Her şeyin yapıldığından emin olmak için birkaç hafta sonra kontrol etmeye değer.

Üreticiler ayrıca, mevcut kalorifer sisteminizin temizlendiğini ve herhangi bir pisliği veya kiri temizlediğini belirtebilir, böylece yeni kazanı “temiz bir kayrak” ile başlıyor.

Yıllık servis de yaygın bir gereksinimdir ve bunun mühendislerinden biri veya akredite edilmiş bir ortak kurucu tarafından yapılması gerektiğini şart koşabilir. Bu nedenle tüm servis kayıtlarınızı saklayın.
Tüm onarımlar sadece üretici tarafından onaylanmış parçalar kullanılarak yapılmalıdır.

Kazan sigortası hakkında kısa bir yazı

Kazan sigortası veya acil kazan kapağı, size önemli bir satın alma olarak önerilebilir. Kazan veya ısıtma sisteminizde sigortayı yaptırdığınızda, ev ya da araba sigortası gibi aylık bir prim ödersiniz ve kazanınızın arızalanması durumunda bir mühendis ekstra ücret ödemeden tamir edecektir.

Bu mantıklı bir plan gibi görünmekle birlikte, gerçek şu ki, bu kapağı alan ev sahiplerinin üçte ikisi hiçbir zaman bir iddiada bulunmaz *. Genelde aylık olarak daha fazla para ödeyenler, sorunu çözmek için kendi mühendislerini bulup kiralayacaklar. Buna ek olarak, çoğu kazanın bir üretici garantisi içerdiğinden, sigorta tamamen gereksiz bir masraf olabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ? Kazanınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmek mi gerekiyor? Bir kazan kilitlendikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi