Home / Elektronik / Güvenlik Kamerası Satın Almadan Önce Okuyunuz
Güvenlik Kamerası Satın Almadan Önce Okuyunuz

Güvenlik Kamerası Satın Almadan Önce Okuyunuz

Güvenlik Kamerası Satın Almadan Önce Okuyunuz Güvenlik Kamerası Satın Almadan Önce Kendi evinizde kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız. Saldırı olasılığı bu güvenlik duygusunu parçalamaktadır. Eşyalarınızın alınması düşüncesinden daha kötüsü, biri güvenli alanınıza giren bir ihlal hissidir. Ev güvenlik kameraları, potansiyel hırsızlar üzerinde size biraz güç sağlayan uygun bir yoldur.

Ev güvenlik kameraları, birileri alanınızı istila ederse, başvurmanız gerekir. Kendi imajını polise sağlayabilir ve onları (ve eşyalarınızı) bulma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Akıllı güvenlik kameralarıyla, evden uzaktayken derhal uyarıların avantajına da sahip olursunuz, böylece yetkililere daha hızlı bir şekilde ulaşabilir ve eylemdeki hırsızı yakalayabilirsiniz.

Daha hafif notalarda, kapalı güvenlik kameraları, dışarıdayken köpeğinizi kontrol etmek için kullanılabilir. Köpeğinizi dışarıdayken özlüyor olursanız veya yokluğunuzda olmaması gereken şeylere girmekten endişe ediyorsanız, kamera size check-in yapmanın bir yolunu sunar.

Bunların hepsinin size iyi geldiğini görüyorsanız ve evinizi korumak için ekstra bir adım atmaya hazırsanız, güvenlik kameraları için alıcı kılavuzu sizin için doğru kamerayı seçmenize yardımcı olabilir.

Ev Güvenlik Kamera Türleri

Hangi güvenlik kamerasını satın alacağınızı bulmaya çalışırken, birkaç ana türü fark edeceksiniz.

Akıllı Ev Güvenlik Kameraları

Akıllı ev güvenlik kameraları sahneye nispeten yeni ama son derece popüler. Video kaydetmenin yanı sıra video akışını, müşterilerin gerçek zamanlı olarak çektiği videoları müşterilere görmelerini sağlayan bir uygulamaya bağlarlar. Kamera bir hareket duyarsa, ev sahibi, akıllı telefonunda hemen bir uyarı alır; böylece eve dönmeden çok önce bir şeylerin yanlış olduğunu bilirler.

Akıllı ev güvenlik kameraları diğer türlerin çoğundan daha pahalı ve çoğu zaman aylık abonelik dahil olmak üzere başlangıç ​​maliyetine ek olarak kullanıcıya daha fazla güvenlik kamerası sunuyor.

Bullet Kameralar

Bullet kameralar silindirik olup belirli bir yönde işaret etmektedir. Genellikle ekonomiktirler, ancak aralıkları sınırlı olduğundan, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz kadar çok ev yakalamak için bunlardan birkaçını satın almanız gerekebilir. Girişler veya evin önü için çoğu zaman iyidirler.

Dome Kameralar

Dome kameralar mermi kameralarından daha geniş bir yelpazeye sahiptir ve genellikle kameranın odağını hareket ettirme veya bir şeyi büyütme özelliği içerir. Mermi kameralarından daha pahalı, ancak daha az sayıda kamera ile daha fazla görsel kapsama alanı elde edebilirsiniz. Ayrıca, hırsızın kameranın hangi alanı olduğu konusunda net olmadığı için, görüş alanının dışında kalması zor, bu da mermi kameralarından daha etkili bir caydırıcı kılıyor .

Dikkatinizi Çekebilir

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ?

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ? Bilgisayarın yavaş çalıştığı çeşitli nedenler açıklanmakta ve yavaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi