Home / Klima / Fuji Klima Arıza Kodları

Fuji Klima Arıza Kodları

Fuji Klima Hatası Nasıl Düzeltilir ?

Fuji Klima Arıza Kodları aircon zaman zaman arızalanabilir. Bu nedenle, klimanızın bakımı önemlidir. Başta sorunla ilgilenmezseniz, büyük bir sorun haline gelebilir ve klima cihazınızı değiştirmeniz gerekebilir.

Bir klimada gelişen yaygın problemlerden bazıları su sızıntısı nedeniyle koku vermeye başlar, bazen ışık yanıp sönmeye başlar ve soğumayı bıraktığı zamanlar vardır. Bu sorunlardan birini fark etmez, klima cihazınızı kendiniz kontrol etmeniz veya ünitenize tam hizmet edildiğinden ve iyice temizlenmesini sağlamak için eğitimli bir profesyonel tarafından kontrol edilmeniz gerekir.

Fujitsu Klima Arızaları

Servis sadece ünitenin ömrünü uzatmaz, aynı zamanda evinizde veya ofiste kaliteli havanın alınmasını sağlar. Düzenli olarak servis edilmiyorsa, eski havayı solumaya başlamış olabilirsiniz ve ünite aynı zamanda daha fazla enerji tüketir ve bu da daha yüksek elektrik faturaları ile sonuçlanır.

Fuji en popüler aircon markalarından biridir. Diğer tüm modeller gibi soğutucu havayı uzun yıllar tutmak için de uygun bakıma gereksinim duyuyor.

Her şeyden önce, tam sorunu bulmak için aircon geçiş yapmanız gerekir. Birimden gelen bir ses olabilir. Durum buysa, ünite içinde kırık bir şeyin işareti olabilir. Bu sesten kurtulmak için, üniteyi açmanız ve içeriden iyice temizlemeniz gerekebilir. Bazen, eğitimsiz bir gözün göremediği şeyler vardır. Bu gibi durumlarda bir profesyonel çağırmaktan başka seçeneğiniz yok.

Fuji Klima Arıza Kodları

Işık Yanıp Sönüyor Hatası

Fujitsu klima ünitesinin ışığı sürekli olarak yanıp sönüyorsa, bu, klima cihazınızda yanlış bir şey olduğunu gösterir. Klima cihazının el kitabını çıkarmalı ve giderme kılavuzunu kontrol etmeliyiz. Çoğu zaman, ışık yanıp sönen sorunun temelini bulabileceksiniz.

Uzaktan Kumandayı Kontrol Edin

Şimdi uzaktan kumandaya göz atmanın tam zamanı. Modellerin bazılarında, ışık yanıp söndüğünde hata kodlarını veya mesajları gösteren uzaktan kumandalar bulunur. Bu hata mesajı, klima ünitesindeki sorunu iletebilir. Bununla birlikte, bazen gerçek hata ünite tarafından gösterilmez ve bunun yerine bir hata kodu görüntülenir. Bu gibi durumlarda, hatayı bulmak için kullanım kılavuzuna bakmanız gerekecektir.

Sorun Giderme Kılavuzu

Yukarıda belirtildiği gibi, klima ünitesiniz bir kullanım kılavuzu ile gelirdi. Tüm talimat el kitaplarında genellikle bir sorun giderme kılavuzu bulunur. Sorun giderme kılavuzunda listelenen çeşitli adımları izleyin ve sorunu tam olarak anlamaya çalışın. Tüm modellerin farklı servis prosedürlerine sahip olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Bu kullanım kılavuzlarını Internet’te basit bir arama ile de öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, klimanızın sorununu kullanım kılavuzuyla birlikte bulamazsan, eğitimli bir profesyonelin kontrol etmesi gerekir. Bir süre Kapatın

Klimalarını kolayca değiştirebildiğiniz zamanlar vardır ve açtığınızda tekrar çalışmaya başlayacaktır. Bununla birlikte, birimle ilgili bir sorun olduğunu ve kontrol edilmesi ve bakımının yapılması gerektiği anlamına gelir. Klima birkaç araba için kapattığınızda çalışmaya başlarsa, sorun gittiği anlamına gelir, ancak yine de kontrol etmelisiniz.

Profesyonel Yardım Alın

Bununla birlikte, yukarıdaki tüm işlemlerin hala klima ünitesi ile olan sorunu çözmede size yardım edememesi durumunda, klima ile ilgili sorunlarla uğraşan bir tecrübeli profesyonelin aranması en iyisidir.

Bunlar, klimanızın mükemmel durumda olmasına yardımcı olacak bazı ipuçlarıdır. Bir profesyonelin iyice kontrol ettirilmesi önerilir. Kendiniz onarmaya karar verirseniz, garantiyi geçersiz hale getirebilirsiniz. Ayrıca, klima cihazındaki parçaların birçoğu çok pahalıdır ve yanlışlıkla bazı pahalı parçalara zarar verebilir.

türkiyede onarım hizmetleri sunan bir çok şirket var. Fakat tüm bu hizmetler aynı değildir. Birini aramaya karar vermeden önce birkaç şirketin incelemelerini kontrol etmek önemlidir.

Fuji Klima Özellikleri

Fuji klimalarda, sağlığınızı önemseyen özellikler mevcuttur. Farklı kapasitelere sahip dış ve iç ünitelere sahiptir. Enerjiden maksimum seviyede tasarruf etmenizi sağlar. A sınıfı enerji ürünlerdir.

Neden Fuji klima ?

Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini ilke edinen Fuji, Türkiye çapında kurduğu dağıtım ağı ve ürettiği teknolojik ürünlerle sektörün en önemli şirketlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi