Home / Beyaz Eşya / Frigidaire Çamaşır Makinesi Yıkayıcı Hata Kodları
Frigidaire Çamaşır Makinesi

Frigidaire Çamaşır Makinesi Yıkayıcı Hata Kodları

Frigidaire Çamaşır Makinesi Yıkayıcı Hata Kodları Açıklamalı Çözümleri Frigidaire markası altında serbest bırakılan ürünler, güvenilirlik ve pratiklik standardı olarak kabul edilir. Ayrıca, bu günlerin en iyilerinden biri olmaya devam ediyor. Tarihten bahsetmişken birazcık şirket çamaşır makineleri çıkarmaya başladı. Yapısı, çok fazla çamaşır varsa bile yıkama süresini, güç tüketimini ve suyun arzını azaltmaya olanak tanır.

Frigidaire Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Frigidaire yıkayıcıların hata kodları her sahib için yararlı olacaktır. Kırılma durumunda, bir efendiye zaman ve para harcamadan kendiniz sorununuzu halledebileceksiniz. Makinenizin hata koduna göre tavsiyeleri kullanın ve onarım deneyiminiz olmasa bile kendiniz düzeltmeye çalışın. Tabloda gerekli tüm bilgiler açıklanmaktadır. Eminim bu sonuç sizi hoş karşılatacaktır. Bir uzman çağırmaya karar verdiyseniz, çamaşır makinenizin hata koduyla ona bilgi verin.

Frigidaire GLTF2940ES2 Yıkayıcı Hata Kodları

HATA KODUHATASEBEPLERI VAR MIÇÖZÜMLER
1 Bip / E10Su girmiyorEvdeki su temini kesintiye uğradı.
Su basıncı çok düşük.
Su açılmamalı veya musluk tamamen açılmamalıdır.
Hortumlar kıvrılmış. Boşaltma borusu minimum yüksekliğin 24 “altındadır.
Suyun evdeki diğer musluklardan yeterince akıp doymadığını kontrol edin; hizmetin geri yüklenmesini bekleyin.
Çamaşır yıkarken evin diğer bölgelerinde su akmasını önleyiniz.
Musluk musluklarını yıkayıcıya tamamen açın.
Hortumları düzeltin.
Boşaltma hortumundaki bükme yüksekliğini en az 24 “arttırın.
1 Bip / E10Su sızıntısıHortum bağlantıları gevşek.
Evde musluk tıkanmış.
Oversudsing.
Giriş hortum bağlantılarını musluk ve rondelayla sıkın. Hanehalkı drenajını unclog.
Etikette önerilen miktarda yüksek verimli deterjanı kullanın.
1 Bip / E10Dispenser çekmecesi açıkDeterjan çekmecesi açıksa, yıkayıcı çalışmaz.Dispenser çekmecesini kapatın.
2 Bip / E20Su tahliye etmiyorBoşaltma hortumu bükülmüş.
Evde musluk tıkanmış.
Hortumları düzeltin.
Hanehalkı drenajını unclog.
3 Bip / E30Tambur Aşırı DolguluGiriş valfi, basınç anahtarı veya kontrol paneli arızasıKapıyı açmayın, suyu boşaltmak için Drenaj / Döndür’ü seçin, döngüyü tekrar başlatın.
4 Bip / E40Kapı açıkKapak açıksa, yıkayıcı çalışmaz.Yıkayıcı kapısını kapatın.
5 Bip / E50Motor aşırı ısınmışYıkama motoru aşırı ısınırsa durur.Motor soğuması için 30 dakika bekleyin.
7 Bip / E70Soğuk su yıkayıcıya girmiyorSoğuk su hortumu yanlış musete bağlı. Soğuk su musluğu açık değilHortumu, soğuk su musluğuna ve yıkayıcı üzerindeki soğuk su girişine bağlayın.
Soğuk su musluğunun tamamen açıldığından emin olun.
15 Bip / EFOOversudsingYüksek verimli bir deterjan kullanılmamıştır. Çok fazla deterjan eklendi.Yalnızca yüksek verimli bir deterjanı kullanın. Dozaj için üretici önerisini takip edin.
Su sıcaklığı, su sertliği, yük boyutu ve toprak seviyesi için miktarın ayarlanması gerekebilir.
15 Bip / EFOSıcak su girmiyorSıcak su hortumu yanlış musluğa bağlı.
Sıcak su musluğu açık değil
Sıcak su hortumunu sıcak su musluğuna ve yıkayıcı üzerindeki sıcak girişe bağlayın.
Sıcak su musluğunun tamamen açıldığından emin olun.

Frigidaire FWAC16I3MSGKW Yıkayıcı Hata Kodları

Yıkayıcı sorun olduğunda, yerel servis ofisi veya firmamızın satış departmanı ile temasa geçin ve müşteri, makineyi izinsiz sökmemelidir.
Rondela normal çalışamıyorsa ve görüntü borusu penceresinde veya makine alarmlarında anormal gösterge gösteriliyorsa, lütfen aşağıdakileri kontrol edin ve düzeltin.

GÖRÜNTÜLESEBEB OLMAKÇÖZÜM
Frigidaire FWAC16I3MSGKW Yıkayıcı Hata KodlarıSu alma veya 1 saati doldurma alarmı.Su musluğunun açılıp açılmadığını kontrol edin.
Frigidaire FWAC16I3MSGKW Yıkayıcı Hata KodlarıDrenaj Süresi> 6dak. Su Seviyesi şalteri sıfırlanmadı.Su seviye sensörünü ve boşaltma pompasını kontrol edin
Frigidaire FWAC16I3MSGKW Yıkayıcı Hata KodlarıKapak dönmeden önce yakın değil.Kapıyı kapat.
Frigidaire FWAC16I3MSGKW Yıkayıcı Hata KodlarıAynı döndürme işleminde üçüncü kez şok yaratma alarmı.Lütfen kıyafetlerin dengesini koruyun.
Frigidaire FWAC16I3MSGKW Yıkayıcı Hata KodlarıSu seviye sensörü alarmı.Su Seviyesi sensörünü değiştirin.
Frigidaire FWAC16I3MSGKW Yıkayıcı Hata KodlarıElektronik kapı kilit arızası.Kapı kilidini kontrol edin.
Frigidaire FWAC16I3MSGKW Yıkayıcı Hata KodlarıÇocuk kilidi ışığı yanıp sönüyor.İletişim hatası.
GÖRÜNTÜLENEDENLERİYÖNTEMLER
E1Su alma veya 1 saati doldurma alarmı.Su musluğunun açılıp açılmadığını kontrol edin.
E2Drenaj ZamanıS6min Su Seviyesi şalteri sıfırlanmadı.Su seviye sensörünü ve tahliye pompasını kontrol edin.
E3Kapak dönmeden önce yakın değil.Kapıyı kapat.
E 4Aynı döndürme işleminde üçüncü kez şok yaratma alarmı.Lütfen kıyafetlerin dengesini koruyun.
F8Su seviye sensörü alarmı.Su Seviyesi sensörünü değiştirin.
C9İletişim kesildiğinde.İletişim terminali fişinin yeniden tahsisi.
FdKapı kilidi arızalı.Kapı kilidini kontrol edin.

Frigidaire FLCF09GGFWTU Yıkayıcı Hata Kodları

ARIZA KODUMUHTEMEL HATANE YAPALIM
E01Makinenizin kapısı açık kalmıştır.Makine kapısını kapatın. Makineniz arızayı bildirmek için devam ederse, makinenizi kapatın, fişini çekin ve derhal en yakın yetkili servise başvurun.
E02Pompa arızalı veya pompa filtresi tıkalı veya pompanın elektrik bağlantısı arızalıdır.Musluğu aç. Şebeke suyu kesilebilir. Sorun devam ederse, makineniz otomatik olarak bir süre sonra duracaktır.Makineyi fişten çekin, musluğunu kesin ve en yakın yetkili servise başvurun.
E03Makine içindeki su basıncı veya su seviyesi düşüktür.Pompa filtresini temizleyin. Sorun devam ederse, en yakın yetkili servise başvurun. (*)
E04Makineniz aşırı miktarda su içeriyor.Makineniz kendi başına su boşaltacaktır. Boşaltma işlemine uygun olarak, makinenizi kapatın ve fişi çekin.Musluğunuzu kapatın ve en yakın yetkili servise başvurun.

Frigidaire rondelalar Ön Yük hata kodları

HATA KODUŞARTKONTROL / ONARIM
E11Dolum süresi çok uzunÇamaşır makinesinin arkasındaki su musluğunun tamamen açık olduğundan emin olun. Kışın donma için dolum hatlarını kontrol edin. Tahliye sisteminde bir sifon sorunu olup olmadığını kontrol edin. Giriş su valf düzeneği bozuksa, değiştirin.
E13Basınç şalterli hava hortumunda küvette su kaçağı veya hava sızıntısıYıkayıcı, yıkama sıvısının dolu olduğunu göstermek için su seviye basınç anahtarı açılmadan çok uzun süre doluyor. Yıkama tüpünde bir sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Küvet sızıntı yapmazsa, yıkayın aşırı doldurduğunu kontrol edin. Öyleyse, hava hortumunu ve su seviyesi basınç anahtarını kontrol edin.
E14Dispenser çekmecesi kapalı değilBazı modellerde, dağıtıcı çekmece muhafazasında, dağıtıcı çekmecesinin kapalı olup olmadığını tespit eden manyetik bir kamış anahtarı vardır.Çekmece kapalıysa çekmecenin alt tarafındaki mıknatısın yerine oturduğunu kontrol edin. Gerekirse mıknatıyı değiştirin. Arızalıysa, reed anahtarını değiştirin.
E21Yavaşça boşaltırYıkayıcı boşaltma ve boşaltma hortumunu kontrol edin. Rondelayı çıkarın ve boşaltma pompasını tıkanıklığına karşı kontrol edin. Boşaltma yolu açıksa, boşaltma pompası genellikle değiştirilmelidir.
E23Tahliye pompası rölesi başarısız olduKontrol panelindeki drenaj pompası rölesi başarısız oldu. Elektronik kontrol kartını değiştirin
E24Tahliye pompası rölesi başarısız oldu
E31Basınç sensörü elektronik kontrol paneli ile iletişim kurmuyorBu hata yalnızca dijital ekrandaki modellerde. Rondelayı çıkarın ve su seviyesi basınç sensörü ile kontrol paneli arasındaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Kablo bağlantıları sağlamsa, su seviyesi basınç sensörü genellikle değiştirilmelidir.
E35Su seviyesi basınç sensörü aşırı doldurmayı algılarBu hata yalnızca dijital ekrandaki modellerde. Çamaşır makinesinde aşırı miktarda dolum yapılıyorsa, giriş su akışını uygun şekilde kapatıp kapatmadığını kontrol etmek için giriş su doldurma valflerini kontrol edin. Arızalıysa, su giriş valfi komplesini değiştirin. Yıkayıcı aşırı dolum yapmazsa, su seviyesi basınç sensörünün genellikle değiştirilmesi gerekir.
E43, E44, E45, E46Kontrol panosu arızasıÇamaşır makinesini 5 dakika fişten çekin. Gücü geri yükleyin ve kodun dönüp dönmediğine bakın. Varsa, elektronik kontrol kartını değiştirin.
E47Kontrol, Spin modunda açık bir kapı kilit devresini tespit ettiRondela kablosunu çıkarın. Kapı kilidi komplesinin kablo demetini kontrol edin. Kablo demeti sağlamsa, kapı kilidi / anahtar düzeneğinin genellikle değiştirilmesi gerekir.
E48Kontrol, kapı kilit devresinde bir sorun tespit ettiRondela kablosunu çıkarın. Kapı kilidi grubuna giden kablo demetini kontrol edin. Kablo demeti sağlamsa, kapı kilidi / anahtar düzeneğinin genellikle değiştirilmesi gerekir.
E52Motor takografından gelen kötü sinyalRondela kablosunu çıkarın. Motor üzerindeki takometre ile direnci kontrol edin. 105 ve 130 ohm arasında ölçmelidir. Takometre kötü ise, tahrik motorunu değiştirin. Takometre direnci bu aralıkta ise, motorun yanındaki hız kontrol kartını değiştirin.
E55Motorun aşırı ısınmasıRondelayı çıkarın ve tahrik kayışını çıkarın. Motor kasnağını çevirin. Serbestçe dönmüyorsa, tahrik motorunu değiştirin. Motor serbestçe dönerse, dönen yatağı kontrol etmek için yıkama teknesinin arkasındaki büyük tahrik makarasını döndürün. Kasnak serbestçe dönmüyorsa, dış küveti ve döndürme sepetinin genellikle değiştirilmesi gerekir, çünkü bir döner rulman başarısız olmuştur. Rulman sağlamsa, motor sargılarının direncini 4 ile 6 ohm arasında bir okuma için kontrol edin. Motor başarısız olursa değiştirin. Motor sese uygunsa, hız kontrol paneli genellikle değiştirilmelidir.
E56Yüksek motor akımı
E57Invertörde yüksek akım
E58Motor fazında yüksek akım
E593 saniye boyunca takometre sinyali yokRondela kablosunu çıkarın. Motor üzerindeki takometre ile direnci kontrol edin. 105 ile 130 ohm arasında bir ölçme yapmalıdır. Takometre başarısız olursa, tahrik motorunu değiştirin. Takometre direnci bu aralıkta ise, tahrik kayışını çıkarın. Motor kasnağını çevirin. Serbestçe dönmüyorsa, tahrik motorunu değiştirin. Motor serbestçe dönerse, dönen yatağı kontrol etmek için yıkama teknesinin arkasındaki büyük tahrik makarasını döndürün.Kasnak serbestçe dönmüyorsa, o zaman dış küvet ve sıkma sepetinin değiştirilmesi gerekir. Rulman sağlamsa, motor sargılarının direncini 4 ile 6 ohm arasında bir okuma için kontrol edin. Motor başarısız olursa değiştirin. Motor sese uygunsa, hız kontrol paneli genellikle değiştirilmelidir.
E5A, E5B, E5CHız kontrol panosu aşırı ısınmışHız kontrol kartını değiştirin
E5D, E5E, E5FKontrol panoları arasındaki iletişim sorunuRondelayı çıkarın ve ana elektronik kontrol kartı ile hız kontrol kartı arasındaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Kablo demeti bağlantıları sağlamsa, hız kontrol kartını değiştirin. Sorun devam ederse, ana elektronik kontrol kartını değiştirin.
E67Mikroişlemciye voltaj beslemesi hatalıYıkayıcıyı 5 dakika fişten çekin ve sonra prize takın. Kod geri gelirse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
E75Başarısız su sıcaklık sensörü devresiBu hata kodu sadece dijital ekrandaki pullar içindir. Rondela kablosunu çıkarın. Sıcaklık sensörü devresi üzerinden direnci kontrol edin. Oda sıcaklığında 50.000 ohm olmalıdır. Sensör arızalıysa, su giriş valfı komplesini değiştirin. Devrenin sesi direnç gösterse, kontrol panelini değiştirin.
E95Elektronik kontrol paneli iletişim hatasıYıkayıcıyı 5 dakika fişten çekin ve sonra prize takın. Kod geri gelirse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
EB1Gelen güç frekansı sınırların dışına çıkıyorRondela kablosunu çıkarın. Yerel elektrik servis sağlayıcınıza güç kaynağı frekansını kontrol ettirin. Normal ve kod net değilse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
EB2Gelen hat voltajı 130 volt AC’nin üstündeRondela kablosunu çıkarın. Çıkış voltajını kontrol edin. Voltaj yüksekse, bir elektrikçiye onarmalarını söyleyin. Voltaj normalse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
EB3Gelen hat voltajı 90 volt AC’nin altındaRondela kablosunu çıkarın. Çıkış voltajını kontrol edin. Voltaj yüksekse, bir elektrikçiye onarmalarını söyleyin. Voltaj normalse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
EF1Tıkalı drenaj pompası
EF2Çok fazla köpükYıkayıcıda kullanılan yüksek verimli (HE) yüksek verimli deterjanın miktarını azaltın

Frigidaire ATFB7000ES1 Yıkayıcı Hata Kodları

HATA KODUARIZA DURUMUKONTROL
E11Dolum süresi çok uzun.
1. Gelen su akışı normal mi?
Evet. (4). Adıma gidin. Hayır. Adıma gidin (2)
2. Gelen su armatürleri çevrilmiş mi?
Hayýr. Su armatürlerini aç. Evet. (3). Adıma gidin.
3. Gelen su basıncı (30) psi’nin üstünde mi?
Hayýr. Müţterinin dođru basýnç sorununu bulun. Evet. Kıvrılmış ya da bloke olmuş gelen su hortumlarını kontrol edin, gelen su ekranlarını temizleyin. Sorun devam ederse, su giriş valfı komplesini değiştirin.
4. Dolum suyu yıkayıcıya girmeye devam ediyor mu?
Evet. (5). Adıma gidin. Hayır. Adıma gidin (6)
5. Rondeladaki gücü kesin. Su dolumu durdu mu?
Evet. (6). Adıma gidin. Hayır. Giriş valf düzeneğini değiştirin.
6. İyi modeller, basınç anahtarı kontrol edin.
Basınç anahtarı kontrol eder. Adım 8’e gidin. Basınç şalteri kötü kontrol eder. Basınç şalterini değiştirin.
7. Daha iyi modeller, basınç sensörünü değiştirin.
Bu sorunu çözmezse 8. adıma gidin.
8. Kontrol kartını değiştirin.
E13Küvette su kaçağı veya hava zehirlenmesindeki hava sızıntısı.
1. Yıkayıcı su sızdırıyor mu?
Evet. Su sızıntısını düzeltin. Hayır. Adıma gidin (2)
2. Hava zili sisteminde bir hava sızıntısı var mı?
Evet. Hava sızıntısı problemini düzeltin. Hayır. Adım 3-4’e gidin.
3. İyi modeller, basınç anahtarını kontrol edin.
Arızalı. Basınç şalterini değiştirin. İyi. Adıma gidin (5)
4. Daha iyi modeller, basınç sensörünü değiştirin.
Bu sorunu çözmezse, 5. adıma gidin.
5. Kontrol kartını değiştirin.
E21Su yeterince hızlı pompalamıyor.
1. Boşaltma hortumunda kısıtlamalar olup olmadığını kontrol edin.
Kısıtlama. Doğru problem. Kısıtlama yok. (2). Adıma gidin.
2. Rondelayı çalıştırın ve boşaltma pompasında 120 VAC’yi kontrol edin.
Sıfır. Kontrol kartını değiştirin. 120 VAC. Pompayı çıkarın ve tıkanmayı kontrol edin. Engellendiğinde kısıtlamayı kaldırın, yoksa pompayı değiştirin.
E23Kontrol panosundaki boşaltma pompası rölesi arızalı veya pompayı kapatın.Kontrol paneli veya telini değiştirin.
E24Kontrol panosundaki boşaltma pompası rölesi arızalı veya pompayı kapatın.Kontrol paneli veya telini değiştirin.
E31Basınç sensörü kontrol paneli ile iletişim kurmuyor.
Basınç sensörü ve kontrol paneli arasındaki kablolama durumunu kontrol edin.
Hatalı kablolama. Doğru kablolama. İyi kablolama. Basınç sensörünü değiştirin. Bu işlem sorunu çözmezse kontrol panelini değiştirin.
E35Basınç sensörü, su dolumunu gösterir.
1. Su seviyesi 4,5 inçin üstünde mi?
Evet. (2). Adıma gidin. Hayır. Adım 4’e gidin.
2. Su yıkayıcıya sürekli olarak giriyor mu?
Evet. (3). Adıma gidin. Hayır. Kontrol panelini değiştirin.
3. Gres rondelasını çıkarın. Su girmiyor mu?
Hayır. Su vanası komplesini değiştirin. Evet. Kısa devre için valf grubuna giden kablo bağlantılarını kontrol edin. Kablo bağlantısı iyi olursa, kontrol panelini değiştirin.
4. Basınç sensörü anahtarını değiştirin. Bu sorunu çözdü mü?
Evet. Sorun çözüldü. Hayır. Kontrol panelini değiştirin.
E36Kontrol panosu sorunu.Kontrol kartını değiştirin.
E41Kontrol paneli, kapı anahtarının açık olduğunu düşünüyor.
1. Yükleme kapısı kapalı mı?
Hayýr. Kapýyý kapat. Evet. Adım (2) ‘ye gidin.
2. Kontrol üzerindeki J2 fişi, açıkken siyah telden toprağa voltajı ölçün.
0 volt. Kapı çarpmasını kontrol edin. İyi olması halinde, kapı anahtarı komplesini değiştirin. 120 volt. Kontrol kartını değiştirin.
E43Kontrol panosu sorunu.Kontrol kartını değiştirin.
E44Kontrol panosu sorunu.Kontrol kartını değiştirin.
E45Kontrol panosu sorunu.Kontrol kartını değiştirin.
E46Kontrol panosu sorunu.Kontrol kartını değiştirin.
E47Kurul, PTC devre kapısının devirde açık olduğunu düşünüyor.
1. Kapı kilidi tertibatını çıkartın ve PTC’nin direncini ölçün
Kısa veya açık Arızalı kapı kilit düzeneği. 1500 Ohm civarında okur. Arızalı kontrol paneli.
E48Kurul, PTC devre kapısının kapalı olduğunu düşünüyor.
1. Kapı kilidi tertibatını çıkartın ve PTC’nin direncini ölçün
Kısa veya açık Arızalı kapı kilit düzeneği. 1500 Ohm civarında okur. Arızalı kontrol paneli.
E52Tako jeneratöründen gelen kötü sinyal.
1. Tahrik motorundan fişini ayırın ve motordaki direnç pimleri 4 ve 5’i ölçün.
Okunan değer 105 ve 130 Ohm arasındaysa hız kontrol kartını değiştirin. Sayaç 105 ve 130 Ohm’dan farklı değilse, motoru değiştirin.
E56Yüksek motor akımı.
1. Kemeri motordan çıkarın ve motor kasnağını döndürün. Motor dönüyor mu?
Hayır. Motoru değiştirin. Evet. Adıma gidin (3)
2. Küvet makarasını döndürün. Küvet serbest mi?
Hayır. Küvet yatakları kontrol edin. Evet. Adıma gidin (3)
3. Fişin motora olan bağlantısını kesin ve sargıların direncini ölçün (pin 1 – pin 2, pin 1 – pin 3, pin 2 – pin 3). Tüm okumalar 4 ile 6 Ohm arasında olmalıdır.
Okumalar doğruysa, hız kontrol paneli değiştirin. Okumalar yanlışsa, motoru değiştirin.
E57İnvertörde yüksek akım.
1. Kemeri motordan çıkarın ve motor kasnağını döndürün. Motor dönüyor mu?
Hayır. Motoru değiştirin. Evet. Adıma gidin (3)
2. Küvet makarasını döndürün. Küvet serbest mi?
Hayır. Küvet yatakları kontrol edin. Evet. Adıma gidin (3)
3. Fişin motora olan bağlantısını kesin ve sargıların direncini ölçün (pin 1 – pin 2, pin 1 – pin 3, pin 2 – pin 3). Tüm okumalar 4 ile 6 Ohm arasında olmalıdır.
Okumalar doğruysa, hız kontrol paneli değiştirin. Okumalar yanlışsa, motoru değiştirin.
E58Motor fazında yüksek akım.
1. Kemeri motordan çıkarın ve motor kasnağını döndürün. Motor dönüyor mu?
Hayır. Motoru değiştirin. Evet. Adıma gidin (3)
2. Küvet makarasını döndürün. Küvet serbest mi?
Hayır. Küvet yatakları kontrol edin. Evet. Adıma gidin (3)
3. Fişin motora olan bağlantısını kesin ve sargıların direncini ölçün (pin 1 – pin 2, pin 1 – pin 3, pin 2 – pin 3). Tüm okumalar 4 ile 6 Ohm arasında olmalıdır.
Okumalar doğruysa, hız kontrol paneli değiştirin. Okumalar yanlışsa, motoru değiştirin.
E593 saniye boyunca takograf sinyali yok.
1. Kemeri motordan çıkarın ve motor kasnağını döndürün. Motor dönüyor mu?
Hayır. Motoru değiştirin. Evet. Adıma gidin (3)
2. Küvet makarasını döndürün. Küvet serbest mi?
Hayır. Küvet yatakları kontrol edin. Evet. Adıma gidin (3)
3. Tahrik motorundan fişini ayırın ve motordaki 4 ve 5 numaralı pimlerin direncini ölçün.
Sayaç 105 ve 130 Ohm’dan farklı değilse, motoru değiştirin. Okuma 105 ve 130 Ohm arasında ise, adım 4’e gidin.
4. Fişi motorun bağlantısını kesin ve sargıların direncini ölçün (pin 1 – pin 2, pin 1 – pin 3, pin 2 – pin 3). Tüm okumalar 4 ile 6 Ohm arasında olmalıdır.
Okumalar doğruysa, hız kontrol paneli değiştirin. Okumalar yanlışsa, motoru değiştirin.
E5AAşırı yüklenmenin neden olduğu ısı emici üzerindeki yüksek sıcaklık.İlk önce-eğer kötü rpl hız kontrolü brd testi yapın.
E5BIsı alıcı üzerinde yüksek sıcaklık.Hýz kontrol kartýný deðiþtirin.
E5CIsı alıcı üzerinde yüksek sıcaklık.Hýz kontrol kartýný deðiþtirin.
E5Dİletişim problemi.
1. İletişim sorunu. Kontrol kartı ve hız kontrol kartı arasındaki kablolamayı kontrol edin.
Kötü kablolama. Doğru kablolama sorunu. Kablolama iyi. Kontrol kartını değiştirin. Sorun düzeltilmezse, hız kontrol kartını değiştirin.
E5Eİletişim problemi.
1. İletişim sorunu. Kontrol kartı ve hız kontrol kartı arasındaki kablolamayı kontrol edin.
Kötü kablolama. Doğru kablolama sorunu. Kablolama iyi. Kontrol kartını değiştirin. Sorun düzeltilmezse, hız kontrol kartını değiştirin.
E5Fİletişim problemi.
1. İletişim sorunu. Kontrol kartı ve hız kontrol kartı arasındaki kablolamayı kontrol edin.
Kötü kablolama. Doğru kablolama sorunu. Kablolama iyi. Kontrol kartını değiştirin. Sorun düzeltilmezse, hız kontrol kartını değiştirin.
E66Isıtma elemanı röle arızası.
1. Isıtma elemanının direncini kontrol edin. Yaklaşık 14 ohm olmalıdır. 2. Zemin ve her iki ısıtıcı terminali arasındaki direnci kontrol edin. Isıtıcı terminalleri söküldüğünde açık olmalıdır.
Okumalar yanlışsa, ısıtma elemanını değiştirin.
E67Mikroişlemcide giriş voltajı yanlış.
1. Tank NTC’nin direncini kontrol edin. 4.8K ohm civarında mı?
Hayır, ısıtıcı düzeneğini değiştirin. Evet, kabloları kontrol edin.
E68Akım ısıtıcısında veya sigortada akıma akım sızması.
1. Isıtma elemanının direncini kontrol edin. Yaklaşık 14 ohm olmalıdır. 2. Zemin ve her iki ısıtıcı terminali arasındaki direnci kontrol edin. Isıtıcı terminalleri söküldüğünde açık olmalıdır.
Okumalar yanlışsa, ısıtma elemanını değiştirin.
E71NTC arızasını yıkayın. (Küvet ısıtıcısı)Kontrol paneli veya telini değiştirin.
E74Yıkama sıcaklığı artmıyor.NTC’yi doğru konuma getirin.
E75Su sıcaklık sensörü devresi.
1. NTC’nin direncini kontrol edin. 50K ohm civarında mı?
Hayır. Su giriş valfı takımını değiştirin Evet. Kontrol kartını değiştirin.
E76Soğuk su valfi için NTC sıcaklığı sınırları aşıyor.Sıcak ve soğuk su hortumları devrede.
E82Konsol kontrol problemi.Kontrol kartını değiştirin.
E83Konsol kontrol problemi.Kontrol kartını değiştirin.
E91Ul kartı ve kontrol kartı arasındaki iletişim hatası.Wirinq’i kontrol et.
E93Konsol kontrol problemi.Kontrol kartını değiştirin.
E94Konsol kontrol problemi.Kontrol kartını değiştirin.
E95İletişim hatası.Kontrol kartını değiştirin.
E97Konsol kontrol problemi.Kontrol kartını değiştirin.
E98Konsol kontrol problemi.Kontrol kartını değiştirin.
EB1Gelen güç frekansı sınırların dışında.
1. Güç şirketinin gelen gç frekansını kontrol etmesini sağlayın. Doğruysa, kontrol panelini değiştirin.
EB2Gelen hat voltajı 130 VAC’nin üstünde.Çıkıştaki voltajı kontrol edin. 130 VAC’nin altındaysa. kontrol kartını değiştirin.
EB3Gelen hat voltajı 90 VAC’nin altındadır.Çıkıştaki voltajı kontrol edin. 90 VAC’nin üstünde ise, kontrol panelini değiştirin.
EF1Tıkalı drenaj pompası.Boşaltma pompasını açın.
EF2Fazla sabun.Müşteriye, kullandıkları sabun miktarını azaltmasını tavsiye edin.
EBEKonsol kontrol problemi.Kontrol kartını değiştirin.
EBFKonsol kontrol problemi.Kontrol kartını değiştirin.
EF5’iSıcak su vanası için NTC sıcaklığı sınırları aşıyor.Sıcak ve soğuk su hortumları devrede.

Çamaşır makinesiz hayatımızı hayal etmek çok karmaşıktır. Ev hanımı evden yorgun düştükten sonra eve dönmek istemiyor ve çamaşırları elleriyle yıkamak için vakit harcıyor. Evde güvenilir bir yardımcı bulunduğumuza alıştığımız için günlük hayatımızı daha da kolaylaştırıyor. Bu tekniğe Frigidaire hemen hemen her şey güvenebilirsiniz ve yıkadıktan sonra şeylerin harika görüneceğinden emin olun.

Günümüzde, tüketici beyaz eşya pazarı aşırı doymuş durumdadır. Üreticinin özelliklerine ve rondela kalitesine bakılmaksızın, en iyi birkaç kural dikkate alın:

  • Makineyi gözetimsiz uzun süre çalışmaya bırakmayın.

Kimse aniden kırılacağını bilmiyor. Örneğin, bir pompa veya nizzle bazı arızalara veya bir kapı kapağının beklenmedik bir şekilde açılmasına neden olabilir;

  • Eğer çamaşır makinesi kırılmışsa, panik yapmayın! Ayrıca, rasgele düğmelere basarak sorunu çözmeye çalışmamanızı öneririz, çünkü mekanizma işini bozabilirsiniz.
  • Panik yüzünden insanlar çoğunlukla hareketsiz ve hareketsizdir, bu da para kaybı ve geriye dönüşü olmayan sonuçlara neden olur.

Peki sorun ne? Bir yıkayıcı kullanıcı bu soruyu cevaplayamaz. Dolayısıyla bir tamir servis merkezine başvurmanız gerekiyor.

Her şeyi düzeltmek için dar bir profil profesyonelinden, bir çamaşır makinesinin tamirhanesinden, arızanın nedenini belirleyecek ve ardından müşterinin uygun herhangi bir saatinde ortadan kaldırarak yardım istemek daha iyi olacaktır.

Bu durumda, Frigidaire çamaşır makinesi, güvenilir asistanınız olarak yıllarca sürecek.

Dikkatinizi Çekebilir

Kurutma Makinesi Nasıl Kurulur ?

Makinelerinizi Kurmadan Önce Yıkama ve Kurutma Makinesi Satın Alma Kurutma Makinesi Nasıl Kurulur ?  İlk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı
Adres