Home / Ev Aletleri / Ev Telefonu Sorunları

Ev Telefonu Sorunları

Ev Telefonu Sorunları Telefonlarınızdan biri (veya daha fazlası) çalışmazsa, başka bir şey yapmaya başlamadan önce hattaki her telefonun kendi modülüne sıkıca takıldığından ve her telefon kablosunun telefona sıkıca takıldığından emin olun.

Ev Telefonu Nasıl Tamir Edilir?

Ev Telefonu Nasıl Tamir Edilir?Sorunu teker teker izole etmek için evdeki her telefonun modülünden çıkarın ve diğer telefonların çalışıp çalışmadığını test edin. Modülündeki telefonlardan birinin çıkarılmasının diğer tüm telefonların çalışmasını sağladığını fark ederseniz, sorun bu telefonla mı yoksa büyük olasılıkla onun kablosu veya modülü ile ilgilidir.

Sorun taşınabilir bir telefon mu? Bazı taşınabilir telefonların statik deşarj koruma devresi vardır. Tutan halı boyunca yürüdüğünüzde, telefonun kapanmasına neden olacak kadar statik elektriği arttırabilirsiniz. Böyle bir durumda, ahizeyi birkaç saniye kapatın ve tekrar deneyin. Düşük piller, ahizenin çalışmasını durdurmasına da neden olabilir, ancak bu genellikle ani değildir. Ahizeyi şarj edin. Bu işe yaramazsa, pilleri değiştirin. Şarj edilebilir piller genellikle el cihazındaki çıkarılabilir bir kapının arkasında bulunur. Pilleri çıkarın, onları bir tüketici elektroniği mağazasına götürün ve yedek parça satın alın.

Kablolu bir telefon çalışır, ancak bir başka telefon çalışmıyorsa, çalışma telefonunu ölü telefonun modüler duvar prizine takın. Çalışırsa, sorunun ölen telefonla olduğunu varsayınız. Ölü telefonu bir çalışma prizine takmayı deneyin. Çalışırsa, kablosu veya modüler fişi ilk modüler priz ile kötü bağlantı kurabilir. Çalışan telefon ile kabloları değiştirin ve tekrar deneyin. Çalışırsa, kabloyu değiştirin.

Ev Telefonu Sorunları 

Telefonların hiçbiri çalışmıyorsa hemen hemen her sorunun kökenini teşhis etmek için iyi bir ilk adım, telefon prizindeki başka bir telefon ve / veya telefon kablosunun çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Yedek telefon çalışırsa, telefon, telefon kablosu veya telefon prizindeki bağlantı sorunudur.

Bunun bir fark yarattığını görmek için telefon kablosunu çalışan bir kablo ile değiştirmeyi deneyin. Ardından, yüksek zil voltajının sizi şoke etmeyecek şekilde telefon kablolarında çalışmadan önce ahizelerden birini kaldırın. Ev Telefonu Sorunları Bir kalp piliniz varsa kendi telefon hattınızda çalışmayın.

Telefonun kutusunu açın ve bağlantı kesik teller arayın – uçlarından soyulmuş izolasyonlu ancak terminallere bağlı olmayan kablolar. Hiçbir şey bulamazsanız, yeni bir modüler telefon prizi satın alıp kurun. Bu proje ile ilgili yardım için, bkz. Modüler Bir Telefon Prizi Takma.

Sorunu çözemezseniz veya telefonları ve kabloları değiştirerek çalışacak telefonları alamazsanız sorunu bir komşusunun evinden veya başka bir telefon şirketinden telefon şirketinize bildirin. Ev Telefonu Sorunları Evinize hizmet eden telefon hatlarında bir sorun olabilir. Sorun buysa, sabit hale getirmek özgür olmalıdır – sadece onarım için beklemek meselesidir.

Evinizdeki kablolama sorunlarını giderme, kendi başınıza yapmanız gereken deneyim düzeyinize bağlı olarak zor olabilir. Birçok ev telefonu hizmeti şirketi, tel ve telefon prizi sorunlarını kapsayan aylık bir sigorta planı sunar; bunun için çok küçük bir ücret talep ederler. Oldukça karmaşık bir sisteminiz varsa, eski teller veya bir kaç jaklı varsa veya kendi telefon sorunlarınızı çözmeye çalışmaktan çekinmeyin istemeniz durumunda, böyle bir planın bedeli yeterlidir. Bu tür bir servis hakkında bilgi almak için telefon şirketinizin ofisini arayın.

Telefonda Zil Sorunları

Telefonunuz çalarsa ve çalışıyormuş gibi görünüyorsa, ancak bir taraf diğer tarafından duyulmuyorsa, sorun çoğunlukla arızalı bir ahize kablosunun bir sonucudur. Ev Telefonu Sorunları  El cihazının kablosunu çıkarıp çalıştığını bildiğiniz bir kabloyla değiştirerek bunu çok hızlı bir şekilde test edebilirsiniz. Bu sorunu çözecekse, kabloyu yenisiyle değiştirin.

Bu sorun bir elektronik telefon ahizesinde gerçekleşiyorsa, kullanım kılavuzunu kontrol edin-soruna neden olan ses seviyesi kontrolü veya sessiz düğmesi olabilir.

Ev telefonunuzda çevir sesi varsa ancak çalmıyorsa, zil sesi seviyesini ayarlayın. Bu ayarın yeri, belirli bir telefona bağlıdır. Daha yaşlı sabit hatlı telefonlarda telefonun alt kısmında bir sürgü vardır. Yeni elektronik telefonlar söz konusu olduğunda telefonun tuş takımından veya menüden erişilen bir ses kontrolüdür – bunu düzeltmek için telefonunuzun kullanım kılavuzuna ihtiyacınız olabilir.

Zil sesini kapatmak için bir anahtar olup olmadığını kontrol edin ve eğer varsa – çevirin. Bazı durumlarda, belirli bir hatta beşten fazla telefon bağlarsanız, düzgün çalmazlar. Durumunuz buysa, belirli bir telefondan zili çalmak için bir veya daha fazla telefonun bağlantısını kesmeniz veya en azından zillerini kapatmanız gerekebilir.

Telefonda Statik ve Parazit Azaltma

Telefonda Statik ve Parazit AzaltmaHer frekans bandı, farklı artışlarla veya kanallara bölünebilir. Örneğin, 900 megahertz frekans kullanan bir el cihazında konuşurken, baz istasyonda, el cihazıyla konuşmak için henüz kullanılmayan bir çift frekans (kanal) arar. Bu, üssün aranmasını sağlar; bu da, müdahale edilmeyecek frekansların daha keşfedilmesine olanak tanır, böylece daha iyi ses kalitesi sağlar.

Kablosuz telefonlarda, parazit muhtemelen statiktir. Çakışmaları en aza indirgeyebilecek özelliklere sahip olsa da, parazit, çoğunlukla 2.4 gigahertz telefonlarda, ister dijital ister analog olsun, en sık meydana gelir. Kablosuz telefonlar, ev ağları, Bluetooth cihazları ve bebek monitörleri 2.4 gigahertzlik radyo frekansı bantlarını paylaştığından parazit meydana gelir.

Aşağıdaki ipuçları, az önce satın aldığınız telefonla zekanız bittiğinde yardımcı olabilir:

• 2,4-Gigahertz’lik bir analog telefona geri dönmeden önce, telefonu mutfağın dışında bir yerde denediğinizden emin olun. Mutfak, bu frekansta analog telefonlar için iyi yerler değildir, çünkü bunlar bir çalışma mikrodalga fırınından parazit alabilirler.

• Kanalı değiştirmeyi deneyin. Genellikle kolay, sadece bir düğmeye basmanız veya bir düğmeyi kaydırmanız yeterlidir.

• Çakışan ve parazite neden olan iki kablosuz aygıta sahip olduğunuzda, bu iki aygıtı olabildiğince birbirinden uzak tutmaya çalışın.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi